2:2 (0:0)
Udinese Calcio
Čtvrtek 22.01.2015, 21:00 • Stadio San Paolo, Neapol • Italský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Příjemný čtvrteční večer, srdečně Vás vítám u sledování textového online přenosu z osmifináového zápasu Italského poháru, ve kterém na sebe narazí SSC Neapol a Udinese Calcio. Tímto přenosem Vás bude provázet Dario Becci.

Neapol si v posledních pěti zápasech v Serii A připsala tři výhry, postupně porazila Parmu (2:0), Cesenu (1:4) a v uplynulém kole také Lazio (0:1). Narazila však na AC Milán (2:0) a porážku zaznamenala také s Juventusem (1:3). V Italském poháru letos odehraje první zápas, vzhledem k minulému ročníku je totiž nasazená právě do toho kola – dnešního osmifinále.

Udinese se v lize nijak závratně nedaří, a proto bude do dnešního duelu vstupovat jako outsider. Posledních pět zápasů? Tři body za tři remízy – s Cagliari (2:2), Sassuolem (1:1) a Sampdorií (2:2). Pak také prohra s římským AS (0:1) a Hellasem Verona (1:2).

V Serii A je Neapol třetí a na kontě má třiatřicet bodů, Udinese je až dvanácté a bodů má jen čtyřiadvacet.

Udinese ve čtvrtém kole Italského poháru vyřadilo Cesenu až po prodloužení, zápas skončil výsledkem 4:2. Ve třetím kole Udinese porazilo Ternaru poměrem 5:1.

Vzájemná bilance

2014: Výhra Udinese 1:0, remíza 1:1
    2013: Remízy 0:0 a 3:3
    2012: Výhra Neapole 2:1 a remíza 2:2
    2011: Výhra Neapole 2:0 a výhra Udinese 1:2

Stadion

Dnešní utkání se odehraje v Neapoli na stadionu San Paolo, který pojme 60 240 diváků.
    Seznam povolaných hráčů k zápasu.

SSC Neapol: Andújar – Mesto, Henrique, Britos, Strinič – Jorginho, Gargano – Gabbiadini, Hamšík, Mertens – Zapata
    Náhradníci: Cabral, Colombo – Callejón, de Guzmán, Higuaín, David Lopez, Maggio, Koulibaly

Udinese Calcio: Scuffet – Widmer, Danilo, Heurtaux, Pasquale – Allan, Jaadi, Hallberg, Gabriel – Fernandes, Thereau
    Náhradníci: Karnezis – Aguirre, Jadson, Di Natale, Bochniewicz, Faraoni, Jankto, Guilherme, Kone, Piris, Vutov, Pontisso

Rozhodčí: Orsato – Musolino, De Pinto – Doveri.

Fotbalisté obou celků přicházejí za doprovodu rozhodčích na trávník. Už nyní je jasné, že domácí k tomuto duelu nastoupí ve tmavě modrých dresech, Udinese bude hrát v klasické pruhované černobílé kombinaci.

Atmosféra je na stadionu San Paolo vždy fantastická, o tom není pochyb, těžko ale předpokládat, jak to dnes večer bude vypadat, na tento starý italský stadion si totiž moc fanoušků cestu nenašlo. Tribuny zejí prázdnotou.

1

1
    Míče se hned v úvodu ujali hráči Udinese, okamžitě se snažili projít vpřed, ale nic nevymysleli. Dlouhý míč si pohlídal Andújar.

2
    Jen podotýkám, že vítěz dnešního utkání se v dalším kole střetne s Interem Milán, který vyřadil Sampdorii. Případný další vítěz narazí na jednoho z dvojice AC Milán – Lazio.

3
    Penalta! Gabriel Silva fauloval ve vápně a Neapol bude zahrávat pokutový kop. Ve vápně byl za dres přitažen Zapata.

3
    Žlutou kartu dostává Gabriel Silva (Udinese Calcio).

4
    Nedal! Belgičan Dries Mertens napálil břevno!
    Neproměněná penalta

5
    Vše se mohlo rýsovat zcela jinak, Neapol však svou první možnost nevyužila. Tak s čím přijde Udinese, které má nyní balon?

