Chabarovsk – Vladivostok 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Ufa 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 0:4 (kon.)
Čeljabinsk – Toljatti 3:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Minsk – Soči 2:4 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 5:3 (kon.) | Kazaň – Barys 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Atlant 3:2 (3:2 po s.n.)
Riga – Jokerit 3:4 (kon.)
CSKA Moskva
5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
SKA Petrohrad
Pondělí 24.11.2014, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall, Moskva • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše a přeji vám příjemný pondělní večer. (19:56:45)

Trestné minuty: 14:8

Dnešní střetnutí dvou nejlepších týmů Západní konference a CSKA vítězí 5:3. Ihned na začátku třetí třetiny se prosadil krásnou střelou Jan Muršak a do té doby byli hosté jakoby opaření a nedokázali si vypracovat šanci na vyrovnání. Pětačtyřicet sekund před koncem se však naopak po skvělé práci Grigorenka prosadil Radulov a podtrhl dnešní velké vítězství svého týmu. CSKA si tedy připisuje deváté vítězství v řadě. Petrohrad naopak prohrává počtvrté z posledních pěti utkání a ztrácí na svého dnešního protivníka již 8 bodů!

60:00

59:47
    Teď se však bude vhazovat ve středním pásmu a domácí již dnešní vítězství nepustí.

59:30
    SKA Petrohrad si bere timeout! Ivannikov již zůstane na střídačce a hosté to zkusí v šesti.

59:30
    Sergej Andronov (MOS) se provinil podražením a míří na trestnou lavici.
    Alexander RADULOV - 5:3

59:15
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Teď však domácí kapitán podtrhuje svůj skvělý výkon brankou a pravděpodobně rozhoduje dnešní utkání. Viktor Tichonov udělal fatální chybu, když se před vlastní bránou nechal zezadu obrat Igorem Grigorenkem a ALEXANDER RADULOV poslal bekhendem puk za záda Jevgenije Ivannikova. Asistence: Igor Grigorenko

58:39
    Skvělý Radulov vybojoval puk, ale střela od modré šla hodně vedle.

58:08
    Před chvílí byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a na led se vrací i Jevgenij Arťuchin.

57:49
    Kutějkin je zpátky na ledě a začíná kratičká přesilovka SKA.

57:14
    Nyní hostující kapitán navíc nevybojoval puk u mantinelu a Petrohradu se krátí čas na vyrovnání.

56:38
    Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale Kovalčuk vše řešil nepřesnou střelou nad bránu Galimova.

56:08
    Přesilovka CSKA je u konce. Jevgenij Arťuchin (MOS) netakticky fauloval a dostává dvě trestné minuty za vražení na hrazení.

55:49
    Ponechaná výhoda je u konce a na trestnou lavici míří za podražení Andrej Kutějkin (PET).

55:23
    Radulov je opravdu téměř neodstavitelný od puku a nyní si vykoledoval faul.

54:31
    Oběma týmům se nyní nedaří a hra se odvíjí převážně ve středním pásmu, což více vyhovuje domácím, kteří stále vedou o jednu branku.

53:50
    Petrohradu se znovu nepodařilo rozjet útok a puk končí na hokejkách domácích borců.

53:07
    CSKA posílá puk přes všechny čáry, ale Kutějkin mohl hrát a zakázané uvolnění se tak nepíská.

52:11
    Hostům se po delší době podařilo usadit v pásmu domácího celku, ale Panarin dokázal nasunout puk jen do boční konstrukce branky.

51:38
    Z hodně velkého úhlu střílel Andrej Stas vysoko nad. Následnou dělovku od modré ztlumil Ivannikov ve své výstroji.

51:15
    Puk zmizel na střídačce hostujícího týmu a vhazovat se bude v neutrální zóně.

50:38
    Žarkov se natahoval po puku, ale nějaký ten centimetr mu přeci jenom chyběl a ke kusu černé gumy se nedostal.

49:31
    Na ledové ploše je zpátky i mírně naštvaný Alex Radulov a znovu dělá problémy obráncům SKA.

