Liberec – Kölner Haie 2:1 (kon.) | Kärpät – Košice 3:2 (po pr.) | TPS – Linköping 3:4 (0:2 po s.n.)
Krefeld – SønderjyskE 3:4 (kon.) | Frölunda – Briançon 6:2 (kon.) | Växjö – Kuopio 2:1 (kon.)
Skellefteå – IFK Helsinky 3:0 (kon.)
po s.n. (0:2)
TPS Turku
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Linköpings HC
Středa 24.09.2014, 17:30Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásné hokejové odpoledne všem příznivcům hokeje a především těm, kteří sledují ligu mistrů, která letos odstartovala po několika letech. TPS Turku přivítá na svém ledě soupeře ze Švédska HC Linköpings.
    Rozbruslení pomalu končí.

00:01

01:21
    Domácí šli do útoku a ke střele se z pravého kruhu propracoval Jarvinen. Jeho rána ale zamířila vedle.

03:53
    Přichází první vyloučení. Na trestnou lavici putuje Smoleňák za hákování.

07:09
    TPS právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení, Kumeliauskas našel zpoza mantinelu najíždějícího MIKKA RANTANENA, který předvedl výborný důraz, přetlačit se k brankovišti a nádhernou střelou poslal puk pod břevno. Rozhodčí situaci dobře neviděl a zavolal si na pomoc videorozhodčího. A ten gól uznal. Asistence: Tadas Kumeliaskuas.
    RANTANEN - 1:0

07:49
    Rázem je Turku na koni a pokračuje v aktivní ofenzíve. Högberg se tak musí mít neustále na pozoru.

08:27
    Je tu další vyloučení. Tentokrát si menší trest odsedí hostujícící Sundh za podražení.

09:11
    Švédský celek se zatím brání dobře a dvakrát v krátkém sledu vyhodil kotouč přes všechny čáry.

09:35
    Následně byla hostujícící branka posunuta muselo se přerušovat. Krátce na to se bude vhazovat před Högbergem.

10:27
    Opět se hosté velice snadno osvobodilo a Sundh je již na ledě.

10:36
    Bohužel je divácká kulisa na stadiónu Turku dosti malá. K vidění je mnoho prázdných sedaček, ale snad přihlížející uvidí atraktivní hokej.

11:06
    Hodně tvrdě narazil Rantanen na mantinel Junlanda, který trefil hlavou mantinel. Za tento faul dostává domácí hráč trest 5 minut + do konce utkání.

11:45
    Tohle by Švédy mohlo nabudit. Hrají přesilovou hru pět minut, která bude pokračovat i když Linköpings vstřelí branku.

12:41
    Nicméně i Turku dokazuje, že má velmi dobře rozestavěnou čtyřku při oslabení a jejich soupeř se ke střele nedostal.

13:21
    Až teď se to povedlo Kolarikovi, jenž si sjel k vrcholu kruhu a tažnou ránou napálil přesouvající se ho Järvinena.

13:55
    Od modré čáry následně vypálil Rahimi, avšak jeho pokus byl sražen. Hosté i přes to zůstavají v útočné třetině.

14:25
    Linköping právě vstřelil branku!
    Početní výhodu přeci jen hosté využívají. Švédové posílali jeden projektil za druhým na svatyni Järvinena a prošel až ten SEBASTIANA KARLSSONA, jenž napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí gólman měl zakrytý výhled a na ránu hostujícího hráče neviděl a nestihl tak vůbec zareagovat. Bez asistence:
    KARLSSON - 1:1

15:15
    Rázem se hra obrací. Hosté jsou po vstřeleném gólu nabuzení a pokračují i nadále v přesilovce, která ještě pár vteřin potrvá.

15:48
    Tentokrát už se ale po vhazování podařilo domácím vyhodit přes všechny čáry.

16:06

17:15
    Po dlouhé době si finský tým zahraje přesilovou hru, jelikož menší trest obdrží Almtorp.

18:04
    Evidentně se celá první třetina odehraje v přesilové hře na té či oné straně. Turku je momentálně ve výhodě, ale přesilovka mu příliš nevychází.

18:35
    Od modré to zkusil Gysbers, jenže jeho pokus byl zablokován a následně hosté vyhodili.

19:25
    Ze stejného místa přišla další rána, která už zamířila k Högbergovi. Ten ale puk včas vyrazil svým betonem.

20:00

Už se nic nestane. První gól zápasu vstřelil v osmé minutě Rantanen. Ten ale poté předvedl zcela zbytečný zákrok a dostal za to trest do konce zápasu. Hostům se poté naskytla šance pětiminutové přesilovky a tu zužitkovali zásluhou Karlssona. Další perioda začne přibližně v 18:21.

