Švýcarsko U20 – Rusko U20 0:7 (kon.) | USA U20 – Německo U20 6:0 (kon.) | Česko U20 – Dánsko U20 4:3 (po pr.)
USA U20 – Slovensko U20 3:0 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (kon.)
Česko U20
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Dánsko U20
Pondělí 29.12.2014, 19:00 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let
    Málem jsme se nedočkali ani na třetí pokus.

Z mé strany je to pro dnešek již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a zvu Vás ke sledování závěrečného utkání českého týmu ve skupině a to na Silvestra od 23:00. (21:30:22)

Český tým tedy dokázal zvítězit nad Dánskem v prodloužení za dva body a má tak stejně bodů jako Dánsko, ale lepší vzájemný zápas. Pokud tedy Dánové neuhrají žádný bod v zápase se Švýcarskem, tak český tým proklouzne do čtvrtfinále ze čtvrtého místa.

Nejlepším hráčem Dánska je vyhlášen brankář Sorensen, na té české si pro cenu jde Jan Košťálek.

David PASTRŇÁK - 4:3

61:01
    Česko právě vstřelilo branku!
    DAVID PASTRŇÁK potvrdil, že mu to dnes šlo a rozhoduje toto utkání. Pastrňák si na modré čáře počkal na pas a poté ukázkovou kličkou vymáchal Sorensena. Asistence: Jan Štencel

60:45
    Na druhé straně Ehlers uháněl na Vaněčka, ale český obránce to udělal skvěle.

60:33
    Kämpf posouval puk do nebezpečného prostoru, ale žádný ze spoluhráčů nedokázal kotouč nahrnout na Sorensena.

60:08
    Češi vyhráli buly, nás čeká hra čtyři na čtyři a maximálně pětiminutové prodloužení.

60:01

Také třetí třetina končí remízou 1:1, Češi sice získali první bod na turnaji, ale stále je potřeba získat druhý bod z tohoto utkání, jinak bude potřeba porazit Rusko a to přece jen nebude nic snadného.

Čeká nás tak zajímavé prodloužení a případně také samostatné nájezdy. Mohlo být však také mnohem hůře, vždyť ještě tři minuty před koncem český tým prohrával.

60:00
    I Marek Mazanec se podělil o svojí radost na twitteru.

59:37
    Chybu v rozehrávce chtěl využít Ondřej Kaše, ale jeho střela letěla jen do míst, kde stál připravený Sorensen.

59:09
    Již se hraje poslední minuta třetí třetiny a podle všeho uvidíme prodloužení.

58:36
    Dánové dostali puk až do útočného pásma a mohou střídat.

58:20
    Opět je tu zakázané uvolnění Dánska a pětice našeho soupeře je již jistě unavená.

58:04
    Zakázané uvolnění vrací hru opět před Sorensena.

57:56
    Vrána tvrdou střelou vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.

57:19
    Bjorkstrand dostal více prostoru a Vaněček musel vytáhnout další dobrý zákrok.
    Dominik KUBALÍK - 3:3

56:58
    Je vyrovnáno! DOMINIK KUBALÍK dokázal dorazit vyraženou střelu a odvrací katastrofu. Sorensen nedokázal tvrdou střelu Štencela udržet a připravený Kubalík před brankovištěm neměl těžkou práci. Asistence: Jan Štencel, Pavel Zacha

56:44
    Dánové si potřebovali odpočinout a tak přišel oddechový čas Dánska.

56:44
    Pastrňákova střela vypadla dánskému brankáři, ale Zdráhal nedokázal puk dorazit do sítě. Následuje zakázané uvolnění a Dánové tak nemohou střídat.

55:51
    Po chybě v české rozehrávce mohl rozhodnout Olesen, ale Vaněček podržel svůj tým.

55:44
    Němeček zachránil situaci v defenzívě, následně však puk poslal mimo hrací plochu a vhazovat se tak bude přes Vaněčkem.

