Omsk – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Barys – Chabarovsk 5:0 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 5:3 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Minsk – Atlant 2:3 (1:2 po s.n.) | Záhřeb – HC Slovan 1:0 (kon.)

Robert Kousal – 0 bodů (0+0), čas na ledě 15:31

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek dne a u onlajnů zase někdy na počtenou. (19:52:28)

Neskutečné věci viděli diváci na stadionu Viťazu, který po dvou třetinách prohrával s Torpedem o dva góly a ani výkon domácích hráčů nenasvědčoval tomu, že by si z toho duelu odnesli byť jediný bod. Co se ale dělo ve třetí periodě, to hokejisté hostujícího týmu asi nechápou doteď. Domácí během šesti minut zásluhou Horáka a Porselanda srovnali skóre, šest sekund před koncem pak zařídil výhru pro Viťaz Maxim Afinogenov.

60:00

59:54
    Čechov právě vstřelil branku!
    Neskutečné! Domácí šest vteřin před koncem třetí třetiny využívají početní výhodu zásluhou přesné trefy MAXIMA AFINOGENOVA a dokonale tak otáčí skóre utkání ve svůj prospěch! Bez asistence.

58:38
    V závěru třetí periody velká šance pro domácí, kteří budou mít k dispozici přesilovou hru, za sekání je vyloučen Vjačeslav Kuljomin (NNO).

56:30
    Teď ale hostující brankář své spoluhráče podržel při dvou nepříjemných střelách obránce Vereščagina. Viťaz je teď rozhodně lepším mužstvem.

55:03
    Viťazu se daří vyrovnat, MATHIAS PORSELAND se prosazuje střelou z dálky, Kasutin nebude mít při této brance svědomí úplně čisté! Asistence: Roman Horák, Denis Grebeškov.

53:55
    Hosté jsou kompletní a domácí mají již jen něco málo přes šest minut, aby se pokusili alespoň o vyrování.

52:40
    Kousal zakončoval přesilovkovou kombinaci domácích, Kasutin se ale ve své brance stačil včas přesunout a zabránil českému hráči vyrovnat stav utkání.

51:55
    A může být pro Novgorod ještě hůře, dvě minuty za vysokou hůl dostává Vadim Krasnoslobodcev (NNO). Početní výhoda pro Viťaz.

51:31
    Domácí hráče gólová situace pořádně nakopla, hosté raději reagují oddechovým časem!

49:09
    Domácí zadělávají na drama ve třetí třetině! Makejev zachytil špatnou náhravku hostí v obranném pásmu, perfektním pasem našel volného ROMANA HORÁKA a ten již neměl se zakončením do odkryté branky Torpeda nejmenší problém! Asistence: Alexej Makejev.

48:30
    Uplynulé dvě minutky patřily domácím hráčům, nic zásadního z toho ale nebylo a stav utkání tak zůstává i nadále výhodnější pro hostující celek.

43:50
    Dvurečenskij pálil po spolupráci se Salminenem, nedokázal však trefit odkrytou část domácí svatyně.

43:22
    Hosté jsou kompletní, dvě minuty početní výhody domácím hráčům ke vstřelení kontaktní branky nestačily.

41:22
    Petteri Nokelainen (NNO) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče, což znamená přesilovou hru pro domácí družstvo.

40:01

Statistiky druhé třetiny:

Střely na bránu – 5:13

Vyhraná vhazování – 12:9

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 50. Horák (Makejev), 56. Porseland (Horák, Grebeškov), 60. Afinogenov – 9. Wolski (Immonen, Salminen), 38. Krasnoslobodcev

HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri – Pörseland, Grebeškov, Selezjov, Golovkov, Vereščagin, Berdjukov, Klimontov, Grišin – Cyganov, Horák, Kučerjavenko – Kousal, Šitikov, Jakubov – Afinogenov, Ziazov, Makejev – Soloduchin, Kokšarov, Ivanov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin – Hietanen, Bernackij, Osipov, Melevič, Grigorev, Chromickij, Valentěnko – Wolski, Salminen, Immonen – Drugov, Kazionov, Kuljomin – Nokelainen, Dvurečenskij, Potapov – Galuzin, Krasnoslobodcev, Jamkin.

Rozhodčí: Zacharov, Naumov – Morozov, Fatějev