Jekatěrinburg – Čerepovec 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Jaroslavl 3:4 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – N.Novgorod 3:2 (po pr.)
Toljatti – Soči 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – Viťaz 2:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Omsk 5:4 (po pr.)
Petrohrad – Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva
5:4 (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0)
Avangard Omsk
Čtvrtek 06.11.2014, 17:30 • Lužniki Palace of Sports • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny příznivce hokejové zábavy! Na programu dne je zápas ruské Kontinentální hokejové soutěže. Konkrétně zápas mezi týmy z rozdílných konferencí, čili moskevským Dinamem a Avangradem Omsk.

Dinamo Moskva je v současné chvíli na čtvrté pozici západní konference KHL. Tato pozice týmu z hlavního ruského města náleží díky vybojovaným osmačtyřiceti bodům, které získali z čtyřiadvaceti odehraných zápasů. V posledních pěti zápasech si pak hráči Dinama připsali dvě výhry za tři body s Ufou a Novosibirskem, dva body z prodloužení s Petrohradem a bez bodu vyšli z utkání s Rigou a Jokeritem.

Avangard Omsk prožívá úspěšné období. V tabulce východní konference KHL se nachází na druhé příčce. Po pětadvaceti odehranými zápasy mají dvaapadesát bodů a pouhou dvoubodovou ztrátu na první Metallurg. Posledních pět utkání se nesli ve znamení pěti výher Avangardu. Jedinou prohru zaznamenali hráči Omsku v zápase s Rigou, utkání ovšem ztratili až po nájezdech. Za zmínku stojí, že všechny čtyři vítězná utkání odehráli na domácí půdě a celkem v nich obdrželi jen dva góly.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Robinson, Jalasvaara, Osipov, Višněvskij, Budkin, Korjagin, Sinitsyn – Daugaviňš, Gorovikov, Pestuško – Volkov, Karsums, Karpov – Babenko, Glazašev, Dugin – Těreščenko, Sopin, Mosaljov.

Avangard Omsk: Barulin (Šilin) – Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Kulik, Ljamin, Vasiljev – Popov, Pěrežogin, Kolarik – Berdnikov, Lemťugov, Něprjajev – Sobotka, Širokov, Paršin – Pervušin, Lauta, Ivanov.

Rozhodčí: Jeřábek, Bělov – Goljak, Dedjulja.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Na led nastupují oba dnešní soupeři.

Po zaznění hymny Ruské Federace bude vše připraveno k zahájení utkání.

00:01

00:09
    Ihned v úvodu pronikal kupředu Daugaviňš, ale hostující obrana ho o puk obrala.

00:50
    Avangard právě vstřelil branku!
    Pěrežogin se obtočil okolo brány a předal puk Kolarikovi. Ten našel přesnou nahrávkou ALEXANDRA POPOVA a ten neměl problém lehkou tečí poslat puk do sítě.
    Alexandr POPOV - 0:1

01:51
    Aktivnější stále zůstávají hráči Avangardu. Po krátkém tlaku ale kupředu vyráželi domácí, byli však zastaveni.

02:49
    Po vhazování ve střední třetině přišel další útok Avangardu na jehož konci byla střela Semjonova a zákrok brankáře domácích.

03:04
    Rychlý protiútok Dinama byl nyní k vidění. Na jeho konci je zákrok Barulina.

03:24
    Avangard začíná od své brány. Dopředu proniká Sobotka, ale rychle byl zastaven a Omsk musí začít ze střední třetiny.

04:20
    Útok hostům nevyšel a na druhou stranu zamířil Karpov. Jeho střela z úhlu zamířila přímo do náruče gólmana a hra se přerušuje.

05:15
    Hra je nyní přerušena. Barulin si připsal další zákrok.

05:45
    Ivanov celkem snadno prošel podél obránců do útoku, křižnou přihrávkou našel spoluhráče, který vystřelil a donutil gólmana k zákroku.

06:03
    Sopin se na křídle rozhodl pro střelu a trefil Barulina do masky. Nikdo z hráčů Dinama se následně nedostal k dorážce a hra se stěhuje na hokejky hostů.