55:17
    Sorensen netušil kudy kotouč proletěl, ale naštěstí pro něj skončil jen za bránou.

54:56
    Alespoň útočné pásmo získali Češi.

54:44
    Asperup to zkusil individuálně a dostal se až za branku Vaněčka, získal cenné vteřinky a uháněl ihned do obrany.

54:18
    Puk stále na hokejkách Dánů, času je stále méně.

53:48
    Nepřesná rozehrávka a Dánové se zadarmo dostali k puku.

53:26
    Dánové jen nahazují puky a snaží se zdržet rozehrávku českého týmu.

52:46
    Štencel prošel sám a následně poslal puk na Zdráhala, ale ten mířil vysoko nad.
    Někteří fanoušci už odepsali český tým.

51:50
    Další jedovatá střela od modré čáry, Sorensen opět výborný ve svém brankovišti.

51:21
    Zacha se obtočil s pukem, ale jeho přihrávku nikdo netečoval, český tlak je nyní výrazný.

50:43
    Dánové chytře nahazují puky na zadní mantinel a soustředí se na bránění vlastní modré čáry.

50:19
    Pastrňák si pomohl v souboji rukama, ale rozhodčí mu tento zákrok odpustili. Opět se z hlediště ozvalo zabučení kanadských diváků.

50:12
    Puk se dostal mimo hrací plochu, ale tečoval při tom tvrzené sklo a tak z tohoto vyloučení dánského hráče nebude.

49:54
    Vrána již při hře pět na pět takovým slabším nahozením nepřekvapil Sorensena.

49:28
    Nepřesná přihrávka a Češi přichází o pásmo, blíží se také konec přesilovky.

49:18
    Dánům se podařilo přerušit hru, vhazovat se bude v útočném pásmu.

49:06
    Sorensen opět pozorný, český tým pokračuje v přesilovkovém tlaku.
    Pohled z brankové kamery

48:36
    Pastrňák posunul puk na Štencela, který protáhl Sorensena a vzápětí zachránila dánského brankáře tyč!

47:51
    Dánové vyhazují po vyhraném buly.

47:43
    Série ostrých zákroků u mantinelů je zakončena faulem Ellera, který tvrdě narazil českého hráče na mantinel. Šance na vyrovnání v přesilové hře je zde.

47:03
    Čas nyní bude hrát pochopitelně proti českému týmu, který bude potřebovat co nejdříve vyrovnat, jinak se začne nervozita zvyšovat.
    Mathias ASPERUP - 2:3

46:05
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Dánové otáčí skóre, u levé tyče zůstal naprosto osamocený MATHIAS ASPERUP, kterého nalezl puk a pro dánského útočníka nebyl problém poslat kotouč do odkryté branky. Asistence: Nikolaj Ehlers

45:48
    Asperup měl hodně prostoru a snažil se zamířit nad rameno Vaněčka, ten však dokázal pokrýt prostor u své tyčky.

45:36
    Rychlá střela minula levou tyč Vaněčkovy brány.

45:22
    Tentokrát rozhodčí posílají na trestnou lavici Vránu, který dostává dvě minuty za hákování. Za chviličku naskočí na led vyloučený dánský hráč a začne přesilovka Dánska.

44:37
    Vrána se prokličkoval až před Sorensena, ale obránce jej nepustil k dokonalému zakončení a tak Vrána pouze postrašil dánskou obranu.

44:15
    Češi se už už usazovali v útočném pásmu, no nepřesná přihrávka vše pokazila.

43:40
    Kašeho tvrdý faul rozhodčí pustili a i diváci zabučeli na rozhodčích, zde byl Čechům odpuštěn dvouminutový trest.

43:24
    Dánský faul ve středním pásmu, dvě minuty za hákování dostal Nielsen.

43:16
    Růžička se snažil tečoval těsně před Sorensenem, ale ten dokázal secvaknout betony včas.

43:11
    Dánský brankář raději u své pravé tyče pokryl puk a nechá opět vhazovat po své pravici.

