Liberec – Kölner Haie 2:1 (kon.) | Kärpät – Košice 3:2 (po pr.) | TPS – Linköping 3:4 (0:2 po s.n.)
Krefeld – SønderjyskE 3:4 (kon.) | Frölunda – Briançon 6:2 (kon.) | Växjö – Kuopio 2:1 (kon.)
Skellefteå – IFK Helsinky 3:0 (kon.)
Växjö Lakers
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
KalPa Kuopio
Středa 24.09.2014, 20:05Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího evropského hokeje! Na konci srpna odstartovala dlouho očekávaná Liga mistrů, která hned nabrala rychlý sled. Dnešní dnem končí už 5. hrací kolo základních skupin, v rámci skupiny G se střetnou Växjo Lakers a KalPa Kuopio, zápas začíná ve 20:05!

VÄXJO LAKERS

Švédský tým Växjo v posledních letech zažil extrémní vzestup, když po postupu do nejvyšší soutěže se hned zabydlel na špičce SHL. Po čtyřech zápasech mají Lakers na svém kontě 6 bodů za 2 výhry a 2 prohry. Obě porážky jsou ze zápasů proti Spartě, naopak tři body zaznamenalo Växjo v zápasech proti Mannheimu.

KALPA KUOPIO

KalPa je na tom v porovnáním s jejich dnešním soupeřem o trošičku lépe, neboť má na svém kontě 7 bodů, z toho hned 4 ale dokázala uzmout pražské Spartě, další tři body získalo Kuopio za domácí vítězství nad Mannheimem, v Německu se ale před svým soupeřem museli sklonit.

TABULKA SKUPIYN G:

1. Sparta – 5 zápasů, 9 bodů, skóre 19:16
    2. KalPa – 4 zápasy, 7 bodů, skóre 9:10
    3. Växjo – 4 zápasy, 6 bodů, skóre 14:12
    4. Mannheim – 5 zápasů, 5 bodů, skóre 8:12
    Rozbruslení před utkáním.

Växjö Lakers: Steen (Nihlstorp) – Laakso, Welch, Varakas, Larsson, Lundgren, M. Johansson – Kiiskinen, Rosén, Johnson – Rakhshani, A. Johansson, Kallio – Reddox, Lajunen, Strömwall – Rydahl, Josefsson, Åslin

KalPa Kuopio: Kilpelainen (Perhonen) – Lyytinen, Timonen, Riikola, Koivisto, Konttinen, Halonen, Nuuinen, Seppala – Kubalík, Rissanen, Keranen – Voutilainen, Ilomaki, Birner – Hyvarinen, Ruohomaa, Kolehmainen – Junnila, Harjama, Mutanen

Rozhodčí: Warshaw (AUT), Persson (SWE) – Lundgren (SWE), Malmqvist (SWE).

00:01

01:07
    První střelecké pokusy v dnešním zápase si na své konto připisují domácí hokejisté, Kilpelainen ale v klidu zasahuje.

02:05
    Slušně zaplněná aréna ve Växjo zatím sleduje velmi opatrný hokej od obou týmů.

02:46
    Domácí se na začátku zápasu drží více na kotouči, nyní se ale svěřenci kouče Hallama provinili zakázaným uvolněním.

03:12
    Växjö právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení! Po dvou icingech se z rychlého brejku prosazuje TUOMAS KIISKINEN, který na obranné modré čáře převzal puk od obránce, zavezl jej do útočné třetiny, odkud vypálil střelu, která prolétla mezi dvěma obránci a zřejmě překvapila Kilpelainena v brance, hostující brankář reagoval pozdě! Asistence: Ville Varakas a Teemu Laakso.
    Tuomas KIISKINEN - 1:0

03:45
    Kilpelainen opět lehce zaváhal, když nezachytil přihrávku putující přes jeho brankoviště.

04:16
    Hráči Kuopia se stále nemohou dostat do utkání, brzká inkasovaná branka jim rozhodně nepomohla.

05:05
    KalPa se po inkasované brance ale drží více na puku, v útočném pásmu ještě hosté ale nedokázali nic vytvořit, Steen v brance Lakers je od úvodního vhazování bez práce.

05:51
    Hosté rozjíždí další postupný útok zpoza své branky, dostali se ale do postavení mimo hru.

06:24
    Janne Keranen se probíjel skrz několik protihráčů, puk dokázal navézt až do brankoviště, tam si ho ale našel Steen.

07:00
    Hráči KalPy s velkým štěstím dokázali udržet puk v útočném pásmu, domácí hráči jim ale nedají ani kousek volného prostoru.

07:58
    Växjö vsadilo v dnešním zápase na pečlivou defenzivu, se kterou mají hosté zatím velké problémy.