20:01
    Všech pět pozitiv Linköpingu v této sezoně tvoří obránce Forsling, řekl švédský fanoušek.

20:45
    Nahozený kotouč podržel domácí gólman raději ve své lapačce. Následně se bude před ním vhazovat.

21:37
    Hosté začali aktivněji a i nadále se zdržují před svatyní Järvinena.

22:08
    Kissel si sjel za branku a poté hledal bekhendovou přihrávkou spoluhráče. před brankovištěm. Nikdo z nich ale kus černé pryže nedokázal trefit.

22:19
    Následuje vyloučení na hostujícící straně. Na trestné si posedí Matheson dvě minuty za hru vysokou holí.

23:16
    Palola od mantinelu vypálil, nicméně proti němu vyjel obránce a jeho střelecký pokus zablokoval.

23:40
    Následně se Švédský tým bez potíží osvobodill.

24:08
    Z pravé strany obdržel Smoleňák více prostoru, avšak svým projektilem napálil jen pravý beton číhajícího gólmana.

24:34
    Krátce po návratu Mathesona prověřil Högberga z úhlu Little, avšak gólman Linköpingu opět bez potíží zasáhl.

25:53
    Domácí se i proti plném počtu soupeře drží v útočné třetině a vytvářejí si poměrně slušný tlak. Uvidíme, zda-li z toho něco vytěží.

26:21
    Nakonec se ale hosté osvobodili a vydali se do rychlého protiútoku, který zakončoval Little. Domácí muž v masce bez potíží kotouč lapil.

27:21
    Virtala poslal pus mezi kruhy na najíždějícího TADASE KUMELIAUSKASE, který se s ničím nepáral, napřáhl a tvrdou střelou napálil puk mezi tři tyče. Högberg jeho ránu sice vystihl, nicméně kotouč mu propadl a dokutálel se za brankovou čáru. Asistence: Marko Virtala.

28:48
    Chvíli na to se dobrou střelou z úhlu prezentoval Tukonen jehož pokus zneškodnil Högberg ramenem.
    Švédským fanouškům se nezamlouvá počet reklam na ledové ploše.

29:47
    Zatím sledujeme rozhodně zajímavou podívanou. Tentokrát jso na koni opět hráči Turku, kteří po vstřelené brance okupují branku švédského soupeře.

30:15
    Zmírnit tlak se pokusil Sjörgen, nicméně ten svým nahozením ze středního pásma domácího gólmana nepřekvapil.

31:43
    Následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat ve středu hrací plochy.

33:15
    Dobrým napadáním se prezentoval Keskitalo, jen vypíchl puk soupeři a vydal se s ním poté k brance Högberga. Obrana se k němu ale stihla vrátit a kotouč mu sebrat.

34:04
    Domácí nicméně i nadále působí o něco lepším a aktivnějším dojmem. Järvinen už poměrně dlouhou dobu nemusel čelit nějaké vážnější střele.

34:26
    Bude se vhazovat v útočném pásmu Švédů po pravici gólmana TPS Turku.

35:16
    Až teď se ke střele propracoval Mickflikier, který pálil z úhlu a finský tasil beton a kotouč vyrazil do strany.
    Včera vychytal nulu brankář Armalis, dnes se gólově prosadil Kumeliauskas. Úspěšné dny pro litevský hokej v CHL.

36:42
    Z ničeho nic je vyrovnáno. JACOB MICKFLIER vyčkával osamocen u pravé tyče a usmálo se na něj štěstí, když se nahozený kotouč od zadního mantinelu odrazil přímo k hokejce zmiňovaného hráče, který poté s velkým klidem usměrnil kotouč do odkryté části branky. Asistence: Chad Kolarik.
    Radost švédské fanynky z branky na 2:2.

37:36
    Je vidět opět změna, protože domácím tímto gólem srazil Linköpings srazil hřebínek. Uvidíme, jak se s tím hosté dokážou vypořádat.

38:25
    Nebezpečně číhal před gólman Finů Taffe, jenž se snažil tečovat letící puk. Naštěstí pro Järvinena se mu to ale nepovedlo.

39:15
    Na protější straně střílel Smoleňák, avšak jeho pokus byl zablokován a Högberg tak nemusel zasahovat.

40:00

Druhé dějství nám opět přineslo dvě branky. Nejprve poslal do vedení domácí Kumeliaskuas a ačkoliv byli domácí i nadále lepším týmem, tak stačila jedna pvoedené akce Švédského celku a bylo srovnáno, když se ve 37. minutě přesně trefil Mickflier. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:17
    Tak to je vstup do třetiny jako hrom Karlsson vypálil z otočky a jeho ránu vytěsnil Järvinen pouze do míst, kam si sjížděl .MATTIAS SJOGREN. Ten si najel před brankoviště, položil si domácího gólmana a puk usměrnil do horní části svatyně. Asistence: Nichlas Hardt, Broc Little.