06:55
    Bekhendové nahození Budkina nenašlo hokejky spoluhráčů a končí za Barulinovo bránou.

Bylo nařízeno trestné střílení!

Na pronikajícího Pestuška byl spáchán faul a pojede se nájezd!

07:23
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    MAXIM PESTUŠKO nejprve naznačil forhendový blafák a následně vystřelil mezi betony Barulina, čímž srovnal skóre.
    Maxim PESTUŠKO - 1:1

07:58
    Průnik Avangardu zastaven, rozehrává obrana Dinama.

08:44
    Nyní byl nadějný útok Moskvy zastaven kvůli ofsajdu. Hra se nyní srovnala a úvodní převaha Avangardu je pryč.

Komerční pauza.

09:07
    Obrovský tlak před bránou domácích! Po střele Kuljaše zkusil Sobotka střelu a následně celý útok tlačil puk do brány, avšak bezúspěchu. Avšak zdá se že rozhodčí si bude žádat videozáznam!

Stále čekáme na posouzení videozáznamu.

Stav zůstává nerozhodný, branka nebyla dosažena!

09:21
    Omsk stále tlačí v pásmu. Kolarik hledal spoluhráče, ale neměl přesnou přihrávku.

09:36
    Popov (OMS) si posedí dvě minuty za hrubost.

09:42
    A domácí získávají vedení! Po buly se puk dostal k MAXIMU KARPOVOVI, který táhlou střelou trefil přesně a nedal Barulinovi šanci. Asistence: Konstantin Volkov
    Maxim KARPOV - 2:1

10:40
    Domácí se snažili udržet v pásmu, ale kupředu zamířili hosté. Ljamin donutil domácího brankáře k zákroku.

10:51
    Icing domácích a hra se stěhuje zpět před domácí branku.

11:31
    Pronikající první útok Dinama zastavila hostující obrana.

11:52
    Sobotka se snažil proniknout do útoku. Poslední obránce ho ale zastavil.

12:02
    Karpov zakončil jen do náruče Barulina a hra se přerušuje.

12:20
    Robinson nyní ukázal svůj přehled a přerušil pas na unikajícího hráče. Dinamo na puku a uvidíme, co vymyslí.

13:24
    Avangard začíná zpoza své brány s postupným útokem.

13:55
    Několik tvrdých srážek u mantinelu zastavilo postupný průnik Mosaljova do útoku.

14:31
    Pestuško nezvládl udržet puk a tak se kotouč poroučel do střední třetiny. Zde se o něj chvíli bojovalo a následně již opět útočí Dinamo.

15:18
    Volkov dostal puk do mezikruží, kde se ale nedokázal uvolnit a zakončit. Hru ovládá Avangard se svou těsnou branou.

16:12
    To jde nedat? Kolarik dojel kotouč a sám, těsně před brankářem nahrál na najíždějícího Pěrežogina, který místo odkryté brány trefil mantinel. Ani následná dorážka Kolarika nic nezměnila.

17:19
    Sinitsynova střela jen tečovala nohu obránce.

17:40
    Na konci rychlé akce domácích byl před bránu si sjíždějící KASPARS DAUGAVIŇŠ. Jeho střela byla dobře namířena a přesunující se brankář neměl šanci. Asistence: Maxim Pestuško, Jurij Babenko
    Kaspars DAUGAVIŇŠ - 3:1

18:59
    Pěrežoginův průnik byl zastaven. Následně se snažil RObinson založit útok ale neúspěšně.

19:36
    Kolarik sice vypíchl kotouč, ale již jej nedojel.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Avangard šel sice rychle do vedení, ale Dinamo se z této situace nepoložilo. Přesně naopak. Moskevští si na soupeře vyšlápli a třemi góly ztrhli vedení na svou stranu.

Hráči jsou již na ledě a zápas bude pokračovat.

20:01

20:10
    Úvodní buly měli hosté, ale pro puk si museli za svou bránu.

20:48
    Avangardu se nedařilo založit útok. Po druhé se tedy vraceli ke své bráně.

