Barys – Vladivostok 4:5 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 4:0 (kon.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 2:3 (po pr.)
Nižněkamsk – Kazaň 1:4 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 5:4 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 2:5 (kon.)
Soči – N.Novgorod 4:1 (kon.) | Minsk – Záhřeb 4:3 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 3:4 (0:2 po s.n.)
Riga – Novokuzněck 1:0 (kon.) | HC Slovan – Atlant 2:1 (2:1 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Dynamo Moskva
3:4 (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
CSKA Moskva
Sobota 29.11.2014, 15:30 • Lužniki Palace of Sports • KHL

Děkuji za pozornost. Na shledanou. (18:13:35)

Je konec a v napínavém duelu se nakonec raduje CSKA Moskva, když samostatné nájezdy proměnil Muršak i Hjalmarsson. Na druhé straně nedokázal Galimova žádný z hráčů Dinama překonat.

Jan MURŠAK - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým CSKA Moskva.
    Rozhodující samostatný nájezd proměnil JAN MURŠAK.

2. série
    0:2
    Maxim Pestuško nepřelstil Galimova a je rozhodnuto!

2. série
    0:2
    Simon Hjalmarsson bekhendem poslal kotouč do stejných míst jako Muršak, kam Jerjomenko nedosáhl.

1. série
    0:1
    Kaspars Daugavinš střelou Galimova nepřekonal.

1. série
    0:1
    Jan Muršak si lehce přibrzdil a poslal kotouč přesně pod víko.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo a jdeme do nájezdů. Oba týmy měly k dispozici početní výhodu, ale využít se ji nepovedlo CSKA, ani Dinamu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:46
    Hráči Dinama si nerozumněli při kombinaci v útočném pásmu a kotouč míří do středního pásma.

64:20
    CSKA se osvobozuje.

64:16
    Galimov na ránu Osipova od modré čáry dobře viděl a ukryl ji v lapačce.

64:03
    Domácí si berou oddechový čas.

64:03
    Stanislav Jegoršev v poslední minutě prodloužení nedovoleně zastavil Cvetkova. Nyní má příležitost rozhodnout domácí Dinamo.

63:41
    Mironov ukázkovým bodyčekem zastavil Hjalmarssona.

63:29
    A první zásah v prodloužení si připsal i Galimov.

63:10
    Jerjomenko nahození od modré raději ukryl ve výstroji. Utkání nám spěje do samostatných nájezdů.

62:31

61:47
    Jegorševovo nahození nebylo nebezpečné.

61:16
    Hosté vyhazují a mohou vystříhat.

60:31
    CSKA si vybírá oddechový čas a spřádá plány na čtvrtou branku.

60:31
    Filip Novák je vyloučen za nedovolené bránění.

60:29
    Dinamo začíná náporem v útočném pásmu.

60:01

Po šedesáti minutách utkání nenašlo vítěze a na řadu přijde pětiminutové prodloužení. Dinamo dokázalo v úvodu třetí třetiny srovnat stav a poté i strhlo vedení na svou stranu. CSKA ale v početní výhodě znovu srovnalo zásluhou Zajceva.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:31
    Zakázané uvolnění končí útočnou akci Dinama. Vhazovat se v závěru bude před Jerjomenkem.

58:44
    Kotouč se vrací za branku Dinama, které rozjíždí jednu z posledních akcí třetí části.

58:14
    Kokarev si dělal prostor v útočném pásmu, ale Galimov nemusel řešit vážnější situaci.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:17
    Hosté i nadále operují v útočném pásmu a domácí obraně dělá potížě zejména Arťuchin.
    Nikita ZAJCEV - 3:3

55:59
    CSKA právě vstřelilo branku!
    I CSKA využívá přesilovou hru. Napodruhé už se rána NIKITY ZAJCEVA ujala a doplachtila přímo do šibenice. Jerjomenko toho přes blokujícího obránce mnoho neviděl. Asistence: Nikolaj Prochorkin. 3:3

55:48
    Zajcev se pokusil o nahození na Jerjomenkovu branku, ale rána na branku neprošla.

