Chabarovsk – Omsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Vladivostok – Barys 4:2 (kon.) | Atlant – N.Novgorod 3:1 (kon.)
Minsk – Čerepovec 3:4 (0:1 po s.n.) | Záhřeb – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Dinamo Minsk
3:4 (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)
Severstal Čerepovec
Čtvrtek 18.09.2014, 18:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Děkuji vám za sledování onlajnu a přeji příjemný zbytek večera. (21:14:56)

Československá stopa

Ivan Švarný (MIN) 0 + 0
    Marek Kvapil (CER) 0 + 0, rozhodující nájezd
    Jakub Štěpánek (CER) 87% úspěšnost, 3 obdrž. góly

Máme za sebou zajímavé utkání. V první třetině nepadla žádná branka a nikdo by nemohl vsadit, že jich uvidíme celkem sedm. Skóre otevřel ve 24. minutě Szczechura. Zvýšit na rozdíl dvou branek se podařilo Lingletovi, který tečoval střelu Cheechooa. Radost domácím pokazil o minutu později Černov, který dokázal snížit. Dvoubrankové vedení si zpět vzali domácí v posledních vteřinách druhé třetiny, když přesilovku 5 na 3 využil Ellison. Ve třetí třetině začal parádní obrat. Dosud jasně slabší Čerepovec vrhl všechny síly do útoku a jednoznačně dominoval. Ve 44. minutě snížil Stoljarov, který doklepl puk po přihrávce Buchněviče. Zasloužené vyrovnání přišlo dvě minuty před koncem, kdy překonal Haugena Urbom, který využil tlaku a v přesilovce srovnal. V prodloužení branka nepadla a tak rozhodl jediný proměněný nájezd Kvapila o tom, že dva body povezou domů hosté. Domácí se musí spokojit s jedním bodem.

64:58
    Velký tlak domácích skončil menší šarvátkou. Nic dalšího se nestane.

63:33
    Hosté se snažili podniknout rychlý brejk, který skončil stejně rychle, jako začal.

62:55
    Máme za sebou skoro polovinu prodloužení. Na Haugena nahazoval Buchněvič, ale nepřekonal ho.

60:54

60:36
    Domácí vstoupili do prodloužení v početní výhodě, kterou se snaží využít. Zatím bezúspěšně.

60:01

Máme za sebou třetí dějství, ve kterém utkání zcela jednoznačně ovládli hosté. Ve 44. minutě snížil Stoljarov a dvě minuty před koncem propasíroval puk za záda Haugena i Urbom a zaslouženě poslal zápas do prodloužení.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Utkání se dohrává. Následovat bude prodloužení.

58:54
    Vyloučen je na dvě minuty za hákování Kazakovcev.

57:50
    Oddechový čas pro domácí.
    URBOM - 3:3

57:50
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Čerepovec si s přesilovou hrou poradil skvěle. Tlak před brankou zužitkoval ALEXANDER URBOM, který dotlačil kotouč do sítě. Asistence: Pavel Buchněvič

57:23
    Oddechový čas pro hosty.

57:23
    Dvě minuty za držení pro domácího Švarného.

56:28
    Hosté se k němu bleskově vrátili a po dalším útočném snažení raději domácí volí variantu vyhození na zakázané uvolnění.

56:01
    Stoljarov zavezl kotouč do útočné třetiny, kde se s ním pokoušel něco vymyslet. Proti přesile bránících hráčů neměl šanci, puk v moci domácích.

54:54
    Zajímavý protiútok domácích hráčů. Cheechoo svou střelou nepřekonal Štěpánka, skóre se nemění.

54:22
    Dinamo začíná pomalu bránit. Defenzíva Minsku je skálopevná.

53:27
    Závar před brankou uhasil Haugen pohotovou lapačkou, kde skryl kotouč.

53:00
    Znovu se domácí osvobodili jen na pár chvilek. Buly ve střední třetině.

51:51
    Hosté zvyšují tlak do branky Haugena, který teď lapil další pokus domácího hráče.

50:33
    Šinin tvrdě vypálil, Haugen jeho pokus dokázal vychytat.

49:49
    Nápor Čerepovce pokračuje, domácí se zatím nedokáží bránit.

48:10
    Zajímavé přečíslení 3 na 2 se nepodařilo hráčům Čerepovce využít.

46:55
    Hosté nadále zaměstnávají domácího brankáře.

46:22
    Kovyršin se pokusil překvapit Haugena, nepodařilo se mu to.