43:03
    Vrána to zkusil z velkého úhlu, ale Sorensen byl připraven.

42:24
    Už se hraje v plném počtu , český tým ještě těží z početní výhody a pokračuje v tlaku v útočném pásmu.

42:06
    Němeček stál v brankovišti a Češi přichází o útočné pásmo.
    Skvělý zákrok Sorensena

41:34
    Pastrňák dostal nahráno do palebné pozice a neváhal ani vteřinku a vyslal jedovatý projektil, ten však Sorensen fantasticky vyrazil! Možná zákrok večera.

41:17
    Štencelovo nahození vyrazil betonem připravený Sorensen.

40:41
    Česká přesilovka je zde a Pastrňák byl podražený při kličce, ale rozhodčí tento zákrok pustili.

40:25
    Gorčík byl aktivní a Hertzberg jej fauloval a tak se bude hrát chviličku ve čtyřech a poté si zahrají přesilovku Češi.

40:02
    Dánové vyhráli buly, český tým bude hrát ještě půl minuty v oslabení.

40:01
    Dánsko dnes v hledišti podporují čtyři santové.

Český tým ve druhé třetině opět přestřílel soupeře 14:3 a dohromady tak vede na střely již 29:8, ale přestože ve 25. minutě poslal Košťálek svou střelou Česko do vedení, tak necelé tři minuty před koncem druhé části stačil využít přesilovku Bjorkstrand a tak se i po druhé třetině jde do šaten za nerozhodného stavu.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:48.

40:00

39:38
    Ehlers přišel v souboji o rukavici a díval se po rozhodčích, ale ti si žádného nedovoleného zákroku nevšimli.

39:16
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu a Dánové přichází o útočnou třetinu.

39:04
    Ondřej Kaše dobře vytančil u modré čáry a nedostal se do postavení mimo hry, navíc se bude vhazovat ve středním pásmu.

38:45
    Dánové vyhráli buly a jsou usazeni v útočném pásmu.

38:32
    Další faul českého týmu, na dvě minuty odchází Baránek a pozor na dánské přesilovky, protože v té poslední severský soupeř ukázal, že je umí.

38:15
    Sorensen ani nevěděl jak vykopl betonem kotouč a nechybělo mnoho a Kaše by mohl dorážet, no na odražený kotouč nedosáhl.

38:11
    Pastrňák individuální akcí oklamal dánskou defenzívu a následně se natlačil až do brankoviště, kde sundal Sorensenovi helmu a rozhodčí musel okamžitě zapískat.
    Střela Marka Růžičky

37:20
    Jenže Růžička mohl okamžitě vrátit vedení na českou stranu, ale jeho zakončení vyrazil Sorensen do rohu kluziště.
    Oliver BJORKSTRAND - 2:2

37:08
    Tak to Dánsku ve třetí přesilovce vyšlo. OLIVER BJORKSTRAND dostal přihrávku přes celou šířku kluziště a rychlou střelou po ledě překonal Vaněčka. Český tým tak přichází o vedení a to se nám blíží závěr druhé třetiny. Asistence: Nikolaj Ehlers, Mathias Asperup

36:42
    Jenže Mandát to přehnal a vysloužil si dvouminutový trest, když zezadu poslal soupeře k mantinelu.

36:28
    Okamžitě po zisku puku jej český tým nahazuje na zadní mantinel a poté se snaží dohrávat osobní souboje.

35:37
    Riskantní klička Pastrňáka na modré čáře mu vyšla na jedničku, ale nakonec z toho nic nebylo. Naopak při ztrátě puku by hned dva dánští hokejisté uháněli do brejku.

35:18
    Dánům se nepodařilo tečovat puk a tak se píská zakázané uvolnění, hlavně Hertzberg protestuje, ale není mu to nic platné.

34:52
    Zacha nahodil puk a odchází střídat.

