2:2 (0:1)
Tottenham Hotspur
Středa 28.01.2015, 20:45 • Bramall Lane, Sheffield • Anglický Ligový pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer u odvety Ligového poháru. Dnes se podíváme na druhý semifinálový duel mezi týmy Sheffield United FC a Tottenham Hotspur.

První utkání

Před týdnem se hrál zápas číslo 1 a v Londýně na White Hart Lane se radoval Tottenham z těsné výhry 1:0. Dlouho to vypadalo na remízový duel, o všem nakonec rozhodla 75. minuta, ruka McEveleyho v pokutovém území a proměněná penalta v podání Androse Townsenda.

Rozhodčí

Dnešní odvetu povede jako hlavní Michael Dean, kterému budou na pomezí pomáhat Jake Collin a Mick McDonough.
    Sheffield United je jediným klubem, který ještě nevypadl z Capital One Cupu ani FA Cupu. Jak daleko v obou soutěžích Sheffield dokráčí? United dnes dělí krok od finále ve Wembley.

Zápas na Bramall Lane v Sheffieldu začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a sledujte, zda bude finále čistě londýnské, nebo zda se k Chelsea připojí Sheffield, účastník League 1. K našemu přenosu jste samozřejmě všichni srdečně zváni.
    Pohled na stadion Bramall Lane, kde oba týmy právě podstupují rozcvičení. Zápas začne za necelých 5 minut!

Hráči obou týmů jsou už na hrací ploše, zápas může začít!

Sheffield United FC: Howard – Flynn, Basham, McEveley, Harris – Doyle – Campbell-Ryce, Scougall, Baxter, Murphy – McNulty. Trenér: Nigel Clough.
    Náhradníci: Turner – Alcock, Higdon, Reed, Kennedy, Adams, Wallace.

Tottenham Hotspur: Vorm – Walker, Dier, Vertonghen, Davies – Mason, Stambouli – Lamela, Dembélé, Eriksen – Kane. Trenér: Mauricio Pochettino.
    Náhradníci: Friedel – Rose, Paulinho, Soldado, Adebayor, Townsend, Fazio.

Rozhodčí: Michael Dean – Jake Collin, Mick McDonough.

1

1
    Výkop měli hráči Tottenhamu.

1
    Pas na Lamelu byl příliš prudký, míč skončil v zámezí, rozehrává gólman Howard.

2
    Ten rozehrával i nyní, bylo to trochu riskantní před dotírajícím protihráčem, nakonec to zvládl.

3
    Kane se nebojácně probil zprava do pokutového území, po zemi nacentroval, obrana nakonec zvládla odkopnout na roh.

4
    Po něm zakončoval Lamela, jeho pokus se zakroutil vysoko nad Howardovu branku.

5
    McNulty hodlal posla přihrávku za obranu na Murphyho, u míče byl nakonec dříve gólman Vorm.

6
    Oba trenéři od počátku zápasu jsou mimo své lavičky a pozorují své svěřence od pomezní čáry.

7
    Walker místo zakončení hledal přihrávkou Eriksena, domácí obrana tento úmysl vystihla a odvrátila.

8
    Dembélé se mezi dvěma obránci probíjel do pokutového území, Harris mu na poslední chvíli odkopl míč na rohový kop.

9
    Po centru se už do rychlého kontru dostávál Campbell-Rice, Mason mu ale míč odebral ukázkovým skluzem.

10
    Obrovská šance domácích na vedení. Campbell-Rice zasprintoval po pravé straně, Vorm jeho centr neudržel v rukavicích a Murphy mohl zblízka zakončovat. Napálil však pouze bránícího hráče na brankové čáře!
    Michel Vorm podcenil centr z pravé strany, nakonec ale své zaváhání s pomocí spoluhráče dokázal napravit.

12
    Rychlý brejk Tottenhamu skončil v pokutovém území, kde byl čistě atakován Kane a byl i obrán o míč.

12
    Hraje se teď nahoru dolů, zleva centroval Murphy, hledal McNultyho, jeho přihrávka nakonec pouze neškodně prolétla vápnem.

13
    Kane se drží za hlavu, právě totiž prováhal velice slušnou šanci. Z hranice šestnáctky zamířil přesně doprostřed branky, do Howardových rukavic.
    Harry Kane si vytvořil prostor pro střelu, ta ale zamířila pouze do míst, kde stal připravený brankář Sheffieldu United.

15
    Tottenham se snaží o kombinace na půli soupeře, zatím je to do plných.

17
    Walker si udělal na pravé straně udělal z Murphyho dobrý de, vnikl do šestnáctky a ohrozil Howarda. Následný pokus Dembélého skončil mimo.

19
    Kane se pokusil překvapit domácího gólmana střelou z pravé strany, míč mu ale vůbec nesedl a skončil o několik metrů mimo.

