4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Pondělí 22.09.2014, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítám tu všechny fanoušky sportu a hokeje především. V pondělí se hraje jediný zápas Kontinentální hokejové ligy, kterým je souboj mezi Avangardem Omsk a Lokomotivem Jaroslavl. Ambicióznímu Omsku vyšel start do sezóny velmi dobře a v tabulce Východní konference jsou lepší pouze obhájci Gagarinova poháru z Magnitogorsku. To Lokomotiv se rozjíždí pomaleji a zatím se nachází mimo příčky, které by zajišťovaly postup do play-off.

Lokomotiv Jaroslavl:
    Motory Lokomotivu se v úvodu sezóny rozjíždějí pomaleji a tento celek, který si dělá velké ambice, se zatím nachází až na jedenáctém místě tabulky Západní konference. Hokejisty z Jaroslavle však trochu omlouvá i těžký los, jelikož se již utkali s kvalitními týmy jako jsou Jokerit, Magnitogorst nebo Kazaň. Naposledy Lokomotiv přehrál na svém ledě Jekatěrinburg 2:0 a všichni v klubu doufají, že teď už půjdou tabulkou jen nahoru.

Avangard Omsk:
    Celek Omsku loni vůbec nepostoupil do play-off a letos se již nesmí podobný propadák opakovat. Hokejisté Avangardu také začali nový ročník velmi dobře a se 17 body se usadili na druhé příčce tabulky Východní konference. Omsk vyšel bodově naprázdno pouze v úvodním zápase sezóny proti Novokuzněcku, který prohrál 0:1. Z dalších sedmi utkání si hráči Avangardu připsali pět výher, porážku v prodloužení a další prohru až v nájezdech.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Ljamin, Gustaffson, V. Vasiljev, Kulik, Blaťák, Dervuk – Pěrežogin, Kalinin, Mozer – Širokov, Sobotka, Paršin – Berdnikov, Pervušin, Popov – Kurjanov, Wandell, Ivanov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Holos, Jakovlev, Kronwall, Gorochov, Višněvskij, Ljubuškin, A. Vasiljev, Gavrikov – Thörnberg, Novotný, Kručinin – Kapustin, Sprukts, Platt – Koňkov, Galimov, Kartajev.

Rozhodčí: Bulanov, Bondar – Zacharenkov, Sadovnikov.

Dozněla ruská hymna a za chvíli bude zahájeno samotné utkání.

00:01

00:33
    První přerušení hry. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:09
    Na modré se dostal ke kotouči Ljamin, ale jeho střela neprošla až k Sanfordovi.

01:24
    Prvním vyloučeným hráčem je Alexej Kručinin, který fauloval Sobotku.

01:35
    Od modré vypálil Kuljaš, Sanford drží kotouč.

02:01
    Hosté se osvobodili a dostali se až do útočného pásma.

02:52
    Lokomotivu se podařilo vyhodit.

03:01
    Z levého kruhu vypálil Sobotka, ale střela mu nesedla a kotouč dokonce opustil hrací plochu.

03:26

03:45
    Sanford musel zasahovat proti střele, která mířila na jeho bližší tyč. Zvládl to a kotouč vyrazil.

04:32
    Protiútok Jaroslavle. Averin zavezl kotouč do pásma a předložil ho mezi kruhy Apalkovovi, který však trefil pouze obránce.

06:20
    Vasiljev z modré čáry pronikl až před branku, kde mu hosté na poslední chvíli kotouč vypíchli. Dorážet mohl Sobotka, ale ten byl podražen a bude se tedy vylučovat.

06:20
    Vyloučeným hráčem je Janis Sprutks.

06:45
    Hosté vyhazují až k Barulinovi.

07:25
    Avangard právě vstřelil branku!
    Skóre utkání otevírá po pěkné individuální akci DENIS PARŠIN, který se od pravého mantinelu prokličkoval až do prostoru mezi kruhy a prudkou střelou zápěstím překonal bezmocného Sanforda. Asistence: Sergej Širokov a Erik Gustafsson.
    Denis PARŠIN - 1:0

09:37
    Pohotovou tečí z předbrankového prostoru se prezentoval Kurjanov. Kotouč končí na betonech Sanforda.

10:22
    Celek Omsku začal zápas lépe a zatím soupeře přehrává.

10:43
    Na ledě zůstává ležet Jevgenij Mozer, na kterého si počkal Plotnikov. S Mozerem to nevypadá nejlépe.

10:43
    Mozer zamířil v doprovodu lékařů do šaten. Sergej Plotnikov dostává trest na 5 + do konce utkání!
    Faul na pět minut plus do konce utkání, pro hostujícího Plotnikova.

11:22
    Domácí přesilovku režíruje Vladimír Sobotka, hraje se v obranném pásmu Lokomotivu.

11:48
    Sanford se má co ohánět, nyní likvidoval ránu Širokova.

12:33
    Za Sanfordem zazvonila tyčka!

12:47
    Hosté se konečně osvobodili, tlak Avangardu byl opravdu velký.