08:42
    Ani z další útočné akce Kuopia nebude nic.

09:06
    Český útočník Tomáš Kubalík se nakonec dostal ke střele z bezprostřední blízkosti Steenovy branky, puk ale mezi betony domácího brankáře nedokázal propasírovat.

09:39
    Steen ve velkém klidu schoval střelu Joonase Lyytinena do své lapačky.

10:24
    Liam Reddox předvedl krásnou stahovačku, protihráč ho ale lehce postrčil, takže v další akci nemohl pokračovat, domácí obecenstvo si přálo odpískání faulu, rozhodčí je nevyslyšel.

10:55
    Zakázané uvolnění domácích.

11:12
    Joonas Lyytinen podruhé během krátké chvíle zkoušel střílet, jeho sražená střela končí v rohu.

11:49
    KalPa teď zavřela své soupeře v jejich pásmu, nejaktivnějším hráčem hostů byl Lyytinen, který se několikrát pokoušel střílet, Steen ale nemusel zasahovat, neboť mu pomohli jeho spoluhráči v poli.

12:45
    Zajímavá akce domácího týmu brankou nekončí, ve své kleci pouze skončil brankář Kilpelainen.

13:20
    Hra má v první třetině rychlý spád, vidíme minimum přerušení.

13:46
    Domácí v ofsajdu.
    Tuomas Kiiskinen zaznamenal první gól v CHL a rovnou proti svému mateřskému týmu.

14:34
    Další postavení mimo hru Lakers, Ville Varakas předvedl zbytečnou kličku na modré čáře.

15:07
    Střela Nicka Johnsona končí na zadním mantinelu, domácí hráči pokračují v tlaku.

15:47
    Stefan Steen pokryl kotouč ve své lapačce po individuální akci Toniho Hyvärinena.

16:12
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Lyytinen vzal celou akci na sebe a ve finální fázi byl zahákován, na trestnou lavici míří Rhett Rakshani.

16:55
    Obránce Lyytinen je v první části hry hodně aktivní, jeho další střelecký pokus je sražen do rohu kluziště.

17:18
    Hosté se špatnou přihrávkou sami vyhnali do středního pásma.

17:33
    Síly na ledě se vyrovnají, jelikož hosté špatně střídali a v jednu chvíli jich bylo na ledě šest! Trest míří odpykat Toni Hyvärinen.

18:12
    Rakshani je zpátky na ledě, začíná přesilovka Växjö.

18:46
    Domácí hokejisté dobře kombinují v útočné třetině, k zakončení jejich snažení ale ještě nevedlo.

19:04
    Finskému celku se podařilo vyhodit, celá bránící čtveřice Kuopia míří střídat.

19:33
    Hyvärinen je na ledě, i KalPa už je kompletní.

20:00

První třetina přímého souboje o postup do vyřazovací fáze Champions Hockey League nabídla zajímavou podívanou. Domácí se dostali velmi brzy do vedení, když se ve 4. minutě prosadil Tuomas Kiiskinen. Hosté se pak snažili o vyrovnání, zatím ale vyšli naprázdno. Po první dvacetiminutovce tak Växjö vede nad Koupiem 1:0!

Druhá třetina začne přibližně v 20:54.

20:01

20:13
    Hosté se hned ve svém prvním útoku v prostředním dějství dostali do postavení mimo hru.

20:43
    Hráči Lakers se nyní zmocnili puku a dostali se do rychlého brejku, ze kterého ale nakonec nic nevzniklo.

21:30
    Uvidíme přesilovku domácích, za držení protihráče je vyloučen Miika Koivisto.

22:02
    Domácím se podařilo využít přesilovou hru! Po tvrdé střele od modré čáry se k dvojnásobné dorážce dostal NICK JOHNSON a na druhý pokus dokázal Kilpelainena prostřelit! Asistence: Ville Varakas a Tuomas Kiiskinen.
    Nick JOHNSON - 2:0

22:47
    Domácí se vedením o dvě branky mohou ještě více uklidnit, jejich další útok ale zastavil ofsajd.

23:15
    Zakázané uvolnění Lakers.

23:58
    Rikola vyslal dobrou střelu, kterou Steen ale v klidu pokryl. Domácího brankáře nerozhodilo ani následné najetí Rikoly a Hyvärinena do brankoviště.

24:50
    Domácím se v další útočné akci nevedlo dobře, puk získali hráči KalPy.

25:41
    Střela Keranena od modré čáry končí mimo tři tyče, Kuopio ale pokarčuje v tlaku.

26:07
    Liam Reddox pálil z velkého úhlu, Kilpelainen ale stál v dobrém postavení a střelu domácího útočníka vyrazil.

26:59
    KalPa v postavení mimo hru, konkrétně Jukka Voutilainen.