40:57
    Následuje vyloučení na domácí straně. Kumeliakuskas dostane dvě minuty za podražení.

42:03
    Radost hostům ale příliš dlouho nevydržela ILKKA PIKKARAINEN vypálil ihned po vhazování v útočné třetině a přesně mířenou ranou poslal puk do tyče od které se odrazil za záda hostujícícho brankaře,

44:03
    Tak třetí třetina zatím nabízí skvělou podívanou. Oba týmy hrají velice otevřeně a brankaři si tak na nedostatek práce rozhodně nemohou stěžovat.

44:50
    Následuje další vyloučení. Za hákován si menší trest odsedí Mickflier.

45:32
    Početní výhoda se zatím nedaří. Švédská defenzíva je výborně postavená a domácí se tak nemohou propracovat do přesilovkového rozestavení.

47:50

48:25
    Smoleňák dostal nabito od Karhua a slovenský hráč napřáhl až ke stropu a tvrdě vypálil. Nebyla to vůbec špatná rána, ale zamířila přímo do hrudi gólmana.

49:45
    Hraje se opět poměrně dlouho bez přerušení. Do konce zápasu zbývá ještě hodně času, a tak se může stát cokoliv.

51:12
    Střelu ze střední vzdálenosti vyprodukoval Karlsson. Jeho projektil ale zamířil jen k zadnímu mantinelu. Krátce na to hra byla přerušena.

52:18
    Bude se vylučovat na hostující straně. Na trestnou míří Little.

52:31
    A pro hosty bude ještě hůř! Švédové jdou totiž do tří, jelikož se Lasch provinil krosčekem.

52:38
    Hostující muž v masce musel zasahovat proti tečovanému kotouči, který nebezpečně klouzal před jeho brankovištěm. Povedlu se mu to ale na výbornou.

54:18
    Domácí měli velkou šanci, jenže velkou příležitost nedokázali zužitkovat ve svůj prospěch. Oba vyloučení jsou již na ledě. Tato přesilovka se Turku nepovedla.

55:35
    Bude se vylučovat na obou stranách. Za hákování putuje na trestnou Matheson. A za oplacení Smoleňák.

55:55
    Pomalu se nám blíží závěr třetí třetiny a je vidět, že oba celky už volí pomalejší útok. Nechtějí zbytečně riskovat. Inkasovaný gól by pravděpodobně rozhodl.

56:32
    Střelecký pokus Karvinena zamířil sice mezi tři tyče, nicméně rána domácího hráče neměla patřičnou razanci a gólmana tak neohrozila.

57:54
    Na ledě se strhla velká mela! Rozhodčí měli velké potíže tuto šarvátku ukončit, nakonec se jim to povedlo až po dlouhé době. Určitě se bude vylučovat.

57:54
    A tresty jsou tady: Gyspers dostává trest 5 minut + do konce utkání za útok do oblasti hlavy a krku. A na druhé straně dostane dvouminutový trest Rahimi.

58:35
    Závěr zápasu je hodně vyhrocený. Snad se tato perioda dohraje v klidu a bez dalších zbytečných potyček.

59:47
    Ještě jeden trest. Před třetí části putuje na trestnou lavici také Karlsson.

59:47
    Oddechový čas pro domácí.

60:00

I třetí perioda skončila 1:1 a tak utkání směřuje do kabin. Zápas je ale velice vyhrocený a k vidění bylo poměrně mnoho vyloučení a také dva tresty do konce zápasu. Následuje tedy prodloužení.

60:01

61:33
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách. Za malý okamžik ale bude hrát Linköpings početní výhodu.

62:00
    Norden dostal nabito k modré čářy, nicméně rána mu vůbec nevyšla.

63:15
    Hosté už hrají ve čtyřech, nicméně velkého prostoru na ledě zatím nevyužili. V útočné třetině se jim ještě nepodařilo usadit.

64:15
    Utkání směřuje na nájezdy, jelikož jsou oba celky už v plném počtu a nechtějí zbytečně riskovat.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Linköpings HC.
    Autorem vítězné branky je LITTLE.

Je konec. Utkání nakonec směřovalo až do nájezdů, kde větší umění předveli hráči Švédska, který vstřelili dvě branky. Domácí naopak žádnou. To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:26:33)

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 8. Rantanen (Kumeliasuskas), 28. Kumeliauskas (Virtala), 43. Pikkarainen – 15. Karlsson, 37. Mickflier (Kolarik), 41. Sjogren (Hardt, Little), rozh. náj. Little