13:05
    Před Sanforda se dostal Wandell a hostující gólman musel vytáhnout další dobrý zákrok.

13:45
    Hosté vyhazují, teď už není nápor domácích tak velký, jako v úvodu přesilové hry.

14:56
    Další série šancí domácích. Popov ani Širokov však nedokázali překonat gólmana Lokomotivu.

15:44
    Hosté dlouhé oslabení se štěstím ustáli. Už jsou v plném počtu.

16:26
    Další příležitost měl Pervušin, který si vyjel až na pravý kruh. Sanforda nepřekonal.

17:06
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

18:00
    Z nahození Jakovleva asi Barulin moc neviděl a může být rád, že kotouč prolétl mimo jeho bránu.

18:02
    Hosté si zahrají vůbec první přesilovku v zápase. Potrestaným hráčem je Pervušin.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hosté se usadili v útočném pásmu.

19:38
    Z voleje pálil Platt, branku ale netrefil.

19:44
    Barulin svým zákrokem přerušil hru, do konce třetiny zbývá 16 sekund.

19:58
    Ještě jedna střela Platta, kterou pokryl Barulin. Následně se před domácí brankou strhla mela, ale vylučovat se ani na jedné straně nebude.

20:00

První třetina herně jasně patřila domácímu Omsku, který soupeře většinu času přehrával, ale ze svého náporu vytěžil jediný gól. V 8. minutě využil přesilovou hru Paršin. Hokejisté Avangardu pak měli k dispozici dokonce pětiminutovou početní převahu poté, co Plotnikov sestřelil Mozera. Všechny šance domácích však pochytal Sanford, kterému mohou jeho spoluhráči vděčit za pro ně stále hratelné skóre.

Střely na branku v 1. třetině – 18:5

Další třetina začne přibližně ve 14:48.

20:01

20:03
    Pervušin naskočil z trestné lavice na led, hraje se 5 na 5.

21:31
    Od modré vypálil Vasiljev, Sanford puk vyrazil do ochranné sítě.

21:41
    Zakázané uvolnění Jaroslavle.

22:35
    Také hosté předvedli střídání, během kterého dokázali Barulina zaměstnat.

24:10
    Do útočného pásma se dostal Novotný, který se snažil procpat puk na najíždějícího Thörnberga. Spolupráci bývalých pražských Lvů překazila domácí obrana.

25:24
    Nyní se hraje hlavně ve středním pásmu. Na další zajímavější momenty tak čekáme.

26:55
    Čas na reklamní přestávku.

28:05
    Plattova přihrávka byla sražena mimo hrací plochu, bude se však vylučovat.

28:05
    Na trestnou lavici usedl domácí Denis Paršin – střelec zatím jediného gólu utkání.

29:02
    Hosté konečně dostali kotouč do pásma.

29:19
    Ale nyní domácí vyhodili až za Sanfordovu klec.

29:49
    To je hodně nepovedená přesilovka, Lokomotiv branku soupeře téměř neohrozil.

30:17
    Domácí v plném počtu. Barulin nyní přikryl nastřelený puk a vhazovat se tak bude před jeho brankou.

30:57
    Obrovský závar před hostující brankou. Širokov ani na dva pokusy nedostal kotouč za záda již ležícího Sanforda.

32:27
    Nedáš – dostaneš! Kručinin využil chyby domácího obránce a jel sám na Barulina, který však jeho kličku betonem pokryl. Domácí tak vyrazili do rychlého protiútoku, Popov zavezl kotouč až do útočného pásma, kde ho přiťukl ANDREJI IVANOVOVI, který z mezikruží překonal přesouvajícího se Sanforda – 2:0. Asistence: Alexander Popov a Erik Gustafsson.
    Andrej IVANOV - 2:0

34:06
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Je sníženo! Po přihrávce Galimova se dostal až před branku SERGEJ KOŇKOV a Barulin na jeho střelu zápěstím nedosáhl. Asistence: Emil Galimov.
    Sergej KOňKOV - 2:1

35:54
    Ljaminovu pohotovou střelu nadvakrát zastavil Sanford.

36:16
    Vstřelený gól by mohl hosty nabudit a zápas by zase mohl být o něco zajímavější.

37:01
    Ke kotouči se v útočném pásmu dostal Platt, ale neprostřelil nohy bránícího soupeře.

37:31
    Hosté opravdu přidali. Kronwall vyzkoušel pozornost Barulina bekhendovým pokusem, domácí gólman má puk v lapačce.