21:14
    Dvě střely Višněvského se neujali, druhou zvládl Barulin podržet v náruči a hra se tak přerušuje.

22:00
    Nyní zůstal Avangardu puk před bránou a hráči si jej museli vyzvednout.

22:24
    Rychlá střela ze strany Barulina nepřekvapila.

22:58
    Pěrežogin zkoušel střelu, ale puk se srazil s hokejkou obránce a skončil mimo nebezpečnou zónu.

23:35
    Karpov marně bojoval na hranici pásem o puk a musel se stáhnout. Kotouč drží hosté.

24:13
    Osipov zkusil projít u mantinelu a byl tvrdě zastaven, puk se vrací do středního pásma.

24:23
    Dinamo v ofsajdu, vhazování ve střední třetině.

24:53
    Paršin se nedostal do zakončení a jeho formace se musí vracet do obranného pásma.

25:32
    Domácí se usadili v pásmu. Na konci všeho byla střela Gorovika a zákrok brankáře.

26:10
    Sinitsyn (DMS) se dopustil sekání a posedí si dvě minuty.

26:15
    Kolarik nabízel puk ke střelbě, avšak jeho spoluhráči nevystřelili.

26:40
    Puk skončil mimo hrací plochu a bude se tedy vhazovat po pravé straně brankáře.

26:50
    Po sérii dorážek během celkem nepřehledné situace se puku chopil SERGEJ ŠIROKOV a poslal puk za záda brankáře.
    Sergej ŠIROKOV - 3:2

27:05
    Pestuško (DMS) vyloučen za hru vysokou holí.

27:19
    Těreščenko (DMS) vyloučen na dvě minuty a domácí tedy čeká dvojnásobné oslabení!

28:25
    Paršin našel na kruhu dobře postaveného spoluhráče, který dobře vystřelil.

28:37
    Autorem branky je PĚREŽOGIN. Asistence: Kolarik.
    Alexandr PĚREŽOGIN - 3:3

29:57
    Ljamin (OMS) si posedí za hákování.

30:01
    Osipova rána byla sražena do ochranné sítě.

30:09
    Avangard dostal puk mimo nebezpečí až za bránu soupeře.

30:43
    Další vyhození hostů. Domácí začínají za svou bránou.

31:10
    Karpov našel kolegu před bránou, jehož slabá střela se nemohla ujmout.

31:20
    Zákrok Jerjomenka přerušuje hru. Omsk se dobře brání.

31:47
    Další vyloučení. Tentokrát si za sekání posedí Gustafsson (OMS).

31:55
    Osipov opět zkusil střelu. Nyní jsou již hosté ve třech.

32:20
    Puk se po střele odrazil mimo pásmo a Dinamo musí znovu dobývat třetinu hostů.

32:40
    Pěstuškova střela z mezikruží zamířila do připravené lapačky Barulina.

32:48
    Hosté se výhozem přes všechny čáry osvobozují.

33:15
    Opět od své brány začínají další útok hráči Dinama.

33:34
    Další vyhození Omsku. Hosté dobře brání.

33:48
    Hosté v plném počtu. Barulin v ten samý okamžik vychytal dorážející útočníky domácích. Následuje komerční pauza.

33:58
    Kolarik zkusil najít Pěrežogin, ten ale puk ztratil. Následně si cestu k bráně soupeře našel Gorovikov a svou střelou donutil Barulina k zákroku.

34:38
    Útok Avangardu končí zákrokem brankáře a následně se v protiútoku domácí dopustili ofsajdu.

35:22
    Berdnikova střela od mantinelu se nevešla do brány. Následně se puk dostává na hokejky domácích.

35:49
    Útok domácích skončil zákrokem brankáře a přerušením hry.

36:21
    Pestuško v neskutečné šanci! Jeho spoluhráč využil chyby obránce a připravil mu puk, který zmíněný hráč bekhendem nedokázal dopravit do klece!

37:29
    Popov nyní zaútočil po křídle a kličkou před brankářem selhal!

37:58
    Peršin si v situaci dva na dva nevyměnil kotouč se spoluhráčem a zvolil střelu. Ta se neujala.

