Chabarovsk – Jaroslavl 5:4 (1:0 po s.n.) | Vladivostok – Viťaz 5:4 (kon.) | Novokuzněck – Dynamo Moskva 3:2 (2:1 po s.n.)
Novosibirsk – Soči 1:2 (po pr.) | Čerepovec – Magnitogorsk 2:1 (3:2 po s.n.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.) | Jokerit – Omsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Barys 5:3 (kon.)
Riga – Ufa 2:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
Amur Chabarovsk
5:4 (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 21.10.2014, 10:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. U dalších přenosů z Kontinentální hokejové ligy, napočtenou. (12:43:18)

Československá stopa v utkání:
    Michel Miklík (CHA) 1+1
    Rastislav Špirko (CHA) 0+1
    Jiří Novotný (JAR) 0+1

Teprve nájez Dimitrije Lugina rozhodl o vítězi utkání. Jsou jím domácí, kteří si po dlouhé šňůře prohraných zápasů připisují dva body.

Dimitrij LUGIN - 5:4sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým Amur Chabarovsk.
    Autorem vítězné branky je DIMITRIJ LUGIN. Položil si gólmana a poslal puk podél něj do brány.

0:0
    JAR: Martin THORNBERG neproměňuje – 0:0.

1. série
    0:0
    CHA: Dimitrij TARASOV neproměňuje – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Po úpravě ledu započne dovednostní soutěž, která rozhodne o bonusovém bodu pro jeden z týmů.

Následují tedy nájezdy. I přes šance na obou stranách se nikdo z týmů neodhodlal využít pětiminutové prodloužení ke vstřelení branky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:57
    Miklík mířil mimo!

64:45
    Puk v ochranné síti. Vhazování před Sanfordem.

64:40
    Domácí kombinují v pásmu. Rjazancev míří těsně vedle.

Oddechový čas pro domácí.

64:31
    Hákování má na svědomí Konkov (JAR). V závěru prodloužení se jeho tým musí bránit.

64:05
    Averinovi byl vystaven pořádně tvrdý bodyček. U puku jsou domácí.

63:52

63:25
    Platt tvrdou střelou prověřil pevnost betonů domácího brankáře.

63:01
    Domácí vyhazují do středního pásma.

62:35
    Thornbergova přihrávka neprošla. Amur vyhazuje.

62:09
    Proti střele Novotného zakročil Borisov!

61:54
    Komlikace pro tým domácích. Za faul loktem si posedí dvě minuty Terjajev, místo zraněného Safronova.

61:25
    Střela Niinimäkiho zamířila mimo.

61:05
    Střelu od modré bez problémů vyrazil Borisov.

60:36
    Domácí v plném počtu. U puku je Plotnikov a zakládá akci.

60:11
    Ještě pár vteřin přesilové hry mají hosté k dispozici. Nyní kombinují v útočném pásmu.

60:01

Je za námi poslední třetina. V té se nejprve ujali vedení hosté zásluhou Plotnikova. Domácí o pár minut později srovnali po dorážce Lugina. v závěru měli hosté šanci v podobě přesilové hry, ale nedokázali ji využít. Následuje tedy prodloužení.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Novotného střela se otřela o lapačku Borisova! Následná dorážka Thornberga gól nepřinesla.

59:31
    Thornberg nahodil do brankoviště, ale nikdo netečoval ideálně.

59:13
    Averin vystřelil z kruhu táhlou střelou. Puk doletěl do náruče Borisova.

58:41
    I přes komplikace hosté udrželi puk v pásmu a snaží se zklidnit hru.

Toto je obrovská šance pro Jaroslavl jak uzmout všechny tři body z napínavého a gólově bohatého utkání!

Oddechový čas pro hosty.

58:36
    Loginov (CHA) se dopustil podražení a oslabí svůj tým až do konce základní hrací doby.

58:30
    Litovčenkova střela se od betonů gólmana odrazila do ochranné sítě. Vhazování v pásmu Jaroslavli.

58:09
    Sanford bez větších problémů likviduje střelu domácích.

57:59
    Ostrá rána Thornberga! Proletěla kolem brány a nadělal starosti domácím.

57:35
    Puk je za bránou a Špirko s ním spěchá kupředu.

57:06
    Chyba rozhodčích a vhazuje se na středovém kruhu.

57:06
    Nahození do pásma našlo Plotnikova, ale jeho střet s protihráčem zastavil hru.

56:49
    Lugin si po straně nabruslil k Sanfordovi a prudce vystřelil do jeho náruče.

56:16
    Konkov z otočky vstřelil a Borisov zakročil.

