Breda – Heerenveen 0:2 (kon.) | Willem II – Zwolle 0:1 (kon.) | Den Haag – Excelsior 2:2 (kon.)
GA Eagles – Cambuur 1:2 (kon.)
Go Ahead Eagles
1:2 (0:1)
SC Cambuur Leeuwarden
Sobota 13.12.2014, 20:45 • De Adelaarshorst (Deventer) • Nizozemská Eredivisie

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a někdy příště na shledanou. (22:42:32)

V dnešním zápase vyhrává zcela zaslouženě SC Cambuur Leeuwarden 2:1.

Celý zápas byl vyrovnaný ale více gólu dali hosté. V prvním poločase dal gól do odkryté branka Barto. Ve druhém poločase nakonec vítěznou branku vstřelil mladičký Albert Rusnák na 2:0.
    Domácím se podařilo snížit až v samotném závěru druhého poločasu po parádní střele Denize Türüça.

DENIZ TüRüç - 1:2

90+4
    Go Ahead Eagles právě vstřelili branku!
    DENIZ Türüç se s tím nepáral a poslal míč do levé tyče, od které se míč odráží do branky! Nádherný gól.

90+3
    Domácí budou zahrávat přímý volný kop z bezprostřední blízkosti velkého vápna.

90+2
    Trenér Cambuuru připravil ještě jedno taktické střídání a čeká na přerušení hry.

90+1
    Diváci opouští ve velkém stadion. Ti pochopili, kdo se stane dnešním vítězem.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty!

89
    Mezitím hosté v pohodě odolávají útokům hráčů Eagles.

89
    Blíží se konec dnešního zápasu. Uvidíme, kolik rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby.

88
    Hra pokračuje i s Drostem, který je schopen pokračovat ve hře.

88
    Droste se ocitl na zemi a rozhodčí zastavuje hru.

87
    Barto se dostal do zakončení, ale jeho střela nenadělala domácímu brankáři značné problémy.

85
    Na druhé straně se do pokutového území dostal De Sa, který neposlal míč za vylezlého Zeinstra!
    Hraniční situace při neuznané brance hostů

84
    Hosté vstřelili branku! Ogbechce dorážel vyražený míč do prázdné branky ale kvůli jeho postavení v ofsajdu branka nemůže platit.

83
    Hráči Cambuuru jsou skvěle takticky připraveni. Místo dlouhého nakopnutí, míč drží a snaží se kombinovat.

81
    Zeinstra měl plné ruce práce! Střílený centr vyrazil před sebe, kde stál ale Türüç, Ten z malého vápna přestřeluje prázdnou branku!

80
    Hráči Eagles budou zahrávat volný přímý kop v blízkosti velkého vápna.

79
    Blíží se nám konec druhého poločasu, ve kterém vedou hráči Cambuuru 2:0. Nevypadá to, že domácí dokáží vytvořit souvislejší tlak a vstřelit branku.

77
    Ogbeche vyslal na brankáře pomalou střelu, která nenadělala žádné problémy.

76
    Z rohového kopu domácí ale nic nevytěžili a hosté v pohodě posílají míč do bezpečí.

75
    Türüç nadělal svou střelou velké problémy hostujícímu brankáři! Ten s těží posílá míč na rohový kop.

75
    Domácí naposledy střídají. Hřiště opouští Wijnaldum a jeho místo po zbytek zápasu zaujme Amevor.
    Albert RUSNÁK - 0:2

74
    Cambuur právě vstřelil branku!
    Jedním slovem neuvěřitelné! ALBERT RUSNÁK napřáhl ke střele z necelých 35 metrů a míč doplachtil až za záda domácího brankáře!!

72
    Wijnaldum leží na zemi a nevypadá to s ním moc dobře.

71
    Kolder se dostal do zakončení a míč jen těsně míjí levou tyč branky hostů.

70
    Lewis vybojoval vhazování poblíž pokutového území.

69
    van der Hart si v pohodě došel pro centrovaný balon ve svém území.

68
    MacIntosh opět vytáhl nepříjemný zákrok. Nyní to odnesl Lewis, který může být rád, že to přežil ve zdraví.

67
    Hosté se snaží uklidnit hru ale domácí vysoko napadají a nedávají hostům moc prostoru ke kombinaci.

65
    Opravdu jsou k vidění na trávníku nepříjemné zákroky na hraně zdraví. Nyní opět přistál loket v obličeji jednoho domácího hráče.

64
    Domácí podruhé střídají a hřiště opouští Rijsdijk. Jeho místo zaujme Kolder.

62
    Na hřišti nám to přiostřuje. MacIntosh poslal loktem k zemi jednoho domácího hráče a rozhodčí dává najevo, že toto nebude tolerovat.