34:20
    Zacha dobře dojel opuštěný kotouč a Češi se dostali zásluhou tohoto souboje do útočné třetiny.

33:45
    Na ledě je opět nebezpečný útok v čele s Pastrňákem, ale Dánové jej zřejmě při tomto střídání do útočného pásma nepustí.

33:16
    Jensen zkrotil skákavý puk a může uklidnit dánskou rozehrávku.

32:56
    Dánům se po dlouhé době podařilo udržet puk v útočném pásmu, od modré čáry přilétlo na Vaněčka nahození, které dokázal český brankář podržet. Kdyby jej vyrazil, tak by to mohlo být fatální následky, před ním byl totiž pouze dánský hráč.

32:08
    Vrána trefil jen brusle bránícího hráče.

31:38
    Dánové se také pokusili dojet nahozené kotouče v útočném pásmu, ale česká defenzíva zatím stíhá dojíždět puky dříve.

30:57
    Zacha pálil jen do těla dobře postaveného Sorensena.

30:33
    Asperup objel branku a hledal přihrávkou spoluhráče, to se mu však nepovedlo. Dánský hráč sice ještě kotouč vybojoval zpět, no ani z následné akce nic nebylo.
    Snad to tam začne padat nejen obraně.

29:51
    Pastrňák se Zdráhalem dobře kombinovali, ale od mantinelu se jim nepodařilo puk dostat.

28:55
    Na druhé straně musel zasahovat Sorensen, kterého prověřil z trestné vracející se Pastrňák. Dnes je David Pastrňák hodně vidět.

28:48
    Ehlers si sice udělal z českých obránců stojící sloupy, no přece jen přišel o puk a ani tato dánská přesilovka nebude využita.

28:11
    Dánové se dostali do útočného pásma, ale utekl jim puk u modré čáry a nebezpečí tak bylo zažehnáno.

27:25
    Češi dobře brání, dokonce se snažili přejít do útočného pásma, vše zastavilo odpískané postavení mimo hru, jenže to se rozhodčí spletl.

27:08
    Vaněček dobře zastavil puk za brankou a český tým okamžitě vyhazuje.

26:48
    Nyní už pozor na dánskou přesilovku, již jsou usazeni v útočném pásmu.

26:43
    Pastrňák pokračoval v aktivitě, ale přehnal a odsedí si dvouminutový trest.

26:27
    Obrovské šance českého týmu v čele s útokem Pastrňák, Kaše, Zdráhal. Nejprve akci dva na jednoho zastavil výborně vracející obránce a následně střelu Pastrňáka vyrazil fantasticky Sorensen.

26:08
    Baránek ztratil puk obranném pásmu, ale Dánové toho nevyužili.

25:52
    Rukou si pomohl a následně i přihrál Ondřej Kaše a rozhodčím to neuniklo.

25:36
    Mašín a Štencel vystřelili od modrých čar, obránci pálí jednu za druhou, ale Sorensen měl tentokrát dobrý výhled.

25:16
    Sorensen raději schoval puk v lapačce, vhazovat se bude v útočném pásmu české dvacítky.

24:45
    O české branky se tak zatím starají od modré čáry obránci, to nic nemění na tom, že český tým otáčí skóre.
    Jan KOŠŤÁLEK - 2:1

24:36
    Pastrňák dokázal z těžké pozice ještě poslat kotouč na modrou čáru, kde operoval JAN KOŠŤÁLEK, který propálil Sorensena, tomu ještě těsně před zrakem prolétl dánský obránce. Asistence: David Pastrňák, Marek Baránek
    Šance Česka

23:53
    Kämpf vybojoval puk a ocitl se rázem před Sorensem, ten jeho první zakončení vyrazil betonem a následně se snažil z nulového úhlu vystřelit a puk jen tak prolétl brankovištěm.

23:37
    Vrána to zkusil individuálně, ale obrana Dánska to zvládla.

23:01
    Puk nakonec uzmuli Češi a Klok mohl střílet od modré, no jeho střela byla sražena.