55:51
    Amur ožil a snaží se útočit co to jen jde. Moc času již nezbývá.
    Dmitrij LUGIN - 4:4

54:38
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    DIMITRIJ LUGIN byl ve správné chvíli na správném místě. Na vzdálené tyči počkal na puk odražený zpoza brány a poslal puk do nestřežené klece. Asistence: Alexandr Loginov.

54:19
    Puk v ochranné síti. Vhazování po levici Sanforda.

54:06
    Železnov v pásmu udržel puk a po rychlých nahrávkách zkusil vstřelit. Brankář byl na svém místě a zmařil tak případnou gólovou radost.

53:36
    Puk se odrazil a snesl se do náruče brankáře Sanforda.

53:12
    Útok Chabarovsku na jehož konci Špirko mířil jen těsně vedle!

52:55
    Po buly ve středním pásmu má puk na hokejce Kronwall.

52:29

52:19
    Dvě střely se vznesli na brankáře, ale hosté vše zvládli.

51:50
    Aktivní Lugin udržel pásmo a hledá možnosti k přihrávce.

51:16
    Další vyhození. Amur si zatím neví s přesilovkou rady.

50:35
    Hosté si poradili a dostali puk co nejdále od brány.

50:21
    Za hákování si posedí dvě minuty Alexej Vasilijev (JAR). Těsné vedení hostů bude podrobeno zkoušce.

50:18
    Z pořádné vzdálenosti vbypálil Loginov. Sanford vybruslil a připsal si zákrok. Následuje vhazování.

50:07
    Tarasov nezvládl vystřelit přes obranu hostů.

49:34
    Miklík se z rohu kluziště snaží dostat puk před bránu, ale hosté jsou dobře postaveni.
    Sergej PLOTNIKOV - 3:4

48:29
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Po dlouhé námaze dostali hosté puk před bránou, kde se SERGEJ PLOTNIKOV natáhl a bekhendem poslal Lokomotiv do vedení. Asistence: Jegor Averin, Jegor Matynov.

47:54
    Apalkov nyní stihl dojet puk nahozený do pásma. Jaroslavl nyní kombinuje v pásmu.

47:32
    Apalkov byl připraven o kotouč a začíná protiútok Amuru.

47:30
    Špirkova střela skončila v náruči Sanforda. Hra je přerušena, pokračovat bude po komerční pauze.

47:11
    Novotný hledal v útoku spoluhráče. Jeho snažení vystihli domácí obránci.

46:39
    Thornberg připravil protihráče o puk a posílá jej na hokejky svých obránců.

45:33
    Opatrná hra pokračuje. Hráči Lokomotivu pomalu rozehrávali, puk jim byl vypíchnut ve středním pásmu.

44:55
    Amur na další zteči. Střela ale skončila jen za bránou Sanforda.

44:25
    Průnik Chabarovsku se nepovedl. Kotouč drží hosté.

43:23
    Orlov se z úhlu pokusil bekhendem zakončit. Puk ale zamířil za bránu. Ani následná střela Taimiho se neujala.

42:45
    Amur zastavený na modré čáře. Lokomotiv kombinuje vevlastní třetině.

42:10
    Safronov rozjíždí útok zpoza brány. Týmy hrají opatrně, obdržený gól by mohl být smrtící.

41:43
    Ofsajd zastavil útočné snažení Lokomotivu.

41:15
    Hosté již v plném počtu. Mají puk a snaží se zaútočit.

40:16
    Přesilovka hostů pokračuje. Uvidíme zda jí využijí.

40:01

Je za námi další napínavá a vyrovnaná třetina. Nejprve Rjazancev vstřelil svůj druhý gól. Pár minut na to přišla Plattova vyrovnávací branka a hosté byli opět ve hře. Během přesilovky pak Milík po krásné akci vstřelil třetí branku a vrátil domácím vedení. Avšak krátce poté, co hra pokračovala se přesně trefil Thornberg a svým druhým gólem v utkání vyhnal Murygina z brány.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53
    Platt se protahoval k bráně ale nestihl zakončit.

39:43
    Amur se opět osvobozuje.

39:20
    Konkov riskoval na modré čáře a domácí zvládli vyhodit puk přes všechny čáry.

39:07
    Hákování. Tohoto přestupku se dopustil Safronov (CHA) a posedí si dvě minuty.

39:05
    Slabé nahození útočícího Averina končí zákrokem Borisova.

38:48
    Proti střele Konkova skvěle zasáhl Borisov. Vhazování po jeho pravici.

38:09
    Nyní Tarasov hledal spoluhráče zpoza brány. Protihráči tomu zabránili.

