Mouscron – Gent 1:3 (kon.) | Oostende – Kortrijk 1:7 (kon.) | Charleroi – Cercle Bruggy 0:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Waregem 1:3 (kon.)
KV Oostende
1:7 (0:3)
KV Kortrijk
Sobota 17.01.2015, 20:00 • Albertparkstadion, Oostende • Belgická Jupiler Pro League

Máme za sebou neuvěřitelný zápas, který byl jednoznačně v režii Kortrijku. Hosté postupně navyšovali svůj náskok až na neskutečných 1:7, ve druhé půli sice Oostendským vykřesal naději Berrier, ale další góly padaly už jen do Dumesnilovy svatyně: Sůl a pepř do domácích ran přisypali Smet, dvakrát Matton a Dierckx. Z mé strany je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek sobotního večera! (22:17:17)

90+6
    Tuur DIERCKX - 1:7

90+5
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Spolupráce dvou střídajících hráčů: Mulemo našel neobsazeného TUURA DIERCKXE, který se nemýlil – 1:7! Vzpomínáte si na zhruba rok starý zápas Slavie s Teplicemi?

90+4
    Berrierův centr z pravé strany končí v Henkinetově náruči.

90+3
    Že by pět minut? Nejsem si však stoprocentně jist. Hra každopádně pokračuje dál, zápas už se však jen dohrává.

90+1
    Už se hraje nastavený čas, uvidíme, kolik minut rozhodčí přidají.
    Thomas MATTON - 1:6

89
    Raz-dva-tři-čtyři-pět-šest! Přesně tolikrát musel Dumesnil lovit míč ze své svatyně. Potupný šestý zářez po další chybě domácí obrany přidal THOMAS MATTON.

87
    Teddy Chevalier už hattrick zkompletovat nestihne, místo něj totiž nastupuje Dierckx.

87
    Střelec diskutabilního čtvrtého gólu De Smet střídá, jeho post zaujme Marušić.

86
    Míč se snesl na hlavu Baptistea Schmissera, který mířil těsně nad!

85
    Střídající Blažević okamžitě po nástupu na plac vybojoval rohový kop.

84
    John Ruiz má pro dnešek dohráno, nahrazuje jej teprve osmnáctiletý talent Blažević.

83
    Coulibaly čekal na křížný pas, míč se k němu však nedostal.

82
    Kortrijk střídá, Chanota na trávníku nahradí Mulemo.

81
    Domácí by se už nejradši viděli ve sprchách, jeden z hráčů Oostende v nadějné pozici odkopl míč na tribunu.

79
    Míč je znovu v zámezí, utkání se pouze dohrává.

78
    Zápas je jen otázkou skóre, domácí už své veškeré snažení vzdali.
    Thomas MATTON - 1:5

76
    Krásná kombinační akce a domácí jsou na ručník! THOMAS MATTON stál na samém konci kombinačního vzorce, zbavil se protihráče a poslal Dumesnila na párek!

73
    Berrier vyslal na zteč Canesina, ale mladý brazilský rychlík vůbec neodcentroval přesně.

72
    Milić se prohřešil nevybíravým faulem, sudí jej potrestal žlutou kartou.

71
    Ruiz se rozhodl vypálit z uctivé vzdálenosti, ale mířil vysoko nad. Henkinet mohl zůstat v klidu.

69
    Hráči jsou po více než pětiminutové vynucené pauze ztuhlí, v Belgii aktuálně panují teploty, které se blíží k bodu mrazu, chcete-li 0° na Celsiově škále.

68
    Canesin se uvedl pěknou a efektní, avšak neefektivní kličkou.

67
    Střídání na domácí straně: Brazilec Canesin nahrazuje na hrací ploše Musonu.

66
    Nový pomezní už je vysvlečen a za potlesku s nádechem ironie běží na své stanoviště.

65
    Hra je přerušena, stále se čeká na zraněného arbitra, případně jeho náhradníka.

60
    Jeden z čárových sudí se zranil a opouští hrací plochu.

59
    Hosté jsou na koni, vstřelený gól je očividně povzbudil.

57
    Za protesty ještě dostává žlutou kartu Ruiz...
    De SMET - 1:4

56
    To je neuvěřitelné. Míč už byl prokazatelně v zámezí, ale hra pokračovala a kulatý nesmysl se dostal až ke STIJNU DE SMETOVI, který neměl problém zakončit do prázdné branky. Domácí se zlobí – nejspíš oprávněně.

