Jekatěrinburg – Kazaň 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 7:6 (2:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 0:0 (odl.)
Čerepovec – Soči 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Omsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 2:1 (2:0 po s.n.)
HC Slovan – Petrohrad 1:6 (kon.)
CSKA Moskva
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Avangard Omsk
Pátek 26.12.2014, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji krásný druhý svátek Vánoční, vítejte u sledování podrobného onlajn přenosu z utkání, jež lze bez přehánění označit jako šlágr tohoto hracího dne – CSKA Moskva od 17:30 přivítá Avangard Omsk!

CSKA Moskva

Rudoarmějci jsou jedním z mála klubů, kteří mají takřka neomezené možnosti a i v přetrvávající recesi nemají hluboko do kapsy, což se přirozeně promítá i do výsledků CSKA. Moskvané vévodí Západní konferenci se ziskem 92 bodů, v posledním zápase vyhráli 5:4 na ledě houževnaté Rigy. Brankářskou jedničkou je Stanislav Galimov, lídrem týmové produktivity hvězdný Alexandr Radulov (17+36). Novou tváří v kabině je český zadák Ondřej Němec, který se uvedl famózně – ve své premiéře na ledě rižského Dinama se dvakrát střelecky prosadil.

Tým z permafrostem pokryté Sibiře se po roční odmlce vrátil mezi ligovou smetánku, Omsku patří ve Východní konferenci druhé místo – lepší je jen Kazaň. Dosud naposledy se Avangard představil na Štědrý den, kdy udolal podobně ambiciózní Ufu 4:3 po prodloužení. Spolehlivou brankářskou jedničkou je Konstantin Barulin, mezi hráči v poli vyčnívají Denis Paršin (20+22) či Vladimír Sobotka (7+26).

Vzájemné zápasy

- Půjde o první měření sil v probíhajícím ročníku.

Československá stopa

Ondřej Němec (MOS) – 38 zápasů, 15 bodů (5+10)
    Vladimír Sobotka (OMS) – 40 zápasů, 33 bodů (7+26)
    Miroslav Blaťák (OMS) – 37 zápasů, 8 bodů (2+6)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Děnisov, Zajcev, Bondarev, Němec, Mišarin, Panin, Naumenkov – Radulov, Grigorenko, Prochorkin – Makarov, Da Costa, Hjalmarsson – Andronov, Žafjarov, Engqvist – Ljubimov, Stas, Žarkov – Kvartalnov.

Avangard Omsk: Rejzvich (Barulin) – Blaťák, Kulik, Ljamin, Kuljaš, Gluchov, Pivcakin, Gončarov – Kurjanov, Paršin, Kalinin – , Berdnikov, Kolarik, Schütz – Musatov, Popov, Pěrežogin – Lauta, Volkov, Neprjajev – Semjonov.

Rozhodčí: Bělov, Kiseljov – Metalnikov, Sirotkin.

Na řadě je ruská národní hymna.

00:01

00:43
    Simon Hjalmarsson drží kotouč v rohu kluziště.

01:17
    Nová posila Rudoarmějců Andreas Engqvist se dostala do zakončení, ale Rejzvich nemusel zasahovat.

01:46
    Na ledě je čtvrtá lajna Omsku, Volkov se snaží založit postupný útok.

02:15
    Puk se ocitl na střídačce CSKA a hra je přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

02:49
    Zajcev nadvakrát propasíroval kotouč do středního pásma, tam se ho však ujali hráči Avangardu.

03:46
    Po rozehrávce Blaťáka se puku ujal domácí Neprjajev, ale v dobré pozici vůbec nezakončil.

04:06
    Felix Schütz se ocitl v ofsajdu – buly poblíž červené čáry.

04:58
    Kulik odebral kotouč hvězdnému Radulovovi, otevírá se tak před ním dálnice volného prostoru.

05:33
    Da Costa s Makarovem se dostali do přečíslení, ale na Rejzvicha si ani jeden z nich nepřišel!

06:29
    Ljubimov se snaží něco vymyslet s pukem, ale je uvězněn u hrazení.

06:59
    Radulov hledal Grigorenka, neúspěšně. Pokračovat budeme po komerční přestávce.