20
    Za domácí obranu dostal přihrávku Harry Kane, jeho akci ovšem ukončil praporek asistenta sudího – ofsajd.

22
    Zákrok na Harrise byl sudím vyhodnocen jako čistý, hosté už peláší do rychlého protiútoku.

24
    Walker chtěl dlouhým autem založit další akci Tottenhamu, Sheffield ji sice zastavil, bylo to ale s faulem.

26
    Oblouček Eriksena na Lamelu byl o něco prudší, než bylo potŕeba, míč tak skončil u Howarda.

26
    Další slušná šance Tottenhamu. Kane unikal po levé straně, dohnat se jej snažil McEveley, přesto Kane vystřelil. Pro hosty ale bohužel mimo.

27
    Teď má Tottenham přímý kop kousek za pokutovým územím.

28
    Tottenham právě vstřelil branku!
    No tak to byla parádní trefa. CHRISTIAN ERIKSEN famózně rozehrál přímý kop z pravé strany a zakroutil křížnou ranou míč o tyč do sítě!
    Christian ERIKSEN - 0:1

30
    Domácím zbývá hodina hry na obrat. Už nyní se snaží o útok po levém křídle, je to ale trochu na náhodu.

32
    Nepovedl se ani výpad po pravé straně, centr byl obranou ve žlutém odvrácen.

33
    Mohlo udeřit na druhé straně. Kane si pohlídal míč, zasprintoval po levé straně, zasekávačkou se zbavil McEveleyho, jeho následnou střelu po zemi však Howard zvládl vyrazit.

35
    Doyle srazil Dembélého úderem ruky do obličeje, kartu zatím nechal sudí v kapsičce. Hosté pouze rozehrávají přímý kop.

36
    Počasí se zhoršilo, z nebe padá směsice sněhu a krup.

37
    Žlutou kartu dostal hráč Tottenhamu, Kyle Walker.

39
    Tottenham teď výborně kontroluje hru, prakticky nepouští soupeře před vlastní branku.

39
    Dembélé potáhl po pravé straně, naservíroval zpětnou přihrávku na Masona, jeho pokus z první prolétl vedle Howardovy brány.
    59% diváků stanice Sky Sports tipovalo před výkopem zápasu, že se z postupu bude radovat Sheffield United. Jak to asi vidí teď?

41
    Je tu poslední pětiminutovka první půle, do Wembley mají zatím velice slušně našlápnuto hráči Tottenhamu.

43
    Vyrovnat se pokusil McNulty, ten si zpracoval přihrávku zprava a druhým dotekem zamířil k tyči. Vorm pokus pouze kontroloval, míč skončil o asi metr vedle.

44
    Akce hostů, vedená středem, skončila v přehuštěném prostoru.

45
    Masona fauloval před vápnem Michael Doyle a zcela po zásluze spatřil žlutou kartu.

45
    I k tomuto přímáku se postavil Eriksen, nyní ale trefil dobře postavenou zeď.

45+1
    Kane se jednoduše prosmýkl do šestnáctky, následnou ránu mu zblokovala domácí obrana. Další důkaz útočné pohody hostů.

45+2

Je za námi první půle a vedení jsou hráči Tottenhamu Hotspur. Ti byli aktivnějším a nebezpečnějším týmem a do vedení se londýnský tým dostal po perfektně zahraném přímém kopu, kdy gólman Howard byl pouze divákem při Eriksenově trefě. Mohl to byl ale pouze vyrovnávací gól, to by ovšem v 10. minutě musel Murphy proměnit vyloženou šanci...Nepovedlo se a Sheffield nyní musí zápas otáček, pokud chce pomýšlet na případný postup.
    Christian Eriksen se mohl takto radovat z gólu poté, co se v průběhu prvního poločasu parádně trefil z volného přímého kopu.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.

46

47
    Hned ze startu druhé půle je tu žlutá karta pro Ryana Masona. Ten tvrdým skluzem poslal k zemi unikajícího Scougalla.

48
    Další faul hostů, nyní byl zastaven McNulty, provinil se Dier.

49
    Centr z následného přímého kopu se dostal na zadní tyč a poté i do zámezí. Vhazují hosté.

51
    Hosté útočí sérií autových vhazování.

52
    Lamela dostal míč po šestnáctky, pokoušel se o centr, míč ale skončil v zámezí. Hosté reklamovali roh, sudí nakonec ukázal odkop od branky.

53
    Když se Kane dostane k míči, těžko se od něj odstavuje. Nyní se prodral hned přes tři protihráče a po zemi tvrdě vypálil. Howard jeho pokus zkrotil až na druhý pokus.

54
    Na druhé straně přichází roh pro Sheffield.

55
    Faul na Murphyho, Moussa Dembélé dostal žlutou kartu.

55
    Domácí budou z levého křídla rozehrávat přímý kop.

56
    Signál se střelou ze střední vzdálenosti nevyšel, Vertonghen bombu zblokoval. Přesto pokračuje Sheffield v útoku.

57
    Zprava centroval Campbell-Rice, jeho prudká přihrávka se od bránícího hráče odrazila na autové vhazování.

58
    Dembélé byl přišlápnutý Ryanem Flynnem a hráč Sheffieldu byl potrestán žlutou kartou.

60
    Dembélé vyzkoušel svou levačku, střela prolétla prostorem a skončila mezi diváky za Howardovou brankou.
    Tottenham během posledních 18 semifinále Ligového poháru nastřílel 17 gólů a dnes má výrazně nakročeno do Wembley.

