HC Litvínov – Chomutov 1:5 (kon.) | Jihlava – Sparta 0:6 (kon.) | Hr. Králové – Č. Budějovice 6:0 (kon.)
Kladno – Slavia 5:3 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 2:4 (kon.) | HC Plzeň – PZ Kladno 8:1 (kon.)
Liberec – Písek 9:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:3 (kon.) | Třinec – Havířov 6:2 (kon.)
K. Vary – Letňany 3:0 (kon.)
HC Dukla Jihlava
0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
HC Sparta Praha
Pátek 21.11.2014, 15:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu RAKO extraligy staršího dorostu, ve kterém se Dukla Jihlava utká se Spartou Praha. Bude se jednat o šlágr 23. kola skupiny střed, protože Jihlava v tabulce okupuje čtvrtou pozici a Sparta je v tabulce pouze o dvě místa před ní.

HC Dukla Jihlava:
    Domácím se v posledních zápasech poměrně daří. Vždyť z dvanácti zápasů získali červenožlutí přesně 8 bodů za tři výhry (jednu na nájezdy) a podlehli pouze svému pronásledovateli v tabulce z Hradce Králové. Pro Jihlavu je v tabulce důležitý každý bod, protože její čtvrtá pozice je poslední místo, které zajišťuje play-off a Královehradečtí na Duklu ztrácejí z páté pozice jen tři body. K posunu nahoru ale Jihlava také nemá velkou ztrátu, vždyť na třetí Pardubice ji chybí čtyři body, stejně jako na druhou Spartu.

HC Sparta Praha:
    Pražané se od úvodu soutěže drží v popředí tabulky a dlouho okupovali i první místo, které ztratili jen kvůli neodehraným zápasům. Vedoucí Liberec má totiž o dva zápasy více než Sparta. V posledních pěti utkáních získal pražský klub devět bodů za tři výhry a dvě porážky. Zejména domácí prohra právě s Jihlavou v poměru 1:7 byla poměrně šokující, na druhou stranu hned poté vyhrála Sparta nad Pískem 7:0. V posledním zápase pak starší dorostenci klubu s velkým S na prsou podlehli až šestým Budějovicím 4:5.

Vzájemné zápasy:
    Letošní vzájemné duely zatím vyznívají lépe pro Duklu, která sice v prvním zápase na ledě Sparty prohrála 2:0, poté ale Pražanům oplatila porážku a vyhrála doma 5:3. O posledním vzájemném zápase této sezony již řeč byla, Jihlava uštědřila svému protivníkovi debakl a odvezla si na Vysočinu výhru 7:1.

Z dnešního zápasu Vám nabídneme v první třetině změny stavu, od druhé třetiny pak klasický plný online přenos.

HC Dukla Jihlava: Brož (Škarek) – Pražák, Smutný, Huňáček, Krtek, Srnský, Klofáč – Oščádal, Vala, Kolouch, Kousal, Najman, Peschout, Berka, Mejzlík, Čermák. Trenér: Patrik Augusta.

HC Sparta Praha: Brízgala (Mičán) – Eliáš, M. Jandus, Bureš, Zeleňák, Duben, Janda, Jeřábek, Sedlinský – Michnáč, Pšenička, T. Jandus, Seniov, Komárek, Dubský, Kulda, Zídek, Maršoun, Kadlec, Šrámek, Procházka. Trenér: Richard Žemlička.

Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Kuřítko.

00:01

1:07
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté se na začátku 2. minuty ujímají vedení zásluhou DANIELA SENIOVA. Asistence: Martin Dubský, Vojtěch Komárek.

6:35
    Na dvě minuty za krosček si jde odpočinout hráč hostí Patrik Sedliský.

8:35

9:38
    Sparta vede již o dvě branky. Za hosty se prosazuje RADEK JEŘÁBEK. Asistence: Vojtěch Kulda, Petr Maršoun.

13:16
    Za podražení je na dvě minuty je vyloučen hráč Jihlavy Stanislav Huňáček.

15:16

19:16
    Na dvě minuty za sekání a k tomu deset minut za nesportovní chování je vyloučen hráč Sparty Martin Jandus.

20:00

Prvních dvacet minut se lépe povedlo hostím z Prahy, kteří se za záda Brože trefili dvakrát, ve 2. minutě Daniel Seniov a v polovině úvnodí části přidal druhou branku Radek Jeřábek. Uvidíme, zda najdou domácí dostatek sil na zdramatizování zápasu.

20:01

20:18
    Pětice jihlavských hráčů se usazuje v obranném pásmu Sparty, hosté ale vyhazují.

21:16
    Sparta hraje v plném počtu.

22:18
    Mezi kruhy se pokušel dostat k dorážce Čermák, puk mu ale sebrala dvojice Sparty.

23:47
    Příliš pohledný hokej se ve druhé třetině zatím nehraje, oba týmy v kombinaci příliš přesné nejsou.

24:14
    Hostující útočník TOMÁŠ PŠENIČKA dostal ve středním pásmu puk do jízdy, přebrusil dva jihlavské hráče, mezi kruhy vystřelil a poslal kotouč nad levý beton Jana Brože. Asistence: Albert Michnáč, Radek Jeřábek.