55
    Coulibaly ztratil míč v okolí půlícího kruhu, hosté se dostali k míči jako slepý k houslím.

54
    Lukaku byl u míče dříve než De Smet, ale poté jej zbytečně fauloval.

53
    Domácí pokračují v náporu, ale Ruizova nabídka do uličky zůstala ze strany jeho spoluhráčů nepochopena.
    Franck BERRIER - 1:3

51
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Snový vstup do druhého poločasu, rázem je o co hrát! FRANCK BERRIER se na pravé straně opřel o míče, který skončil až v síti.

50
    Lukaku se ujme autového vhazování.

48
    Oostende vstoupilo do druhého poločasu aktivně, hosté se za dobré tři minuty vůbec nedostali k míči – pokud nepočítáme úvodní rozehrávku.
    Skvělá rána Berriera

47
    Berrier napřáhl k dalekonosné ráně, která orazítkovala břevno! Parádní bomba v podání domácího špílmachra.

46
    Lukaku okamžitě po začátku první půle vybojoval rohový kop ve prospěch Oostende.

46

Po první půli vedou hosté přesvědčivě – a naprosto zaslouženě – 3:0. Ve 22. minutě otevřel skóre Chevalier, už o čtyři minuty později zvýšil na 0:2 Santini. Těsně před přestávkou pak stanovil aktuální stav svým druhým gólem v utkání Teddy Chevalier. Druhý poločas začne v 21:07.

45+2
    Teddy CHEVALIER - 0:3

45
    Neskutečné, hosté se těsně před přestávkou ujímají tříbrankového vedení! Tváří v tvář se před Dumesnilem ocitl TEDDY CHEVALIER a tentokrát se už nemýlil!

44
    Chevalier se ocitl v další šanci, ale nemířil mezi tři tyče.

43
    Zbytečný faul Jonckheereho sudí ocenil žlutým kartonkem.

42
    Jenže domácí se ani tentokrát s míčem nedostali na útočnou polovinu, Van Eenoo vyráží do protiútoku.

41
    Laciná ztráta v podání Santiniho v momentě, kdy do konce první půle zbývá zhruba pět minut.

40
    Užuž se červení začali nadechovat k tlaku, Berrier ztratil míč. Zmar a bída, tak se dá popsat dosavadní výkon Oostende.

38
    Lukaku je v prvním poločase jediným hráčem Oostende, který snese přísnější parametry. Domácí zadák svou aktivitou znovu vybojoval roh.

37
    Hosté v poklidu kombinují na vlastní polovině, dvoubrankový náskok jim momentálně bohatě stačí.

36
    Hoefkens si zřejmě natáhl sval, zápas pro něj končí. Na trávníku jej nahradí Baptiste Schmisser.

35
    Chevalier nepříliš podařeně zpracoval dlouhý pas, míč se od jeho kopačky dokutálel do autu.

33
    Příznivci Oostende jsou jako opaření, už svůj tým zdaleka nepodporují tak hlasitě jako na začátku.

32
    Hostující gólman byl v níže popsaném souboji Coulibalym poslán k zemi, ale po chvilce se zvedl a v poklidu rozehrál.

31
    To byl dobrý míč na nohu Coulibalyho, ale brankář Henkinet vyběhl včas.

29
    Domácí vybojovali rohový kop.

28
    Žlutá karta pro Chanota, domácí se po delší odmlce dostanou k míči.

28
    Už to mohlo být 0:3, ale Dumesnilovi tentokrát pomohlo břevno!
    Ivan SANTINI - 0:2

26
    Domácí se sesypali jako domeček z karet! Dumesnil se ocitl pod palbou několika střel, ale se všemi si poradil. Následně se míč snesl na hlavu trestuhodně nebsazeného IVANA SANTINIHO, který už hlavičkoval do prázdné branky.

24
    De Smet za svůj ostrý skluz vyfasoval žlutou kartu, před domácími se rýsuje zajímavá možnost.
    Teddy CHEVALIER - 0:1

22
    Máme tu úvodní gól zápasu: TEDDY CHEVALIER využil obrovské lajdácké chyby domácího obránce, natlačil se před něj a nekompromisně překonal Dumesnila.