22:52
    Dánové přitlačili kotouč k hrazení a zatím stále rozhodčí čekají a nechtějí přerušit.

22:10
    Češi nastoupili do druhé třetiny hodně aktivně, tvrdě doráží na soupeře, vše však v souladu s pravidly.

21:29
    Vaněček musel rychle z brány, aby dokázal před Ellerem schovat puk.

21:07
    Štencelovi přeskočil neposedný kotouč hůl a dostal se do středního pásma.

20:39
    Ani Ondra Kaše ve spolupráci s Kämpfem nedokázal připravit střeleckou pozici.

20:16
    Češi ihned v útočném pásmu, jenže k ničemu to zatím nevedlo.

20:01

Češi vstoupili do utkání aktivně, ale na konci čtvrté minuty přišel nečekaný gól Ellera, po kterém zůstala česká dvacítka hodně opařena. Na začátku druhé poloviny první části však Štencel využil přesilovku a Češi tak získali ztracenou sebedůvěru. Měli také střeleckou převahu a to 15:5.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:00.

20:00

19:56
    Němečkovo nahození se nepodařilo tečovat a už se nic nestane.

19:45
    Vhazovat se bude v útočném pásmu českého týmu, do konce první třetiny již zbývá jen čtvrtminuta.

19:21
    Ellera nechali spoluhráči samotného v útočném pásmu a švýcarský hráč tak neměl moc šancí.

19:00
    Přesně minutu před koncem úvodní třetiny je tu zakázané uvolnění Dánska.

18:36
    Vaněček pozorný, Eller nestačil před brankou kotouč lépe tečovat, pochvalu zaslouží Štencel, který jej dobře ubránil.

18:20
    Klok jako by zapomněl, že již nehraje jeho tým oslabení a pouze nazdařbůh poslal puk přes všechny čáry.

17:36
    Tohle už česká čtveřice ubrání, Dánům se přesilová hra vůbec nepovedla.
    Hala v Torontu je skvěle zaplňená.

17:00
    Se štěstím puk proklouzal na Ellera, jeho střela zápěstím byla povedená, ale Vaněček byl pozorný.

16:42
    Češi vybojovali puk u mantinelu a vyhazují přes všechny čáry.

16:25
    Jenže ta začíná postavením mimo hru, z přesilovky zbývá ještě 79 vteřin.

16:01
    Kämpf si výborně nabruslil před branku, ale nedokázal jej lépe poslat na Sorensena. Začíná přesilovka Dánska.

15:45
    Tak tentokrát už český hráč na trestnou lavici opravdu půjde, Baránek dohrál zbytečně souboj u hrazení a toto nemohlo skončit jinak než vyloučením.

15:17
    Sorensen jen vyrazil puk před sebe, dánská obrana jej však dokázala uklidit do bezpečí.

14:49
    Rozehrávat ji však musí Štencel od vlastní branky.

14:20
    Riskantní přihrávka v útočném pásmu nevyšla a Dánové uháněli do rychlého protiútoku, situace zaváněla faulem, ale česká přesilovka pokračuje.

14:05
    Další faul dánského hráče a opět je potrestán Aagaard, který neuhlídal svou hokejku a háčkem poslal českého hráče k zemi.

13:47
    Tentokrát se nepodařilo faul dánského hráče potrestat, hrát se tak bude v plném počtu.

13:26
    Vrána individuálně dostal puk do útočného pásma, přesilovka však již bude končit.

12:52
    Zdráhalův pokus s přehledem Sorensen kryje u své pravé tyče.
    Nyní už jsme to snad zlomili a začneme hrát pořádně.

12:36
    Na ledě již přesilovková formace, která se postarala o vyrovnání, Dánové však vyhodili puk.

12:12
    Češi zatím bojují u mantinelu, hraje se však v útočném pásmu.

11:45
    Aagaard zahákoval v útočném pásmu Kloka a odpyká si dvě minuty.