55:09
    Hosté se usadili v útočném pásmu a bojují o kotouč za Jerjomenkovou brankou.

54:19
    Vladimir Brjukvin je dalším potrestaným hráče. Tentokrát má přesilovku k dispozici CSKA.

53:45
    Alexander Radulov se nedokázal ovládnout a inkasoval trest do konce utkání. Při odchodu do kabiny ještě známý bouřlivák rozsekal hokejku o Jerjomenkovu branku.
    Maxim KARPOV - 3:2

53:45
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Po předchozích nevydařených přesilových hrach je využita za pouhých jedenáct vteřin zásluhou MAXIMA KARPOVA. Bez asistence.

53:34
    Igor Grigorenko fauloval v útočném pásmu Soina a putuje na lavici hanby. Přesilová hra pro Dinamo.

53:26
    Hosté si vytvořili dobrou příležitost a Jerjomenko znovu musel hasit nebezpečí před jeho svatyní.

53:04

52:24
    Ani tentokrát to Dinamu nevyšlo. CSKA se znovu osvobozuje a střídá.

51:49
    Dinamo se nepovedlo zavést kotouč do útočného pásma a hosté vyhazují.

51:04
    Jevgenij Arťuchin je vyloučen, když při napadání zbytečně sekl Sinicyna při rozehrávce.

50:42
    Jerjomenko byl téměř překonaný a kotouč se šoural k brankové čáře. Po velkém závaru se ale kotouč vykutálel mimo branku a stav zůstává stále 2:2.

50:21
    Hra nabírá na obrátkách. Galimov i Jerjomenko mají plné ruce práce.

50:00
    Polovina třetí třetiny je za námi a stav je vyrovnaný.

48:53
    Jerjomenko raději zakryl kotouč před dotírajícím Arťuchinem.

48:28
    Útok CSKA zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.

47:52
    A na druhé strašně se činí Jerjomenko, který zlikvidoval ránu Jegorševa i následnou dorážku!

46:37
    Žerděv dostal pas mezi dvojici obránců, natlačil se před Galimova, ale bekhendový blafák mu nevyšel.

46:04
    CSKA je aktivnějším týmem a domácí se musejí bránit.

45:13
    Po sražené střele Arťuchina se bude vhazovat znovu před před brankou Dinama.

44:17
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním a vhazovat se bude před Jerjomenkem.

42:48
    Hráči CSKA se tlačí vpřed, ale přes pozornou obranu soupeře se jim nedaří prosadit.

41:50
    Na ledě se přiostřuje a k vidění je spousta osobních soubojů.
    Alexei CVETKOV - 2:2

40:48
    Po vhazování v útočném pásmu se dostal ke střele Karsums, jeho ránu dokázal Galimov vyrazit jen k ALEXEJI CVETKOVOVI, jenž kotouč uklidil do branky CSKA a srovnává stav na 2:2. Asistence: Martins Karsums, Maxim Karpov.

40:20
    CSKA se ihned v úvodu třetí části tlačí do útočného pásma.

40:01

Po první třetině, kterou ovládlo Dinamo se hra otočila a vedlo se lépe CSKA, které dokázalo otočit stav. Po přesilovkové brance Grigorenka se povedlo skórovat i Ljubimovovi a CSKA vede po čtyřiceti minutách hry 2:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41
    Pokus o rychlou rozehrávku končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Jerjomenkem.

39:25
    Dinamo dohrává třetinu za vlastní brankou.

38:56
    Muršak v útočném pásmu objel branku, ale pod tlakem obránce nedokázal zakončit.

38:02
    Arťuchin bekhendem vyzkoušel pozornost Jerjomenka. Vhazuje se v obranném pásmu Dinama.

37:23
    Maxim Karpov se dostal před Galimova, ale z hranice kruhu zamířil přesně do lapačky brankáře CSKA.

37:17
    Žafjarov je zpět na ledě.

37:05
    Hosté se přeci jen usadili v útočném pásmu, ale po vyražené ráně Galimovem hosté znovu vyhazují ven z obranného pásma.

