Omsk – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Barys – Chabarovsk 5:0 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 5:3 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Minsk – Atlant 2:3 (1:2 po s.n.) | Záhřeb – HC Slovan 1:0 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Severstal Čerepovec
Úterý 14.10.2014, 17:00 • Arena 2000 (kapacita 9.070 diváků) • KHL

Máme za sebou velmi pohledné utkání, ve kterém jsme měli možnost vidět celkem osm branek. Utkání bylo vyrovnané, ale domácí celek byl efektivnější a tak dokázal zvítězit 5:3.

Marek Kvapil (CER) – 0 bodů (0+0), čas na ledě 15:56
    Jakub Štěpánek (CER) – 15 zákroků, 3 obdrž. branky (ve 31. minutě střídal)

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek dne a u onlajnů zase někdy na počtenou. (19:19:44)

60:00

59:50
    Zápas se již pouze dohrává ve středním pásmu.
    MONS - 5:3

59:21
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Přeči jen je tu ještě jedna branka hostujícího celku! Po střele Černova se puk odrazil na pravou stranu k volnému JEVGENIJOVI MONSOVI, který již neměl problém trefit odkrytou svatyni domácích – 5:3. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Pavel Černov.

59:13

59:06
    Fantastický Sanford, ten nyní výborným způsobem vychytal Nikonceva, který již zakončoval do prázdné branky!

58:38
    Nepřehlednou situaci před brankou domácích řeší Sanford dalším pohotovým zákrokem.

58:22
    Sanford si poradil s několikátým pokusem Bučneviče, který vypálil z mezikruží.

58:01
    Hlasatel ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny a zároveň celého utkání.

57:38
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

57:13
    Vitalij Višněvskij (JAR) zahákoval Trubačjova a za katrem si tak odsedí 2 minuty.

56:29
    Hosté se snaží usadit v útočném pásmu, ale pevná obrana domácích jim hodně znepříjemňuje život.

55:23
    Martynov to zkoušel individuálně, ale proti pozorné hostující obraně neuspěl.

54:26
    Sanford pohotově kryje střelu Kvapila.
    AVERIN - 5:2

53:39
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí celek tuto přesilovou hru rychle využívá! Kronwall našel před brankou JEGORA AVERINA, který efektním a hlavně efektivním backhandem překonal Smirjagina – 5:2. Asistence: Staffan Kronwall a Jegor Jakovlev.

53:25
    Plotnikov střelou z mezikruží mířil vysoko nad branku hostů.

53:12
    Po delší době si zahrají přesilovou hru domácí. Ilja Několenko (CER) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

51:20
    Ve 100% šanci se ocitl Martynov, který obdržel výbornou přihrávku od Apalkova, ale domácí obránce trestuhodně netrefil prázdnou branku!

50:36
    Novotný drží puk za svou brankou a s rozehrávkou nijak nespěchá.

49:25
    Zakázané uvolnění domácích.

48:48
    Kartajev se dostal zcela osamocený před brankou k odraženému puku, ale na hostujícího gólmana nevyzrál!
    APALKOV - 4:2

47:40
    Domácí nepřipouštějí zádné komplikace a berou si zpět své dvoubrankové vedení! Averin našel pěknou přihrávkou mezi kruhy najíždějícího DANIILA APALKOVA, který překonal bezmocného Smirjagina – 4:2. Asistence: Jegor Averin.

47:30
    Platt střelou z pravého kruhu pro vhazování nechal vyniknout gólmana hostů.

47:25
    Sanford si na druhé straně poradil s backhandovým pokusem Bučneviče.

Komerční přestávka.

47:12
    Ve velké šanci se na levé straně ocitl Plotnikov, který však ztroskotal na výborném zákroku Smirjagina!
    ČERNOV - 3:2

46:16
    Hosté ještě dramatizují toto utkání! Mons našel před brankou zcela volného PAVLA ČERNOVA, který měl lehkou pozici ke skórování – 3:2. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Jevgenij Mons.

45:50
    Konkov se snažil prosadit individuálně, ale o puk ho připravila hostující obrana.

45:16
    Kapustinův pokus skončil v lapačce Smirjagina.

44:50
    Kvapil se snažil dorážet před Sanfordem, ale netrefil skákavý puk.

44:23

44:11
    Domácí znovu vyhazují puk přes všechny čáry.

43:40
    Rána Bučneviče z pravého kruhu letěla těsně nad brankou.

43:16
    Další osvobození domácího celku, který se zatím brání velmi dobře.

42:40
    Domácí vyhazují puk až za branku Smirjagina.

42:23
    Další přesilovka pro hosty. Jevgenij Gračjov (JAR) podrazil Několenka a dvouminutový trest ho nemine.

