K. Vary – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Plzeň – Zlín 5:2 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 6:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 0:4 (kon.) | Litvínov – Olomouc 3:1 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 4:2 (kon.)
Sparta – Liberec 4:2 (kon.)
HC Sparta Praha
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 05.10.2014, 18:00 • Tipsport Arena • Tipsport extraliga

59:42
    Jelínek zkusil kličku do forehandu, ale vůbec netrefil branku!

59:42
    Mikuš podrazil v šanci Jelínka a je nařízeno trestné střílení!
    BARINKA - 4:2

59:30
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. MICHAL BARINKA trefuje ze středního pásma už prázdnou klec, ze které před několika okamžiky zamířil Lašák na střídačku. Bez asistence.

58:34
    Kusmtát mohl potrestat chybnou rozehrávku Liberce, ale z levého křídla Lašáka nepropálil!

55:12
    Sparta dostává šanci na navýšení náskoku. Valský inkasuje dvě minuty za podražení.
    ĎALOGA - 3:2

53:47
    Ale Sparta si v pokračující přesilovce přichystala odpověď. MAREK ĎALOGA ranou z pravého kruhu trefil přesně na zadní tyč. Lašák se natahoval marně. Asistence: Juraj Mikuš a Daniel Přibyl.
    VAMPOLA - 2:2

53:09
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je to gól, autorem je PETR VAMPOLA, který doklepl puk do branky z brankoviště a rozhodčí posoudil jeho zásah jako dovolený. Asitence: Radim Šimek a Jakub Valský.

53:09
    Sparťané si počínali v obraně lehkovážně a hosté dostali po zakončení z brankoviště puk do branky! Bude se ale prohlížet záznam hry, zda-li to nebylo vysokou holí!

52:44
    Teď to ale hosté s důrazem přehnali. Na trestnou lavici míří Jelínek, jenž inkasuje dvě minuty za podražení.

51:25
    Přibyl s Formanem mohli potrestat chybu hostů ve středním pásmu, ale akci dva na jednoho vyřešil Přibyl jen ranou do masky Lašáka!

47:51
    Filip Novotný teď uchránil Spartu od vyrovnání.Rozjetý Urban se nechal nachytat a v zakončení trefil přesně jeho nastraženou lapačku!

45:07
    Přibylovi chyběla na levém křídle rychlost, přesto se dostal do zakončení, ale jeho bekhend Lašák vytěsnil do ochranné sítě.

44:30
    Po Réwayově chybě se dopředu hnal Valský, ale naštěstí pro domácí nenašel před brankou nikoho ze spoluhráčů.

39:55
    Réway v dobré šanci z pravého kruhu poslal puk jen nad branku!

39:44
    Sparťané si nechtěli nechat líbit Bulířovo osekávání Novotného po přerušení a po krátké potyčce se budou rozdělovat tresty. Sparťan Ďaloga dostává dvě minuty za hrubost, za Liberecké jsou potrestáni za hrubost Filippi a za již zmíněné sekání Bulíř.

39:44
    Velká šance hostů. Akci dva na jednoho zakončil Bulíř jen střelou mezi betony Novotného, které ale stihly včas zaklapnout!

39:35
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty pro hostujícího Bulíka za držení protihráče.

39:09
    Další vyloučení Sparty. Dvě minuty dostává Mikuš za hákování.
    ŠKOULA - 2:1

38:31
    Liberec skóruje těsně před vypršením času přesilovky. Bulík nahodil puk před branku, kde jej krásně mimo dosah Novotného tečoval MARTIN ŠKOULA. Asistence: Tomáš Bulík a Martin Bartek.

36:33
    Domácí Pilař dostává dvě minuty za držení protihráče.

36:00
    Liberečtí na druhé straně ve výborné šanci, ale akci dva na jednoho nedokázal Filippi dotáhnout do gólového konce!