6
    Domácí se snažili rychle přejít do ataku, příliš se jim to ale nevyvedlo. Obrana soupeře jim znemožnila průchod poté, co se ujala nepřesné přihrávky na středu hřiště.

7
    Neapol nesmyslně chybovala na pravém křídla a darovala soupeři míč. Hosté se následně propracovali ke slibné šanci, střela z pravé strany ale nakonec letěla mimo branku.

9
    Žlutou kartu dostává Hallberg (Udinese Calcio).

9
    Volný přímý kop pro Neapol.

10
    Ve vápně se k hlavičce propracoval Gabbiadini, Scuffet však jeho ránu vyrazil. Následuje rohový kop pro domácí.

10
    Henrique poslal míč mimo branku, Scuffet bude odkopávat.

12
    Udinese je mírně aktivnější, přesto se většinu času hraje kolem půlící čáry.

13
    Po rohovém kopu hostů se nic zásadního nestalo, Neapol se v klidu ubránila.

14
    Hru uklidnili domácí, jenž s míčem operují na vlastní polovině. Udinese zatím vyčkává.

16
    Domácí to nyní zkusili dlouhým nákopem, míč vyslal vpřed Mesto, ale našel pouze Scuffeta. Míč pro Udinese.

16
    Andújar musel ven z brány, aby lapil míč před dobíhajícím Thereauem, což se mu nakonec povedlo.

17
    Partenopei se opět ubránili a hbitě přecházejí do útoku.

18
    Zapata chtěl projít středem hřiště, to se mu ale nepovedlo a míč mu sebrala defenziva hostujícího týmu.

19
    Další volný přímý kop pro Neapol.

20
    Neapoli to nevyšlo, hosté se ujali míče před pokutovým územím a snaží se dostat kupředu.

22
    Přestože se to vzhledem ke skromné návštěvě na stadionu San Paolo příliš neočekávalo, panuje tu velmi dobrá atmosféra. Těžko odhadovat, kolik fanoušků je momentálně přítomných, ale i tento nízký počet příznivců vytváří výbornou atmosféru pro zápas.

22
    Rohový kop pro Neapol.

23
    Udinese dostalo míč z vápna a může si oddechnout.

23
    Dries Mertens centroval do vápna z levé strany, obránce hostů však míč odrazil do bezpečí.

24
    Příliš prudká nahrávka Jorginha na Mertense má za příčinu zánik akce domácích a to, že nyní bude od své branky odkopávat Scuffet, míč totiž zaplul o zámezí.

25
    Duván Zapata čaroval ve vápně a s míčem tancoval kolem kvarteta obránců, kteří jej obrali o míč přesně v moment, kdy si rovnal míč pro střelu.

27
    Tempo hry mírně uvadlo, s míčem nyní kombinuje Udinese, které nikam nespěchá, ba naopak, v klidu s balonem operuje kolem půlící čáry.

29
    Žlutou kartu dostává Thereau (Udinese Calcio).

29
    Rohový kop pro Udinese.

30
    Dlouhá přihrávka končí v autu, míče se proti zmocní Neapol.

30
    A bude to další roh pro Udinese.

31
    Aktivněji se prezentuje Udinese, které se snaží nepouštět svého soupeře k míči. To se částečně daří, ale to, že by to k něčemu závratnému bylo, se říct nedá.

32
    U balonu už je Neapol, která taktéž při svém útočení nikam nepospíchá. Uvidíme, zda jí tato strategie bude platná.

33
    Nebude. Udinese získalo míč a zakládá protiútok.

33
    Rohový kop pro domácí tým.

34
    Domácí hráči se snaží napadat soupeřovu rozehrávku, zatím marně.

36
    Tyč! Walter Gargano se napřáhl a ranou z dálky orazítkoval konstrukci branky!

36

37
    Snaha domácích k ničemu nevedla, Udinese se vymanilo z náporu a dostalo míč do bezpečné vzdálenosti od branky.

38
    Scuffet trochu nejistě odrážel míč před Zapatou, gólman hostů si se situací ale nakonec poradil a dostal balon pryč.

39
    Gargano skluzem sestřelil trenéra Udinese, hra ale v poklidu pokračuje dál, o faul se totiž rozhodně nejednalo, jen to dnes hodně klouže.

