Oostende – Standard 3:2 (kon.) | Genk – Mechelen 3:0 (kon.) | Kortrijk – Waregem 3:1 (kon.)
KV Oostende
3:2 (1:1)
Standard Lutych
Neděle 23.11.2014, 14:30Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobrý den, vítám zde všechny fanoušky belgického fotbalu u online sledování zápasu Jupiler Pro League. Proti sobě nastoupí celky KV Oostende a Standard Lutych. Domácí hráči dosud nasbírali 18 bodů, což je řadí na 11. příčku. Hosté z Lutychu se po pomalejším začátku dostávají do hry, čtyřikrát v řadě brali tři body a nyní jsou pátí. Na hřišti Oostende jsou favority hosté, ale uvidíme, co s domácím týmem udělá povzbuzování domácí tribuny. Výkop pod vedením Christofa Diericka proběhne ve 14:30.

KV Oostende: Ovono – Luissint, Brillant, Hoefkens, De Schutter – Jali, Siani – Berrier, Fernando Canesin, Ruiz – Coulibaly
    Náhradníci: Schmisser, Coussement, Tahiri, Jonckheere, Wilmet, Dumesnil, Ruitinx

Standard Lutych: Thuram – Milec, Arslanagic, Ciman, Van Damme – Faty, Trebel – Mujangi Bia, Louis, M'Poku – de Camargo
    Náhradníci: Kawašima, Jonathan Viera, Ono, De Sart, Andrade, Watt, Lumanza-Lembi

Rozhodčí: Dierick – De Weirdt, Walschap.
    "Moje role spočívá v rozhodování zápasů, ale také musím připravovat šance pro spoluhráče," uvedl na tiskové konferenci útočník Geoffrey Mujangi Bia:

1

1
    Do dnešního zápasu nastoupili domácí v šervených dresech, hráči Lutychu jsou v černém.

2
    Zápas začíná pěkně z ostra, M'Poku orazítkoval horní tyč a následně šel do protiútoku Coulibaly, kterého musel vykrýt Thuram.

3
    Coulibaly se dostal do dalšího nebezpečného zakončení. Jeho nárt skončil nad bránou.

4
    Coulibaly se ocitl opět v blízkosti brány a ihned střílel.

5
    M'Poku předával na slepo Louisovi, který střílel z první pouze do hráče před sebou.

7
    Byla nařízena penalta.

8
    Ruiz vystřelil a Thuramovi vypadl míč z náručí. Dobíhajícího Coulibalyho fauloval. Domácí budou kopat penaltu.
    tato situace znamenala pokutový kop

9
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Thuram sice vystihl směr, ale ani to na pokutový kop SEBASTIENA SIANIHO nestačilo.
    Sebastien SIANI - 1:0

11
    Další šanci domácích zastavil ofsajd, ve kterém byl Coulibaly.

13
    De Camargo zůstává na zemi. Brillant ho při odkopu nechtěně kopl do choulostivých míst.

16
    Pohledná kombinace hostů končí střelou Mujangi Bia, která byla sražena, v dohrávce pak srazil Van Damme Ovona, ten se ale po chvíli zvedá.

17
    Coulibaly byl ve vzduchu příliš důrazný a byl mu odpískán útočný faul.

18
    M'Poku hledal spoluhráče v šestnáctce centrem, ale našel pouze hlavu De Schuttera.

21
    Louis si došel pro faul a Lutych bude míst šanci z trestného kopu.

22
    M'Poku sice našel de Camarga, ale ten měl poizci velmi těžkou.

23
    Mujangi Bia chtěl překvapit Ovona z dálky, gólman KV míč pouze jistil pohledem.
    střela Mujangiho Bii

25
    Coulibaly dostal krásnou přihrávku do běhu, ale bohužel také do ofsajdu.

26
    Mujangi Bia v nátlaku fauloval a domácí rozehrávají ze třiceti metrů.

27
    Dobře rozehraný kop zneškodnil Thuram.

29
    Po Louisově faulu rozehrál Ciman po zemi na Mujangi Biu, který pod velkým úhlem Ovona nepřekonal.

30
    M'Poku už už mohl střílet, ale jeho finální klička mu nevyšla.

32
    Loius rozehrál rohový kop, s jemnou tečí Mujangi Bii balón našel Cimana, který hlavou nastřelil břevno!
    břevno po hlavičce Cimana

