Marseille – Lille 2:1 (kon.) | Saint-Étienne – Évian TG 3:0 (kon.) | Bordeaux – Lyon 0:5 (kon.)
AS Saint-Étienne
3:0 (2:0)
Évian Thonon Gaillard
Neděle 21.12.2014, 17:00 • Stade Geoffroy-Guychard, St. Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy 19. kola a my budeme sledovat duel mezi Saint-Étienne a Évianem. Favoritem tohoto utkání je domácí celek.

AS Saint-Étienne si zatím v této sezoně vede velmi dobře. Domácí mají na svém kontě zatím 33 bodů a nachází se na čtvrtém místě. AS Saint-Étienne tedy bojuje o pohárové příčky a chtělo by zaútočit na příčky, které zaručují Ligy mistrů, ale to bude velmi náročné, ale určitě ne nemožné. V posledních týdnech navíc hraje domácí celek velmi dobře a z posledních pěti zápasů třikrát vyhrál a dvakrát remizoval. AS Saint-Étienne zatím inkasoval pouze dvanáct branek a má nejlepší obranu v celé soutěži.

Évian Thonon Gaillard je na tom o poznání hůře. Hosté mají zatím 19 bodů, což stačí na průběžné sedmnácté, tedy první nesestupové místo. Po třech vyhraných zápasech v řadě se Évian začal trápit a poslední dva duely nezvládl a nevybojoval ani bod. Dnes by potřebovali hosté zabrat a získat nějaký ten bodík. To ale bude nesmírně těžké.

Poslední vzájemné zápasy

Évian – Saint-Étienne 1:2
    Saint-Étienne – Évian 1:0
    Évian – Saint-Étienne 2:2
    Saint-Étienne – Évian 1:1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Perrin, Pogba, Lemoine – Clément, Cohade – Hamouma, Brison, Gradel – van Wolfswinkel.
    Náhradníci: Moulin – Tabanou, Diomande, Saint-Maximin, Baysse, Monnet-Paquet, Corgnet.

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Angoula, Mongongu, Sabaly – Sougou, Tejeda, Sorlin, Barbosa – Wass – N'Sikulu.
    Náhradníci: Durand – Mensah, Ninković, Thomasson, Juelsgård, Bruno, Nielsen.

Rozhodčí: Delerue – Grosbost, Mouysset.
    Hráči obou týmů si podávají ruce a za malou chvíli už bude vše připraveno k výkopu mezi Saint-Etienne a Evian.

1

1
    Sabaly získal míč na levé straně hřiště a ihned s ním peláší kupředu.

1
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Snový start! Obrana Évianu trestuhodně zaspala, autové vhazování Théophile-Caterinea prošlo až k Romainu Hamoumovi, který se neukvapil a zkušeně našel MARKA-ALAINA GRADELA, jenž nedal Leroyovi šanci!
    Mark-Alain GRADEL - 1:0

3
    Domácí jsou na koni a znovu kombinují na útočné polovině.

4
    Saint-Étienne bude zahrávat volný přímý kop z levé strany.

5
    Kdyby to bylo 2:0, nikdo by se nedivil. Théophile-Caterine ale z bezprostřední blízkosti netrefil míč ideálně!

6
    Zelenobílí následně ještě zahrávali rohový kop, ten se jim však nepovedl a míč se nyní pohybuje v okolí půlící čáry.

7
    Hra je přerušena, protože N'Sikulu se provinil zbytečným útočným faulem při napadání domácí rozehrávky.

8
    Wass se ještě snažil prodloužit míč na lépe postaveného N'Sikulu, ale Pogba byl na svém místě a odvrátil míč do bezpečí.

10
    Brison nepřesně přihrál a poté ještě fauloval – míč pro savojský celek.

11
    Hamouma se přihnal do další šance a obloučkem se snažil přehodit Leroye, gólman hostí se však nenechal nachytat v nedbalkách.