41
    Nezávratně se nám blíží konec první půle, která bude u konce za nějakých pět minut. Míč má Udinese, podaří se tomuto týmu vstřelit gól do šatny?

42
    S míčem operuje Neapol, ale tradičně sledujeme jen kombinaci kolem středového kruhu.

43
    Chytrý centr vyslal z levé strany Mertens, na malém vápně však výborně zapracoval obránce, který odvrátil balon z pokutového území.

44
    Žlutou kartu dostává Widmer (Udinese Calcio).

45
    Volný přímý kop pro Neapol, zahrávat jej bude Mertens.

45

První pětačtyřicetiminutovka nabídla poměrně neatraktivní podívanou, ve které navíc nepadl žádný gól. Neapol měla možnost dostat se do vedení po pokutovém kopu, Dries Mertens ale tuto šanci odmítl, protože trefil břevno. Tyč posléze trefil také Walter Gargano, a tak je po první půli stav bezbrankový.

Střely na branku: 4 – 1.

46

46
    V Neapoli se během poločasové pauzy hustě rozpršelo. Déšť sice do úvodu druhé půle mírně ustál, přesto je trávník velmi mokrý a přestat stále nepřestalo.

47
    Thereau dorážel míč, který nechytil Andújar, balon byl však útočníkem Udinese poslán mimo tři tyče.

49
    Gargano fauloval u postranní čáry, míč si proto ponechají hosté.

49
    Widmer fauloval brankáře Andújara, a proto balon zůstane v moci Neapole.

51
    Hra je spíše pomalá, ani jeden z týmů nikam nespěchá a nechce udělat chybu. S míčem operuje převážně Neapol, ale do šance se ne a ne dostat.

52
    Dries Mertens s míčem vyběhl z levého křídla do středu a chtěl vystřelit, jeho střelu ale odrazil obránce.

53
    Scuffet předvedl parádní zákrok, když odrazil Hamšíkovu střelu z pravé strany.

53
    Po nezdařilé akci Neapole následuje roh. Jorginho posunul míč na střed vápna, Mertens jej poslal k nohám Hamšíka, ale defenzivní blok se hráčům Neapole nepovedlo propálit.

54
    A z následného rohu nakonec nic nebylo, míč získalo Udinese.

55
    Henriqueho fauloval Allan, domácí hráči budou tak pokračovat v kombinaci s míčem kolem středového kruhu.

57
    Marek Hamšík se snažil projít do vápna, jeho naivní pokus ale přečetli obránci hostů, a tak se také zmocnili míče.

58
    Udinese právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení po bleskurychlé akci! CYRIL THEREAU dostal nahrávku před vápnem Neapole, načež šel sám na bránu z pravé strany. Jeho přízemní rána proletěla kolem gólmana a rozjásala hostující fandy, protože mířila přesně mezi tři tyče.
    THEREAU - 0:1

62
    Andújar lapil ránu z levé strany a připsal si úspěšný zákrok. Neapol ale musí zabrat, na obrat má ještě půl hodiny. Povede se jí to?

63
    Žlutou kartu dostává Heurtaux (Udinese Calcio).

63
    Další faul ve vápně na Zapatu, další penalta pro Neapol, a to přesně po hodině hry!

Jorginho zahraje penaltu Neapole.

65
    Neapol právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Na malém vápně upadl Duván Zapata, a tak se zahrávání pokutového kopu ujal Brazilec JORGINHO, který poslal míč k levé tyči. Gólman Scuffet padal na opačnou stranu, a tak neměl nejmenší šanci zabránit vyrovnání.
    JORGINHO - 1:1

68
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Widmer (Udinese Calcio).

69
    Volný přímý kop pro Neapol těsně u vápna – z levé strany.

69
    Dries Mertens se snažil něco vymyslet stříleným centrem, ale to se nepovedlo.

70
    Žlutou kartu dostává Jorginho (SSC Neapol).

71
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Gargano, přichází de Guzmán.

72

72
    Henrique poslal míč hlavou do zámezí.

73
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jaadi, přichází Kone.
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Thereau, přichází Aguirre.