27:37
    Kilpelainen zastavil střelu Gustafa Rydahla.

28:37
    Přesilová hra pro domácí, za sekání je vyloučen Jaakko Rissanen.

29:08
    Michal Birner se v oslabení dostal do brejku, hezkou stahovačkou se zbavil protihráče a střelou zápěstím zaměstnal Steena, který musel vytáhnout vynikající zákrok!

29:45
    Domácím se v přesilové hře vůbec nedaří, hráči Kuopia se dobře brání.

30:31
    Síly na ledě se na malou chvíli srovnají, za držení protihráče je vyloučen Rhett Rakhshani.

30:37
    Rissanen se vrací zpátky na led, začíná přesilovka KalPy.

30:53
    Také na druhé straně evidujeme obrovskou šanci ve vlastním oslabení! Gustaf Rydahl se dostal do samostatného úniku, který ale nedokázal proměnit v branku!

31:25
    Hosté si sice hezky přihrávají v útočném pásmu, žádná střela ale ještě neletěla na Steena.

32:24
    Steen si připisuje první zákrok v početní výhodě Kuopia, z levé strany tvrdě pálil Tomáš Kubalík.

32:31
    Rakhshani je zpátky na ledě, Växjö hraje v plném počtu.

32:54
    Tuomas Kiiskinen se po rychlé akci dostal až ke střele, Eero Kilpelainen v pohodě pokryl kotouč.

33:02
    Zakázané uvolnění Kuopia.

33:35
    Icing také na druhé straně, hra se stěhuje před Stefana Steena.

34:22
    V posledních minutách není k vidění moc střeleckých příležitostí, oba brankáři jsou v klidu.

34:59
    Až nyní vyzkoušel Kilpelainenovu pozornost Tomi Kallio, který v dnešním zápase nosí dres s označením Top Scorer.

35:41
    Hosté mají stále problém s výbornou defenzivní hrou domácího týmu.

36:23
    Domácí hráči se usadili v útočném pásmu, Kilpelainen ale zatím může zůstat v klidu.

37:21
    Sražená střela Roberta Roséna končí v ochranné síti, vhazovat se bude před Kilpelainenovou brankou.

37:55
    Hosté se snaží ještě o vyrovnání do konce druhé třetiny, pečlivá defenziva Lakers ale pracuje stále na jedničku.

38:44
    Teemu Laakso drží puk za vlastní brankou a čeká na své spoluhráče až mu pořádně najedou.

39:10
    Stefan Steen rychle vyklepal kotouč ze své lapačky, aby se nevhazovalo před jeho brankou.

39:33
    Zakázané uvolnění domácích, ještě jedno vhazování před Steenem.

40:00

Ve druhé třetině jsme mohli sledovat velmi podobný hokej jako v prvním dějství. Växjö se rychle zpočátku druhé části dostali do dvoubrankového vedení, když se v přesilové hře prosadil Nick Johnson. Hosté ani v dalším průběhu zápasu nenašli recept na pečlivě propracovanou defenzivu Lakers. Po dvou třetinách tak Växjö vede nad Kuopiem 2:0!

Druhá třetina začne přibližně v 21:45.

40:01

40:36
    Hosté se ve svém prvním útoku ve třetí třetině neprosadili, dopředu nyní míří domácí.

41:14
    Ve třeít části hry pokračuje perfektní obranná hra domácího týmu, finský tým se nemůže dostat ani do útočného pásma.

42:02
    Toni Hyvärinen se v útočném pásmu individuálně neprosadil, puk získávají domácí.

42:48
    Juuso Rikola drží puk za vlastní brankou a čeká na své spoluhráče až dostřídají.

43:33
    Ani domácím se ve třetí periodě nedaří prosadit, jim to ale může být celkem jedno, protože drží dvoubrankový náskok.

44:11
    Sražená střela Nuutinena končí v rohu, kde puk získávají domácí.

45:07
    Ve třetí třetině se zatím hraje hodně ospalý hokej, ještě jsme neviděli ani pořádnou šanci, nyní se domácí provinili ofsajdem.

45:43
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Kilpelainen ale v závěrečné části hry snad ještě nemusel zasahovat.

46:24
    Tomáš Kubalík vyslal velmi dobrou střelu zápěstím, Steen vyrazil puk lapačkou!

47:03
    Další úspěšný zákrok Stefana Steena proti střele Michala Birnera, čeští hráči jsou v dresu KalPy hodně vidět.

47:47
    Ville Varakas se chtěl předvést tvrdým hitem u mantinelu, svého soupeře ale netrefil ideálně a spíše to odnesl sám.

48:18
    Střela Jyriho Junnily z velké úhlu končí na připraveném Steenovi.

48:37
    Za hákování míří na trestnou lavici Eddie Larsson, přesilová hra pro Kuopio.