11:37
    Bude se opět vylučovat, český tým má výhodu a Vaněček již je z brány.

10:37
    Košťálek musel bojovat u hrazení, ale dokázal si se situací poradit.
    Jan ŠTENCEL - 1:1

10:22
    Češi konečně využívají na turnaji přesilovou hru, JAN ŠTENCEL od modré čáry nahodil puk na bránu a Sorensen měl zakrytý výhled a neměl tak nárok na tento puk. Asistence: David Kaše, David Pastrňák.

10:08
    Autor zatím jediné branky Eller je také prvním vyloučeným hráčem utkání.

09:35
    Ještě v útočném pásmu vybojoval puk Bjorkstrand a naopak nyní Dánové kombinují v útočném pásmu.

09:01
    Jenže chybná rozehrávka znamená zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje před Vaněčka.

08:33
    Češi zatlačili soupeře v útočném pásmu, Dánové poslední dvě až tři střídání nestíhají.

08:10
    Jedová střela Košťálka štípla Sorensena, ten však zatím v bráně bezchybný.

08:06
    Mašínův pokus od modré čáry byl dobře vidět a Sorensen v poklidu chytá do lapačky.

07:43
    Pastrňákovi sjel kotouč z čepele, český tlak v útočném pásmu však pokračuje.

07:35
    Vaněček si nevěřil při rozehrávce a tak raději schoval puk do lapačky a vhazovat se tak bude po jeho levici. Vše však až po reklamní přestávce.

07:11
    Kämpfův pokus z levé strany pouze do betonu připraveného Sorensena.

06:32
    Bjorkstrand dlouho držel kotouč v útočném pásmu, jeho přihrávka na modrou čáru však letěla mezi dvojici beků.

05:48
    Aagaard se snažil projít do útočné třetiny a byl mírně zahákován, ale ve hře se pokračuje bez vyloučení.

05:26
    Zacha vlétl do útočného pásma, jenže kotouč byl ještě v pásmu středním.

05:16
    Český tým je evidentně zaskočen průběhem úvodních minut.

04:48
    Pastrňák se jen koukal na rychlý pas středem hřiště a moc nechybělo a opět by Dánové uháněli sami na brankáře.

04:22
    Opět chybička v bránění a Ehlers opět zakončoval.

04:15
    Moc nechybělo a mohlo to být již 0:2! Vaněček však dokázal zlikvidovat samostatný únik Ehlerse.
    Mads ELLER - 0:1

03:58
    Ale pozor! Z ničeho nic se do útočného pásma dostal MADS ELLER a jeho dělovka skončila v horním růžku Vaněčkovy brány. Bez asistence

03:47
    Češi výborně napadají a Dánové pouze vyhodili kotouč do středního pásma.

03:07
    Hezky se David Kaše prokličkoval mezi obránci a dostal se do střelecké pozice, lapačce Sorensena se sice vyhnul, ale minul také prostor třech tyčí.

02:43
    Obrovská šance dvojice Ondřej Kaše, Kämpf. První jmenovaný nedokázal ani nadvakrát překonat ležící beton Sorensen a následně z blízka zakončoval Kämpf, ale ani on na dánského brankáře nevyzrál.

02:25
    Kämpf byl s pukem již ve středním pásmu, píská se postavení mimo hry.

01:53
    Larsen tvrdě atakoval jednoho z našich hráčů, postupný útok českého týmu byl zastaven v samém zárodku.

01:32
    Nepřesná rozehrávka českého týmu, ale rozhodčí zakázané uvolnění nepískají, Dánové tak musí rozehrávat od vlastní branky.

01:22
    Zachův pokus tečován vysoko nad, Češi zůstanou v útočném pásmu.

01:06
    Zdráhal se snažil poslat přihrávku do nebezpečného prostoru, ale tam Dánové skvěle pokryli prostor a nakonec tak střílel jen Mašín od modré čáry, Sorensen pozorný.

