Dynamo – Groznyj 3:0 (kon.) | Perm – Arsenal Tula 0:4 (kon.) | Spartak – Saransk 4:2 (kon.)
Dynamo Moskva
3:0 (2:0)
FK Achmat Groznyj
Neděle 23.11.2014, 11:30 • Arena Chimki, Chimki. Kapacita: 18000 diváků. • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Příjemné dopoledne, ruská Premier Liga má na programu 14. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i FK Dinamo Moskva a FK Těrek Groznyj. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

FK Dinamo Moskva se v tabulce nachází na 7. příčce a na svém kontě má 22 bodů. Dinamo Moskva sedmkrát zvítězilo, jedenkrát remizovalo a čtyřikrát bylo poraženo. Dosavadní stav skóre je 26:18.

FK Těrek Groznyj je v tabulce na 4. pozici a na svém kontě má 24 bodů. Groznyj sedmkrát zvítězil, třikrát remizoval a třikrát poznal chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 18:9.

Více se věří domácímu týmu, který potřebuje nutně bodovat, ale hosté se o body poperou a svému soupeři nic zadarmo nedají. Doufejme, že k vidění bude zajímavý fotbal.
    Příprava na dnešní zápas vrcholí.

FK Dinamo Moskva: Gabulov – Hubočan, Samba, Douglas, Žirkov – Noboa, Jusupov – Valbuena, Kokorin, Dzsudzsák – Kurányi.
    Náhradníci: Šunin, Berezovskij – Manolev, Kozlov, Rotenberg, Jarmolicki, Ionov, Tašajev, Katrič, Zobnin, Prudnikov, Danilkin.

FK Těrek Groznyj: Godzjur – Ucijev (C), Kudrjašov, Semjonov, Komorowski – Maurício, Kuzjajev – Lebeděnko, Kanu, Rybus – Aílton.
    Náhradníci: Gorodov – Ferreira, Kadyrov, Aissati, Ivanov, Píriz, Bokila, Achjadov, Adílson.

Rozhodčí: Ivanov – Bereznev, Lunev.

-10
    Skončila rozcvička a hráči se odebrali do svých šaten.

-3
    Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.

-1
    Hlavní rozhodčí Ivanov přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

1

1
    O úvodní výkop se postarali hosté, kteří dnes hrají v bílých dresech a zelených trenýrkách.

1
    Domácí hráči oblékli tradiční modré komplety.

1
    Hostům se nepodařila rozehrávka a o balon přišli velmi lacině. Do obrovské šance se řítil Valbuena, avšak nepočínal si podle představ a v souboji jeden na jednoho neuspěl.
    Valbuena svoji šanci proměnit nedokázal.

2
    Dinamo Moskva se vydalo na další útočnou štaci, ale tentokrát přišla nepřesná přihrávka, která domácí tým připravila o míč.

3
    Do protiútoku vyrazili hosté, kteří se řítili podél levé postranní čáry, odkud pak odcentrovali balon před branku, ale domácí obrana si poradila a míč odvrátila na rohový kop.

4
    Hosté rozehráli rohový kop nakrátko a poté se chvíli pohybovali na soupeřově polovině, avšak fotbalisté v modrém se ubránili.

5
    V úvodních minutách se hraje nahoru dolů, ale gólové šance nepřicházejí. Viděli jsme pouze jednu zajímavou příležitost, ale tu Valbuena neproměnil

7
    S míčem na kopačkách se v těchto chvílích pohybují hosté a u balonu zůstanou, protože Douglas fauloval a Těrek Groznyj bude zahrávat volný přímý kop.

8
    Hráči v bílých dresech rozehráli nakrátko a snažili se dostat do šestnáctky soupeře, ale to se nepodařilo, protože jeden z fotbalistů fauloval Douglase.

9
    Hra je znovu přerušena, protože byl faulovaný Kanu.

10
    Na pravé straně obešel Hubočan svého protihráče a odcentroval míč do velkého vápna, avšak tem ze všech hráčů nejvýše vyskočil Komorowski a balon odhlavičkoval do bezpečí.

11
    Domácí tým znovu získal míč a snažil se ho odcentrovat před branku, avšak to se nepovedlo, protože Komorowski zasáhl zkušeně a balon odehrál na rohový kop.

