IFK Helsinky – Fribourg 3:1 (kon.) | SaiPa – Ženeva 5:2 (2:0 po s.n.) | Rauma – TPS 3:4 (kon.)
Linköping – Sparta 2:2 (kon.) | Skellefteå – JYP 4:2 (3:2 po s.n.) | Vienna Capitals – Kärpät 2:3 (kon.)
Salzburg – Luleå 5:8 (0:1 po s.n.) | Frölunda – Tappara 4:2 (kon.)
spusu Vienna Capitals
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Kärpät Oulu
Úterý 11.11.2014, 19:30 • Albert Schütz Eishalle • Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Příjemný dobrý den! Dnešní večer bude patřit hokejové lize luze mistrů, která nám v rámci osmifinálových duelů nabídne konfrontaci rakouské EBEL a finské Liigy.

Kärpät prošel skupinou s jediným zaváháním, když ve čtvrtém kole nestačil na Kölner Haie. Oulu se ve své skupině setkalo i s českým týmem. Liberec ale dvakrát odjel z ledu jako poražený a podobný osud nachytal finský celek i slovenským Košicím. Mezi tyčemi toho nejvíce odchytal v rámci Ligy mistrů Tomi Karhunen. V předních liniích září Joonas Donskoi a záda mu kryje jeho jmenovec Kemppainen. V obraně se nejvíce daří Adamu Masuhrovi.

Capitals našli rověž jen jednoho přemožitele. Z Curychu odjížděl účastník mezinárodní EBEL s porážkou v prodloužení. Jinak si dvakrát poradil s Vålerengou Oslo a Färjestadem Karlstad. Vídeňští se mohou pochlubit vynikající defenzivou, v základní skupině inkasovali pouze devětkrát, přičemž třikrát v posledním duelu. Díky tomu mají gólmani Matt Zaba, který má zkušenosti s NHL v dresu NY Rangers, a David Kickert vynikající statistiky. Útočným formacím kraluje Peter Macarthur, kterému je v patách Rafael Rotter. Nejlepším obráncem je, co do počtu bodů, Jamie Fraser.

1. osmifinále: Käpät doma nezaváhal

OULUN KÄRPÄT – VIENNA CAPITALS 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky: 11. Masuhr (Donskoi, Kemppainen), 20. Donskoi (Laatikainen), 26. Glenn (Laatikainen, Huml) – 48. Ferland (Klimbacher).

Kärpät: I. Tarkki (Karhunen) – Spang, Nutivaara, Eminger, Masuhr, Laatikainen, Glenn, Vallin – Pirnes, Junttila, Aho, Pyorala, Manninen, Keranen, Kemppainen, Haataja, Alikoski, Komulainen, Davis, Huml, Donoskoi.

Capitals: Zaba (KIckert) – Lakos, Carson, Schlacher, Fraser, Klimbacher, Iberer – Rotter, Näglich, Hartl, Watkins, Sylvester, Schiechl, Macarthur, Grosslercher, Ferland, Nodl, Puschnik, Fischer, Foucault.

podpora domácích

UPC Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Iberer, Carson, Fraser, Lakos, Klimbacher, Schlacher, Bauer, Hackl – Foucault, Ferland, Naglich, Nodl, Watkins, Rotter, Fischer, Sylvester, Hartl, Puschnik, Grosslercher, Schiechl.

Oulun Kärpät: Tarki (Karhuen) – Masuhr, Kukkonen, Glenn, Laatikainen, Eminger, Spang, Aho, Vallin – Davis, Pyorala, Pirnes, Huml, Haataja, Manninen, Donskoi, Kemppainen, Junttila, Komulainen, Alikoski, Keranen.

Rozhodčí: Baluska, Kubus (oba Slovensko) – Smeibidlo, Nagy (oba Rakousko).

00:01

0:01
    Buly vyhráli hosté.

1:22
    Aktivnějším týmem je zatím domácí tým.

4:20
    První vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou lavici míří Ferland.

5:05
    Karpat kombinuje v útočném pásmu Vídně. Zatím však bez tlaku.

6:20
    Vídeň v plném počtu!

6:50
    Sledujeme zatím svižné utkání nahoru dolu, kde jsme však neviděli vážnější ohrožení brány.

7:32
    Domácí nepřesnou přihrávkou darují kotouč Karpatu.

8:53
    Hra se teď odehrává převážně ve středním pásmu.

9:26
    Ofsajd hostů.

10:00
    Výborný zákrok domácího brankáře, po ztrátě domácího týmu ujížděl osamocený Aho, avšak na domácího golmana si nepřišel!

11:51
    Rána, kterou vyslal Haataj končí mimo bránu.

12:43
    Zákrok Zaby, který kryje střelu od modré.

13:23
    Další vyloučení domácích na trestnou lavici míří Rotter za podražení.

14:02
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

15:28
    Rotter ihned po naskočení do hry mířil sám na Tarkiho, který se teď činil!

16:22
    Vídeň je nyní aktivnějším týmem.

17:37
    Střelu Puschnika kryje Tarki.

18:51
    Kotouč mimo kluziště, vhazování před Tarkim.

19:06
    Domácí stále více na puku.