35:20
    Lašák si hodně vyjel z branky, ale puk nezasáhl a způsobil svému týmu velké problémy. Sparta to však využít nedokázala!

35:03
    Hrbas byl sám před Lašákem a měl spoustu času, ale po pokusu o kličku zamířil jen mimo!

28:32
    Rolinek našel od mantinelu výborně najetého Kumstáta, ale ten v zakončení z první nebyl úspěšný, zamířil jen mimo!

27:43
    Přibyl se po sólu přes celé kluziště proháčkoval až do zakončení, při kterém byl zastaven zákrokem na hranici faulu. Rozhodčí vylučovat nebude, Lašák si situaci pohlídal.

25:23
    Filippi se pokusil zasunout puk zpoza branky, ale Novotný byl u tyčky pozorný!

25:03
    Hrbas nesmyslně fauloval po odpískání jednoho z Libereckých a dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

22:22
    První přesilovka Liberce. Cingel dostává dvě minuty za podražení.

22:02
    Tečovaná Barinkova střela nadělala Lašákovi starosti, puk ale nakonec dokázal vytěsnit mimo!
    KUMSTÁT - 2:0

19:15
    Pěkná kombinace Sparty a Pražané vedou 2:0. Rolinek z pravého kruhu už mohl střílet, ale ještě našel před brankou lépe postavéno PETRA KUMSTÁTA a pro toho už nebyl problém poslat puk do odkryté klece. Asistence: Tomáš Rolinek a Michal Barinka.

18:02
    Sabolič v dobré příležitosti na levém kruhu míjí střelou těsně nad ledem.

17:40
    Liberečtí ale vlastní nedisciplinovaností opět darují Spartě výhodu. Hráli totiž v šesti. Trest odpyká Bulíř.

15:23
    Přesilovka Sparty. Podruhé míří na trestnou lavici Vitásek, tentokrát za zdržování hry. Puk vystřelený z jeho hole totiž zamířil mimo ledovou plochu.

07:42
    A je tu další příležitost pro domácí. Domácí byli aktivní před brankou a znovu si vynutili faul. Tentokrát putuje na trestnou lavici Vitásek za hákování.
    KLIMEK - 1:0

07:14
    Spartě trvalo více než minutu než se usadila v pásmu, ale pak to přišlo. Mezi obránci dostal na brankovišti mnoho času LUKÁŠ KLIMEK a nadvakrát propasíroval puk za Lašáka. Asistence Martin Réway a Adam Polášek

05:48
    Vzápětí ale Ďalogu fauloval Vampola a Sparta si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení hole.

05:48
    Ďaloga se dobře protáhl kolem mantinelu, hledal před brankou Kumstáta, ten ale na puk nedosáhl!

04:55
    Po chybě domácí obrany se do úniku dostal liberecký Kica, ale na Novotného nevyzrál!

04:22
    Po ráně Urbana z pravého křídla Novotný jen bezmocně máchl lapačkou. Měl ale štěstí, pokus libereckého hráče zastavilo břevno!

Robin Mana

Branky a nahrávky: 8. Klimek (Réway, Polášek), 20. Kumstát (Rolinek, Barinka), 54. Ďaloga (Mikuš, Přibyl), 60. Barinka – 39. Škoula (Bulík, Bartek), 54. Vampola (Šimek, Valský)

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Pilař (A), Barinka,Polášek, Piskáček, Ďaloga, Mikuš, Hrbas – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Réway, Hlinka (A), Klimek – Forman, Přibyl, Buchtele – Sabolič, Volek, Cingel. Trenér: Josef Jandač.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Škoula, Kajínek, Gřegořek (A), Šimek, Vitásek, Voráček, Plutnar – Bartek (C), Vampola (A), Valský – Bulíř, Filippi, Jelínek – Bakoš, Urban, Bulík – Vlach, Kica. Trenér: Pavel Hynek.

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Kajínek, Zavřel

Diváci: 5 353