49:04
    Toni Hyvärinen se proháčkoval až před branku, zakončit ale nedokázal, hosté se každopádně usadili v útočném pásmu.

49:31
    Lundgren srazil střelu Jukky Voutilainena do ochranné sítě.

50:37
    KalPa právě vstřelila branku!
    Hostům se přesně v době, kdy vyloučený Larsson skákal z trestné lavice na led, vyrovnat! TOMÁŠ KUBALÍK dostal na pravé straně dobrou přihrávku a tvrdou ranou z první dokázal prostřelit Steena! Asistence: Toni Hyvärinen a Jaakko Rissanen.
    Tomáš KUBALÍK - 2:1

51:15
    Hostům rázem narostla křídla a rychle se snaží o vyrovnání.

51:50
    Hráči Växjö ale nechtějí nechat nic náhodě a budou se snažit kontrolovat hru s pukem na vlastních hokejkách.

52:35
    Mikael Seppala nahodil od modré čáry do skrumáže před brankou, Steen nic neviděl, naštěstí pro něj ale puk srazil jeden z jeho obránců.

53:33
    Čas ale pro hosty plyne hodně rychle, hraje se totiž hodně bez přerušení.
    Växjö zatím hraje velmi dobré utkání.

54:20
    Steen raději pokryje kotouč před dojíždějícím Hyvärinenem, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

54:42
    Hostující brankář Kilpelainen rychle opouští své brankoviště a spěchá na střídačku, Rakhshani totiž hrál bez helmy, za což se v mezinárodních pravidlech uděluje trest.

54:59
    Rhett Rakhshani tak dnes již potřetí míří na trestnou lavici, dostává menší trest za nedovolenou výstroj.

55:25
    Hosté se sami vyhnali z útočného pásma, puk navíc dojel Liam Reddox a ušetřil dalších pár vteřin s pukem v útočné třetině.

56:04
    Ne! Hosté nevědí jak přelstít pečlivou čtveřici domácích.

56:26
    Trestné střílení pro domácí! Voutilainen fauloval unikajícího Erika Josefssona a rozhodčí píská trestné střílení!

56:26
    K trestnému střílení se postavil Nick Johnson, bekhendovým blafákem si na Kilpelainena ale nepřišel!
    Johnson neproměňuje trestné střílení!

56:59
    Rakhshani se vrací na led, Växjö hraje v plném počtu.

57:37
    Tuomas Kiiskinen se dostal do obrovské šance, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal Kilpelainena prostřelit!

58:11
    Hosté se nemohou dostat s pukem do útočné třetiny, aby mohli začít se závěrečným náporem.

58:42
    Kilpelainen stále zůstává ve své brance, i když se hosté už několik vteřin drží v útočném pásmu.

59:08
    Při přechodu do útočného pásma se hosté dostali do postavení mimo hru.

59:08
    Hostující trenér si bere oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak by si představoval závěrečný tlak.

59:08
    Kilpelainen už zůstává na střídačce, KalPa to zkusí v šesti mužích v poli!

59:36
    Domácí hokejisté dokázali dostat puk do bezpečí a už to s jejich výhledy na tříbodové vítězství vypadá dobře.

59:48
    Úmyslné postavení mimo hru zřejmě ukončuje veškeré naděje Kuopia v dnešním zápase.

60:00

Dnes jsme sledovali velice zajímavé měření sil mezi švédským Växjö a finským týmem KalPa Kuopio. Od první minuty bylo znát, že jde v dnešním zápase o hodně, což se také potvrdilo. Lakers nakonec vyhráli 2:1, což přihrálo také pražské Spartě, která se tak udržela na prvním místě ve skupině G.

Domácí šli do vedení hned ve 4. minutě, kdy se prosadil Tuomas Kiiskinen. Växjö pak nasadilo pečlivou defenzivu a KalPa se nemohla dostat ani k pořádnému ohrožení Steenovy branky.

Na začátku druhé třetiny navíc udeřil podruhé na straně domácích v přesilové hře Nick Johnson. Hostům se přeci jen podařilo snížit, když se v polovině třetí třetiny prosadil český útočník Tomáš Kubalík.

Nick Johnson pak v závěru ještě neproměnil trestné střílení. Ze závěrečného tlaku Kuopia pak už nic nebylo, hosté se pořádně nedokázali ani usadit v útočném pásmu, a tak Växjo vyhrálo 2:1!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:24:27)

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 4. Kiiskinen (Varakas, Laakso), 23. Johnson (Varakas, Kiiskinen) – 51. Kubalík (Hyvärinen, Rissanen)

Rozhodčí: Warshaw (AUT), Persson (SWE) – Lundgren (SWE), Malmqvist (SWE)