37:50
    Tarasov se se střelou opravdu nepáral a našel lapačku Sanforda!

37:10
    Jakovlev se snažil vstřelit na Sanforda, ale obráncejej dobře stínil.

35:56
    Ve stejném čase dojde ke změně brankářů v brance Amuru. Murygina střídá Borisov.
    Martin THORNBERG - 3:3

35:56
    Tak to je vskutku rychlá odpověď! MARTIN THORNBERG se odhodlal vyslat střelu prakticky z totožné pozice jako při svém prvním gólu. Asistence: Jiří Novotný, Sergej Konkov.
    Michel MIKLÍK - 3:2

35:22
    Krásná akce domácích. Dvě rychlé přihrávky, které přechytračili hostující obranu. Na konci všeho byl u odkryté klece MICHEL MIKLÍK a vedoucí gól domácích. Asistence: Rastislav Špirko, Dimitrij Tarasov.

35:15
    Plotnikov zamířil na druhou stranu! V kritickém okamžiku byl odstaven!

34:48
    Amur kombinuje v útočném pásmu. Miklík tečoval kotouč jen těsně mimo bránu.

34:35
    Vyloučení na straně Jaroslavli. Višňevskij si posedí dvě minuty za nedovolené bránění.

34:19
    Železnov se dostal do mezikruží a střelu otřel o nohu obránce!

34:01
    Gorochovova střela se jen odrazila o betony gólmana.

33:04
    Hra se nyní ustálila a puk často mění majitele. Přímé ohrožení brány nevidíme, i když se hosté velmi snaží.

32:00
    Po delší době vidíme Lokomotiv usazený v pásmu. Hosté se nyní snaží kombinovat, ale střela nepřichází.

31:36
    Teprve nyní odvobodil Plotnikov svůj tým a vyrazil do protiútoku. Objel bránu a zakončil do náruče brankáře

30:41
    Obrovský tlak Amuru! Taimi z těsné blízkosti dorazil puk mimo nebezpečnou zónu v brankovišti. Jaká škoda.

30:22
    Miklíkova střela se odrazila od betonů brankáře.

30:04
    Železnov unikal po křídla a tvrdou ranou označkoval Sanfordovu masku!

29:44
    Rybnickij byl aktivní v dobývání útočné třetiny. Byl rázně odstaven obranou.

29:06
    Vyhození puku mimo kluziště přerušuje hru. Vhazování ve středním pásmu.

29:01
    Pískána je hra vysokou holí ve chvíli, kdy Amur dobýval pásmo.

28:25
    Konkov nahrál na obránce a jeho střela se vznesla za bránu.

27:59
    Konkov nahodil puk do náruče brankáře a vybojoval pásmo.

27:45
    Rychlý útok Amuru zastavuje ofsajd.

27:36
    Rjazancev nyní zaváhal se střelou a puk poslal mimo.

26:42
    Po křídle unikal Averin a hledal spoluhráče. Obránci přihrávku zblokovali. Z následného protiútoku Chabarovsk vytěžil střelu mimo.

Komerční přestávka.
    Geoff PLATT - 2:2

25:24
    Puk se dostal po rychlém protiútoku na hokejku GEOFFA PLATTA a ten před obránce poslal kotouč přímo do horního růžku branky. Hra je opět vyrovnána. Asistence: Kiril Kapustin.

25:16
    Holosovu útočnou snahu zastavuje hvizd rozhodčícho. Pískán je ofsajd.

24:35
    Špirko donutil Sanforda k zákroku. Vhazování po jeho levici.

24:26
    Taimi se rozjel do útoku a vší silou napálil puk. Ten proletěl těsně podél brány.

23:57
    Plotnikov zkusil vystřelit ale hradbu těl neprostřeli.

23:27
    Puk má za svou bránou Gorochov a snaží se rozehrát. Amur ale dobře napadá.

22:49
    Niinimäki zaútočil po krátkém tlaku Lokomotivu. Svou střelou nadělal Sanfordovi starosti.
    Alexandr RJAZANCEV - 2:1

21:47
    ALEXANDR RJAZENCEV dostal nahito od Orlova a z prostoru před modrou čárou se pořádně opřel do střely a vsítilsvou druhou branku v zápase. Asistence: Jevgenij Orlov.

21:04
    Lugin obral soupeře o puk a zamířil kupředu. Zde se ale nedostal k ideální střele.

20:11
    Zakázané uvolnění Jaroslavli. Hra se stěhuje před Sanforda.

20:10
    Buly vyhráli domácí, ale akci začínají hosté, ke kterým se puk odrazil.