35
    Louis vybojoval rohový kop.

36
    Standard právě vstřelil branku!
    Balón se po špatné rozehrávce vrátil zpět k M'Pokovi, ten svým přízemním centrem našel před bránou IGORA ALBERTA RINCKA DE CAMARGA, který proměnil a vyrovnal tak na 1:1!
    Igor DE CAMARGO - 1:1

37
    Jali podkosil M'Poka a vidí za to červenou kartu a pro dnešek dohrál.
    Jali vyloučený za surovou hru

40
    Hra se zpomalila, hrají však pouze hosté.
    Červená karta správně, či ne? Tenhle tweet říká, že sudí Dierick vylučovat nemusel:

43
    Milec faulovaný, Lutych bude rozehrávat.

45+2
    Coulibaly se dostal do zakončení, ale na vyběhlého Thurama byl krátký.
    Coulibalyho možnost

45+3

První poločas končí za stavu 1:1. Zápas začal ve velkém, gólové šance byly od první minuty. Domácí měli trochu navrch a v osmé minutě byla pro ně odpískáná penalta, kterou minutu na to proměnil Siani. Lutych začal více útočit a říkal si o vyrovnání. To přišlo v 36. minutě, kdy se trefil de Camargo. Minutu na to byl vyloučen Jali a hra se zpomalila. Více už se v první půli nestalo. Domácí to teď v druhé půli budou mít těžké s deseti muži v poli. Uvidíme, jak druhý poločas dopadne. Začíná se přibližně v 15:35.

46

47
    De Camargo si krásně narazil se spoluhráčem, který mu vracel patičkou. Jmenovaný nakonec vystřelil a jen o vlásek netrefil bránu Ovona.

49
    Siani fauloval, ačkoliv se tomu diví.

50
    Mujangi Bia nepřesně nahrával, Van Damme balón však udržel.

51
    M'Poku rozehrál přímý kop na krátko, tato varianta se mu vymstila.

52
    Trebel faulovaný Ruizem a hosté půjdou do dalšího útoku.

53
    M'Poku střílel v těžké pozici levačkou. Střela byla dost nepřesná.

55
    Trebel si udělal místo ve středu hřiště, tvrdě vypálil a jeho tečovaná rána nadělala Ovonovi problémy.

56
    Domácí šli do protiútoku, ELIMANE COULIBALY dostal míč do běhu od Ruize, Ciman ho nezastavil a on bez větších potíží překonal Thurama! 2:1.

60
    Je za námi hodina hry a Oostende překvapivě vede, i přes početní nevýhodu šli domácí do vedení a i nadále jsou aktivnější.

61
    Ruiz nepřesně pálil po Fernandově přihrávce.
    nepřesná střela Ruize

61
    Hosté rozehrávali přímý kop, balón propadl na pravé straně až na GEOFFREYE MUJANGI BIU, který střelou na bližší tyč překonal Ovona.
    Geoffrey MUJANGI BIA - 2:2

61
    Hosté střídají, odchází Faty a do hry nastupuje De Sart.

62
    Hoefkens fauloval Louise a vidí za to žlutou kartu.

63
    Trebel zbytečně v útoku fauloval a vidí rovněž žlutou kartu.

66
    Ciman faulovaný a Lutych může podniknout další útočnou akci.

67
    Louis si narazil na levé straně a poté vystřelil. Náročná střela skončila vysoko nad.
    Louis selhal v zakončení