11
    Ve vápně se dokázal uvolnit Samba, který si vyskočil na centrovaný míč a zakončil, avšak jeho pokus orazítkoval pouze břevno!
    Samba trefuje břevno!

11
    K odraženému míči se dostal ještě Hubočan, ale ten pálil přesně do těch míst, kde byl připravený Godzjur.

12
    Domácí tým nadále vyvíjel na soupeře tlak a opět se dostal do zakončení, tentokrát byl v šanci Kurányi, ale pálil nepřesně.

14
    Na druhé straně se do šance dostali také hosté, avšak Maurício svůj pokus proměnit nedokázal, a tak se stav skóre ve 14. minutě nemění.

16
    Máme tu dnešní první žlutou kartu, kterou vyfasoval Jusupov, jenž držel svého protihráče za dres a nedal si říct.

19
    Hra je přerušena, faulovaný byl Valbuena, který zůstává ležet na trávníku a potřebuje lékařskou pomoc.

20
    S hráčem domácího Dinama to nevypadá vůbec dobře, svíjí se v bolestech a výraz v jeho obličeji zrovna radostný není.
    Faulovaný Valbuena.

21
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

21
    Domácí fotbalisté dostali výhodu volného přímého kopu, ale nic z něj nevytěžili. K míči se postavil Dzsudzsák, ale nastřelil pouze bránící zeď.

22
    Valbuena se vrátil zpět na trávník a pokračuje ve hře, vypadá to, že zranění nebude vážné.

22
    Aílton se ocitl v obrovské šanci, když hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ale Gabulov zareagoval výtečně a jedovatý pokus vyrazil.

25
    Máme tu další ofsajd, tentokrát v něm uvízl Kurányi.
    Gabulov a jeho perfektní zákrok.

26
    Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
    Valbuena načasoval parádní přihrávku pro ALEXANDRA KOKORINA, který si zpracoval ukázkově míč a poté zkušeně zakončil. Brankář Godzjur se natahoval marně, a tak inkasované brance nezabránil.
    Alexandr KOKORIN - 1:0

29
    Valbuena posunul míč před sebe a poslal do šance svého spoluhráče. KEVIN KURÁNYI ve vápně obehrál protihráče a ze své pravačky vyslal tvrdou ránu, proti které byl Godzjur bez šance.
    Kevin KURÁNYI - 2:0

31
    Domácí tým měl k dispozici rohový kop, ale ze standardní situace svého soupeře neohrozil, a tak se stav skóre ve 31. minutě nemění.

33
    Hra je přerušena, protože Kurányi uvízl v ofsajdu, a tak budou hosté rozehrávat.

34
    Lebeděnko odcentroval balon do vápna, ale tam našel pouze Sambu, který odvrátil míč na rohový kop.

36
    Hosté rozehráli rohový kop nakrátko a poté kombinovali na soupeřově polovině, avšak domácí tým odkopl balon na další rohový kop.

36
    Tentokrát už Těrek Groznyj vsadil na centrovaný míč, avšak na přední tyči byl pouze bránící protihráč, který nikoho ke střele nepustil.

37
    Domácí hráči získali míč pro sebe a vyrazili s ním do brejku. Valbuena se nenechal obehrát protihráčem a poté poslal parádní přihrávku do vápna, kde se mu nabídl Jusupov. Nicméně Jusupov byl ve špatném úhlu a měl před sebou Godzjura, který zachoval chladnou hlavu a svůj tým podržel.
    Jusupov v šanci.

40
    Kanu obdržel přihrávku do těžké pozice, protože měl u sebe bránícího Sambu a ten se o něj postaral skvěle, nic mu totiž nedovolil. Nicméně hosté budou zahrávat rohový kop.

42
    Těrek Groznyj měl k dispozici celkem dva rohové kopy, které šly v řadě za sebou, avšak ani jednu standardní situaci využít nedokázal.

43
    Faulovaný byl Kanu, který zakládal útočnou akci, a tak budou hosté zahrávat volný přímý kop.

43
    Za postranní čarou leží Kokorin a drží se za nohu, už k němu přiběhla lékařská pomoc. Domácí tým teď hraje pouze v deseti hráčích.