49:14
    CSKA se v pohodě ubránilo a Grigorenko je zpátky na ledě.

48:59
    A znovu.

48:41
    Hostům se vůbec nedaří a puk letí opět až k Ivannikovi.

48:03
    Až nyní se hosté rozestavili kolem Galimova a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.

47:40
    Domácím se podruhé podařilo vyhodit kotouč a SKA se nemůže dostat do útočného pásma.

47:14
    Rozhodčí zastavili rychlý brejk CSKA a Alexander Radulov se teď hodně vzteká. Sudí jsou však neoblomní a vylučují Igora Grigorenka (MOS) na dvě minuty za podražení.

46:11
    Ke střele z mezikruží se snažil prokličkovat Ilja Kovalčuk, ale obránci CSKA ho skvěle odzbrojili.

45:29
    Oběma týmům se nyní nepodařilo založit útok a puk je za bránou Ivannikova, kde ho přebírají hostující obránci.

44:39
    Domácí kapitán hodně točil hlavy obráncům Petrohradu, ale ti nakonec dostali puk do středního pásma.

44:09
    Radulov znovu kombinuje v útočném pásmu a hosté ho nemohou odstavit od puku.

43:12
    Petrohrad dělá naprosto zbytečné chyby a pouští domácí hráče k zakončení. Tentokrát si ale Ivannikov pohlídal vyjetí zpoza brány a vyrazil kotouč.

42:31
    Na led se vrací elitní formace CSKA, ale tentokrát se zatím nedostala do pásma hostujícího celku.

41:58
    Po vhazování ve vlastním pásmu domácí rychle otočili hru a následovat bude buly u Ivannikova.

41:20
    Petrohrad mohl záhy vyrovnat, ale Panarinovi sjel kotouč z čepele a hostující útočník tak nemohl zakončit do zcela odkryté brány!
    Jan MURŠAK - 4:3

40:38
    Tak to je úžasný start do třetí třetiny v podání domácího CSKA. Hosté špatně střídali, Alexandrov přihrál přesně na hokejku JANA MURŠAKA, který vjel do útočného pásma a rychlým švihem vymetl pavučiny v rohu Ivannikovy brány. Bez asistence.

40:27
    Prochorkin se nedostal do útočného pásma a SKA přebírá kotouč.

40:01

Dnešní utkání sleduje 5600 diváků. Je vyprodáno!

Třetí třetina, do které půjdou týmy za stavu 3:3 začne zhruba v 19:16.

Máme za sebou čtyřicet minut zápasu a mohu říct, že druhá třetina byla ve znamení Viktora Tichonova. Hostující útočník nejdřív vyrovnal v přesilovce na začátku druhé třetiny na 2:2 a o třináct minut později dokázal odpovědět i na druhou branku Hjalmarssona, když zakončil krásnou kombinaci svého týmu střelou do odkryté brány moskevského CSKA.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Hostující brankář ještě musel být v pozoru, ale Stas tečoval ránu od modré čáry až do ochranné sítě.

39:09
    Ani domácí Andronov nedokázal z hranice brankoviště ohrozit Ivannikova a druhá třetina je ve své poslední minutě.

38:45
    Hosté opět neuspěli s přechodem do útočného pásma a zdá se, že tato třetina skončí 3:3.

38:13
    Oba týmy v závěru třetiny výborně brání a nepouští protivníka k zakončení.

37:09
    Za bránou CSKA se snažil cosi vymyslet Burdasov, ale nakonec se umotal ve vlastních kličkách a přišel o puk.