21
    Volný přímý kop pro změnu pro Kortrijk, rozehrávky se ujme Matton.

19
    Dumesnil si připisuje svůj první zákrok, ale nikterak obtížný – střela letěla z velmi ostrého úhlu.

18
    Berrier byl o chvilku později nebezpečně vypadajícím zákrokem poslán k zemi. Rozhodčí se rozhodl viníka nepotrestat kartou, což se vůbec nelíbilo hrstce domácích hráčů, kteří se kolem arbitra slétli jako vosy na med.

17
    Jenže zamýšlený signál Oostendským nevyšel.

16
    Lukaku je v dosavadním průběhu velice aktivní, nyní spolu s Berrierem vybojoval volný přímý kop.

14
    Coulibalyho snaha byla marná, křídelník týmu v červených dresech se ocitl v autu.

13
    Berrier byl faulován na pravé straně hřiště – další standartka pro domácí.

11
    Všudypřítomnému Lukakovi se nepodařilo odcentrovat, domácí zadák musí rychle pelášit zpět.

10
    Oostende mělo k dispozici první rohový kop zápasu, ale naložilo s ním trestuhodně.

9
    Míč se přelévá ze strany na stranu, na první šanci stále čekáme.

7
    Chevalierův centr postrádal přesnost, míče se ujímá oostendský bek Schmisser.

6
    Hosté se snaží uklidnit hru. Ani se jim nedivím, první pětiminutovka byla opravdu rozlítaná z obou stran.

5
    Solidní šance i na druhé straně, ale střílený pas na Ruize postrádal přesnost, Henkinet tak nemusel zasahovat.

3
    Chevalier se jako velká voda přihrnul na hranici vápna, kde jej ale přesprintoval mladík Lukaku a odvrátil míč do bezpečí.

2
    Centr se zajímavě stáčel hlavu Capona, ale pozorný asistent rozhodčího si všiml ofsajdu hostujícího forvarda.

1
    Lukaku získal míč na levé straně a okamžitě přihrál kulatý nesmysl vlastnímu brankáři.

1

Oba týmy nastupují na hrací plochu, zápas za malou chvilku začne.

KV Oostende: Dumesnil – Hoefkens, Lukaku, Milić, Coussement – Berrier, Jonckheere, Ruiz – Musona, Siani, Coulibaly.
    Náhradníci: Luissint, Blažević, De Schutter, Schmisser, Canesin, Chopin, Wilmet.

KV Kortrijk: Henkinet – De Mets, Poulain, Tomašević, Chanot – Matton, Chevalier, Van Eenoo – De Smet, Santini, Capon.
    Náhradníci: Pillot – Marušić, Ulens, Van Loo, Dierckx, Klaasen, Mulemo

Rozhodčí: Delacour – Plumes, Dans.

KV Kortrijk

Kortrijku se daří, patří mu skvělá třetí příčka v tabulce, která zajišťuje postup do pohárové Evropy. Čtvrté Charleroi a pátý Gent však mají stejný počet bodů, Kortrijk potřebuje zabrat i proto, že právě s Gentem v minulém kole smolně prohrál 2:3.

KV Oostende

Oostendští se nacházejí v klidném středu tabulky, patří jim devátá pozice. Během krátké pauzy odehrál tým, jemuž bude chybět vykartovaný Frederic Brillant, dva zápasy. V obou případech se radoval z vítězství, Nijmegen porazil 2:0 a Korçë dokonce 4:0.

Dobrý den, vítejte u sledování onlajn přenosu z utkání belgické fotbalové ligy, od 20 hodin je na programu duel KV OostendeKV Kortrijk. Přejeme příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vojtěch Balon

Branky: 51. Berrier – 22. Chevalier, 26. Santini, 45. Chevalier, 56. Smet, 76. Matton, 89. Matton, 90+5. Dierckx

Karty:   43. Jonckheere (OOS), 57. Ruiz (OOS), 72. Milić (OOS) – 24. Smet (KRT), 28. Chanot (KRT)

KV Oostende: Dumesnil – Hoefkens (36. Schmisser), Lukaku, Milić, Coussement – Berrier, Jonckheere, Ruiz (84. Blažević) – Musona (67. Canesin), Siani, Coulibaly.

KV Kortrijk: Henkinet – De Mets, Poulain, Tomašević, Chanot (81. Mulemo) – Matton, Chevalier (87. Dierckx), Van Eenoo – De Smet (87. Marušić), Santini, Capon.

Rozhodčí: Delacour – Plumes, Dans