24:59
    Tohle už zavání debaklem. Před brankou dostala dvojice Tomáš Pšenička – Tomáš Jandus příliš mnoho prostoru, první jmenovaný přihrál právě TOMÁŠI JANDUSOVI, který bez problémů dostal kotouč do opuštěné klece. Už to vypadalo, že Brož pojede na střídačku a přepustí místo v brance Škarkovi, ale nakonec se ze střídačky znovu vrátil do klece. Asistence: Tomáš Pšenička, Albert Michnáč.

25:22
    Sparta si zahraje přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování dostává Tomáš Mejzlík (JIH).

26:08
    Jihlava mohla přidat gól v oslabení. David Čermák se řítil z levé strany na branku a z levého kruhu vyslal tvrdou střelu, kterou vyráží Brízgala.

26:44
    Na druhé straně mohl střílet z první Seniov, jenže netrefil po pasu svého obránce puk přesně.

27:22
    Sparta přesilovku nevyužila a hraje v plném počtu.

27:35
    Zakázané uvolnění hostí.

28:04
    Puk propadl před brankou k Vladimíru Oščádalovi, který byl nikým nehlídán a mohl pohodlně zamířit. Místo toho však ideálně netrefil puk a téměř nevystřelil.

28:29
    Dalšý rychlý kontr Dukly. Kousal po levé straně hledal před brankou volného Najmana. Přihrávka na něj sice byla zblokována, přesto ale puk pokračoval ve směru jízdy, jenže Najman ho zhruba o dva metry netrefil.

29:13
    Brož raději hlídá puk po střele Komárka, protože k dorážce se dostávali dva hráči Sparty.

30:10
    Zakázané uvolnění na straně jihlavské Dukly.

30:20
    Po střele Kuldy vůbec Brož nevěděl, kde má kotouč. Nakonec však kus černé gumy přeletěl jeho klec.

30:33
    Zakázané uvolnění i na straně Sparty.

31:06
    Jihlava se bude opět bránit. Josef Berka (JIH) dostává dvě minuty za krosček.

31:19
    Sparta je hned od začátku přesilovky před Brízgalou.

31:29
    Nyní se ale Jihlava osvobozuje a hosté tak budou muset začít s přesilovkovou kombinací znovu.

32:05
    Jihlava dobře brání obrannou modrou a vypadá to, že ani tato přesilová hra Sparty nebude úspěšná.

34:13
    Když to nejde hokejově, zkouší to domácí alespoň bojovností. Dvojice Kousal, Peschout teď výrazně zavařila před brankou Brízgaly. Puk poskakoval po modré, jenže hosté jej stačili zneškodnit a poté narazil Kousal protihráče na mantinel za brankou.

34:41
    Pokus Srnského od modré Brízgala viděl a likviduje jej.

34:48
    Přesilová hra také pro domácí. Vala byl při zakončení před brankou faulován Martinem Jandusem (SPA), který si již poslušně jede odsedět dvě minuty za hákování.

35:41
    Sparta se při přesilovce Dukly dostala do úniku, který musel likvidovat Brož, stejně jako hned vzápětí střelu Komárka ihned po buly.

36:01
    V situaci dva na dva zablokoval přihrávku Kousala na najíždějícího Peschouta kapitán Sparty Marek Duben.

36:48
    Z levé strany střílel Čermák a puk vyrazil Brízgala po nejistém zákroku pouze mezi kruhy. Tam zavřel oči Vojtěch Pražák a vší silou se opřel do kotouče, jenže zaprvé trefil puk špatně a za druhé tak jako tak mířil vedle.

36:48

36:51
    Zakázané uvolnění Pražanů.

38:57
    Smutného střela od modré byla zblokována vedle levé tyče.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině přidala v pětadvacáté minutě Sparta dva slepené góly, takže prostřední dvacetiminutovka končí stejně jako první část – výhrou hostí 2:0. Podaří se Dukle s výsledkem ještě něco udělat nebo Sparta uhájí tři body, za kterými bez potíží směřuje?

Další třetina začne přibližně v 16:35.

40:01

40:51
    Jeřábek u levé tyče puk za zádal Brože neprocpal, hned poté podržel gólman Jihlavy puk ve své výstroji.

41:31
    Berka kotouč u levého kruhu nevybojoval, Sparta tak zůstává před brankou domácích.

42:04
    Kapitán Sparty Marek Duben vyslal od modré řádnou pumelici, kterou Brož vyrazil před sebe a dorážku potom zlikvidovala obrana Dukly.

42:21
    Pavel Kousal se z útočné modré dostal až před Brízgalu, kde se pokusil rozhodit jej a zakončit mezi nohy, což se mu ale nepovedlo. Přesto byla akce Kousala jedna ze světlejších chvilek Dukly v dnešním utkání.

42:28
    Zakázané uvolnění Sparty.

43:43
    Oščádal a Kolouch si vyměnili na modré čáře puk s Valou, ten si jej však špatně posunul, zapletl se mu mezi nohama a ze slibně se rozvíjející akce domácích tak sešlo.