36:28
    Dinamu se vůbec nedaří přesilové hry ve druhé třetině. CSKA se v poklidu brání.

35:17
    Damir Žafjarov je vyloučen za nedovolené bránění, což nyní brzdí útočnou aktivitu CSKA.

35:04
    Radulov operuje v útočném pásmu, což dělá defenzívě Dinama velké potížě.

34:25
    Hjalmarsson se vrací do hry a rychle spěchá vypomoci obraně.

33:32
    Dinamu se nedaří usadit v útočném pásmu a CSKA i podruhé vyhazuje až k Jerjomenkovi.

33:00
    Rána Filipa Nováka od modré čáry byla sražena a hosté vyhazují.

32:25
    Simon Hjalmarsson podrazil soupeře a putuje na trestnou lavici. Dinamo má k dispozici početní výhodu a může srovnat stav.

31:41
    Sinicyn naznačil a obešel útočníka, dostal se do střelecké pozice. Jeho ránu Galimov nadvakrát dokázal zlikvidovat.

31:02
    Jerjomenko musel ven z branky, aby odehrál kotouč před dojíždějícím Ljubimovem. Nerozehrál jej ale nejlépe a zmocnil se jej Kuzmenko, který se pokusil zasunout podél vzdálenější tyče. Jerjomenko se na poslední chvíli stihl vrátit.

30:21
    Do útoku se nyní žene domácí Dinamo a Galimov musel předvést dva dobré zásahy.
    Roman LJUBIMOV - 1:2

28:44
    Hosté se ujímají vedení, když ROMAN LJUBIMOV dostal puk před branku od Kuzmenka a natřikrát jej dokázal dotlačit do Jerjomenkovy branky. Asistence: Andrej Kuzmenko. 1:2

28:19
    CSKA je rázem aktivnějším týmem a napadá rozehrávku soupeře.
    Igor GRIGORENKO - 1:1

27:14
    Dokonale sehraná přesilovka CSKA končí. Radulov našel volného IGORA GRIGORENKA před brankou Dinama a ten pohodlně zasunul za Jerjomenkova záda. Asistence: Alexander Radulov, Nikita Zajcev. 1:1

26:59
    Hosté kombinovali v útočném pásmu a první ránu na branku Dinama raději Jerjomenko kryje v náručí.

26:05
    Aktivitu CSKA v útočném pásmu přerušil až faul Andreje Mironova. Hosté mají k dispozici početní výhodu.

25:56
    CSKA se usadilo v útočném pásmu a domácí jsou pod tlakem.

25:17
    Nepřesná rozehrávka domácího obránce končí až na zakázaném uvolnění.

24:47

24:06
    Galimov si připsal zákrok po střele z úhlu, která jej ovšem nemohla překvapit.

23:44
    Domácím se nedaří protlačit do útočného pásma a znovu zakládají útok.

22:47
    Dvě minuty za vysokou holí si odpyká Andrej Stas, který fauloval Osipova. Přesilová hra pro Dinamo Moskva.

21:34
    Ljubimov dostal pas mezi obránce, tlačil se k zakončení, ale nakonec ohrozit Jerjomenka nedokázal, když byl pod tlakem dvou obránců soupeře.

21:13

20:43
    Domácí roztočili kolotoč přihrávek před Galimovem, který však nemusel zasahovat. CSKA vyhazuje až za branku Jerjomenka a hráči střídají.

20:15
    Dinamo pokračuje přesilovou hrou a usazuje se v útočném pásmu.

20:01

Po první části vede zaslouženě domácí Dinamo, které je aktivnější a tvoří si šance. Do vedení poslal Dinamo Moskva český obránce Filip Novák, který dostal kotouč a přesnou ránou dokázal překonat Galimova. Hosté hrají důrazný hokej, který však zatím nepřináší ovoce.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Jeden z hráčů CSKA přišel o hůl, ale hosté se zatím statečně brání ve svém obranném pásmu.

19:13
    Volkov v útočném pásmu přidržel Jalasvaaru a putuje na trestnou lavici. Dinamo může v závěru první části přidat druhou branku.