41:40
    Domácí drží puk za svou brankou, odkud také začíná jejich další útočné snažení.

41:10
    Plotnikov hledal před brankou Averina, ale tuto přihrávku zachytil Lukin.

40:10
    Úvodní vhazování třetí periody vyhráli domácí.

40:01

Ve druhé třetině byli jasně aktivnější domácí hokejisté, kteří také dokázali vsítit dvě branky, necelých pět minut před koncem třetiny dokázali hosté snížit a stav po 40 minutách je tedy 3:1 z pohledu domácích.

STATISTIKY PO DRUHÉ TŘETINĚ
    Střely na branku: 21:20
    Vyloučení: 2:2
    Vyhrané buly: 21:16

Třetí třetina začne přibližně v 18:39.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59

39:50
    Mons se na pravé straně dostal k odraženému puku, ale toho znovu vychytal výborný Sanford!

39:22

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:32
    Almqvist střelou od modré trefil pouze vyrážečku Sanforda.

37:59
    Domácí hráli v šesti a tak je dvouminutový trest nemine.

37:52
    Novotný skrytou střelou z pravého kruhu mířil těsně nad branku Smirjagina.

37:22
    Sanford si nyní poradil s pokusy Bučneviče a Stoljarova.

36:32
    Hosté po vstřelené brance ožili a znovu se zlačí před branku Sanforda.
    ČERNOV - 3:1

35:04
    Prosazují se i hosté, kteří dokázali přetavit svou aktivitu v jejich úvodní branku! Sanford vyrazil Kagarlického střelu z pravého kruhu pouze před sebe, kde neměl problém PAVEL ČERNOV dorazit puk za záda domácího gólmana – 3:1. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Jevgenij Mons.

34:36
    Takový propagační pokus Šefera od modré čáry nemohl nadělat domácímu gólmanovi problémy.

34:03
    Sanford si poradil s dalším pokusem, tentokrát to zkoušel Kazakovcev z levého kruhu.

33:38
    Icing domácího celku.

33:15
    Plotnikov se z trestné lavice ihned ujal puku, objel branku hostů a pěknou střelou do levého rohu branky nechal vyniknout Smirjaginovu lapačku!

32:51

32:35
    Dělovka Kagarlického z levého kruhu skončila v lapačce Sanforda, který tak stále drží čisté konto.

32:25
    Šeferův pokus z pravého kruhu zblokovala domácí obrana.

32:05
    Hosté se stále drží v útočném pásmu, kde zatím pouze kombinují.

31:25
    Kvapilova střela skončila na hrudi pozorného Sanforda.

30:51
    První přesilová hra pro hostující celek. Sergej Plotnikov (JAR) dostává dvouminutový trest za sekání.

30:51
    Štěpánek se poroučel o komerční přestávce na střídačku hostů a nahradil ho Smirjagin.

30:22
    Sanford nyní podržel svůj tým, když si poradil s nebezpečnou střelou Šefera a i s následnou dorážkou Trubačjova!

29:28
    Avšak vůbec se jim nedaří přihrávky a sami se svými chybami připravují o útočné pásmo.

28:36
    Hosté se snaží odpovědět na dvě rychlé branky domácího celku a nyní kombinují před Sanfordem.
    THÖRNBERG - 3:0

27:41
    O pár sekund později je tu třetí branka domácího celku! Střelu Novotného z levého kruhu tečoval znovu MARTIN THÖRNBERG, který tak vsítit svou druhou branku v dnešním utkání – 3:0. Asistence: Geoff Platt a Jiří Novotný.
    AVERIN - 2:0

27:00
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Plotnikov našel výbornou přihrávkou před brankou JEGORA AVERINA, který překonal bezmocného Štěpánka – 2:0. Asistence: Sergej Plotnikov.

26:40
    Plotnikov mířil svou střelou z levého kruhu nepřesně.

26:25
    Domácí jsou v úvodu druhé třetiny jednoznačně aktivnějším celkem a znovu se usadili v útočném pásmu.

25:32
    Kartajev se řítil sám na Štěpánka, ale Několenko mu v poslední chvíli vypíchl puk z hole!

24:55
    Zakázané uvolnění Čerepovce.

24:37

24:18
    Hosté znovu vyhazují puk až za branku Sanforda.

23:58
    Před Štěpánkem se strhla obrovská mela a český gólman se musel položit na led a pokrýt několik dorážek Plotnikova a Averina!

23:46
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

23:26
    A další osvobození hostů.

22:50
    Hostům se však ihned p ovyhraném buly podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

22:37
    Domácí si zahrají druhou přesilovou hru. Za držení je na 2 minuty vyloučen Pavel Černov (CER).