36:37
    CSKA mohlo znovu vést, ale proti byl výborný Jevgenij Ivannikov, který dokázal rychle zareagovat na přihrávku zpoza brány a pokryl nebezpečnou ránu Sergeje Andronova.
    Viktor TICHONOV - 3:3

35:41
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté využívají další přesilovku a je opět vyrovnáno! Tentokrát Petrohrad krásně rozebral obranu CSKA, Šipačov našel zcela volného VIKTORA TICHONOVA, který trefil odkrytou bránu Galimova a přidává stejně jako Hjalmarsson svou druhou branku v utkání. Asistence: Vadim Šipačov, Artěmij Panarin

35:02
    Domácí nyní budou muset upustit ze svého tlaku, neboť Stanislav Jegoršev (MOS) vyhodil puk do hlediště a obdržel dvě trestné minuty.

34:30
    Až nyní se ke střele po objetí brány dostal Alexander Radulov, ale Ivannikov si pohlídal prostor u své tyčky a nepustil čtvrtou branku.

33:51
    Po komerční přestávce se týmům zatím nedaří dostat do útočného pásma a ohrozit branku svého protějška.

32:57
    Kovalčukovi chyběly centimetry k tomu, aby se dostal k puku v nebezpečné pozici. Nakonec však hostující kapitán získal kotouč, ale jeho rána nemířila mezi tři tyče.

32:25
    Hosté se osvobozují jen vyhozením puku přes všechny čáry, icing se však pískat nebude.

31:43
    Po třetí brance v síti Ivannikova pokračují domácí v aktivní hře a dělají velké problémy Petrohradu.
    Simon HJALMARSSON - 3:2

29:50
    A teď už je to gól! Opravdu skvělou práci předvedl Jan Muršak, který nezištně přihrál zadovkou SIMONU HJALMARSSONOVI a ten dnes již podruhé propálil Jevgenije Ivannikova. CSKA si tak bere zpět své vedení a hosté budou muset znovu dotahovat. Asistence: Jan Muršak, Georgij Mišarin

29:27
    První pětka domácích stále pokračuje v drtivém tlaku a hosté neví kam dřív skočit!

28:47
    Po dlouhé době se dokázalo CSKA dostat do útočného pásma a hned z toho byla šance, kterou však nedokázal Grigorenko dobře zakončit.

27:50
    Hosté jsou ve druhé třetině jednoznačně aktivnější a dalšímu ohrožení brány CSKA zabránil jen skvělý obranný zákrok Kiseleviče.

27:15
    Teď však hodně šikovně sklepával puk před Galimovem Thoresen a domácí gólman musel hodně rychle zareagovat a skrýt puk pod lapačkou.

27:06
    Alexandrov vystihl nepřesnou rozehrávku domácích, ale jeho střela byla těsně před Galimovem sražena.

26:27
    Další útok Petrohradu zastavil ofsajd a následuje krátká komerční přestávka.

25:42
    V útočném pásmu Petrohradu opět kombinuje elitní formace hostů a Galimov znovu zasahuje.

24:40
    Před Galimova se dostal Vadim Šipačov, ale obránci CSKA ho natolik otravovali až útočník Petrohradu upadl a nedokázal tak pořádně zakončit.

24:16
    Petrohrad je po vyrovnání na koni a opět tlačí CSKA.
    Viktor TICHONOV - 2:2

22:36
    Hosté se okamžitě usadili v pásmu a rychle využívají přesilovou hru. Kutějkin pálil po přisunutí Kovalčuka od modré čáry a skvěle postavený VIKTOR TICHONOV tečoval puk za záda Stanislava Galimova. Útočník SKA tak posílá svému dědovi do hokejového nebe nejhezčí pozdrav jaký mohl. Asistence: Andrej Kutějkin, Ilja Kovalčuk

22:13
    Stanislav Jegoršev (MOS) zahákoval Panarina a oslabuje svůj tým.

21:54
    Artěmij Panarin tečoval nahození Ketova, ale puk opravdu jen líznul a ten skončil v rohu kluziště.

21:38
    Druhá pětka Petrohradu dokázala sevřít domácí, ale rána Kalinina zamířila přesně do rozkleku Galimova.

20:50
    Jan Muršak dotíral na Ivannikova a Alexandrov ho hodně důrazně odstavil, díky čemuž se hosté dostali ke kotouči.