20:01

Stav po první třetině je 1:1. Nejprve se do vedení dostali domácí. když přesnou střelou otevřel skóre Rjazancev. Na tomto gólu má zásluhu i Miklík. Jaroslavlští ale zaveleli k vyrovnání a Thornbeg krásnou akcí z otočky vstřelil branku. Jak se bude utkání vyvíjet dále budeme zjišťovat během druhé třetiny, která za pár minut započne.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44
    Plotnikov pálil z hranice kruhu a obránce zvládl před svým brankářem zblokovat.

19:29
    Hosté v plném počtu. Navíc drží puk v pásmu soupeře.

19:09
    Lokomotiv vyhazuje. Domácí začínají ve vlastním pásmu.

18:48
    Luginova střela se odrazila mimo pásmo.

18:32
    Nebezpečná střela Fisenka nakonec skončila v náruči Sanforda.

18:20
    Vyhození Lokomotivu přes všechny čáry.

18:05
    Amur usazený v pásmu, ale Jaroslavl dobře brání.

17:44
    Špirko se nedostal k zakončení.

17:29
    Kartajev si za nedovolené bránění posedí dvě minuty. Jaroslavl se bude bránit.

17:11
    Jaroslavští byli v další šanci Před Muryginem. Gól se tentokrát nekonal.
    Martin THORNBERG - 1:1

16:09
    MARTIN THORNBERG se ujal puku a z poza brány si nabruslil do prostoru mezi kruhy, kde se otočil a přes hradbu střel vystřelil přesně za záda brankáře Murygina. Bez asistence.

15:49
    Obrovské šance Amuru! Lugin jen těsně míjel!

15:32
    Loginov se protáhl podél obránce a prudce vystřelil. Sanford byl dobře postavený a střelu mířící přesně na jeho hruď bez problémů zpracoval.

15:17
    Odpískána hra rukou domácích. Ti tak přicházejí o pásmo a hra se stěhuje do středu hřiště.

15:09
    Loginovova střela se otřela o tělo obránce a puk zamířil do ochranné sítě. Vhazování před Sanfordem.

14:59
    Chabarovsk drží kotouč za bránou a domácí budou rozehrávat.

14:24
    Domácí vyvezli po buly puk kupředu. Hosté ale dobře bránili a Železnovovi odebrali kotouč.

13:57
    Murygin musel rychle zakročit nejprve proti střele Plotnikova a následně likvidoval i dorážku Averina!

13:15
    Loginova střela zcela postrádala přesnost i razanci. Amur je ovšem stále aktivnější a úvodní gól domácí hodně povzbudil.

Komerční pauza.

12:38
    Chabarovsk ihned zkusil zaútočit znovu. Tentokráte zakročil Sanford a puk se stěhuje na hokejky Lokomotivu.
    Alexandr RJAZANCEV - 1:0

11:50
    Tarasov našel přesnou přihrávkou ALEXANDRA RJAZANCEVA, jehož dělovka propálila vše před ním a zařídila využitou přesilovku včetně úvodního gólu zápasu. Asistence: Dimitrij Tarasov, Michael Miklík.

11:42
    Amur se usazuje v útočné třetině.

11:20
    Rjazancev nedojel kotouč a je pískáno zakázané uvolnění.

11:10
    Hosté se ihned po buly osvobodili a vyhodili kotouč n druhou stranu.

11:01
    Martynov (JAR) je vyloučen. Protivníka udeřil do hlavy a dostává navíc i osobní trest.

10:29
    Domácí v plném počtu. Přečkali tedy i druhé oslabení bez problému.

10:10
    Holosova střela se odrazila od těl domácích a zamířila mimo třetinu.

09:54
    Platt zkusil zakončit pořádnou ranou. Murygin měl dobrý výhled a bez problémů zakročil.

09:25
    Chyba v rozehrávce, puk se nedostal k Plotnikovovi a domácí jej vyhodil.

08:44
    Lokomotiv usazený v pásmu. Hráči si hledají prostor k zakončení. Jakovlev puk nestihl zpracovat, jinak by mířil do odkryté klece.

08:29
    Niinimäki je vyloučen na sekání. Další dvě minuty oslabení pro Amur.

08:12
    Niinimäki se probil kupředu. Zde však Jaroslavští výborně brání a nedovolil domácím zakončit.

07:41
    Chyba rozhodčích a hra pokračuje vhazováním na středovém kruhu.

07:34
    Rozehrávku od brány začal Holos, ale Novotného a spol. nenašel ideálně.

06:49
    Loginov hledal spoluhráče před bránou Lokomotivu. Obránci úmysl vystihli a puk pokryli.

