USA U20 – Slovensko U20 3:0 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (kon.) | Finsko U20 – Kanada U20 1:4 (kon.)
Švýcarsko U20 – Dánsko U20 3:4 (1:2 po s.n.)
Finsko U20
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Kanada U20
Úterý 30.12.2014, 02:00 • Bell Centre, Montréal (kapacita 21287 míst) • Mistrovství světa do 20 let

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:22:39)

Kanaďané i v dnešním utkání opět prokázali obrovskou sílu. Sice poprvé na letošním šampionátu domácí výběr inkasoval, jasnou výhru 4:1 nad Finskem už ale Kanadě nikdo nevezme. Domácí mladíci si to tedy na Silvestra rozdají v přímém souboji o první místo s USA.

Skóre dnešního zápasu otevřel již v 6. minutě v přesilové hře z dorážky Sam Reinhart. Stejný hráč pak již po polovině zápasu zvyšoval na 2:0, když doklepával do branky puk po exkluzivní kombinaci elitní kanadské formace.

V závěru druhé třetiny se ale hrubé chyby v obraně dopustil obránce Morin a finský kapitán Artturi Lehkonen svůj únik nekompromisně potrestal. Fini tak ještě velmi dlouho žili v naději na nějaký bodový zisk.

V 52. minutě se ale z dorážky prosadil Anthony Duclair a výrazně tak přiblížil Kanadu k dalšímu tříbodovému zisku. Když pak o chvíli později ještě využil přesilovou hru kapitán Curtis Lazar, bylo v podstatě hotovo. Kanada porazila Finsko 4:1!

Střely na branku: 28:36

Nejlepší hráči utkání:
    Artturi LEHKONEN (FIN) – 1+0
    Sam REINHART (CAN) – 2+0
    Sam Reinhart dovedl dvěma góly Kanadu k snadné výhře 4:1 nad Finskem a země, kde se hokej zrodil, má na svém kontě po třech zápasech plný zisk 9 bodů a fantastické skóre 16:1!

60:00

59:45
    Celá hala nyní povstala, aby zatleskala výbornému výkonu kanadských mladíků, kteří si připisují další výhru.

59:30
    Kanaďané se baví hokejem, diváky i v závěrečné minutě chtějí potěšit pohlednými akcemi a tvrdými hity.

59:04
    Nick Paul se jako tank dostal až před branku, odkud zakončoval, těsně ale minul.

58:22
    Puljujarvi vybídl zpětnou přihrávkou k zakončení Aha, ten byl ale výborně tísněn, a tak se nedostal ke střele.

57:53
    Oba týmy hrají v plném počtu, Virtanen i Lintuniemi jsou zpátky na ledě.

57:32
    Mikko Rantanen se dostal ke střele z mezikruží, mezi tři tyče se jeho pokus ale nevešel.

56:59
    Atte Makinen se v ojedinělém finském útoku neprosadil, kanadští mladíci si pečlivě hlídají zadní vrátka, dnešní vítězství už nepustí.

56:37
    Juuse Saros rychle vytřepal puk ze své lapačky a rozehrál, čímž ale nadělal obrovské starosti svým kolegům v obraně.

56:20
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím výrazně svědčí domácím hráčům, kteří se usadili v útočném pásmu jako při přesilové hře.

55:53
    Lazar nyní inkasoval dva velmi tvrdé hity u mantinelu. Po tom druhém se už Jake Virtanen vrhl na Alexe Lintuniemiho, po menší šarvátce míří oba hříšníci na trestnou lavici na 2 minuty za hrubost.

55:24
    Fini se ale samozřejmě ještě nevzdávají, střelu Puljujarviho likviduje Fucale.

55:00
    Před posledními pěti minutami dnešního zápasu se Kanaďané tak mohou uklidnit, dnes by jim už vítězství nikdo neměl vzít.
    Curtis LAZAR - 1:4

54:25
    Kanada právě vstřelila branku!
    Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto! Kanada využívá přesilovou hru a ujímá se tříbrankového náskoku! Střelu Morrisseye od modré čáry vyrazil Saros tak nešikovně, že se puk od Honky odrazil zpátky do brankoviště, kde nejlepší pohotovost ukázal kanadský kapitán CURTIS LAZAR, který dotlačil kotouč za brankovou čáru! Asistence: Josh Morrissey a Robby Fabbri.

54:08
    McDavid se pokusil sám vybruslit až do zakončení, před branku se proháčkoval hezky, vystřelit už nedokázal.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 39. Lehkonen – 6. Reinhart (Theodore), 34. Reinhart (Duclair, Domi), 52. Duclair (Domi, Bowey), 55. Lazar (Morrissey, Fabbri)

Finsko U20: Saros (Husso) – Honka (A), Lintuniemi, Makela, Lyytinen, Ilvonen, Makinen, Niku – Ikonen, Mustonen (A), Lehkonen (C) – Rantanen, Hintz, Kapanen – Ojamaki, Vahatalo, Rauhala – Bjorninen, Puljujarvi, Kalapudas – Aho. Trenér: Hannu Jortikka.
    Kanada U20: Fucale (Comrie) – Theodore, Nurse, Bowey, Morrissey, Hicketts, Heatherington, Morin – Duclair, Domi, Reinhart (A) – McDavid (A), Ritchie, Lazar (C) – Petan, Paul, Fabbri – Point, Virtanen, Gauthier – Crouse. Trenér: Benoit Groulx.

Rozhodčí: Bruggemann (GER), Jeřábek (CZE) – Lazarev (RUS), Wust (SUI)

Diváci: 15718