00:45
    Ehlers se dostal do útočného pásma, jeho rychlá střela však byla zablokována vysoko nad.

00:32
    Kotouč se přimotal k dánské střídačce, ale náš soupeř to zvládl a tak se nepíská příliš mnoho hráčů na ledě.

00:03
    Úvodní buly vyhráli Češi, okamžitě poté letěl kotouč na zadní mantinel.

00:01

Hráči přijíždí na ledovou plochu, úvodní buly se již blíží.

Již se blíží 19:00, jak je však zvykem, tak utkání začne s několikaminutovým zpožděním.
    Vážnost utkání si uvědomujeme všichni.

Česko U20: Vaněček (Svoboda) – Klok, Němeček, Košťálek, Baránek, Štencel, Mašín, Ščotka – Kämpf, Vrána, O. Kaše – Pastrňák, D. Kaše, Zdráhal – Zacha, Růžička, Kubalík – Mandát, Špaček, Gorčík

Dánsko U20: Sorensen (Lillie) – Krogsgaard, Hertzberg, Lassen, Larsen, D. Nielsen, Eskerod, Hansen – Aagaard, Rasmussen, Asperup – Eller, Ehlers, Bjorkstrand – Olesen, M. Nielsen, Holmberg – Jensen, Pison, True – S. Nielsen

Rozhodčí: Olenin, Winnerborg – Browne, Ritter.

Brankáři

Zatímco český tým spoléhal v obou zápasech na Vítka Vaněčka, který tedy odchytal již 120 minut a inkasoval celkem 10 branek, tak v bráně Dánů se již představili dva brankáři, konkrétně Thomas Lillie a Georg Sorensen. Druhý jmenovaný odchytal celý zápas včetně prodloužení s Ruskem, v zápase se Švédskem byl však vystřídán hned po první třetině, ve které inkasoval tři branky.
    Dánové proti Rusku udeřili dvakrát v přesilovce
    Český tým zatím v oslabení inkasuje dost gólů, naopak v přesilovce se zatím prosadit nedokázat. Hra v početní výhodě či nevýhodě bude klíčem k dnešnímu vítězství.

Dánsko

Dánsko vstupovalo do turnaje jako outsider skupiny B a o to větší překvapení nastalo hned v prvním zápase s Ruskem. Dvě využité přesilovky znamenaly vedení 2:0, o to sice Dánové přišli, ale i bod za prohru po nájezdech se počítá. Ve druhém vystoupení sice Dánsko nestačilo na Švédy a prohrálo 1:5, má však na svém kontě jeden bod a v případě dnešního úspěchu, by se reálně mohlo vyhnout boji o záchranu.

Česko

Po prvním zápase se Švédskem se ještě nebylo třeba obávat, přece jen jsou Tři korunky považovány za jednoho z favoritů v boji o zlato a Češi se tak soustředili hlavně na druhé utkání proti Švýcarsku. Ani v tom však nepřišlo výraznější zlepšení a po porážce 2:5 patří českému týmu poslední příčka ve skupině. Z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále čtyři nejlepší celky a právě přes Dánsko vede cesta mezi nejlepší osmičku turnaje.

Již nyní se však zdá prvotní cíl reprezentace, a to boj o medaile, jako dosti nereálný. Nedělejme však předčasné závěry, důležité bude zvládnout dnešní zápas a poté se může stát všechno.

Česká reprezentační dvacítka má před sebou třetí vystoupení na světovém šampionátu a již jde opravdu o hodně. Po dvou porážkách totiž přichází zápas pravdy s Dánskem, který český tým musí zvládnout.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 11. Štencel (D. Kaše, Pastrňák), 25. Košťálek (Pastrňák, Baránek), 57. Kubalík (Štencel, Zacha), 62. Pastrňák (Štencel) – 4. Eller, 38. Bjorkstrand (Ehlers, Asperup), 47. Asperup (Ehlers)

Rozhodčí: Olenin, Winnerborg – Browne, Ritter