21:55
    Galimovova střela z mezikruží letěla vedle branky hostů.

21:22
    Nádherná akce domácích, na jejiž konci stál Kronwall, který svou střelou z levého kruhu trefil pozorného Štěpánka!

20:35
    Nepřesná rozehrávka domácích však znamená zakázané uvolnění.

20:10
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli hokejisté Jaroslavle.

20:01

V první třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej, ve kterém se však díky využité přesilové hře dostali do vedení domácí hokejisté, když Thörnberg tečoval střelu od modré v podání Holose. Skóre po 20 minutách je tak 1:0.

19:35
    Plotnikov zpoza branky hledal před Štěpánkem své spoluhráče, ale ani jeden nedokázal jeho prudký pas zpracovat.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:41
    Dělovka Plotnikova z pravého kruhu proletěla těsně vedle pravé tyče Štěpánkovy svatyně.

18:12
    Musatov hledal před brankou Kapustina, na kterého však přihrávka neprošla.

17:38
    Nyní se píská i ofsajd domácího celku.

17:13
    Ofsajd hostů.

16:58
    Až nyní si musel poradit český gólman s dvěma dorážkami Platta.

16:36
    Domácí se usadili před Štěpánkem, na kterého však zatím nevyslali žádnou střelu.

15:52

Domácí gólman se již postavil na led a ve hře bude pokračovat.

15:11
    Bučnevič svou střelou z pravé strany trefil Sanforda zřejmě do krku a toho nyní ošetřují domácí lékaři.

14:35
    Musatov výborně vybojoval puk, dostal se až před Štěpánka, ale ten si s jeho dvěma pokusy poradil.
    THÖRNBERG - 1:0

13:47
    A domácí také svou první přesilovou hru využívají! MARTIN THÖRNBERG výborně tečoval Holosovu střelu od modré čáry a otevírá tak skóre dnešního utkání – 1:0. Asistence: Jonas Holos a Sergej Konkov.

13:30
    Domácí se usadili po vyhraném buly v útočném pásmu.

13:09
    První vyloučení dnešního utkání má na svědomí Jurij Trubačjov (CER), který si na trestné lavici odsedí 2 minuty za hákování.

12:49
    Plotnikov obdržel výbornou přihrávku za obranu, ale svou tvrdou střelou nedokázal propálit Štěpánka!

12:27
    Musatov hledal mezi kruhy Gračjova, tuto přihrávku však zastavila hostující obrana.

11:23
    Domácí pouze odevzdávají puk za branku Štěpánka a odcházejí střídat.

10:36
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu, kde oba celky svádějí boj o puk.

09:20
    Bučnevič se dostal společně se Stoljarovem do brejku dva na jednoho, Bučnevič přihrál svému spoluhráči, který měl před sebou prázdnou branku, ale fantastický zákrok Sanforda mu překazil radost!

08:42
    Hostující obrana drží puk za svou brankou a uklidňuje tak hru a zároveň střídá.

08:11
    Galimov svou střelou z levého kruhu nedokázal trefit branku hostů.

07:45
    Kapustin dorážel před Štěpánkem, ale český gólman byl znovu pozorný.

07:13
    Almqvistova nepříjemná rána skončila po zákroku Sanforda za brankou domácích.

06:42
    Trubačjov zavezl puk do útočného pásma, ale tam nedokázal nic vymyslet a kotouče se znovu zmocnili domácí.

06:11
    Kronwall si pěkně sjel až k levému kruhu, odkud vyslal nikým nehlídaný nebezpečnou střelu na Štěpánka, který musel předvést první důležitý zákrok!

05:39
    Ofsajd Čerepovce.

05:23
    Střela Šinina od modré čáry byla zblokovaná Musatovem.

04:52
    Ljubuškinova střela od modré čáry nenadělala Štěpánkovi problémy.

04:38
    Thörnberg příliš rychle přejel útočnou modrou čáru a píská se tak ofsajd domácích.

04:23
    Bučnevič zavezl puk do středního pásma a jeho celek tak může konečně vystřídat.

03:48
    Martynov vypálil z mezikruží pouze do připraveného Štěpánka.

03:29
    Následně se však píská další zakázané uvolnění hostů, kteří již nemají moc sil.

03:16
    Po vyhraném buly se dnes poprvé v útočném pásmu usadili domácí.

02:46

02:13
    Puk skončil v hledišti a vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.

01:36
    Hosté jsou znovu nastěhováni před Sanfordem.

00:49
    Pokus Šinina od modré čáry si domácí gólman pohlídal.

