Plzeň – Ostrava 2:0 (kon.) | Liberec – Jablonec 4:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Sparta 0:1 (kon.)
Č. Budějovice – Jihlava 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Varnsdorf 10:2 (kon.) | Slovácko – Brno 2:0 (kon.)
Slavia – Dukla Praha 1:0 (kon.) | Hr. Králové – Teplice 5:5 (kon.) | Znojmo – Táborsko 5:0 (kon.)
1. SC Znojmo FK
5:0 (4:0)
FC SILON Táborsko
Pondělí 25.08.2014, 17:00 • Šatov • Juniorská liga

Pěkný pondělní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 6. kola Juniorské ligy mezi Znojmem a Táborskem. Utkání začíná v 17:00.

1.SC Znojmo FK – Od utkání se Zbrojovkou podávají svěřenci trenéra Petera Aleksijeviće velice dobré výkony. S mladou sestavou dokázalo Znojmo hrát vyrovnanou hru se Slavii, Baníkem i Jabloncem. Naposled sahalo po třech bodech v Jihlavě a byť jsme bylo lepší, bralo "pouze" bod. Cíl do utkání s Táborskem je tak pro Jihomoravany jasný – první výhra v sezóně.

FC MAS Táborsko – Táborsko začalo Juniorskou ligu obdobně jako Znojmo, když na úvodu vysoko prohrálo s Teplicemi. Jihomoravané se však z porážky oklepali, což u Jihočechů úplně neplatilo. Prohráli i své další zápasy s Jihlavou, Příbramí, Bohemians 1905 a Spartou Praha. Na svém kontě tak Táborsko zatím nemá ani bod a v kolonce velice nelichotivé skóre 3:23.

1. SC Znojmo FK: Andrejko – R. Hříbek (C), Dobrovolný, Hrazdílek, Honz – Vala, Lama, Le Minh – Ledecký, Bogner, Kirschner
    Náhradníci: Konvalina, Slavík, Yilmaz, Nehyba, Z. Hříbek, Janák.

FC MAS Táborsko: Bébr – Knotek, Kukučka, Nuhlíček, Škarda, Bareš, Sazma (C), Chirinciuc, Bouška, Kordina, Svoboda
    Náhradníci: Novak, Jaroš, Bíba, Hladík, Svatek, Rytíř

Rozhodčí: Pavel Julínek – jan Paták, Josef Černý.

1

1
    Dnešní utkání rozehráli domácí hráči a hned se hrnuli do útoku. Táborsko se ale dokázalo ubránit.

2
    Znojmo zahrávalo rohový kop, brankář ale dokázal vyboxovat míč do bezpečí.

3
    Znojmo v tlaku, další rohový kop...

4
    ...Roh byl rozehraný nakrátko. Následně poslal Roman Hříbek centr na zadní tyč, kde ale nikdo ze spoluhráčů nebyl.

5
    Táborsko se zatím příliš nedostává k míči. Znojmo hru jasně kontroluje.

6
    Znojmo se stále tlačí dopředu, k šanci se ale Jihomoravané doposud nedostali.

7
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    První šance Znojma ale hned končí gólem. PETR VALA se dostal k míči a pěknou střelou se trefil přesně k tyči.

9
    Táborsko se mohlo vydat do rychlého brejku. Ještě předtím se kopal rohový kop Znojma. Obě situace neskončily nebezpečím.

11
    Znojmo šlo do rychlého protiútoku, Ledecký ale přihrával do těsného ofsajdu.

13
    Lama se dostal do velké šance. Opět mířil ke vzdálenější tyči. Tentokrát ale jeho skákavá střela cíl těsně minula.

14
    Hříbek fauloval unikajícího Nuhlíčka, hosté budou zahrávat standardní situaci...

15
    ...Bouška poslal zajímavý centr do vápna. Znojemská obrana si dokázala poradit.

16
    Le Minh se dostal do úniku a našel ve vápně Bognera, toho už ale poté dokázala zpacifikovat hostující obrana.

17
    Ledecký našel kolmicí ve vápně Bognera, který se dostal k zakončení. Brankář Bébr vytáhl dobrý zákrok.

18
    Trenér Znojma Aleksijeviće vybízí své svěřence ještě k větší aktivitě.

20
    Znojmo mělo několik dobrých náznaků šancí. Do zakončení se ale dostal až PATRIK BOGNER, který prostřelil brankáře Bébra.

21
    Knotek střílel zpoza vápna, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci a Andrejko míč zkrotil.

22
    Hosté to budou mít teď hodně těžké, Znojmo hraje v této situaci hodně v pohodě.

24
    Znojmo to teď hráli i trochu na krásu a chtělo míč dostat do prázdné brány. Chybělo málo, nakonec z toho bude rohový kop...

25
    ...Ledeckého hlavička prosvištěla jen těsně vedle vzdálenější tyče...

26
    ...Další roh Znojma dokázalo Táborsko ubránit.

27
    Znojmo je jasně lepší a jde to vidět i na skóre. DAVID LEDECKÝ dostal míč na pravou stranu vápna a poslal míč přesně ke vzdálenější tyči.