38:24
    Po střele Něprjajeva skončil puk v ochranné síti. Hra se tedy přerušuje.

38:36
    Berdnikovovi se zamotal puk pod nohy a z ideální pozice nevystřelil.

38:50
    Dvouminutový trest pro Volkova(DMS) za faul loktem do oblasti hlavy a krku.

39:05
    Pěrežogin nebyl v ideální pozici a tak raději nahrál.

39:21
    Střela Blaťáka skončila v náruči brankáře.

39:29
    Sobotka nezpracoval a puk má Moskva.

39:46
    Střela Gustafssona se neujala, bude vyloučen Sobotka.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Souběžně s koncem je za podražení vyloučen Sobotka (OMS).

Viděli jsme zajímavou druhou třetinu. V ní se hosté odhodlali vyrovnat zápas a také toho dosáhli, když dvakrát přesně zamířili. Jak dopadne třetí třetina budeme sledovat. Od začátku nastoupí v přesilové hře Dinamo.

Na led se vrací oba týmy. Zápas bude pokračovat.

40:01

40:05
    Karpov chtěl ihned zaútočit, Kolarik byl proti a poslal kupředu své spoluhráče.

40:58
    Ivanov byl u střely na bránu Jerjomenka a brankář dobře zasáhl.

41:07
    Domácí již v plném počtu a usazují se v útoku.

41:35
    Višněvskij nahodil ale k dorážce před bránou se nikdo neměl a Vangard vyhazuje.

42:00

42:16
    Pestuškova střela donutila brankáře k zákroku. Následná rána Osipova skončila v ochranné síti a hra se přerušuje.

42:35
    Dugin zkusil dvakrát vystřelit z prostoru před bránou a na podruhé donutil Barulina k zákroku.

42:46
    Daugaviňšova střela byla zblokována, ani jeho spoluhráč následně nevystřelil ideálně přes obránce.

43:24
    Nahození Avangardu se nevydařilo a Dinamo může útočit.

43:54
    Ofsajd domácích. Následuje vhazování ve střední třetině.

44:21
    Slabé nahození Popova neohrozilo bránu domácích. Akce hostů ale pokračuje.

44:55
    Pestuško se sám proti všem zkusil prosadit, ale střelu mu obrana zblokovala. Následný útok Daugaviňše zastavil zákrok Barulina.

45:44
    Pískán je ofsajd Omsku a hra se tedy přerušuje.

45:54
    Gorovikova střela byla obráncem sražena do ochranné sítě. Vhazování po Barulinově levici.

46:20
    DENIS MOSALJOV vzal puk u mantinelu a sjel s ním před bránu. Zde i přes blokování obráncem vystřelil přesně nad ramenu gólmana. Asistence: Konstantin Glazačev.
    Denis MOSALJOV - 4:3

Po střele Pěrvušina přerušil svým zákrokem hru Jerjomenko.

47:15
    Puk se doklouzala až za bránu Barulina. Odtuď začíná Omsk své útočné snažení.

47:50
    Dinamo se nikam nežene. V klidu drží puk ve svém pásmu a pomalu rozehrává.

48:19
    Jalasvaara táhlou ranou zamířil těsně vedle brány Omsku. Puk následně zamířil do pásma Dinama.

48:57
    Sobotka našel spoluhráče, který střelou ohrozil Jerjomenka. Branková příležitost ale zůstala nevyužita.

49:36
    Paršin hledal Širkokova, ale druhý jmenovaný byl tísněn.

49:59
    Barulin nyní vychytal ránu Višněvského a posléze je přerušena hra za zákrok na jednoho z hostů. Rozhodčí ale nevylučuje.

50:21
    Berdnikov nerozehrál ideálně a zavinil zakázané uvolnění. Hra se stěhuje do obranného pásma Omsku.

51:03
    Rychlý průnik Pěrežogina vyřešil Jerjomenko zákrokem. Vhazování po jeho levé straně.

51:17
    Dinamo si nahodilo kotouč. V útoku se jim ale nedařilo. Následný protiútok ale nebyl nejlepší a i Omsk tedy ztratil kotouč.