20:22
    Kovalčuk šikovně posunul nohou puk Tichonovovi a ten se tlačí do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:25.

První třetina toho superutkání je za námi a domácí vedou 2:1. Jako první se sice dokázal prosadit hostující Ericsson, jenže v 10.minutě využilo CSKA přesilovou hru a zásluhou Hjalmarssona vyrovnalo. No a když už se zdálo, že první třetina skončí nerozhodně, rozjel se z vlastního pásma Arťuchin a 36 vteřin před koncem třetiny překonal svižnou střelou Ivannikova v bráně Petrohradu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    Jevgenij ARťUCHIN - 2:1

19:24
    Tento rychlý přechod se domácím nakonec vyplatil a krátce před prvním přestávkou otáčí stav utkání. JEVGENIJ ARŤUCHIN převzal puk ve vlastním pásmu, přejel celé kluziště a přesnou střelou k levé tyči prostřelil Jevgenije Ivannikova. Asistence: Roman Ljubimov, Nikita Zajcev

19:16
    Ani Kovalčuk se neprosadil a domácí spěchají do rychlého brejku.

18:30
    Tichonov dokázal dostat puk ze závaru před vlastní bránou, ale poté nepřihrál zrovna přesně a puk získali domácí obránci.

17:52
    Muršak se hezky uvolnil, ale přes Rukavišnikova neměl šanci projít a puk ztratil.

17:26
    A další icing Petrohradu.

17:18
    Ivannikov vykopl Mišarinovu střelu levým betonem a hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

16:43
    Znovu jsou domácí v pásmu Petrohradu, ale ke střele se zatím nikdo z domácích nedostal.

15:53
    Petrohradu dělá velký problém dostat se z vlastního pásma a Radulovova pětka může obléhat bránu hostujícího týmu.

15:19
    Jeden z domácích nyní inkasoval tvrdý hit, ale rozhodčí se k nelibosti fanoušků nechystají vylučovat.

14:51
    Na led musel jít opět Ivannikov, který lapil střelu z pravého kruhu.

14:21
    Do nadějné pozice se dostával se svým spoluhráčem Šipačov, ale snahu hostujících útočníků zastavil ofsajd.

13:54

13:44
    Nyní je puk až u Galimovovy brány a přesilovka CSKA spěje pomalu ke svému konci.

12:52
    Denisov klepl Ivannikovi po lapačce, což se logicky nelíbilo hostujícím obráncům a okamžitě ho zpracovali.

12:23
    Kiselevičova nepříjemná střela byla před Ivannikovem tečována, ale brankář Petrohradu dokázal zareagovat a nepustil kotouč za svá záda.

11:54
    Jevgenij Ketov (PET) si vyšlápl na Radulova a po zásluze putuje na trestnou lavici za vražení na hrazení.

11:35
    Ke střele z dobré pozice se dostal jeden z domácích, ale kotouč zamířil hodně nepřesně.

11:04
    Je za námi jedenáct minut tohoto atraktivního zápasu a začínáme prakticky od znova.
    Simon HJALMARSSON - 1:1

09:56
    Pouhá vteřina chyběla do návratu vyloučeného Jermakova a CSKA se nakonec prosazuje. Alexander Radulov využil přečíslení tří na dva, posunul puk na SIMONA HJALMARSSONA a ten po rychlé kličce prostrčil kotouč mezi betony Jevgenije Ivannikova. Asistence: Alexander Radulov

08:59
    Až nyní dokázali domácí ohrozit Ivannikova, ale střela Kiseleviče nemířila mezi tři tyče.

08:23
    CSKA se zatím příliš nedaří a hosté bez problémů vyhazují.

07:58
    Andrej Jermakov (PET) měl velké problémy s Prochorkinem, kterého nakonec přidržel a po krátké době míří zpět na trestnou lavici.

07:50
    Další zákrok Ivannikova. Jevgenij Arťuchin ale namířil svou střelu přesně do hrudníku hostujícího gólmana.

07:32
    Oba vyloučení jsou na ledě a Kiselevič donutil Ivannikova k dobrému zákroku ramenem.