06:30
    Zakázané uvolnění Amuru.. Hra se vrátí do obraného pásma domácích.

06:22
    Rychlý protiútok Chabarovsku skončil dobrým zakročením hostující obrany.

05:50
    Domácí v plném počtu. Hokejisté Jaroslavli zároveň přišli o kotouč v útočném pásmu.

05:00
    Plotnikovu střelu zachytil Murygin a hra se přerušuje.

04:52
    Jaroslav se usazuje v pásmu. Jakovlev nadvakrát ostře vypálil ale bránu netrefil.

04:28
    Rjazancev na dvakrát odpravil puk mimo nebezpečnou zónu.

04:07
    Hráči Amuru rychle poslali kotouč mimo nebezpečí.

03:48
    Michal Miklík je vyloučen na dvě minuty. Amur se bude muset bránit.

03:36
    Tarasov se dostal do pásma ale nevystřelil.

03:02
    Špirko se po buly probil až před Sanforda, který musel velmi rychle vyrážet!

02:39
    Železnov se dostal ve velkém úhlu ke střele. Ta se ale nepovedla což lze říci i o další dorážce, kterou likvidoval Sanford.

01:57
    Hráči Amuru byli nepříjemně napadáni hosty. Jejich útočné snažení ztroskotalo ve středním pásmu.

01:23
    Puk má Apalkov. Jaroslavl začíná zpoza své brány.

00:45
    Zákrok Sanforda znemožnil Tarasovovi možnost dorážky. Vhazování v pásmu Jaroslavli.

00:40
    Loginov rozjíždí akci zpoza brány Amuru.

00:10
    Hokejisté Lokomotivu vyhráli úvodní buly a z vlastního pásma zakládají akci.

00:01

Platinum arenou zazní hymna Ruské federace. Posléze již nebude nic bránit začátku utkání.

Na led již nastupují hráči Lokomotivu. Následují je hráči Amuru.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Amur Chabarovsk: Murygin (Borisov) – Ježov, Loginov, Taimi, Pereťjagin, Safronov, Rybnickij, Rjazancev, Terjajev – Špirko, Tarasov, Miklík – Fisenko, Lugin, Orlov – Niinimäki, Litovčenko, Abramov – A. Jakovlev, Kopijenko, Železnov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, J. Jakovlev, Holos, Vasiljev, Ljubuškin, Višňevskij, Martynov, Gorochov – Plotnikov, Averin, Apalkov – Novotný, Konkov, Thornberg – Platt, Sprukts, Kapustin – Gračjov, Korškov, Kartajev.

Rozhodčí: Olenin, Cyplakov – Aljošin, Ivanov.

O něco lépe se daří Jaroslavli. Aktuálně se drží na deváté příčce západní konference. Po sedmnácti odehraných bodech vybojovali hráči Lokomotivu pětadvacet bodů za sedm výher, jednu výhru a dvě prohry v prodloužení a sedm proher. Poslední tři zápasy navíc Jaroslavští neprohráli a určitě si budou chtít svou sérii prodloužit i v Chabarovsku.

Domácí Chabarovsk si v aktuálním ročníku nevede nejlépe. Po devatenácti odehraných zápasech je nejhorším celkem své divize, konference a také ligy. Nasbíráno má pouhých 9 bodů za dvě výhry, jednu výhru a jednu prohru v prodloužení. V posledních pěti zápasech pak obdrželi celkem jednadvacet branek. Naopak dokázali vstřelit pouhých pět gólů.

Zdravím všechny příznivce kvalitního hokeje u online přenosu z Kontinentální hokejové ligy. Na programu je zápas mezi týmy z rozdílných konferencí. Nastoupí proti sobě domácí Amur Chabarovsk a Lokomotiv Jaroslavl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 12. Rjazancev (Tarasov, Miklík), 22. Rjazancev (Orlov), 36. Miklík (Špirko, Tarasov), 55. Lugin (Loginov), rozh. náj. Dimitrij Lugin – 17. Thornberg, 26. Platt (Kapustin), 36. Thornberg (Novotný, Konkov), 49. Plotnikov (Averin, Martynov)

1:0   Dimitrij Lugin (CHA)

Amur Chabarovsk: Murygin (od 36. minuty Borisov) – Ježov, Loginov, Taimi, Pereťjagin, Safronov, Rybnickij, Rjazancev, Terjajev – Špirko, Tarasov, Miklík – Fisenko, Lugin, Orlov – Niinimäki, Litovčenko, Abramov – A. Jakovlev, Kopijenko, Železnov.

Rozhodčí: Olenin, Cyplakov – Aljošin, Ivanov