K. Vary – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Plzeň – Zlín 5:2 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 6:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 0:4 (kon.) | Litvínov – Olomouc 3:1 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 4:2 (kon.)
Sparta – Liberec 4:2 (kon.)
HC Sparta Praha
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 05.10.2014, 18:00 • Tipsport Arena • Tipsport extraliga

Liberecký dvojboj se tedy dnes Spartám vydařil, ale obě se pořádně nadřely. Té hokejové pomohla ve třetí třetině zejména rychlá odpověď Marka Ďalogy na vyrovnání Petra Vampoly, které jakoby paradoxně rudé probralo. Pak už Pražané dovedli utkání do vítězného konce. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

Nejlepší hráči utkání: Novotný (SPA) – Lašák (LIB) (20:43:47)

60:00

59:42
    Jelínek zkusil kličku do forehandu, ale vůbec netrefil branku!

59:42
    Mikuš podrazil v šanci Jelínka a je nařízeno trestné střílení!
    BARINKA - 4:2

59:30
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. MICHAL BARINKA trefuje ze středního pásma už prázdnou klec, ze které před několika okamžiky zamířil Lašák na střídačku. Bez asistence.

58:34
    Kusmtát mohl potrestat chybnou rozehrávku Liberce, ale z levého křídla Lašáka nepropálil!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Rozhodčí teď necitlivě zastavil hosty směřující do útoku. Postavení útočícího hráče v brankovišti.

57:12
    LIberec je v pěti. Sparta vůbec nebyla nebezpečná.

56:10
    Sparta opět při vlastní přesilovce předvádí v obranném pásmu velikou bohorovnost a málem byla znovu v problémech...

55:12
    Sparta dostává šanci na navýšení náskoku. Valský inkasuje dvě minuty za podražení.
    ĎALOGA - 3:2

53:47
    Ale Sparta si v pokračující přesilovce přichystala odpověď. MAREK ĎALOGA ranou z pravého kruhu trefil přesně na zadní tyč. Lašák se natahoval marně. Asistence: Juraj Mikuš a Daniel Přibyl.
    VAMPOLA - 2:2

53:09
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je to gól, autorem je PETR VAMPOLA, který doklepl puk do branky z brankoviště a rozhodčí posoudil jeho zásah jako dovolený. Asitence: Radim Šimek a Jakub Valský.

53:09
    Sparťané si počínali v obraně lehkovážně a hosté dostali po zakončení z brankoviště puk do branky! Bude se ale prohlížet záznam hry, zda-li to nebylo vysokou holí!

52:44
    Teď to ale hosté s důrazem přehnali. Na trestnou lavici míří Jelínek, jenž inkasuje dvě minuty za podražení.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 8. Klimek (Réway, Polášek), 20. Kumstát (Rolinek, Barinka), 54. Ďaloga (Mikuš, Přibyl), 60. Barinka – 39. Škoula (Bulík, Bartek), 54. Vampola (Šimek, Valský)

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Pilař (A), Barinka,Polášek, Piskáček, Ďaloga, Mikuš, Hrbas – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Réway, Hlinka (A), Klimek – Forman, Přibyl, Buchtele – Sabolič, Volek, Cingel. Trenér: Josef Jandač.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Škoula, Kajínek, Gřegořek (A), Šimek, Vitásek, Voráček, Plutnar – Bartek (C), Vampola (A), Valský – Bulíř, Filippi, Jelínek – Bakoš, Urban, Bulík – Vlach, Kica. Trenér: Pavel Hynek.

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Kajínek, Zavřel

Diváci: 5 353