06:01
    Na druhé straně se hosté tlačili do přečíslení, ale jednomu z nich puk odskočil od hokejky a střelu z velkého úhlu pokryl Galimov.

05:43
    Ač tísněn, dokázal se Radulov vymotat zpoza brány a ohrozil Ivannikova bekhendem. Hostující brankáře však celkem v pohodě zasáhl.

05:18
    Jevgenij Arťuchin (MOS) dostává dvě minuty za hrubost, Andrej Jermakov (PET) je potrestán za úder loktem. Hraje se ve čtyřech.

05:18
    Jermakov trefil loktem Jevgenije Arťuchina, kterému se to samozřejmě nelíbilo a je tady první potyčka zápasu. Rozhodčí však hodně rychle zasáhli a oddělili oba kohouty.

05:04
    Nahození od modré čáry neznamenalo nebezpečí pro brankáře SKA a hosté obrací hru.

04:57
    Nyní si však hosté příliš nerozuměli a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat u Jevgenije Ivannikova.
    Jimmie ERICSSON - 0:1

03:54
    Tak teď hosté rozebrali hned čtveřici domácích a dostávají se do vedení. Ilja Kovalčuk našel na druhé straně útočného pásma Tichonova, který poslal puk přímo na hůl JIMMIEHO ERICSSONA a ten jej usměrnil do odkryté části Galimovovy branky. Asistence: Viktor Tichonov, Ilja Kovalčuk

03:40
    Známý rabiát Jevgenij Arťuchin stál příliš v brankovišti a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

03:10
    Na druhé straně byl u Galimova rychle Burdasov a vhazovat se bude v pásmu CSKA.

02:51
    CSKA hraje v plném počtu a Andrej Stas díky svému důrazu dostal puk do brankoviště Ivannikova, který jej následně skryl pod svou lapačkou.

02:02
    Domácí se dokázali dvakrát osvobodit vyhozením puku a v oslabení zatím celkem bez problémů odolávají.

01:11
    Jimmie Ericsson vyzkoušel pozornost domácího gólmana, který první střelu dokázal lapit.

00:51
    Ivan Grigorenko (MOS) vyhodil puk do hlediště a putuje na trestnou lavici.

00:19
    Jako první se do útočného pásma prosadil domácí Andronov, ale Alexandrov jej nakonec dokázal odzbrojit.

00:01

Po minutě ticha následuje hymna Ruské federace. Hráči dnešní utkání odehrají s černými stužkami na dresech.

Před začátkem utkání samozřejmě nesmí chybět minuta ticha za zesnulého legendárního sovětského trenéra Viktora Tichonova st.

Hráči pomalu vjíždějí na led a seřazují se na modrých čarách. Viktora Tichonova doprovodil potlesk zaplněných tribun.

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Denisov, Zajcev, Billins, Kiselevič, Mišarin, Jegoršev, Naumenkov – Andronov, Grigorenko, Radulov – Muršak, Hjalmarsson, Prochorkin – Telegin, Stas, Žarkov – Ljubimov, Žafjarov, Arťuchin – Kuzmenko

SKA Petrohrad: Ivannikov (Šestjorkin) – Alexandrov, Kutějkin, Rukavišnikov, Kalinin, Chafizullin, Jermakov, Judin – Tichonov, Kovalčuk, Ericsson – Martensson, Thoresen, Červenka – Ketov, Panarin, Šipačov – Ponikarovskij, Kablukov, Burdasov -

Rozhodčí: Alexej Bělov, Eduard Odinš – Dmitrij Golovljov, Roman Šichanov.
    V aréně. R.I.P. Viktor Tichonov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Před tímto soubojem zasáhla Rusko smutná zpráva. V noci na dnešek totiž zemřel legendární trenér a děda stejnojmenného hráče SKA, Viktor Tichonov. Uvidíme zda se jeho vnuk v dnešním zápase představí.