38:02
    Hosté smazali dvougólové manko a nyní je vyrovnáno! Domácí ztratili kotouč ve středním pásmu a Jaroslavl jejich zaváhání potrestala! Jiří Novotný oslovil přesnou přihrávkou ILJU GOROCHOVA, který pálil do poloodkryté klece. Asistence: Jiri Novotny a Alexej Kručinin.
    Ilja GOROCHOV - 2:2

38:16
    Domácí potřebovali jen 14 sekund k tomu, aby se opět ujali vedení! Po Sobotkově výjezdu zpoza branky vyrazil Sanford kotouč jen před sebe a DENIS PARŠIN ho bekhendem dorazil k levé tyčce z pohledu hostujícího gólmana. Asistence: Vladimír Sobotka.
    Denis PARŠIN - 3:2

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině se děly zajímavé věci až v její druhé polovině, ale stálo to za to. Ve 33. minutě nejprve zvýšil na 2:0 Ivanov, ovšem hosté se nevzdali a zásahy Koňkova a Gorochova dokázali dvě minuty před koncem periody stav srovnat. Jen 14 sekund po vyrovnávacím zásahu však Denis Paršin svým druhým gólem v utkání vrátil Avangardu vedení.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:7, celkem – 27:12

Třetí třetina začne přibližně v 15:41.

40:01

40:56
    Skvělý nástup Omsku do třetí třetiny! Vladimír Sobotka objel branku a přesnou přihrávkou oslovil SERGEJE ŠIROKOVA, který golfákem z osy kruhů propálil Sanforda. Asistence: Vladimír Sobotka.
    Sergej ŠIROKOV - 4:2

42:56
    Z první to zkoušel Pěrežogin, Sanford má kotouč ve výstroji.

43:15
    Domácí vstoupili do třetí třetiny velice aktivně a Jaroslavl se jen brání. Lokomotiv navíc musí opět dohánět dvougólové manko.

44:29
    Takový zahřívací zákrok si připisuje Barulin. Apalkov z levého kruhu mířil do hrudi domácího gólmana.

44:54
    Kapustin to zkoušel z těžkého úhlu, Barulin byl natlačen u své tyče a kotouč neměl kudy proniknout za jeho záda.

45:26
    Domácí Kirill Ljamin je vykázán na trestnou lavici a hosté mají příležitost ke snížení.

46:16
    Platt si vyměnil kotouč s Kronwallem a od modré vystřelil. Barulin má puk někde v klíně.

46:38
    Domácí vyhazují.

47:16
    Barulin přerušil hru a zdá se, že domácí oslabení ustojí.

47:25
    Těsně před návratem vyloučeného Ljamina ještě pálil Gorochov a jeho střela způsobila závar před Barulinem. Domácí brankář ale vše vyřešil.

49:04
    Višněvskij křížným pasem nabil Plattovi, ale Barulin se rychle přesunul a střelu hostujícího útočníka zastavil.

49:04
    Následuje reklamní přestávka.

50:01
    Posledních deset minut, Omsk stále vede o dva góly.

50:25
    Přesilovka pro Lokomotiv! Alexander Pěrežogin podrazil Kronwalla a dostávád vě minuty.

51:36
    Domácí vyhazují a více než půlku oslabení mají za sebou.

52:26
    Domácí v plném počtu, ale stále se musejí bránit...

52:59
    Teď už mají hráči Avangardu puk a nahodili ho za branku soupeře. Sedm minut do konce třetí třetiny.

53:49
    Domácí teď hezky zakombinovali v útočním pásmu, po střele z levé strany musel zasahovat Sanford.

54:46
    Střela Platta od levého mantinelu skončila nad brankou.

55:42
    Hostům odpískán ofsajd. Lokomotivu se krátí čas.

56:07
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, které zakončoval střelou z pravé strany Popov. Sanford zakročil lapačkou.

56:46
    Sanford zachytil nahození od modré čáry a okamžitě rozehrál puk na své spoluhráče.

57:29
    Hosté se stále nemohou dostat do žádného závěrečného náporu, domácí hrají takticky velmi dobře.

57:44
    Popov dostal puk až do brankoviště a před Sanfordem vznikla doslova valná hromada. Nicméně hostující gólman má kotouč pod sebou.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:00
    Minuta do konce.

59:04
    Hosté již hrají bez brankáře.

59:16
    Zakázané uvolnění Omsku. Sean Simpson si bere oddechový čas.

59:23
    Pěrežogin chytře vyhodil odražením kotouče o mantinel.

59:52
    Hra je ještě přerušena, vhazovat se bude v obranném pásmu Avangardu. O vítězi je již rozhodnuto.

60:00

Tým Avangardu Omsk dnes navázal na úspěšný vstup do sezóny vítězstvím 4:2 nad Jaroslavlí. Aktivnější domácí si postupně vypracovali dvougólový náskok, ale Lokomotiv duel nezabalil a v závěru druhé třetiny dokázal brankami Koňkova a Gorochova srovnat na 2:2. Za domácí však jen o 14 sekund později odpověděl Paršin a jeho zásah byl i gólem vítězným. Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky totiž zvýšil na 4:2 Širokov a ve zbytku zápasu se již skóre nezměnilo.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:15, celkem – 34:27

Československá stopa

Vladimír Sobotka (OMS) 1+0

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne! (16:23:28)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Paršin (Širokov, Gustafsson), 33. Ivanov (Popov, Gustafsson), 39. Paršin (Sobotka), 41. Širokov (Sobotka) – 35. Koňkov (Galimov), 39. Gorochov (Novotný, Kručinin)

Rozhodčí: Bulanov, Bondar – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 10178