Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Ufa – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 1:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 26.09.2014, 15:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Už se nic nestane. Sledovali jsme parádní třetí třetinu. Úvod byl pro Traktor naprosto hrozivý, jelikož ani ne po dvou minutách třetí periody snížili hosté na rozdíl jediné branky. Následný obrovský tlak Jugry dokázal Čeljabinsk s vypětím všech sil ustát. Uklidnění přidal až v závěrečném přečíslení Popov. To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (17:20:18)

60:00

59:41
    Následuje vhazování v útočné třetině hostů a Birjukov v posledních vteřinách odjíždí na střídačku.
    POPOV - 4:2

59:24
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    O vítězi dnešního střetnutí je rozhodnuto. Jugra zariskovala, čehož využil Růžička s Popovem. Tato dvojice ujížděla úplně sama na branku. Český hráč měl na holi puk, vyčkal si na správnou příležtiost a poté předložil kotouč ANDREJI POPOVI, který už měl snadnou práci. Asistence: Martin Růžička

59:10
    Až teď se hosté pomalu usazují, avšak Birjukov zatím v brance zůstává.

58:38
    Už moc času nezbývá a pro smůlu Jugry se hraje v jejich obranné třetině. Čeljabinsku se daří držet puk daleko od své svatyně.

58:02

57:35
    Opět letí na Demčenka jedna rána za druhou, nicméně gólman Traktoru svůj tým drží nad vodou a každý projektil likviduje.

56:36
    Náhození Putilova způsobilo velké zmatky před brankovištěm domácích. Ti ale s vypětím všech sil puk odpálil do bezpečí.

56:02
    Za útok zezadu dostává Panov trest 2 minuty + desiminutový osobní trest. Je tu tak další přesilovka pro Jugru.

55:39
    Čas běží a hosté se samozřejmě tlačí do útočné třetiny. Nahození Čibisova domácí muž v masce raději podržel v lapačce.

54:49
    S přichodem vyloučeného hráče se ale gólman Jugry na své místo vrátiil. Nutno dodat, že tohle byla výborně sehraná přesilovka Chanty-Mansijsku.

54:36
    Birjukov odjíždí na střídačku! Hosté to už teď zkoušejí v šesti hráčích.

54:19
    Až teď se domácím podařilo vyhodit do středního pásma.

53:42
    Nakonec se uvolnil Kašpar, který tvrdě napřáhl a kotouč směřoval k pravé tyči. Demčenko dokázal natáhnout svůj beton včas a puk pokrýt.

53:25
    Chvíli na to vystřelil od modré čáry, ale i tento pokus byl zablokován obranou domácích.

53:08
    Rajala pálil z úhlu, avšak jeho rána byla sražena. Nicméně Jugra i nadále zůstavá v útočné třetině.

52:49
    Oddechový čas pro hosty.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 5. Čistov (Glinkin), 9. Popov (Quint, Růžička), 30. Osnovin (Gubarev, Penkovskij), 60. Popov (Růžička) – 41. Maxwell (Rajala), 42. Larsen (Rajala)

Traktor Čeljabinsk: Demčenko – Quint, Kondratěv, Atjušov, Chlystov, Borodchin, Piganovič, Katičev, Osnovin – Růžička, Bulis, Panov – Popon, Glinkin, Čistov – Wilson, Kokujov, Kosticyn – Gubaev, Penkovskij, Mokin
    Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov – Larsen, Putilov, Sergejev, Pepeljajev, Sokolov, Želdakov, Těrnavskij – Rajala, Kašpar, Maxwell – Magogin, Buljanskij, Sitnikov – Čibisov, Romancev, Bortnikov – Knjazev, Jacenko, Gorbunov

Rozhodčí: Vasiljev, Cyplakov – Nesterov, Ivanov