00:10
    Úvodní buly vyhráli hosté a hned se usadili před Sanfordem.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Višněvskij (C), Ljubuškin, Martynov – Plotnikov (A), Averin, Apalkov – Platt, Novotný, Thörnberg – Konkov (A), Galimov, Kartajev – Musatov, Kapustin, Gračjov, Korškov
    Trenér: Dave King (KAN)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Smirjagin) – Šefer (C), Lukin, Urbom, Almqvist, Stasenko, Šinin (A), Nekolenko, Arzamascev – Trubačjov, Stoljarov (A), Bučnevič – Ullstrom, Nikoncev, Kvapil – Kagarlickij, Mons, Černov – Kupcov, Kazakovcev, Dědunov
    Trenér: Nikolaj Solovjov (RUS)

Rozhodčí: Bukin, Kiseljov – Metalnikov, Sirotkin.

Československá stopa v utkání

V dresu Jaroslavle:
    Jiří Novotný (Ú) – 14 bodů (2+9), 14 zápasů

V dresu Čerepovce:
    Marek Kvapil (Ú) – 8 bodů (4+4), 17 zápasů
    Jakub Štěpánek (B) – 16 zápasů, 483 střel, 42 obdrž. branek, 441 zákroků, úsp. zákr. 91,3%, průměr 2,60 branek na zápas

Vzájemné zápasy
    Tyto dva celky proti sobě odehrály několik vzájemných utkání, ve kterých mají vyrovnanou bilanci.

Poslední tři vzájemná utkání:
    23. 08. 2014 – Jaroslavl – Čerepovec 7:3
    21. 08. 2014 – Čerepovec – Jaroslavl 3:0
    27. 11. 2013 – Čerepovec – Jaroslavl 1:2

Hosté minulou sezónu patřili k podprůměrným celkům. V tabulce Západní konference skončili o jedno místo před Slovanem Bratislava, tedy na jedenáctém místě s celkovým ziskem 77 bodů. V letošní sezóně zatím podávají průměrně výsledky, aktuálně je najdeme na sedmé pozici konference, když si dokázali ze 17 zápasů připsat 22 bodů.

06. 10. 2014 – Novokuzněck – Čerepovec 3:7

Hokejisté Jaroslavle minulou sezónu po tragické nehodě letadla bojovali překvapivě o poslední místo v play-off. To se jim také podařilo a z osmého místa Západní konference dokázali postoupit do vyřazovacích bojů, kde narazili první kolo na nejlepší tým základní části – Dinamo Moskva, který dokázali překvapivě porazit 4:3 na zápasy. Další velké překvapení se konalo i v dalším kole, kdy dokázali přehrát celek Petrohradu 4:2 na zápasy. V semifinále však již nestačili na český celek HC Lev Praha, kterému podlehli 1:4 na zápasy. V letošní sezóně zatím nepodávají příliš přesvědčující výkony, protože je po 14 odehraných zápasech najdeme až na jedenácté pozici Západní konference s celkovým ziskem 16 bodů.

Nejproduktivnější hráči Jaroslavle:
    obrázek Geoff Platt (Ú) – 9 bodů (6+3), 14 zápasů
    Jegor Averin (Ú) – 9 bodů (6+3), 14 zápasů

Poslední tři utkání Jaroslavle:
    12. 10. 2014 – Jaroslavl – Novgorod 3:4 po s. n.
    07. 10. 2014 – Dinamo Moskva – Jaroslavl 2:0
    05. 10. 2014 – Čechov – Jaroslavl 3:2

Sportu zdar a hokeji zvlášt! Vítám všechny hokejové příznivce u sledování nového ročníku KHL. Právě se odehrávají první zápasy sezóny 2014/2015 a my se dnes zaměříme na zápas mezi Lokomotiv Jaroslavl a Severstal Čerepovec, ve kterém se dá očekávat vyrovnaný boj. Zápas budete mít možnost sledovat od 17:00 na onlajny.com.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 14. Thörnberg (Holos, Konkov), 27. Averin (Plotnikov), 28. Thörnberg (Platt, Novotný), 48. Apalkov (Averin), 54. Averin (Kronwall, Jakovlev) – 36. Černov (Kagarlickij, Mons), 47. Černov (Kagarlickij, Mons), 60. Mons (Kagarlickij, Černov)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (od 31. Smirjagin) – Šefer (C), Lukin, Urbom, Almqvist, Stasenko, Šinin (A), Několenko, Arzamascev – Trubačjov, Stoljarov (A), Bučnevič – Ullstrom, Nikoncev, Kvapil – Kagarlickij, Mons, Černov – Kupcov, Kazakovcev, Dědunov

Rozhodčí: Bukin, Kiseljov – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 9.000