07:57
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení. Odvážný průnik Musatova ještě gólem neskončil, ale posléze se kotouč dostal k ALEXANDRU POPOVOVI, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Alexandr Pěrežogin.
    Alexandr POPOV - 0:1

08:31
    Ofsajd Avangardu. Domácí borce inkasovaná branka očividně poslala do kolen.

09:04
    Popov vypíchl puk Radulovovi a vyslal do úniku Pěrežogina, proti jehož střele Galimov bravurně zasáhl.

09:27
    Da Costa hledal jednoho ze svých spoluhráčů na hranici brankoviště, ale kotouč prosvištěl netknutý až do rohu.

09:56
    Felix Schütz si na Galimova nepřišel a domácí hráči obrací hru.

10:18
    Postavení mimo hru a v něm Andreas Engqvist.

10:56
    Zajcev si vyměnil puk s Děnisovem a odjíždí střídat.

11:06
    Kirill Ljamin (OMS) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

11:50
    Hosté se osvobozují.

13:06

14:00
    Do konce první třetiny zbývá šest minut, blíž k vítězství mají v tuto chvíli hosté.

14:06
    Jevgenij Kulik (OMS) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

15:24
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilovka! NIKITA ZAJCEV nechytatelně vypálil od modré a Rejzvich na puk nedosáhl. Asistence: Alexandr Radulov.
    Nikita ZAJCEV - 1:1

16:28
    Moskevský celek otáčí skóre ve svůj prospěch. IGOR MAKAROV se dostal do dobré střelecké pozice, vystřelil a překonal gólmana Omsku. Asistence: Alexej Bondarev.

17:41
    Alexandr Radulov (MOS) je vyloučen na dvě minuty za držení.

18:26
    Přesilová hra se hostům zatím vůbec nedaří.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:41
    Radulov už je na ledě, Moskvané se bez problému ubránili.
    Igor MAKAROV - 2:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede CSKA nad Omskem 2:1. Avangard se ujal vedení zásluhou Popova, ale Zajcev a Makarov ještě do první sirény stihli převážit jazýčky vah na stranu Moskvanů. Druhá třetina začne v 18:28.

20:01

20:33
    Zakázané uvolnění pískáno není, Kulik musí hrát.

21:06
    Da Costa našel na útočné modré Hjalmarssona, ten si ale cestičku do obranného pásma Omsku nenašel.

22:09
    Chad Kolarik spolu s Blaťákem odstavil Ljubimova od puku.

22:47
    Kotouč je v rohu kluziště po pravici Rejzvicha.

23:23
    Kalinin jen nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat.

24:15
    Makarov se protlačil až do zakončení, ale zpoza branky Rejzvicha nepřekonal.

24:37
    Pokus Kvartalnova z vrcholu pravého kruhu Eduard Rejzvich dobře viděl a puk lapil do své rukavice.

25:09
    Kalininův pas na osu hřiště nenašel žádného z hráčů Avangardu.

25:54
    Rejzvich byl na svém místě i proti pokusu Hjalmarssona.

26:49
    Děnisov odpaluje kotouč do bezpečí, boj se přesouvá do středního pásma.

27:13
    Grigorenko zkusil štěstí z ostrého úhlu, ale Rejzvich se nenechal nachytat v nedbalkách.

28:09
    Musatov si Galimova nepoložil, domácí brankář musel po nějaké době zasahovat.

28:37
    Žarkov přesprintoval Gluchova a postaral se o to, že nebude ospískáno zakázané uvolnění.

29:30
    Blížíme se k polovině základní hrací doby, ve druhé třetině se hraje bez větších šancí, stále tak platí stav 2:1.

30:42
    Kotouč přeskočil čepel Kalininovy hole a pomalu ujíždí do středního pásma.

31:14
    Rejzvich znovu jistě zasáhl a Semjonov vyváží puk mimo nebezpečnou zónu.

31:28
    Žafjarov se krásně uvolnil, ale tváří v tvář Rejzvichovi neuspěl!

32:08
    Bondarev se ocitl v postavení mimo hru.

32:37
    Hjalmarssonův pokus nemířil mezi tři tyče, Berdnikov posléze přišpendlil na hrazení Makarova.

33:16
    Brankář Avangardu bez problémů eliminoval i pokus Engqvista z uctivé vzdálenosti.

33:47
    Žafjarov vypálil z mezikruží, avšak Rejzvich jeho projektil vytěsnil do rohu.