68
    M'Poku podrazoů Ruize a domácí budou moci ohrozit branku Thurama.

69
    Dobrý centr Thuram zvládl vyrazit.

70
    Coulibaly a Ruiz byli s míčem na malém vápně, ale Ciman s Arslanagicem je k zakončení nepustili.

72
    Trebel dával Louisovi, kterému se nepovedla klička. Po chvíli se k Louisovi balón vrátil a Ovono už musel zasahovat.
    Ovonův pohotový zákrok

74
    Rohový kop poslal za bránu Ciman a domácí si tuto akci zopakují.

75
    Ani tentokrát se k zakončení červení nedostali.

75
    Standard Lutych střídá, místo Trebela přichází Lumanza-Lembi.

76
    De Sart přistrčil Fernanda a je potrestaný žlutou kartou.

77
    M'Poku byl v nadějné pozici, ale jeho hlavička nebyla důrazná.
    M'Poku trefil hlavou jen soupeře

78
    Oba týmy střídají, u domácích odchází Coulibaly, kterého nahrazuje Ruytinx. Hosté stahují Louise a do hry posílají Watta.

81
    Začíná posledních deset minut základní hrací doby. Dokáže nějaký tým rozhodnout utkání?

82
    Byla nařízena penalta pro domácí.

82
    Arslanagic fauloval Ruize.
    další penalta pro domácí

83
    SEBASTIEN SIANI proměňuje i svou druhou penaltu a posílá Oostende do vedení 3:2!
    Sebastien SIANI - 3:2

85
    Domácí provádí další změnu, Vanderbiest stahuje Berriera, kterého mění za Schmissera.

88
    Watt napříhl zpoza obrany, Ovono však mohl zůstat nehybně.
    Wattova střela nad bránu

89
    Arslanagic ošklivě zastavil Fernanda, sudí ho však trestá pouze žlutou kartou.
    neměla tohle být červená karta?

90+1
    Poslední dnešní střídání Oostende, odchází Ruiz a na poslední minuty přichází Wilmet.

90+5
    Někteří tenhle výsledek nechápou. Standard ztrácí šanci na titul kvůli porážkám s týmy z dolní části tabulky:

Zápas je u konce a KV Oostende nakonec poráží Standard Lutych 3:2. I přes to, že domácí hráli v deseti, šli jako prní v druhé půli do vedení. V 56. minutě se trefil Coulibaly. Jejich vedení však moc dlouho netrvalo, v 61. minutě srovnal na 2:2 Mujangi Bia. Hra se potom začala kouskovat. Hrálo se na obě dvě strany. V 82. minutě Arslanagic fauloval ve vápně Ruize a byla odpískána druhá penalta pro domácí. Tento kop proměnil opět Siani a domácí vedli 3:2. S tímto stavem už hosté nedokázali nic udělat a tak prohrávají 2:3. Z Oostende je to dnes vše, já se s vámi loučím. (16:30:32)

Pavel Škopek

Branky: 9. Siani (pen.), 56. Coulibaly, 83. Siani (pen.) – 36. de Camargo, 61. Mujangi Bia

Karty:   62. Hoefkens (OOS) – 8. Thuram (STA), 63. Trebel (STA), 76. Sart (STA), 89. Arslanagic (STA)   37. Jali (OOS)

KV Oostende: Ovono – Luissint, Brillant, Hoefkens, De Schutter – Jali, Siani – Berrier (85. Schmiesser), Fernando Canesin, Ruiz (90+1. Wilmet) – Coulibaly (78. Ruytinx)

Standard Lutych: Thuram – Milec, Arslanagic, Ciman, Van Damme – Faty (61. De Sart), Trebel ( 75. Lumanza-Lembi)– Mujangi Bia, Louis (78. Watt), M'Poku – de Camargo

Rozhodčí: Dierick – De Weirdt, Walschap