44
    Hosté zmiňovaný volný přímý kop využít nedokázali. Centr ve vápně zlikvidoval domácí obránce.

45
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45+1
    Kokorin se vrátil zpět na trávník a pokračuje ve hře.

45+1
    Kokorin otevřel ve 26. minutě zápas a jeho tým vede v poločase 2:0.

Držení míče: FK Dinamo Moskva 46% – 54% FK Těrek Groznyj.
    Střely celkem: FK Dinamo Moskva 5:1 FK Těrek Groznyj.
    Zákroky brankářů: FK Dinamo Moskva 1:1 FK Těrek Groznyj.

Rozhodčí Ivanov ukončil první poločas za stavu 2:0. Vedoucí gól zaznamenal ve 26. minutě Kokorin a o 3 minuty později se trefil i Kurányi. V obou případech asistoval aktivní Valbuena. Hosté se dostali pouze do jedné zajímavé šance, ale Gabulov svůj tým podržel. Doufejme, že poločas druhý bude zajímavější a přinese více důležitých momentů.

Druhý poločas začne přibližně v 12:33.

46

46
    Míč do druhého poločasu uvedlo domácí Dinamo Moskva, které se bude i ve druhé polovině zápasu prezentovat aktivně.

46
    Hned v úvodu si míč na střelu navedl Noboa, ale ta mu nesedla podle představ a branku soupeře vůbec neohrozila.

47
    Jeden z hostů se dostal k odraženému balonu a okamžitě vystřelil, avšak přímo do náruče domácího brankáře.

47
    V souboji s protihráčem šel na zem Aílton a hosté se dožadovali pokutového kopu, avšak sudí byl jiného názoru a penaltu nenařídil.

50
    Valbuena zahrával volný přímý kop, ale ze standardní situace svého soupeře neohrozil.
    Penalta se nepíská.

51
    Hra je přerušena na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů.

51
    Žlutou kartu za faul vyfasoval Kudrjašov.

52

53
    Žlutou kartu vyfasoval také Kokorin, jenž sestřelil svého protihráče.

55
    U míče jsou hosté, kteří kombinují na vlastní polovině a hledají si cestičku k soupeřově brance, avšak ta je velmi trnitá.

56
    Teď už se Těrek Groznyj dostal na útočnou polovinu, ale přišla nepřesná přihrávka a hosté o balon přišli. Nicméně ani domácí hráči u míče dlouho nevydrželi a téměř zadarmo ho odevzdali zpět soupeři.

58
    Aílton se dostal do zakončení, ale trefil pouze bránícího protihráče.

59
    Valbuena si naváděl míč na střelu, ale na poslední chvíli ho zastavil protihráč. Nicméně bylo to s faulem a rozhodčí nedovolený zákrok odpískal.

59
    Hříšník Semjonov byl za předchozí faul potrestán žlutou kartou.

60
    Hostující obránce si připsal důležitý zákrok, když zablokoval prudkou střelu svého protihráče. Balon se odrazil na rohový kop a domácí tým dostal výhodu rohového kopu.

61
    Dinamo Moskva z rohového kopu nic nevytěžilo, protože ve vápně se nejlépe orientoval Godzjur, který se zavěsil do vzduchu a centrovaný balon vyboxoval do bezpečí.

61
    Kurányi mohl poslat Dinamo do tříbrankového vedení, ale brankář Godzjur byl proti.

62
    Valbuena se řítil na branku, ale neustál souboj s protihráčem a upadl na trávník. Domácí tým se rozčiluje a dožaduje se odpískaného faulu, ale rozhodčí je jiného názoru a hru nechává pokračovat.

63
    Dohráno má Kanu, kterého vystřídal Ivanov.

64
    Ivanov nezačal příliš dobře a po necelé minutě strávené na hřišti vyfasoval žlutou kartu. Nicméně vypadalo to, že faulovaný byl právě on.

66
    Gabulov měl k rozhodčímu nějaké připomínky a ten si to nenechal líbit. Brankář domácího celku vyfasoval žlutou kartu. Vypadalo to, že si Gabulov stěžoval na to, že hráč Těreku Groznyj zahrál vysokou nohou a sudí tento fakt neposoudil žlutou kartou.

