Barys – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Čerepovec – Riga 3:4 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 2:0 (kon.)
Jokerit – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | Záhřeb – Minsk 4:2 (kon.)
HC Slovan – Atlant 4:5 (kon.)
CSKA Moskva
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 22.01.2015, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall (kapacita 5500) • KHL

To je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. (20:01:32)

Česká stopa v utkání
    Ondřej Němec (CSKA) – 2 střely, čas na ledě: 19:09.
    Roman Červenka (SKA) – 1 střela. čas na ledě: 12:57.

Petrohrad tak porušil tradici vítězství domácích týmu mezi těmito rivaly v této sezoně a náskok na první CSKA činí už jen pouhé tři body, přičemž Petrohrad má lepší vzájemná utkání.

Vyhrané buly 31-27.

Petrohrad dnes potvrdil svou stoupající formu a vydřel z ledu lídra KHL tři body za vítězství 1:3. Za rozhodující moment utkání by se dala označit situace z 37 minuty, kdy se po nešťastném odrazu od mantinelu dostal ke kotouči Tichonov, který vybídl k rozdílové brance kapitána SKA Ilju Kovalačuka. Domácím dnes v koncovce viditelně scházela dvojice Da Costa a Alexandr Radulov a tak se o jedinou branku domácích postaral Sergej Andronov, což na body dnes nestačilo.

60:00

59:53
    Nepřesná rozehrávka CSKA končí zakázaným uvolněním. Galimov se vrací do branky, zdá se že je hotovo dnes.

59:30
    SKA dostalo kotouč na chvíli ze své třetiny.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, domácí v útočném pásmu kombinují.

58:55
    Dělovka Zajceva ihned po vhazování. Skvělý Koskinen kryje. Vhazování po jeho pravici.

58:53
    Martensson vyhodil na zakázané uvolnění, daleko od prázdné branky.

58:47
    Galimov zůstává již na střídačce. Domácí v šesti.

58:47
    Postavení mimo hru CSKA. Oddechový čas pro domácí.

58:45
    Galimov už odjel z branky a domácí to zkusí v šesti.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. CSKA zaváží kotouč do útočného pásma, ale hosté jim nepovolují a drží je daleko od své branky.

57:20
    To už neplatí, hosté už pouze kotouče posouvají ven ze své třetiny.

57:00
    Domácí znovu v útočné třetině.

56:30
    Znovu to zkoušel Naumenkov, ale tentokrát jeho střela nedošla až k brance hostů.

56:23
    CSKA se nadechuje k závěrečnému náporu. Střela Naumenkova vyražena Koskinenem nad branku. Vhazuje se po jeho pravici.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 17. Andronov (Muršak, Makarov) – 3. Burdasov (Martensson), 37. Kovalčuk (Tichonov), 42. Ketov (Čudinov, Bělov)

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Děnisov (C), Zajcev (A), Bondarev, Němec, Panin, Jegorcev, Naumenkov, – Grigorenko (A), Engqivst, Hjalmarson – Andronov, Muršak, Makarov – Tělegin, Žafarjov, Stas – Žarkov, Kvartalnov, Kuzmenko – Ljubimov. Trenér: Kvartalnov.
    SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Rukavišnikov, Kalinin (C), Chafijzulin, Čudinov (A), Alexandrov, Bělov, Judin – Tichonov, Kovalčuk (C), Ericsson – Martensson, Červenka, Chochrjakov – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Kablukov, Ketov, Burdasov. Trenér: Bykov.

Rozhodčí: Anisimov, Odins – Lazarev, Sivov