12
    Leroy měl znovu plné ruce práce, ale centr z pravé strany dokázal vyboxovat do zámezí.

13
    Hosté byli v dosavadním průběhu utkání naprosto neškodní, Ruffier se ve své kleci očividně nudí.

14
    Gradel fauloval, což potvrdil i hvizd rozhodčího. Domácímu křídelníkovi se však sudího verdikt vůbec nelíbil a s panem Deleruem si cosi barvitě vysvětloval.

15
    Sougou s Tejedou si vyměňují míč na pravé straně hřiště. Vypadá to sice hezky, ale efektivní to není.

17
    Aktivní Gradel málem obral o míč Angoulu, avšak hostující stoper si s vypětím sil v ošemetné situaci poradil.

18
    Van Wolfswinkel nezpracoval dlouhý pas, snadná práce pro Benjamina Leroye.

19
    Wass nepochodil, a tak mají míč na svých kopačkách znovu borci v sytě zelených dresech.

20
    Stade Geoffroy-Guychard podruhé explodoval! Gólová akce vypadala zprvu nevinně, ale poté Cohade našel na levé straně Hamoumu, jenž celou akci vyšperkoval pasem poslepu na RICKYHO VAN WOLFSWINKELA, který si se zakončením poradil mazácky.
    Ricky van WOLFSWINKEL - 2:0

22
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, střílený centr Abdallaha však odvrátil Pogba na roh.

23
    Angoulova utěšená rána nemířila mezi tři tyče, Ruffier stále nemusel zasahovat.

24
    Hamouma si to kvapně naštrádoval na hranici velkého vápna Évianu, poté ještě hledal Gradela, jenž však s přihrávkou nepočítal a Leroy jeho nepříliš razantní pokus eliminoval.

25
    Typický obrázek: Hosté se zmohli jen na nekonstruktivní odkop, míč sbírá stoper Perrin a zakládá, chcete-li režíruje, další útočný výpad AS.

27
    Hamouma dnes hraje velký zápas, přihrál na oba góly domácích a nyní nacupital do další příležitosti. Mongongu před ním na poslední chvíli míč uklidil do autu.

28
    Abdallah zbytečně dlouho otálel s rozehrávkou a nechal se zahnat do pasti. Jediným východiskem pak pro něj bylo razantní odkopnutí míče.

29
    Pogba se blýskl dvěma obrannými zákroky a nyní vymyslel přihrávku na van Wolfswinkela. Míč však končí v zámezí.

30
    Gradel inkasoval ránu v pokutovém území a stále se svíjí v bolestech na trávníku. Domácí středopolař se poté dožadoval pokutového kopu, ale jeho snaha byla marná.

31
    Až na sklonku jednatřicáté minuty se kulatý nesmysl vrátí zpět do hry.

32
    Stalo se. Domácí zakládají další akci od píky.

33
    Théophile-Catherine fauloval a hra je znovu přerušena.

34
    Wass se po nějaké době za pomoci klubových lékařů odporoučel do zámezí, hra může směle pokračovat.

35
    Tejeda vybojoval míč pro svůj tým, následně však zakopl o svou vlastní nohu, odporoučel se k zemi a jeho snaha se ukázala být zbytečná.
    Někteří fanoušci Saint-Etienne byli na dnešní zápas tak nažhavení, až se museli svléknout do půl těla.

36
    Pogba hlavičkou prodloužil míč do Ruffierovy náruče, Saint-Étienne znovu zkouší útočit.

37
    Abdallah odvrátil míč do bezpečí těsně před van Wolfswinkelem.

38
    Barbosa se prokousal až do nebezpečné šance, na jeho střílený pas ale N'Sikulu vleže dosáhnout nemohl.

39
    Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Gradel psychicky neunesl svou další ztrátu míče a zbytečně fauloval.

40
    Do konce první půle zbývá něco přes pět minut, možná trochu více s ohledem na dvojité ošetřování. Uvidíme, zdali se hosté ještě stihnou vrátit do zápasu, nebo si AS udrží pevnou půdu pod nohama.