34:24
    Nyní pálil Hjalmarsson, ale Rejzvich zatím drží akcie Omsku relativně vysoko.

35:04
    Andronov zavezl touš do útočného pásma, tam však o něj rychle přišel.

35:42
    Tým CSKA Moskva je potrestán dvouminutovým flastrem za příliš mnoho hráčů na ledě.

36:21
    Schütz nasměroval puk z bezprostřední blízkosti mimo!

36:49
    Moskvané vyhazují puk až k Rejzvichovi.

37:35
    Pěrežoginovu střelu z mezikruží Galimov vyrazil.

37:42

37:52
    IGOR GRIGORENKO se dostal k volnému kotouči na modré čáře a přesně trefil skulinku mezi Rejzvichovými betony! Bez asistence.
    Igor GRIGORENKO - 3:1

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:39
    Gončarov našel jen Denise Kuljaše, prostřední dvacetiminutovka pomalu spěje ke svému konci.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině dlouho platil stav 2:1, ale necelé tři minuty před koncem periody zvýšil náskok CSKA Igor Grigorenko. Domácí byli jednoznačně lepší a vytvořili si i další šance, ale Rejzvich větší pohromě zabránil. Třetí třetina začne v 19:21.

40:01

40:31
    Ondřej Němec v poklidu zakládá další útočnou lavinu CSKA.

41:28
    Engqvist neuspěl a kotouč mu utíká do středního pásma.

41:38
    Michail Naumenkov (MOS) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

42:04
    Pěrežogin nerozehrál přesně a brankář Galimov poté dokázal vyhodit kotouč do středního pásma.

42:28
    Svatyně Stanislava Galimova je vychýlena za své pozice a sudí přerušili hru.

43:33
    Felix Schütz nečekaně zakončil z ostrého úhlu, ale Galimova překonat nedokázal.

43:38

44:35
    Brankář CSKA znovu přerušuje hru, hosté jsou ve třetí periodě jasně aktivnější.

45:05
    Andronov se natlačil až před Rejzvicha, nestihl však zakončit.

45:44
    Nikita Pivcakin (OMS) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

46:13
    Tvrdá rána Děnisova od modré byla sražena do ochranné sítě, domácí zůstanou v útočném pásmu.

47:06
    Postavení útočícího hráče CSKA v brankovišti – buly ve středním pásmu.

47:44
    Reizvich skvělým zákrokem zachránil svůj tým! Hosté už hrají v plném počtu.

48:38
    Nikolaj Prochorkin (MOS) znovu příliš vehementně clonil Rejzvichovi a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

48:57
    Ač toho příliš neviděl, Galimov spolehlivě zasáhl proti střeleckému pokusu Pivcakina.

50:17
    Přesilová hra se hráčům Avangardu vůbec nedaří.

50:38

51:52
    Dlouho se hraje bez přerušení, Armějci kombinují v útočném pásmu.

52:29
    Da Costa nahazuje kotouč na Rejzvicha a odjíždí střídat.

52:55
    Sergej Kalinin (OMS) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

53:51
    Do střely Radulova obětavě spadl jeden z hráčů Omsku, hosté se osvobozují.

54:28
    Da Costa vypálil z levého křídla, Rejzvich pro jistotu přerušil hru.

54:55

55:14
    Komerční přestávka.

55:51
    Žarkov vystřelil ihned po buly, ale Rejzvich nemusel zasahovat.

56:27
    Hráči Avangardu vrhli všechny síly do ofenzívy, stihnou s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem něco udělat?

57:44
    Ondřej Němec střádá cenné sekundy ve středním pásmu.

58:15
    Dnešní utkání sleduje 3571 diváků.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:13
    Galimov přerušil hru před dotírajícími hráči Omsku.

59:49
    V tomto utkání se už nic převratného nestane.

60:00

Je dobojováno! CSKA Moskva poráží v souboji týmů z čela tabulky Avangard Omsk 3:1. Hosté se sice ujali vedení, ale Armějci zásluhou Zajceva, Makarova a Grigorenka otočili skóre ve svůj prospěch. Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne. (19:52:58)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 16. Zajcev (Radulov), 17. Makarov (Bondarev), 38. Grigorenko – 8. Popov (Pěrežogin)

Rozhodčí: Bělov, Kiseljov – Metalnikov, Sirotkin