20:00

První třetina je za námi, viděli jsme zatím svižný hokej, ve kterém jsou zatím aktivnějším týmem domácí. Gol však nepadl ani na jedné straně. Druhá třetina začne přibližně ve 20:16

20:01

20:07
    Hned první zákrok Zaby.

21:05
    Hra v obranném pásmu Vídně, kde se u mantinelu bojuje o kotouč.

22:06
    Vídni se nedaří dostat k bráně hostů.

23:02
    Zaba si připisuje další zákrok.

24:37
    Zaba po nahození od modré přerušuje hru.

25:27
    Karpat je aktivnějším týmem ve druhé třetině.

26:33
    Jeden z hráčů hostů vystřelil na Zabu, ale nepřesně.

KERANEN - 0:1

28:46
    Oulun Kärpät vstřelil branku!
    Karpat se ujímá vedení! Střelu od modré tečoval před brankou KERÄNEN. Asistence: Eminger.

32:41
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    A máme tu vyrovnáno! Výbornou přihrávku před bránu předvedl Rotter, kde našel WATKINSE, který na dvakrát překonává Tarkiho. Asistence: Rotter a Nodl.
    WATKINS - 1:1

33:12
    A Karpat opět utíká domácím. Teď to sehráli hosté výborně, Karpat kombinoval před Zabou až se přihrávka dostala k volnému JUNTTILOVI, který doklepává do brány. Asistence: Kemppainen a Glenn.
    JUNTILA - 1:2

34:10
    Opět rychlý protiútok hostů, stav však zůstává stále stejný. Vídeň je teď bezzubá.

37:02
    Karpat tlačí soupeře a pohodlně si hlídá svůj náskok.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Karpat sehrál rychlý protiútok, když šli tři Karpatští hráči na obránce, domácí brankář však podržel svůj tým!

40:00

Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali branek. Nejprve poslal hosty do vedení Keranen, ovšem o chvíli později bylo vyrovnáno. Karpat však přeci jen vstřelil ještě o branku více když doklepl kotouč do branky Junttila. Třetí třetina začne cca ve 21:10.

40:01

41:33
    A hned v úvodu třetiny hosté odskakují na rozdíl dvou branek. Střelu z mezikruží zaslal HUML přesně do pravého růžku brány. Asistence: Haataja a Mannienen.

42:59
    Vídeň by nyní musela dát ještě 5 branek, aby porazila svého soupeře.

44:00
    Fischer vyslal střelu na Tarkiho, ten však kryje.

44:31
    Icing Vidně.

44:36
    I hned po buly zasahuje Zaba.

45:00
    Velká šance domácího celku na snížení. Domácí zmáčkli svého soupeře a po nahození od modré se puk klouzal kolem brankoviště, nikdo však nedokázal zasunout za výborného Tarkiho!

46:05
    Vídeň se snaží ještě něco vymyslet.

47:21
    Timeout pro Vídeň.

47:24
    A máme tu snížení. MARKUS SCHLACHER to zkusil od modré a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Schiechl a Bauer.
    SCHLACHER - 2:3

49:13
    Carson vyslal střelu na branku, kde stál připravený Tarki.

51:22
    Capitals se stále tlačí do útoku, zatím však bez nějaké větší šance.

52:42
    Karpat kombinuje v útočném pásmu.

53:52
    Foucault vyslal střelu na bránu, které chyběla větší přesnost.

55:26
    Oulun vyhazuje pouze do středního pásma a ví, že tohle mu stačí.

56:50
    Karpat nyní sevřel svého soupeře a na konci akce byl Mannien. který trefuje pouze připraveného Zabu.

56:50
    Na trestnou lavici se jede posadit Foucault – 2 minuty za vysokou hůl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty.

59:00
    Poslední minuta dnešního zápasu.

59:12
    Domácí to zkouší se šesti muži v poli. Zaba zůstává na lavičce.

59:40
    Vídni se ale nedaří dostat před Tarkiho.

60:00

Dnes jsme viděli vyrovnaný zápas, ve kterém byl Karpat o něco lepší, a tak vyhrává zaslouženě. Přeji krásný zbytek dne a zase někdy na počtenou. (21:53:11)

Ondřej Terber

Branky a nahrávky: 33. Watkins (Rotter, Nodl), 48. Schlacher (Schiechl, Bauer) – 29. Keranen (Eminger), 34. Junttila (Kemppainen, Glenn), 42. Huml (Haataja, Mannienen)

spusu Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Iberer, Carson, Fraser, Lakos, Klimbacher, Schlacher, Bauer, Hackl – Foucault, Ferland, Naglich, Nodl, Watkins, Rotter, Fischer, Sylvester, Hartl, Puschnik, Grosslercher, Schiechl.
    Kärpät Oulu: Tarki (Karhuen) – Masuhr, Kukkonen, Glenn, Laatikainen, Eminger, Spang, Aho, Vallin – Davis, Pyorala, Pirnes, Huml, Haataja, Manninen, Donskoi, Kemppainen, Junttila, Komulainen, Alikoski, Keranen.

Rozhodčí: Baluska, Kubus (oba Slovensko) – Smeibidlo, Nagy (oba Rakousko)