Švýcarsko U20 – Rusko U20 0:7 (kon.) | USA U20 – Německo U20 6:0 (kon.) | Česko U20 – Dánsko U20 4:3 (po pr.)
USA U20 – Slovensko U20 3:0 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (kon.)
Česko U20
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Dánsko U20
Pondělí 29.12.2014, 19:00 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let
    Málem jsme se nedočkali ani na třetí pokus.

Z mé strany je to pro dnešek již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a zvu Vás ke sledování závěrečného utkání českého týmu ve skupině a to na Silvestra od 23:00. (21:30:22)

Český tým tedy dokázal zvítězit nad Dánskem v prodloužení za dva body a má tak stejně bodů jako Dánsko, ale lepší vzájemný zápas. Pokud tedy Dánové neuhrají žádný bod v zápase se Švýcarskem, tak český tým proklouzne do čtvrtfinále ze čtvrtého místa.

Nejlepším hráčem Dánska je vyhlášen brankář Sorensen, na té české si pro cenu jde Jan Košťálek.

David PASTRŇÁK - 4:3

61:01
    Česko právě vstřelilo branku!
    DAVID PASTRŇÁK potvrdil, že mu to dnes šlo a rozhoduje toto utkání. Pastrňák si na modré čáře počkal na pas a poté ukázkovou kličkou vymáchal Sorensena. Asistence: Jan Štencel

60:45
    Na druhé straně Ehlers uháněl na Vaněčka, ale český obránce to udělal skvěle.

60:33
    Kämpf posouval puk do nebezpečného prostoru, ale žádný ze spoluhráčů nedokázal kotouč nahrnout na Sorensena.

60:08
    Češi vyhráli buly, nás čeká hra čtyři na čtyři a maximálně pětiminutové prodloužení.

60:01

Také třetí třetina končí remízou 1:1, Češi sice získali první bod na turnaji, ale stále je potřeba získat druhý bod z tohoto utkání, jinak bude potřeba porazit Rusko a to přece jen nebude nic snadného.

Čeká nás tak zajímavé prodloužení a případně také samostatné nájezdy. Mohlo být však také mnohem hůře, vždyť ještě tři minuty před koncem český tým prohrával.

60:00
    I Marek Mazanec se podělil o svojí radost na twitteru.

59:37
    Chybu v rozehrávce chtěl využít Ondřej Kaše, ale jeho střela letěla jen do míst, kde stál připravený Sorensen.

59:09
    Již se hraje poslední minuta třetí třetiny a podle všeho uvidíme prodloužení.

58:36
    Dánové dostali puk až do útočného pásma a mohou střídat.

58:20
    Opět je tu zakázané uvolnění Dánska a pětice našeho soupeře je již jistě unavená.

58:04
    Zakázané uvolnění vrací hru opět před Sorensena.

57:56
    Vrána tvrdou střelou vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 11. Štencel (D. Kaše, Pastrňák), 25. Košťálek (Pastrňák, Baránek), 57. Kubalík (Štencel, Zacha), 62. Pastrňák (Štencel) – 4. Eller, 38. Bjorkstrand (Ehlers, Asperup), 47. Asperup (Ehlers)

Česko U20: Vaněček (Svoboda) – Klok, Němeček, Košťálek, Baránek, Štencel, Mašín, Ščotka – Kämpf, Vrána, O. Kaše – Pastrňák, D. Kaše, Zdráhal – Zacha, Růžička, Kubalík – Mandát, Špaček, Gorčík
    Dánsko U20: Sorensen (Lillie) – Krogsgaard, Hertzberg, Lassen, Larsen, D. Nielsen, Eskerod, Hansen – Aagaard, Rasmussen, Asperup – Eller, Ehlers, Bjorkstrand – Olesen, M. Nielsen, Holmberg – Jensen, Pison, True – S. Nielsen

Rozhodčí: Olenin, Winnerborg – Browne, Ritter