Vlašim – Letohrad 3:1 (kon.) | Třinec – Most 1:0 (kon.) | Sudoměřice – Hr. Králové 2:1 (kon.)
Pardubice – Kovo Praha 3:2 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 1:3 (kon.) | Kert Park Praha – Plzeň 0:1 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
HBC Kladno
Sobota 18.10.2014, 16:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • CROSSDOCK Extraliga

HBC Alpiq Kladno byl jasně lepším týmem po celý zápas a zasloužili si vyhrát. Zatímco Elba DDM hledala jen těžce recept na jejich taktiku a rychlost hry. Z dnešního utkání je to vše a zase někdy na počtenou u CCM extraligy mužů. (17:47:20)

Střely celkem domácí 24 a hostující 27 střel.

45:00

44:50
    Elba neohrozila Jirotky branku a je hotovo.

43:53
    Domácí tým odvolal brankáře. Hra pokračuje 6 na 5.

43:50
    Domácí trenér Jelen vymýšlí akci, jak upravit výsledek dnešního zápasu, který je velice nepříznivý pro tým Elby.

43:50
    Oddechový čas pro domácí.

43:34

42:24
    Hnízdil prověřil tvrdou střelou Bandu, ale ten bez problémů vyrazil do ochranné sítě.

41:34
    Domácí hráč Prášek odchází na 2 minuty zpytovat své svědomí na trestnou lavici za sekání.

40:23
    Domácí v plném počtu. Kladnu se tato přesilová hra velice nepovedla, ale musíme pochválit domácí tým, za super držení formace v obraném pásmu.

39:52
    Alpiq v této přesilovce nemá zatím extra šanci. Nahození chytá bez problémů Banda.

39:36
    Langthaler osvobozuje domácí celek výhozem k Jirotkově brance.

38:23
    Bím dostává 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku, odchází nechápavě do kabiny. Hostující tým si teď zahraje přesilovku 5 na 3.

38:23
    Poláček tvrdě atakoval Schnaubelta a odchází na 2 minuty za krosček.

38:12
    Langthaler tvrdě seknul do Šrámkovi hole, ale rozhodčí mlčí. Prý čistý zákrok.

37:30
    V půli třetí třetiny se otáčejí strany, jelikož hostující brankář je prý oslněn slunečním světlem, které momentálně míří mimo hřiště.

36:23
    Domácí svěřenci trenéra Jelena moc tahají míčky a ztrácí je v obraném pásmu, nedokážou je dostat přes důležitou červenou čáru.

35:07
    Teďka se na chvilku ocitla Elba v útočném pásmu a vhazuje se před hostujícím brankářem. Čermák zlomil hůl, takže momentálně měla Elba více šancí.

Dnešní utkání sleduje 86 diváků.

33:20
    Ale opět se vhazuje před domácím brankářem Bandou, Elba není schopná cokoliv vymyslet, jejich přenesení hry spočívá v lobování za obránce a následné dobíhání míčku. Kombinaci nedokážou vymyslet.

32:34
    Elba přenesla hru z obraného pásma do útočného, konkrétně Soukup.

31:55

31:15
    Domácí v plném počtu. A máme tu přesilovku domácího týmu, uvidíme co si vytvoří za šance.

30:44
    Langthaler prověřuje golmana Jirotku z vrcholu pravého kruhu.

30:05
    Hra pokračuje čtyři na čtyři ještě 40 vteřin, pak bude mít domácí celek krátkou přesilovou hru.

30:01

Druhá třetina probíhala v pomalejším tempu ze strany Alpiqu, ale domácí Elba se nepoučuje z chyb, které si vytvořila během dvou třetin. Ani 4 minutová přesilovka nezvedla sebevědomí domácího celku, na branku vystřelili pouze tři krát.

Další třetina začne přibližně v 17:15.

Střely po druhé třetině 9:9

30:00

29:58
    Hostující Soukup vyloučen za nedovolené bránění, které bylo na středu hřiště a zcela zbytečně.

29:16
    Za nedovolené bránění odchází domácí hráč Kučera na trestnou lavici

28:47
    Ústí právě vstřelilo branku!
    Domácí proměňují přesilovou hru, Štěpánek nahrál na vrchol kruhů Langthalerovi a ten protečoval na levý kruh LUKÁŠOVI SOUKUPOVI, který měl odkrytou celou branku Jirotky. Asistence: Langthaler, Štěpánek

27:50
    Po kombinaci domácích Kučery, Kváše a Baxy, skončil míček na hrudi Jirotky.

27:04
    Špaček utekl obráncům Elby, ale čistě byl zastaven skluzem jednoho z dobíhajících obránců.

26:06
    Hostující Čermák je vyloučen na 2 minuty za faul loktem a na 2 minuty za napadení. Takže domácí si zahrají 4 minutovou přesilovku. První šanci měl Soukup, který dokázal i po střele dorazit míček, ale jen do golmana.

25:13
    Schnaubelt mohl běžet 2 na 1 se svým spoluhráčem, ale zastavila je hokejka, která se zahákla o střídačku jeho spoluhráčů.

23:49
    Alpiq je v dnešním zápase, velice aktivním týmem. Banda má plno práce s míčkama, které Kladno posílá na jeho svatyni.

23:12
    Velikou šanci měl teď Soukup, který se vytáhl před branku, ale střílel nad.

22:04
    Elba DDM není schopná vymyslet nějakou kloudnou akci nebo kombinaci, všude jsou poslední a Apliq je lehce předbíhá.