29
    Táborsko by potřebovalo nějakou povedenou akci, či alespoň střelu, aby se jim zvedlo v této chvíli sebevědomí.

30
    Lama táhl míč a mohl střílet, ale zkoušel ještě přihrávat. Nikdo mu ale nenabíhal.

31
    Pas na Ledeckého, který se ale nacházel v jasném ofsajdu.

33
    Chirinciuc to zkusil z dálky. Střela to nebyla nebezpečná, ovšem zachytil ji na vápně jeden z hráčů Táborska, míč do brány ale neusměrnil.

34
    Ledecký byl uvolněn na křídle a směroval přihrávku před bránu. Táborsku se ale povedlo ze všech sil pas ubránit.

36
    Lama se dobře uvolnil a zkoušel to následně střeleckým pokusem, který ale nebyl úspěšný.

37
    Zblokovaný centr Kukučky, bude to rohový kop pro Táborsko...

38
    ...Roh rozehraný nakrátko. Míč se následně dostal před vápna, kde přišla střela. Ta byla ale zblokována, hosté se dožadovali ruky, ale hraje se dále.

39
    Ledecký pálil ve vápně z první a Bébr musel vytáhnout skvělý zákrok.

40
    Další velká šance Znojma. Bogner chtěl Bébra přehodit, ale nakonec lízl boční síť.

42
    Stoper Táborsko nezachytil hlavičku a míč jen líznul, čímž posunul do velké šance Bognera. Ten posunul míč na levou stranu na PETRA KIRSCHNER, jenž zamířil do prázdné brány.

44
    Troufám si tvrdit, že o zápasu je zřejmě rozhodnuto. Čeká nás sice ještě druhá půle, ale Znojmo hraje naprosto v pohodě.

45
    Táborsko bylo blízko snížení. Po standardní situaci se míč dostal k Sazmovi, ten byl ale hodně překvapený a balón pouze tečoval.

45

V první půli jasně dominovalo Znojmo, které vyhrálo úvodní část 4:0 a prakticky udělalo velký krok k první výhře v lize.

46

46
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Kukučka, přichází Rytíř.

46
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Nuhlíček, přichází Jaroš.

46
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Svoboda, přichází Svatek.

47
    Táborsko do druhé půle poslalo hned tři nové hráče, uvidíme, jestli to bude mít nějaký efekt.

49
    Táborsko udělalo opět velkou hrubku v obraně. Kirschner tak běžel sám na bránu z levé strany. Ovšem nestřílel a nahrával ještě před bránu Lamovi. Ten se ale k míči nedostal. Ale ke Kirschnerovi se ještě míč odrazil, znojemský hráči ovšem trefil pouze brankáře.

51
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Ledecký, přichází Janák.

52
    Rohový kop pro Znojmo...

53
    ...Táborsko se ubránilo.

54
    Bogner hledal před bránou Kirschnera, ale brankář zasáhl včas.

55
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Honz, přichází Nehyba.

56
    Aktivita Znojma už není taková jako v první půli, dalo se to ale trochu čekat při pohodlném vedení.

58
    Kirschner faulovaný, bude se zahrávat standardní situace...

59
    ...Centr dolétl k Hrazdílkovi, jehož hlavička skončila v náruči brankáře Bébra.

60
    Knotek se dostal k dobré střele, která ale nakonec mezi tři tyče nezamířila.

60
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Bogner, přichází Yilmaz.

61
    Yilmaz dobře napadal a získal pro Znojmo míč.

62
    Škarda má zdravotní problémy a utkání už pokračovat nebude. Táborsko chystá střídání.

64
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Škarda, přichází Bíba.

65
    Znojmo zahrávalo rohový kop, nebezpečí z toho ale nebylo.

66
    Janák vybídl do šance Yilmaze, ten se ale nacházel v ofsajdu.

68
    Znojmo má sice momentálně územní převahu, ale do šancí se dostává jen těžko.

70
    Poslední minuty se hraje v podstatě pouze na polovině hostí. Znojmo v klidu kontroluje hru.

70
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Le Minh, přichází Z. Hříbek.

71
    Yilmaz se sice po rohovém kopu dostal k hlavičce, ale zakončoval v záklonu.

72
    Na hřišti jsou teď momentálně ve znojemském dresu dva bratři. Roman Hříbek a Zdeněk Hříbek.

73
    Velká šance Znojma. Kirschner si v pokutovém území zasekl míč a následně pálil na bližší tyč. Pohladil jen boční síť.

74
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Kirschner, přichází Vala.

78
    I ve druhé půli jsme se nakonec dočkali gólu. Bylo to opět do vlašimské sítě. Obrana hostí opět vyrobila velkou chybu a střídající KUBILAY YILMAZ měl před sebou pouze brankáře.

81
    Jaroš se dostal ke střele zpoza vápna, ale pokus z první se mu vůbec nepovedlo a bránu vysoko přestřelil.

83
    Táborsko ještě v závěru utkání trochu zvýšilo aktivitu a snaží se vstřelit kýžený gól.

85
    Znojmo kombinuje na pravém křídle, ale nedokázalo se protlačit k centru.

87
    Brankář Andrejko si ještě musel připsat zákrok, ale nebylo to nic složitého.

90

Sledovali jsme od úvodu utkání jasný zápas. Znojmo splnilo roli favorita a už v první půli výrazně nakročilo za třemi body a první výhrou. Táborsko stále na své první body čeká. (18:51:15)