52:05
    Domácí se rychle vraceli do pásma, které postupně obsadili hosté, kteří mají i naznačenou výhodu.

52:34
    Hákování Osipova (DMS) je potrestáno dvouminutovým trestem.

Oddechový čas pro hosty.

52:41
    Daugaviňš v obrovské šanci! Jeho spoluhráči vyvezli puk a našli právě jeho, ale útočník nevystřeli přesně na odkrytou bránu!

53:05
    Dinamo ještě jednou vyhodilo. Následně se Omsk dopustil ofsajdu.

53:34
    Paršin obkroužil bránu a našel Blaťáka. Jeho střela mířila vedle.

54:03
    Nejprve Sobotka z křídla vystřelil a odražený puk se dostal k JEVGENIJI MOZEROVI. Ten se natáhl a dostal puk do brány. Asistence: Vladimír Sobotka.
    Jevgenij MOZER - 4:4

55:11
    Hra je opět vyrovnána. Omsk nyní drží kotouč a snaží se rozehrát na útočnou akci.

55:46
    Karsums nedokázal vystřelit a poslal puk mimo pásmo obráncům, kteří rozehrávají.

56:29
    Paršin si převzal kotouč a zaútočil. Nenašel však nikoho ze spoluhráčů a puk ztratil.

56:59
    Tvrdá bitva o puk probíhala v rohu kluziště. Kotouč se poté odporoučel až do pásma domácích.

57:38
    Popov útočil osamocen s Kolarikem, ale Popov nezvládl osamocen před bránou přehodit brankáře!

58:07
    Širokov nestihl převzít kotouč a musí o něj složitě bojovat v rohu. Omsk je zatím aktivnějším týmem.

58:55
    Mosljavovova rána neprošla k brankářovi.

59:22
    Karsums zkusil střelu. Hůl mu do ní vložil obránce a Barulin puk zachytil.

59:47
    Dinamo po krátkém tlaku přišlo o pásmo.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Základní hrací doba nestačila ani jednomu týmu k dokonání výhry a tak budeme svědky prodloužení.

60:01

60:08
    Neskutečné! Pěrežogin se zjevil v brankovišti a zkusil dorazit odražený puk do brány. Ten mu ale sjel z hole a zamířil za bránu.

60:23
    Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se před Barulinem.

61:03
    Mosaljov se nedokázal prodrat skrze obranu a tak má puk nadále Omsk.

61:36
    Omsk nadále útočí, ale k zakončení se nikdo z hráčů neprobojoval.

62:03
    Sinitsyn zkusil střelu přes obránce. Ta se ale nepovedla a Barulin neměl práci.

62:20
    Domácí nachytáni v ofsajdu.

62:31
    Barulin měl práci po střele Karpova.

62:40
    A je rozhodnuto! Bonusový bod patří Dinamu. Vše díky ostré střele JANNE JALASVAARY, kterého našel na kruhu Karpov. Asistence: Maxim Karpov.
    Jaane JALASVAARA - 5:4

Zápas je u konce. Díky gólu Jalasvaara nakonec berou druhý bod domácí, kteří během zápasu nejprve přišli o slibné vedení ve druhé třetině a posléze i o jednogólové vedení v třetině třetí.

Československá stopa

Vladimír Sobotka (OMS): 0+1, 3 střely na bránu
    Miroslav Blaťák (OMS): 1 střela na bránu, 3 zblokované střely (20:13:14)

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 8. Pestuško (TS), 10. Karpov (Volkov), 18. Daugaviňš (Pěstuško, Babenko), 47. Mosaljov (Glazačev), 63. Jalasvaara (Karpov) – 1. Popov (Kolarik, Pěrežogin), 27. Širokov, 29. Pěrežogin (Kolarik), 55. Mozer (Sobotka)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Robinson, Jalasvaara, Osipov, Višněvskij, Budkin, Korjagin, Sinitsyn – Daugaviňš, Gorovikov, Pestuško – Volkov, Karsums, Karpov – Babenko, Glazašev, Dugin – Těreščenko, Sopin, Mosaljov.

Rozhodčí: Jeřábek, Bělov – Goljak, Dedjulja