61
    Nyní jsou hosté nastěhováni okolo pokutového území Harta a snaží se najít skulinu v domácí obraně.

60
    Hosté se snaží kombinovat a držet míč na svých kopačkách.

60
    Hosté podruhé střídají a hřiště opouští Schet. Jeho místo po zbytek zápasu zaujme Van de Streek.

59
    Wijnaldum vidí za svůj zákrok na polovině hřiště žlutou kartu.

58
    S centrovaným balónem si hostující obrana poradila a v pohodě odvrací do bezpečí.

57
    Volný přímý kop pro Eagles.

56
    Další moment, kdy utrpěla ničí hlava. Nyní to odnesl jeden z obránců Cambuur. Ten dostal kopačkou do obličeje ale je schopen pokračovat.

56
    Za zraněného Lindena přichází Schenk.

54
    Zatím co van der Linden je odnášen do kabin na vyšetření, Ogbeche se hlásí ke vstupu na hrací plochu.

53
    Stále se nehraje. Van der Linden opouští hřiště na nosítkách. Ogbeche zřejmě tento střet ustál lépe.

52
    S hráči to nevypadá vůbec dobře.Oba stále leží a jsou povolána nosítka.

51
    Ogbeche ve snaze trefit míč hlavou trefil pouze van der Lindena. Rozhodčí okamžitě povolává doktory.

49
    van der Hart si šel pro centr, ale míč mu vypadl z ruky! Žádný útočník Cambuuru nedokázal poslat míč do prázdné branky.

48
    Míč proletěl nikým nehlídaným pokutovým územím Harta a bude z toho roh pro Cambuur.

48
    MacIntosh raději nic nevymýšlel a poslal míč do autu.

47
    Druhý poločas začíná s míčem na kopačkách domácích.

47
    Barto zřejmě to zkusí a nastupuje do druhého poločasu.

46

Hráči nastupují na hrací plochu. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Je za námi první poločas mezi Go Ahead Eagles a SC Cambuur Leeuwarden, ve kterém vedou hosté zaslouženě 1:0.

První poločas začal pro fanouška až od nějaké 25. minuty, kdy se začalo na hřišti něco dít. V 28. minutě z prvního útoku dali hosté zásluhou Barta gól a vedou tak 1:0.

Hosté byli nuceni už jednou střídat a to brankáře. V nastaveném čase se zranil Barto, uvidíme jestli bude schopen pokračovat ve druhém poločase.

Druhý poločas začne zhruba ve 21:50.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2
    Hřiště opouští v doprovodu lékaře Barto.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45
    Na centr si naskočil Lewis a míč jen tak tak nemíří mezi tři tyče! Největší šance domácích.

44
    Na druhé straně byl faulován Turuc a domácí mají možnost zahrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů.

44
    Ke střele se odvážil Ogbeche a jeho střela nebyla špatná! Míč míjí levou tyč van der Harta jen o několik centimetrů!

43
    Hráči Cambuuru už nepůjčili balon domácím nějaké tři minuty. Navíc nyní získali faul na polovině Eagles.

41
    Hosté jsou usazeni na polovině Eagles a nikam nepospíchají. Nejraději by dohráli poločas u branky Harta.

40
    Blíží se konec prvního poločasu. Do konce zbývá zhruba pět minut a nevypadá to, že se bude dosavadní stav měnit.

39
    Zeinstra si poprvé vzal do ruky míč, kdy sebral ze vzduchu centr letící okolo jeho svatyně.

38
    Osobně jsem nepostřehl, co se stalo s hostujícím brankářem. Nyní je ale nucen střídat a tak opouští hřiště Nienhuis a pozici v brance zaujme Zeinstra.

37
    Ogbeche přebral špatnou přihrávku Lewise a dostal se až k velkému vápnu, kde mířil jen těsně vedle pravé tyče Harta.

35
    Hráči Eagles se dožadovali odpískání ruky jednoho hostujícího hráče ve středu hřiště. Rozhodčí tento moment pouští a nechává hru pokračovat.

35
    Ale domácí se snaží něco s jednobrankovým mankem udělat a získávají balón za cenu tvrdších kontaktů se soupeřem.

34
    Hráči Cambuuru ale volí uklidnění hry a drží míč na svých kopačkách.

33
    Z rohového kopu nezískali domácí hráči nic a do útoku mohou jít hosté.

32
    Domácí alespoň vybojovali rohový kop.

31
    Jenže domácím se v dnešním zápase kombinace nedaří a míč tak získávají opět hosté.

30
    Domácí se snaží usadit na polovině Cambuuru a srovnat nepříznivý výsledek.

29
    Před vstřeleným gólem se v pokutovém území střeli hlavami dva hráči a rozhodčí povolává ošetření zraněných hráčů.
    Martijn BARTO - 0:1

28
    Tak to je neuvěřitelné! Hosté dávají z prvního útoku gól! K odraženému míči se dostal MARTIJN BARTO, který neměl problém poslat míč do prázdné branky!