45:17
    Domácí se snaží zůstat klidní. Linglet vystřelil, Štěpánek jeho pokus zlikvidoval.
    STOLJAROV - 3:2

44:00
    Ale jsou to nakonec hosté, kdo dává gól! Kontaktní branku vsítil GENNADIJ STOLJAROV, který jednoduše zametl kotouč do branky poté, co mu jeho spoluhráč skvěle předložil kotouč. Asistence: Pavel Buchněvič.

42:28
    Domácí se snaží prosadit, zatím se jim to nepovedlo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:43.

Máme za sebou druhé dějství utkání, které přineslo gólové hody. To nám vůbec nevadí. Skóre otevřel ve 24. minutě povedenou střelou Szczechura, o deset minut později tečoval puk Linglet a zvýšil na rozdíl dvou branek. Z toho se domácí radovali pouhopouhou minutu, když se prosadil Černov. Gól do šatny však vstřelil Ellison, který využil dvojnásobnou přesilovku a vrátil domácím vedení o dvě branky.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    ELLISON - 3:1

39:17
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    A je to opět o dvě branky! Domácí dokázali skvěle využít přesilovou hru 5 na 3. Toto může být rozhodující moment celého utkání. Parádní akce Minsku skončila skvělou přihrávkou Cheechooa na MATTA ELLISONA, který prostřelil Štěpánka. Asistence: Jonathan Cheechoo, Charles Linglet

38:05
    Současně jsou vyloučeni dva hráči Čerepovce. Kupcov dostal dvě minuty za napadení a Urbom za sekání.

37:48
    Cheechoo si počkal na Kvapila a tvrdým hitem ho poslal k zemi.

36:55
    Šefer vystřelil, Haugen jeho pokus kryl v náruči.

35:23
    Hosté jsou brankou, kterou snížili skóre, očividně povzbuzeni a snaží se podnikat další útočné akce.
    ČERNOV - 2:1

34:02
    Hosté rychle odpovídají! O snížení se postaral PAVEL ČERNOV, který střílel zmezikruží a trefil přesně nad rameno brankáře. Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Jevgenij Mons.
    LINGLET - 2:0

33:11
    CHARLES LINGLET zvyšuje na 2:0! Cheechoova střela lízla ve vzduchu hokejku Lingleta, který tak posunul trajektorii letu a puk skončil v brance, protože prošel brankářovi mezi nohama! Asistence: Jonathan Cheechoo, Nick Bailen.

32:18
    Dvě minuty za hákování si odpyká Šefer.

32:16
    Szczechura vystřelil na branku, Štěpánek si však počínal pozorně a vychytal domácího střelce.

31:46
    Senzační Štěpánek! Ujížděli na něho dva domácí borci, ani nadvakrát ho nedokázali překonat!

30:13

29:05
    Hosté kombinují v útočné třetině, zatím však nemohli vystřelit.

28:13
    Dvě minuty pro Kitarova. Domácí hráč si počínal nedovoleně, svého soupeře zahákoval.

27:36
    Razvadovskij vystřelil. Puk zaplaval, Štěpánek si však poradil.

26:54

26:36
    Ellison vyhazuje puk přes všechny čáry a osvobozuje svůj tým.

26:16
    Hosté uzamkli domácí v pásmu, ke střele se nedostali.

25:40
    Hosté měli několik příležitostí snížit, každá však ztroskotala na Haugenovi.

24:54
    Dvě minuty za podražení si odpyká Švarný.
    SZCZECHURA - 1:0

23:49
    Domácí vedou 1:0! Přesilovou hru využil po krásné kombinaci PAUL SZCZECHURA, který svou střelou nedal Štěpánkovi šanci. Asistence: Alexej Kaljužnyj, Jonathan Cheechoo.

22:46
    Domácí se usadili před branku Štěpánka, který vytáhl všechny střely a pomohl svému týmu přežít část oslabení.

21:53
    Hosté jsou vyloučení na dvě minuty. Získal je Zemčenko.

21:45

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Máme za sebou první třetinu. Dá se říct, že domácí fanoušci jsou zatím zásadním faktorem utkání. Mohutná podpora vlévá Minsku energii, přestože je skóre 0:0, tak jsou aktivnějším týmem. Čerepovec se však také dostal do několika zajímavých příležitostí.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Domácí Kitarov si půjde odsedět dvě minuty za sekání.

19:11
    Ve slibné šanci se ocitl Dědunov. Nedokázal ovšem svou střelou přehodit Haugena.

18:37
    Šinkovič se prosmýkl obráncům hostujícího celku. Netroufl si zakončit, tak puk poslal Pavlovičovi, jehož rána mířila těsně vedle.