67
    Faulovaný byl jeden z hostů, a tak dostal Těrek Groznyj výhodu volného přímého kopu, avšak hráči v bílých dresech svého soupeře neohrozili. Gabulov si dobře postavil zeď a právě ta střelu zablokovala.

68
    Druhý poločas příliš zajímavý není, protože se hraje převážně mezi pokutovými územími a důležité momenty nepřicházejí.

70
    Hrací plochu opustil Kuzjajev, kterého nahradil Adílson.

71
    Hosté teď měli obrovské štěstí, protože před jejich brankou nastal obrovský zmatek a domácí tým mohl jít do tříbrankového vedení, ale vypadalo to, že se fotbalisté v modrém zalekli a do zakončení se nedostali.
    Domácí hráči nabízenou šanci nevyužili.

73
    Aílton potřebuje ošetřit, a tak je hra přerušena.

73
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře a Aílton je v pořádku.

74
    Domácí tým udělal první změnu v sestavě: ze hřiště odešel Valbuena, kterého vystřídal Ionov.

76
    Ionov dostal přihrávku do běhu, ale místo toho, aby hru zrychlil, tak ji zpomalil a připravil sebe i spoluhráče o zajímavou příležitost. Nicméně domácí tým bude zahrávat alespoň rohový kop.

76
    Dinamo Moskva z rohového kopu nic nevytěžilo, protože brankář Godzjur míč vyboxoval, ale navíc byl faulovaný a sudí hru přerušil.

78
    Jusupov založil útočnou akci, ale přihrával do ofsajdu, ve kterém se zapomněl Ionov.

79
    Těrek Groznyj je u míče a pohybuje se s ním na soupeřově polovině, ale Dinamo se brání velmi pozorně a chybovat nechce.

80
    Žirkov se provinil faulem a hosté dostanou výhodu standardní situace.

80
    Těrek Groznyj udělal poslední změnu v sestavě: na poslední minuty se na hřiště dostal Bokila, kterému uvolnil místo Lebeděnko.

81
    Hosté ze standardní situace nic nevytěžili, protože brankář Gabulov vyskočil ze všech mužů nejvýše a míč si stáhl do rukavic.

82
    Žlutou kartu vyfasoval Noboa a hosté budou zahrávat volný přímý kop.

82
    Maurício poslal zajímavý centr do vápna, avšak jeho spoluhráči balon mezi tři tyče dopravit nedokázali. V 82. minutě se stav skóre nemění.

83
    Dzsudzsák si ve vápně navedl míč na střelu, ale branku jen o kousíček minul.
    Dzsudzsák branku netrefil.

85
    FK Dinamo Moskva bude zahrávat pokutový kop!
    Penaltový faul.

86
    KEVIN KURÁNYI se nemýlil a pokutový kop bezpečně proměnil.
    Kevin KURÁNYI - 3:0

88
    Dinamo Moskva je stále aktivnější a při chuti, domácí celek na svého soupeře vyvíjí tlak a ještě by klidně vstřelil branku.

90
    Hrací plochu opouští muž zápasu, Kurányi, na trávníku ho nahrazuje Prudnikov.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

90+2
    S nepříznivým stavem se snažil něco udělat Rybus, ale svůj pokus mezi tři tyče neusměrnil.

90+4
    Hosté se pohybují na soupeřově polovině a rádi by vstřelili alespoň jednu branku, ale to se jim nedaří, protože se nedostávají ani do koncovky.

90+4
    Teď se ovšem ke střele probojoval Bokila, ale mířil nepřesně.

90+4

Rozhodčí Ivanov ukončil dnešní utkání, ve kterém FK Dinamo Moskva porazilo FK Těrek Groznyj, a to v poměru 3:0. Skóre otevřel ve 26. minutě Kokorin a o 3 minuty později se trefil ještě Kurányi, ten samý hráč pak v 86. minutě proměnil pokutový kop a zařídil domácím 3 body. Dinamo bylo dnes důraznější, nebezpečnější a zvítězilo zaslouženě. Hosté se sice snažili, ale s nepříznivým vývojem zápasu nic nesvedli. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne. (13:29:33)
    Kurányi děkuje fanouškům za dnešní podporu.