19:05
    Pestuško ujel obraně CSKA po pravém křídle, natlačil se před bránu, kde jej fauloval obránce hostů. Sudí však faul nepíská a nebude z toho ani trestné střílení.

18:36
    Galimov musel řešit další závar před vlastní brankou. Gorovikov zkusil vystřelit z otočky bekhendem, ránu zblokoval obránce, který pak raději posunul kotouč brankáři, aby jej přikry pod lapačkoul.

17:56
    Po delší odmlce se do útočného pásma dostalo i CSKA. K zakončení se ale hosté protlačit zatím nedokázali.

17:29
    CSKA se ubránilo a nyní zakládá akci od vlastní branky Dinamo.

16:03
    Dinamo se v přesilové hře usadilo v útočném pásmu a svírá soupeře.

14:47
    Arťuchin za další zákrok již bude pykat. Dinamo má k dispozici první početní výhodu poté, co útočník CSKA hákoval.
    Filip NOVÁK - 1:0

13:44
    FILIP NOVÁK dostal přihrávku na pravý kruh, kde napřáhl a kotouč poslal přímo pod víko Galimovovi branky. Asistence: Dmitrij Višněvskij, Alexej Cvetkov. 1:0

12:52
    Nepřesná rozehrávka hostů končí až u Jerjomenka.

12:18
    Pokračuje se v plném počtu na obou stranách, ač za tento zákrok měl být Arťuchin potrestán.

12:04
    Těreščenko inkasoval po rozehrávce tvrdý hit od Ar'tuchina a zůstává ležet na ledové ploše. Hra je přerušena. Útočník Dinama inkasoval přímý úder na koleno a z utkání odstupuje.

11:03
    Filip Novák zkusil překvapit Galimova ránou z úhlu. Brankář CSKA byl u své tyče připraven a kotouč vyrazil.

10:24
    Domácí se dostali do přečíslení a kotouč dostal znovu aktivní Soin. Na poslední chvíli nedokázal zpracovat přenechaný kotouč.

09:46
    Nebezpečně vyhlížející šance před Galimova, kterou měl Soin končí jen ránou vedle branky! Soin byl sám mezi kruhy, ale své zakončení nedokázal přesně umístit.

08:20
    Domácí se snaží uklidnit hru, ale hosté získávají puk v útočné třetině.

07:25
    A hned Filip Novák se dostal do zakončení ale jeho střela nenadělala Galimovovi problémy.

07:20

06:35
    Domácím zbývá půl minuty oslabení a zatím nepovolili hostům zakončit.

06:00
    Hostům se nedaří podržet puk na útočné třetině a domácí v pohodě vyhazují.

05:40
    Domácí úspěšně vyhazují puk ze své třetiny.

05:07
    Český obránce Filip Novák je vyloučen za nedovolené bránění.

05:00
    Domácí dokázali dostat puk ze své třetiny a Radulov je nucen začít útočnou snahu ze své třetiny.

04:30
    Hosté přebírají aktivitu na ledě a kombinují na útočné polovině.

04:00
    Jerjomenko raději podržel nahození na svou bránu a uklidnil tak hru.

03:45
    Arťuchin si probíjel cestu k zakončení, což se nelíbilo domácím fanouškům.

03:33
    Zakázané uvolnění hostí.

02:00
    Domácí jsou zatím aktivnější a snaží se dostat do zakončení ale obrana CSKA je pozorná.

1:37
    Puk ale dokázal získat Radulov a vyvezl ho až na útočnou polovinu.

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí hráči a hrnou se do útoku.

00:01

Utkání za malý okamžik začne. Hráči jsou nastoupeni na ledové ploše.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

David Šimon

Branky a nahrávky: 14. Novák (Višněvskij, Cvetkov), 41. Cvetkov (Karsums, Karpov), 54. Karpov – 28. Grigorenko (Radulov, Zajcev), 29. Ljubimov (Kuzmenko), 56. Zajcev (Prochorkin), rozh. náj. Muršak