20:42
    Langthaler krouží okolo branky a hostující ochránce svatyně přerušuje hru z důvodu posunutí branky.

19:44
    Hnízdil M. zkoušel střelu od modré čáry na Bandu, ale tu vyrazil mimo hřiště Kučera. Vhazuje se po pravici domácího brankáře.

18:19
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Alpiq proměnil přesilovku, kdy Nosek nahrál po modré čáře MICHALU DĚDIČOVI, který pálil silnou střelou a vymetl tak pavučinku Bandovi branky. Asistence: Nosek.

17:43
    První přesilovka hostujícího týmu, Štěpánek zvednul ruce do obličeje protihráče a odchází na 2 minuty za hrubost.

17:02
    Soukup střílel z mezikruží, ale obránce srazil střelu mimo hřiště.

16:22
    Hosté v plném počtu. Elba DDM si opět nevytvořila nějakou extra šanci, která by ohrozila Jirotku.

15:05
    Stále pokračuje přesilovka domácích.

15:01

V první třetina byl velice aktivní Alpiq , pokud se domácí neproberou, můžeme se těšit na velice zajímavý výsledek.

Další třetina začne přibližně v 16:34.

15:00

14:22
    Domácí mají další přesilovku, Soukup odchází na 2 minuty za podražení.

13:55
    Autorem branky je MARTIN KOHOUT, který si naběhl do mezikruží a dostal krásnou nahrávku od Hnízdila D. Asistence: Hnízdil D. a Kadlec.

13:32
    Hosté v plném počtu. Elba neměla moc šancí a hostující golman Jirotka se takřka nezapotil.

13:10
    Domácí Kučera teď zapochyboval na modré čáře, ale vzápětí svou chybu nahradil.

12:12
    Pospíšil čistě trefil Práška na mantinel a ten teď řádí, jak černá ruka, ale zatím vše čisté.

11:28
    A máme tu první vyloučení z Alpiqu Kladno odchází na trestnou lavici Šícha za držení.

9:49
    Domácí se chvilku uvolnili ze svého pásma a bude se po dlouhé době vhazovat před brankou Jirotky.

7:52
    Alpiq uzavřel doslova na zámek tým Elby v obraném pásmu a momentálně kombinuje Schnaubelt s Ogurčákem v rohu. Ústí nemůže nalézt klíč, aby se uvolnil ze sevření hostujícího týmu.

5:40
    Kladno je v této třetině velice aktivním týmem, další střelou prověřil Kohout z modré čáry.

4:32
    Ústí nad Labem se osvobozuje zakázaným uvolněním.

3:30
    Langthaler prověřil nebezpečnou střelou Jirotku!

2:30
    Elba DDM se nedokáže dostat ze třetiny a jejich obsazení je mizerné. Kladno kombinuje v útočném pásmu.

1:45
    Hnízdil D. našel na modré čáře MARTINA ŠPAČKA, který vystřelil golfem a dostal tak míček za záda Bandy, který nic neviděl. Asistence: D. Hnízdil.

1:06
    Banda rozehrál lobem na útočnou modrou, kde Šílínek střílí a prověřuje golmana Jirotku.

0:14
    Hra se přesunula před branku Bandy, který pokryl míček a vhazuje se po jeho pravici.

00:01

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Brhel) – Zápotocký, Langthaler, Soukup, Zákon, Růžička, Prášek, Štěpánek, Bím, Pilař, Šilínek, Baxa, Kváš, Poláček, Kučera, Gottfried, Řídel

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka (Hájek) – Kudela, Soukup, Pospíšil, Hnízdil, Špaček, Kohout, Šrámek, Nosek, Pražák, Ogurčák, Schnaubelt, Šťastný, Šícha

Rozhodčí: Vokurka, Hrazdíra.

Ústí nad Labem budou chybět dva útočníci, kapitán Michal Hubený, který si podlomil koleno v utkání s Kovem Praha a nejspíše bude chybět celou podzimní část a Martin Horáček, který se zranil v Mostě. Uvidíme, jak se obejdou domácí bez dvou útočníků.

Hezké sobotní odpoledne fanouškům hokejbalu při sledování online reportáže CCM extraligy mužů mezi domácím celkem Elba DDM Ústí nad Labem a hostujícím HBC Alpiq Kladno. Čeká nás velice vyrovnaný souboj dvou celků z předních příček tabulky. Domácí jsou momentálně na čtvrtém místě a dělí je pouze tři body na hostující tým, kteří jsou aktuálně na druhém místě. Hlavní postavou domácí Elby DDM bude Jan Langtahler se ziskem deseti bodů a naproti němu z HBC Alpiq Kladno Daniel Hnízdil se ziskem devíti bodů. Pokud se podíváme na tabulku slušnosti týmů, oba týmy najdeme na opačném konci tabulky, Elba DDM se nachází na posledním místě se ziskem 129 trestných minut a HBC Alpiq Kladno je na příčce první se ziskem 60 trestných minut.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jiří Cícha

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 29. Soukup (Langthaler, Štěpánek) – 2. Špaček (Hnízdil), 14. Kohout (Hnízdil, Kadlec), 19. Dědič (Nosek)

HBC Kladno: Jirotka (Hájek) – Kudela, Soukup, Pospíšil, Hnízdil D., Hnízdil M., Špaček, Kohout, Šrámek, Nosek, Pražák, Ogurčák, Schnaubelt, Šťastný, Šícha

Rozhodčí: Vokurka, Hrazdíra