17:41
    Vesce protáhl svou střelou Štěpánka.

16:31
    Utkání se rozhodně nehraje v rukavičkách. Fanouškům domácího týmu se nelíbí, jak jsou jejich hvězdy často na zemi. Sudí tyto zákroky nechávají klidnými, protože jsou oboustranné.

14:40
    Hosté se po dlouhé době dokázali dostat na dostřel branky. Pálil Šinin, Haugen si s jeho nebezpečnou střelou poradil.

13:57
    Hosté se nastěhovali do útočné třetiny soupeře, branku však zatím neohrozili.

13:15
    Tvrdě pálil Kaljužnyj, jeho střelu chytil pohotový Štěpánek.

12:46
    Domácí jeli dva na dva. Se situací si poradili velmi špatně, pokus z velké dálky byl zblokován.

11:11
    Tempo hry začíná klesat, o puk se hraje ve středním pásmu.

10:45
    Aktivní Szczechura znovu pálil, recept na skvělého Štěpánka zatím nenašel.

10:17
    Máme za sebou více než polovinu první třetiny. Aktivnější jsou stále domácí.

08:44
    Snaha domácích hráčů pokračuje, Štěpánek stále odolává.

07:33
    Domácí teď pořádně zahrozili! Nejprve pálil Szczechura, poté Cheechoo. Štěpánek oba pokusy zlikvidoval a zasloužil se o tom, že stav je stále bez branek!

06:51
    Kazakovcev vystřelil do připraveného Haugena.

05:44
    Kagarlickij obehrál o puk Šinkeviče. Poté pokračoval v tahu na branku, puk náhle ztratil.

05:12
    Hosté se snaží vyvíjet tlak, vcelku se jim to daří.

04:51
    Protiútok hostů. Stoljarov se pokusil vstřelit gól, proti byl pozorný Haugen.

03:43
    Štěpánek si připisuje další úspěšný zákrok.

02:34
    Linglet se pokoušel ohrozit branku soupeře. Jeho snaha neměla účinek.

01:39
    Domácí fanoušci mocně podporují své oblíbence. Ti se zatím nedostali do třetiny hostů.

00:01

Hráči stojí na ledové ploše, stadionem zní státní hymna.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Goroško, Švarný, Bailen, Nogačjov, Šinkevič, Lisovets – Szczechura, Cheechoo, Kaljužnyj – Vesce, Ellison, Linglet – Kitarov, Meleško, Kulakov – Pavlovič, Razvadovskij, Drozd.

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Urbom, Almqvist, Stasenko, Šinin, Šefer, Lukin, Arzamascev, Monachov – Stoljarov, Kvapil, Buchněvič – Kagarlickij, Mons, Černov – Kazakovcev, Nikoncev, Kovyršin – Kupcov, Dědunov, Zemčenko.

Rozhodčí: Safjullov, Rogačev – Zakarenkov, Sadovnikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy
    V minulé sezoně se tyto týmy utkaly dvakrát a pozitivnější bilanci si odnesl Čerepovec. V prvním utkání svého soupeře porazil 4:2, poté vybojoval bod při prohře na nájezdy.

Severstal má za sebou už zápasů šest, ale výhru také slavil pouze dvakrát. Na kontě má šest bodů. 10. září si na domácím ledě poradil s Chanty-Mansijskem, předevčírem porazil Slovan Bratislava na jeho vlastním ledě 3:0.

Brankářskou jedničkou klubu je Jakub Štěpánek, v útoku hraje Marek Kvapil.

Tým kouče Solovjova by se v letošní sezoně rád umístil lépe, než v té minulé, kdy skončil až osmnáctý.

Běloruský celek zatím odehrál pět zápasů a dvakrát slavil tříbodové vítězství, a to dokonce v posledních dvou zápasech. Nejprve zdolal Atlant Mytišči 3:2, stejným poměrem si následovně poradil i s CSKA Moskva.

Na soupisce týmu slovenského trenéra L'ubomíra Pokoviče najdeme i českého a slovenského hráče. Jsou jimi obránci Lukáš Krajíček a Ivan Švarný.

Minsk tak dnes bude bojovat o třetí domácí výhru v řadě. Podaří se jim to?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 24. Szczechura (Kaljužnyj, Cheechoo), 34. Linglet (Cheechoo, Bailen), 40. Ellison (Cheechoo, Linglet) – 35. Černov (Kagarlickij, Mons), 44. Stoljarov (Buchněvič), 58. Urbom (Buchněvič)