27
    Hosté budou zahrávat svůj první rohový kop.

26
    Na stadionu De Adelaarshorst panuje celkem slušná atmosféra, o kterou se stará domácí kotel.

25
    Hosté se snaží také vymyslet nějaký útok, který by ohrozil van der Harta. Nyní se do jeho náručí snesl nadýchaný centr. Domácí v pohodě zasahuje.
    Bijker vykopl míč před brankovou čárou

24
    Míč proletěl pokutovým územím, až se dostal pomalu do branky! Míč skoro z brankové čáry vykopl Bijker, který se stal hrdinou svého týmu!

23
    Domácí vybojovali rohový kop.

22
    O malý moment později totožný moment. De Sa se uvolnil po pravé straně a vybojoval autové vhazování poblíž pokutového území.

21
    Na druhé straně se uvolnil De Sa, který alespoň vybojoval autové vhazování.

21
    Míč Droste ale hodil pouze na nohy domácího hráče, který se s ničím nepáral a poslal kulatý nesmysl daleko od branky.

20
    Na druhé straně vybojovali hosté vhazování poblíž pokutového území.

19
    Domácí navíc zastavuje ofsajd.

18
    Nieuwpoort si udělal útočný výlet a jen malý kousíček chyběl, aby se dostal jeho centr do pokutového území.

17
    Ofsajd Scheta zastavuje útok hostů.

16
    Droste vyslal pěknou přihrávku na polovinu Eagles, kterou ale Rusnák nedokázal zpracovat.

15
    Věřte mi, že bych rád něco o předváděné hře psal. Bohužel i domácí ztrácí ihned balon a ten drží opět hosté.

14
    Nyní drží míč na svých kopačkách hosté z Cambuuru, ale i ti míč ztrácejí a hra se opět přelévá na polovinu Eagles.

13
    Styl hry se během úvodních třinácti minut nezměnil. Míč často mění majitele, hra nenabírá žádné převratné tempo.

11
    Bijker ale získal míč po špatné přihrávce od jednoho hráče hostí.

10
    Hosté už dobré dvě minuty nepůjčili míč hráčům Eagles a snaží se vymyslet něco kloudného.

9
    Ti ale nevymysleli nic velkého a míč přebrali hosté, kteří budou vhazovat poblíž pokutového území.

8
    Domácí rychle získali míč zpět do své moci a zakládají útok na vlastní polovině.

7
    Po rychlé přihrávce míč Lewis poslal pouze do autu.

6
    Bjker byl celkem nepříjemně zastaven, kdy byl doslova přiškrcen ve snaze vyvézt balon na útočnou polovinu.

5
    Míč často mění majitele, proto se na hřišti nic zajímavého neděje.

4
    Týmy se zatím oťukávají a nehrnou se příliš do útoku.

3
    Lewis na malý moment získal míč pro svůj tým, ale špatnou přihrávkou domácí o balon přišli.

2
    Míč ale ztratili a hosté mohou jít dopředu.

1
    Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují na vlastní polovině.

1
    Droste bude pokračovat ve hře.

1
    Na zemi hned v první minutě se ocitl Droste po souboji s Lewisem.

1

Domácí tým je oděn do červenožlutých dresů. Hosté do modrých dresů se žlutými doplňky.

Hráči nastupují na hrací plochu s dětmi nesoucí balónky. Na trávníku přistály i dýmovnice z kotle domácích.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Go Ahead Eagles: van der Hart – Nieuwpoort, Vriends, Van der Linden, Wijnaldum – Rijsdijk, Duits, Türüç – de Sa, Schalk, Lewis
    Náhradníci: ten Den, Schenk, Kolder, Reimerink, Lambooij, Amevor, Cummins

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Droste, Reijner, Mac-Intosch, Bijker – Bakker, Barto, El Makrini – Schet, Ogbeche, Rusnák
    Náhradníci: Zeinstra, van de Streek, Meleg, Pereira, Andriuškevičius, Schepers, Steblecki

Rozhodčí: J. Kamphuis – R. Polman, T. Hoekstra.

Domácí tým se nachází na 13. místě nejvyšší nizozemské ligy se ziskem 16 bodů. Z posledních pěti zápasu domácí dokázali získat pět bodů za jednu výhru a dvě remízy.
    Nejlepším střelcem týmu je Schalk se čtyřmi přesnými zásahy.

SC Cambuur Leerwarden

Hosté jsou na tom o poznání lépe. Se ziskem dvaceti bodů jsou na 8. místě, které už nezaručuje boje o Evropskou ligu. Na Groningen, který je právě na osmém místě ztrácí hráči Cambuuru pouhé dva body, které budou chtít vybojovat právě dnes.

Dobrý sobotní večer, vítám vás u sledování našeho on-line přenosu. Nizozemská nejvyšší soutěž má o tomto víkendu na programu 16. kolo, my budeme společně sledovat souboj, ve kterém domácí Go Ahead Eagles vyzvou tým SC Cambuur Leerwarden.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.