42
    Abdallah znovu uhasil hrozící nebezpečí, když uzmul míč Clémentovi a dostal kulatý nesmysl do zámezí.

43
    Sougou lacino přišel o míč, jeho nepovedený pas končí v autu.

45
    První poločas se pomalu, ale jistě chýlí ke konci.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Max-Alain Gradel, který se postaral o bleskový gól dnešního zápasu, běžící k Romainu Hamoumovi, aby mu poděkoval za skvělý pas.

Po první půli vede Saint-Étienne 2:0. Zcela zaslouženě. Hostům se vůbec nepovedl start do zápasu a už ve druhé minutě po brance Gradela prohrávali. O necelých 20 minut později pak zdvojnásobil náskok domácích Ricky van Wolfswinkel. Uvidíme, co přinese druhá půle, která začne v 18:04.

46

46
    Miloš Ninković ve druhém poločae vystřídá Sougoua.

47
    Clément vrátil míč až na brankáře Ruffiera, domácí v poklidu zakládají další akci.

48
    Wass rozehrával standartní situaci z pravé strany hřiště, ale centr mu vůbec nesedl, domácí podhrotový útočník trefil jen zeď.

49
    N'Sikulu hledal ve vápně Ninkoviće, ale míč ke střídajícímu hráči neprošel. Hosté vstoupili do druhé půle velmi slušně.

51
    Další nebezpečný centr mířil na N'Sikuluho, ale forvard Évianu v rozhodující moment podklouzl.

52
    Daniel Wass se znovu svíjí v bolestech na trávníku – v tomto mači už podruhé. Ke slovu se dostávají i zdravotníci.

53
    SKutečně se tak děje. Wass opouští hrací plochu na nosítkách, naskakuje za něj Nicki Nielsen.

54
    Ninković obelstil Clémenta a z otočky těsně minul branku! Ruffier vůbec nestihl zareagovat.

55
    Pogba našel na pravé straně úplně volného rozběhnutého Hamoumu.

56
    Jenže od Théophile-Catherinea se míč dokutálel do autu.

57
    Rozhodčí Delerue stále nebyl nucen udělit žlutou kartu, blížíme se ke konci první hodiny hry.

58
    Ofsajd. Gradel se za míčem hrnul marně, sudí přiřkli míč hostujícímu týmu.

59
    Stoper Florentin Pogba neustál souboj s Nielsenem, hostující plejer se ale řídil pravidlem rychle nabyl – rychle pozbyl.

61
    Barbosův centr z pravé strany nebyl vůbec povedený, domácí beci si v klidu poradili.
    Romain Hamouma se stal druhým hráčem Saint-Etienne, který v letošní sezóně přihrál během prvního poločasu na dva góly. Stejný kousek předvedl v zápase proti Lyonu Max-Alain Gradel.

62
    Barbosa nedovoleným způsobem poslal k zemi Lemoinea, oba kohouti si cosi ještě vysvětlují.

62
    Jonathan Brison fauloval Tejedu a vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

64
    Théophile-Catherine se vydal na útočný výlet a z nějakých dvaceti dvaadvaceti metrů nekompromisně vypálil. Jeho projektil však byl příliš vysoký.

65
    Domácí vedou už o tři branky a ROMAIN HAMOUMA se po dvou asistencích prosadil. Domácí záložník dostal míč na pravé straně hřiště, prokličkoval se na osu hrací plochy, odkud vystřelil. Trefil šibenici!
    Romain HAMOUMA - 3:0

66
    Monnet-Paquet na hřišti nahrazuje Gradela.

67
    Domácí v poklidu kombinují na vlastní polovině, osud utkání drží pevně ve svých rukou.

68
    Hamouma spadl ve vápně, sudí se ale nenechal opít rohlíkem a hra plyne dál.

69
    Théophile-Catherine byl faulován, brankář Ruffier se ujme rozehrávky.

70
    Abdallah se záhadným způsobem dostal k míči, ale poté o něj byl připraven Lemoinem.

71
    Do konce utkání zbývá zhruba 20 minut. Podaří se hostům zázrak, nebo St. Étienne pohodlně dokráčí k vítězství?

72
    Brison se individuálně propracoval až na útočnou polovinu, kde však o míč rychle přišel.

74
    Pogba si vyměňuje míč s Perrinem v těsné blízkosti středového kruhu. Tohle domácím vyhovuje...

75
    Évian se stále nemůže dostat k míči, domácí si rychle vyměňují míč, zápas připomíná jedno velké bago.

