Zvolen – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Poprad – Nitra 2:1 (kon.) | Košice – Trenčín 2:1 (po pr.)
Martin – Piešťany 2:3 (kon.) | Žilina – Skalica 6:1 (kon.)
HKM Zvolen
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 04.01.2015, 16:30 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa dnešné stretnutie, v ktorom zvíťazili hostia z Banskej Bystrice v pomere 1:4 a zaslúžene si tak spod Pustého hradu odnášajú tri body. Ja sa s vami pre túto chvíľu lúčim a prajem príjemny zvyšok víkendu. (18:44:16)

60:00

59:42
    Obidvaja kohúti inkasujú 2+2 minúty za hrubosť + 10 minút za zhodenie rukavíc.

59:42
    Tradičná boxerská vložka nechýbala ani v tomto derby, keď si to za zvolenskou bránou vo férovom súboji rozdali Milan Kytnár a Michal Pichnarčík.

59:10
    Hostia sa z pochopiteľných príčin nikam neponáhľajú a tento duel dovedú v pohode do víťazného konca.

58:32
    Lukáš Jurík opäť oslabuje svoje mužstvo a opäť zbytočným faulom – hákovanie.
    SLOBODA - 1:4

58:11
    Zvolen dal gól!
    Nešťastný zápas pre brankára Košarišťana, ktorý prichádza o čisté konto necelé dve minúty pred koncom zápasu a naozaj smolným spôsobom, keď puk po dorážke MARTINA SLOBODU len tak tak doskackal do banskobystrickej brány. Asistencie: Peter Hraško, Radovan Puliš.

58:05
    Zvolenčania si ešte zahrajú presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Miroslav Preisinger.

57:28
    Tomáš Škvaridlo napriahol, ale bystrickú bránu netrafil.

55:23
    Strelecký pokus Emila Bagina, Košarišťan efektne chytá do lapačky.

54:36
    Zvolen v plnom počte.

54:28
    Veľká šanca Mária Luntera, ale Šimko dnes chytá napriek štyrom inkasovaným gólom veľmi dobre!

53:20
    Druhýkrát v dnešnom zápase odchádza na trestnú lavicu Milan Kytnár – sekanie.

53:05
    Kamil Brabenec dokázal pri vlastnom oslabení ohroziť gólmana Košarišťana. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Bystrice.

52:36
    Na trestnú lavicu odchádza kapitán Zvolena Lukáš Jurík – podrazenie.

51:49
    Ani tretia tretina nám veľa hokejovej krásy neponúka.

50:12
    Strelecký pokus Jána Ťavodu končí len na ochrannej sieti.

48:52
    Nedorozumenie v rozohrávke Banskobystričanov, hra sa presunie opäť pred Andreja Košarišťana.

47:02
    Dnešné stretnutie sleduje 3 223 divákov. Pekná návšteva dnes pod Pustým hradom napriek televíznemu prenosu.

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 59. Sloboda (Hraško, Puliš) – 11. Lamper (Biro, Zigo), 13. Kytnár (Biro), 29. Kafka (Handlovský), 43. Kadura (Biro, Kafka)

HKM Zvolen: Šimko (Orčík) – Bagin, Juraško (A), Hraško, Pokovič, Pichnarčík, Ťavoda, Fekiač Frederik, Koch – Sloboda, Brabenec, Puliš – Chovan (A), Jurík (C), Podkonický – Obdržálek, Bortňák, Škvaridlo – Ďaloga, Kentoš, Žilka
    HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan (Unice) – Bambúch (A), Jaborník, Čížek, Cuník, Biro, Cohen, Gachulinec, Róth – Hudec (C), Handzuš, Lunter Mário – Handlovský (A), Preisinger, Kafka – Kadura, Kytnár, White – Matoušek, Zigo, Lamper

Rozhodčí: Peter Jonák, Miroslav Štefik – Peter Šefčík, Jozef Tvrdoň

Diváci: 3 223