74
    Akce Udinese skončila nezdarem, odkopávat bude Andújar.

74
    Dries Mertens napálil míč zpoza šestnáctky, beka hostů ale nepropálil.

75
    Marek Hamšík vystřelil z levé strany po zemi, gólman Scuffet měl s jeho ránou problémy, se štěstím ji ale nakonec odrazil do zámezí. Roh pro Neapol.

76
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Hallberg, přichází Guilherme.

78
    Neapol měla několik střel, ale ani jedna neprošla. Udinese by pochopitelně ráno také řešilo spíše útok, protože v posledních minutách jen brání, domácí ale značně zabrali a dávají najevo svou nespokojenost s výsledkem a touhu vyhrát.

80
    Volný přímý kop pro Udinese z pravé strany.

81
    Domácí se ubránili a hbitě se snaží prodrat vpřed.

83
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Gabbiadini, přichází Callejón.

84
    Pakliže bude i po základní hrací době nerozhodný stav, bude zápas pokračovat prodloužením, případně penaltovým rozstřelem.

85
    Roh pro Udinese.

86
    Další roh pro hosty.

86
    Střela hlavou letěla mimo, odkopávat bude Andújar.

87
    Hamšík netrefil míč ideálně, poslal jej úplně mimo branku.

88
    Zapata ztratil míč, přesto se k němu po chvilce opět dostávají domácí.

89
    Udinese je pod velkým tlakem, Neapol se snaží vsítit vítěznou branku.

90
    Momentálně se hraje na polovině domácích, míč má Udinese.

90
    Přímý kop z dobré pozice pro Udinese.

90
    Nastaveny byly tři minuty.

90+1
    Střela hlavou letěla nad, míče se ujímá Neapol.

90+2
    Neapolští hráči se snaží prosadit, stále marně.

90+2
    Mertens poslal míč do náruče Scuffeta, který s následným odkopem nespěchá.

90+3
    Tak to vypadá, že se dočkáme prodloužení.

90+3
    Druhý poločas skončil.

Základní hrací doba skončila nerozhodně, následuje prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Neskutečné! Mesto odkopl míč z brankové čáry a hra pokračuje! Velká smůla pro Udinese.

92
    Rána z dálky byla tečována, roh pro Udine.

93
    Aktivnější je nyní Udinese, Neapol se jen brání.

94
    Žlutou kartu dostává Mesto (SSC Neapol).

94
    Přímý kop pro Udinese z nadějné pozice.

95
    Míč letěl nad, následuje odkop Andújara.

96
    Callejón poslal míč mimo branku, akce Neapole končí nezdarem.

97
    Neapol se dostává více do hry, přesto si ale nevytváří moc šancí.

98
    Domácí se ubránili proti náporu soupeře a jdou vpřed.
    HAMŠÍK - 2:1

99
    A je dost možná rozhodnuto! MAREK HAMŠÍK napřáhl ke střele z dálky a z levé strany vymetl šibenici!

102
    Hra pokračuje dál, Neapol si vytvořila další šanci, ale Giandomenico Mesto mířil nad.

104
    Neuvěřitelné, je znovu vyrovnáno! Po centru zprava na střed vápna se střelou k tyči prosadil PANAGIOTIS KONE.
    KONE - 2:2

105
    První poločas prodloužení skončil.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    Neapol začíná hodně aktivně, Udinese se brání.

107
    Zapatova rána byla odražena obráncem.

108
    Neapol se ne a ne prosadit, obranný val hostů funguje výborně.

110
    Stále se hraje kolem pokutového území hostujícího týmu, který se neustále brání, Neapol se ale už nemůže dostat ani ke střele.

111
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Zapata, přichází Higuaín.

112

112
    Útočný faul hostů, míč si vezme na starost tým domácích.

113
    Další rohový kop pro Udinese.

114
    Nepřesná rána z dílny domácích, Scuffet bude odkopávat.

115
    Pět minut. Přesně taková doba zbývá do konce prodloužení a následného penaltového rozstřelu.

115
    Hamšík mířil nepřesně, Udinese se stále drží.

116
    Sražený centr domácích je zárodkem akce pro Udinese.

116
    Nevyšlo to, u míče je zase Neapol.

118
    Útočná akce Udinese pohořela, vpřed se opět řítí Neapol.

120
    Mertens netrefil branku hlavou z bezprostřední blízkosti!