77
    Nizozemský forvard Ricky van Wolfswinkel střídá, na jeho místo nastupuje Tabanou.

78
    Abdallah to ještě stihl na hrací ploše, ale Romain Hamouma jej připravil o míč.

78
    N'Sikulu má odpracováno, unaveného forvarda střídá Belgičan Bruno.

79
    Míč je v zámezí, Ruffier jej uvede zpět do hry odkopem od branky.

80
    Théophile-Catherine vybojoval autové vhazování pro Saint-Étienne, domácí příznivci už oslavují téměř jistý zisk tří bodů.

81
    Nielsen se neprokousal přes obrannou hráz domácích, jež ihned zakládají rychlou protiakci.

82
    Tabanou neodcentroval přes Abdallaha, ale borci v zelených dresech stále drží míč na svých kopačkách.
    Ženský tým Saint-Ettienne posílala uprostřed tohoto týdne Sabrina Viguierová, která se po Toulouse, Montpellier, Lyonu a Göteborgu těší na novou výzvu.

83
    Střídající Tabanou se dostal k hlavičce z interesantní pozice, avšak nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče, natožpak za Leroyova záda.

84
    Angoula pro jistotu zvolil razantní odkop míče do zámezí.

86
    Renaud Cohade střídá, na hřišti jej nahrazuje Benjamin Corgnet.

87
    Další střela jednoho z hráčů hostí se nevešla mezi tři tyče, Ruffier nemusel zasahovat.

88
    Abdallah našel ve středu hřiště Tejedu, ten ale nemá komu přihrát, a proto vrací míč Angoulovi.
    Max-Alain Gradel se stal třetím hráčem, který během letošního ročníku Ligue 1 vstřelil gól před vypršením první minuty zápasu. Před Gradelem to dokázal Gignac a Sanson.

89
    Tabanou našel ve vápně Romaina Hamoumu, kterému byl však odebrán míč, než se stačil vzpamatovat.

90
    Franck Tabanou se v probíhající poslední minutě zápasu postavil k exekuci přímého kopu, ale Leroy nemusel zasahovat.

90+1
    Nad základní časový rámec se nastavují tři minuty!

90+2
    Domácí příznivci oslavnými chorály slaví zisk důležitých tří bodů, zelenobílí nedali Évianu ani "čuchnout".

90+3
    Romain Hamouma byl faulován, domácí mají k dispozici ještě jeden volný přímý kop.

90+3

Je dobojováno! St. Étienne neprohrálo už v desátém zápase v řadě, tentokrát to odnesl Évian. Do druhé půle vstoupili hosté paradoxně aktivněji, avšak jejich akcie definitivně srazil skvěle hrající Romain Hamouma. Poté, co Leroy potřetí inkasoval se Évianští sesypali a v dalším průběhu se jen zřídkakdy podívali na útočnou polovinu. Z mé strany je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne. (18:53:39)
    Statistiky po zápase, který jednoznačně ovládli hráči Saint-Etienne, kteří porazili hostující Evian s přehledem 3:0. Skvělý zápas odehrál Max-Alain Gradel, který vstřelil dva góly, a také Romain Hamouma, jenž zaznamenal gól a dvě asistence.

Vojtěch Balon

Branky: 1. Gradel (Hamouma), 20. van Wolfswinkel (Hamouma), 65. Hamouma (Lemoine)

Karty:   62. Brison (SET)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Perrin, Pogba, Lemoine – Clément, Cohade (86. Corgnet) – Hamouma, Brison, Gradel (66. Monnet-Paquet) – van Wolfswinkel (77. Tabanou).

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Angoula, Mongongu, Sabaly – Sougou (46. Ninković), Tejeda, Sorlin, Barbosa – Wass (53. Nielsen) – N'Sikulu (78. Bruno).

Rozhodčí: Delerue – Grosbost, Mouysset