44:29
    Bude se vzahovat po pravici Brízgaly.

44:39
    Na trestnou lavici míří Martin Dubský (SPA), takže Dukla bude moci vstřelit čestný gól a smazat tak nulu ze svého konta. Jde na dvě minuty ven za vysokou hůl.

44:51
    Sparta se hned po buly osvobozuje.

45:19
    Michal Smutný se dostal před branku Sparty, jenže s příhrávky podél brankoviště sešlo. I tak se ještě Jihlava dostala k puku, ale hosté se poté osvobozují a posílají puk ven.

45:36
    Síly na ledě se vyrovnají, hráčská lavice JIhlavy je potrestána dvěma minutami za nesportovní chování. Trest si odpyká Richard Peschout (JIH).

46:01
    Pavel Kousal nabral za svojí brankou rychlost a krásně se dostal až na druhou stranu kluziště, kde zpoza branky hledal Najmana. Přihrávku však zblokovala obrana hostí.

46:39

47:22
    Sparta se v dohrávané přesilové hře ještě před Brože nedostala. Hraje se ve středním pásmu.

47:36
    Také Jihlava je v plném počtu.

48:21
    Tato kombinace domácím nevyšla. Na modré si nerozuměli Čermák s Kolouchem, přesto se však Jihlavští dostali před brankou svého soupeře.

48:41
    Brízgala vleže chytá dorážky Koloucha i Čermáka.

48:51
    Richard Peschout sjel z modré až před Brízgalu, kde si však na gólmana Sparty znovu nepřišel.

50:00
    Už jen posledních deset minut chybí Spartě k výhře a Brízgalovi k čistému kontu.

51:14
    Najman s Kousalem vybojovali buly před Brízgalou.

51:32
    Najman mohl znovu před brankou Sparty dorážet, jenže kotouč mu uskočil z hokejky. Následně se k němu dostal Kousal, který už se k zakončení téměř propracoval, ale na poslední chvíli jej zblokoval bránící hráč hostů.

52:53
    Úmyslný ofsajd jihlavských hokejistů.

53:32
    Kolouch se po pravé straně dostal do útočného pásma a poslal zadovku na Koloucha, který ale opět nevystřelil, puk mu podjel pod hokejkou.

53:42
    V dobré příležitosti byla také Sparta. Komárkovu střelu výborně zneškodnil Brož a poté zlikvidoval i dorážku dalšího z hostujících hráčů.

54:23
    Pětka je tady. Maršoun našel mezi kruhy VOJTĚCHA KULDU, který v signalizovaném trestu Dukly vystřelil a vymetl přesně levý horní roh branky Sparty. Asistence: Petr Maršoun.

54:27
    Jihlava se tak jako tak bude bránit. Petr Berka (JIH) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

54:39
    Obrovský závar před brankou Jihlavy gólem nekončí! Brož uzamkl svojí klec a z chumlu hráčů nakonec vypadl puk mezi kruhy, kde si jej domácí pohlídali.

55:16
    Domácí se osvobozují a posílají kotouč do středního pásma.

56:03
    Sparta se znovu neusadila před brankou Dukly, naopak domácí nastřádali cenné vteřiny v soubojích o puk v rohu za sparťanskou klecí.

56:27
    Jihlava hraje v plném počtu.

57:33
    Kousal se na útočné modré k puku nedostal, má jej opět Sparta a jde dopředu.

57:45
    Dvougólová norma Pražanů v dnešním záapse v každé třetině je naplněna. Pšeničkovu ránu tečoval za záda bezmocného Brože TOMÁŠ JANDUS. Sparta tak vede již 6:0.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

58:05
    Nicolas Bureš (SPA) je vyloučení na dvě minuty za hrubost.

58:20
    Před brankou Sparty neměl daleko k dorážce Berka, ranou z pravého kruhu se poté neprosadil ani Klofáč.

59:06
    Hosté se osvobozují a jsou zase o něco blíže čistému kontu.

59:34
    Skákavý kotouč se dorazil na hokejku Sedliského, který znovu vyhazuje puk.

59:55
    A Brízgala asi již čisté konto udrží, protože likviduje velký závar před svojí brankou.

60:00

Konec utkání je zde. Sparta vyhrála zaslouženě poměrem 6:0, když své góly rovnoměrně rozdělila do všech tří třetin. Z Horáckého zimního stadionu si tak odváží tři body a zvyšuje před Jihlavou náskok v tabulce na sedm bodů.

S konstatováním, že Sparta vyhrála na ledě Jihlavy poměrem 6:0 a oplatila tak Jihlavě nedávnou porážku na svém ledě 7:1 se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou u utkání staršího dorostu se bude těšit Tomáš Lysý. (17:20:33)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 2. Seniov (Dubský, Komárek), 10. Jeřábek (Kulda, Maršoun), 25. Pšenička (Michnáč, Jeřábek), 25. T. Jandus (Pšenička, Michnáč), 55. Kulda (Maršoun), 58. T. Jandus (Pšenička)

Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Kuřítko