Další zajímavosti:
    1. Obrovskou motivaci má CSKA, které nevyhrálo s Petrohradem v posledních pěti utkáních.
    2. Petrohrad vyřadil CSKA z loňského play-off. Moskevský tým tak má Petrohradu co vracet.
    3. V posledních třech vzájemných zápasech bylo uděleno celkem 209 trestných minut! Ve všech případech minimálně jeden hráč nedohrál
    4. Minulý zápas ovládly největší hvězdy týmů. Ilja Kovalčuk (PET) – 2+1, neproměněný nájezd a dvě trestné minuty. Alexander Radulov (MOS) – 1+1, 20 trestných minut, utkání nedohrál.
    5. Roman Červenka (PET) dal v posledních pěti vzájemných zápasech tři branky a na čtyři přihrál.

Nejproduktivnější hráči:
    Alexander Radulov (MOS) 14+32 (1. místo v KHL)
    Stephane Da Costa (MOS) 16+15 (10. místo v KHL)
    Igor Grigorenko (MOS) 14+12 (19. místo v KHL)

Ilja Kovalčuk (PET) 18+21 (2. místo v KHL)
    Artěmij Panarin (PET) 17+20 (3. místo v KHL)
    Jevgenij Dadonov (PET) 8+20 (16. místo v KHL)

Nejbohatší klub ruské KHL samozřejmě také patří k favoritům celé soutěže a v Západní konferenci je o pět bodů na druhém místě právě za svým dnešním soupeřem.
    SKA mělo opravdu výtečný start do sezóny, ale v posledních zápasech se rozjetá mašina poněkud zadrhla a Petrohrad prohrál čtyři z posledních pěti utkání. Kromě poslední prohry s Dinamem Riga (4:2 byly však tyto utkání s velmi těžkými soupeři (Jokerit, Dinamo Moskva, Magnitogorsk), což trochu zlehčuje pohled na poslední výsledky SKA.

CSKA Moskva
    Armádní klub z hlavního města Ruské federace prokazuje stabilní výkonnost a i v této sezóně se pohybuje na předních příčkách tabulky. Momentálně dokonce se 75 body vede tabulku Západní konference.
    V poslední době hraje CSKA opravdu ve skvělé formě a dokázalo vyhrát v osmi po sobě jdoucích utkáních. V těchto zápasech dokázali domácí nasázet 36 branek, což činí průměr přes čtyři branky na zápas! Naposledy se hráči CSKA předvedli na ledě Nižniho Novgorodu a v nájezdech dokázali urvat vítězství 3:4 zásluhou dvou proměněných samostatných nájezdů Ljubimova.

Vítáme vás u on-line přenosu ze šlágru dnešního programu KHL, ve kterém se utkají týmy CSKA Moskva a SKA Petrohrad. Utkání začíná v 16:00.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 10. Hjalmarsson (Radulov), 20. Arťuchin (Ljubimov, Zajcev), 30. Hjalmarsson (Muršak, Mišarin), 41. Muršak, 60. Radulov (Grigorenko) – 4. Ericsson (Tichonov, Kovalčuk), 23. Tichonov (Kutějkin, Kovalčuk), 36. Tichonov (Šipačov, Panarin)

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Denisov (A), Zajcev, Billins, Kiselevič, Mišarin, Jegoršev, Naumenkov – Andronov, Grigorenko (A), Radulov (C) – Muršak, Hjalmarsson, Prochorkin – Telegin, Stas, Žarkov – Ljubimov, Žafjarov, Arťuchin – Kuzmenko
    SKA Petrohrad: Ivannikov (Šestjorkin) – Alexandrov, Kutějkin, Rukavišnikov, Kalinin, Chafizullin, Jermakov, Judin – Tichonov, Kovalčuk (C), Ericsson – Martensson, Thoresen (A), Červenka – Ketov, Panarin, Šipačov (A) – Ponikarovskij, Kablukov, Burdasov -

Rozhodčí: Alexej Bělov, Eduard Odinš – Dmitrij Golovljov, Roman Šichanov