61
    Na druhé straně pálil zpoza pokutového území Flynn, přízemní pokus byl hostující obranou sražen mimo nebezpečí.

63
    Hosté si kopnou přímák. A bude z velmi nebezpečné pozice. Howard už začíná budovat bytelnou zeď.

64
    Eriksenovi se ale rozehra vůbec nepodařila. Rána neměla potřebnou razanci, ani přesnost a skončila na zdi.

65
    Sheffield se vydal do rychlého brejku, jenže vše zhatila zcela nepovedená přihrávka zleva. Míč skončil mezi diváky.

65
    Domácí vystřídali, Michael Doyle má dnes odehráno, místo něj nastupuje Louis Reed.

66
    Změnu udělali i hosté, Moussu Dembélého nahradil Paulinho.

67
    Přímý kop pro hosty, nyní si míč staví Harry Kane.

68
    Tomu se podařilo zeď překonat, jenže neplatilo to na gólmana. Howard byl na brankové čáře rychlý a míč lapil.
    Technická střela Harryho Kanea z volného přímého kopu.

69
    Velice nadějná akce Tottenhamu. Mason dostal skvělý pas za obranu, už se chystal k zakončení, když do prostoru vlétl skluzem Baxter a míč odpálil do bezpečí.

71
    Technické provinění McNultyho, tomu se to moc nelíbí, nic s tím ale neudělá...

72
    Trenér Pochettino chystá druhou změnu, čeká se jen na vhodný okamžik.

74
    Ten právě přišel, Andros Townsend nahradil Erika Lamelu.

74
    Rychlou změnu provedl i Sheffield, Jamal Campbell-Ryce přenechal místo Che Adamsovi.

74
    A okamžitě přišlo i poslední střídání Sheffieldu, Marka McNultyho nahradil Michael Higdon.

76
    Je tu poslední čtvrthodinka utkání, domácím čas utíká velmi rychle...

77
    Sheffield United právě vstřelil branku!
    No pozor, je vyrovnáno! Centr z pravého křídla proskákal přes celé vápno, odvrátit jej nedokázali Vertonghen, ani Walker, na zadní tyči zamířil podél gólmana CHE ADAMS a po třech minutách pobytu na hřišti dal zápasu nový náboj.
    Che ADAMS - 1:1

79
    Neuvěřitelné, Sheffield už vede! I tato akce měla základ na pravé straně. Murphy našel CHE ADAMSE, ten si zpracoval a s pomocí Dierovy teče překonal zkoprnělého Vorma!
    Che ADAMS - 2:1

80
    Současný stav poslal zápas do prodloužení, protože v Ligovém poháru se hraje na prostý součet branek.

82
    Murphyho centr odvrátil Dier na roh, domácí jsou ve velkém tlaku.

82
    Po rozehrání se ke střele dostal Scougall, nevyšlo mu to ale podle představ – míč se sotva došoural k Vormovi.

84
    Harris se snažil vymodlit přímý kop, rozhodčí ale dobře viděl a nenechal se ošálit. Pokračuje se ve hře.

85
    Oj, málem to bylo 3:1! Ve vápně si zpracoval Reed a jeho bomba jen těsně prosvištěla nad břevnem brankáře Vorma.

87
    Vybojovat standardku se nepodařilo ani Adamsovi, jeho pád ve vápně nebyl zapříčiněn faulem.

88
    Tohle je pro domácí kruté. CHRISTIAN ERIKSEN dostal na vteřinu volný prostor, naběhl si na přihrávku za obranu Sheffieldu a podél gólmana poslal míč křížnou střelou přesně k tyči.
    Christian ERIKSEN - 2:2

90
    Kane dobře šetří čas u rohového praporku, o míč se jej snaží obrat hned dva protihráči.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.

90+1
    Tottenham udělal poslední změnu, odešel Ryan Mason, na poslední chvíle nastoupil Danny Rose.

90+2
    Vorm rozehrává od vlastní branky a samozřejmě nikam nespěchá.

90+3
    Na hostující branku se řítil Chris Basham , šel proti Vormovi skluzem a tvrdě jej zasáhl. Hráči Tottenhamu se na něj okamžitě sesypali a dali mu najevo, že takhle tedy ne.

90+3
    Vorm je v ošetření lékaře, vypadá to, že utkání v poklidu dohraje.

90+3
    Chris Basham za svůj zákrok dostal žlutou kartu.

90+5
    Vorm je na nohou a bude odkopávat od vlastní branky.

90+6
    Domácí už posílají vše do šestnáctky, je to ale hodně na náhodu.

90+7
    Murphyho centr odvrátil Vertonghen na autové vhazování.

90+7

Utkání je u konce a z postupu do finále se raduje zástupce Premier League – Tottenham Hotspur. Moc ale nescházelo a šlo se do prodloužení, neboť domácí Adams dal mezi 77. a 79. minutou dva góly a pobláznil domácí tribuny. Jenže v 88. minutě dostal pěknou přihrávku Eriksen a i on se dnes podruhé zapsal do střelecké listiny A byl to gól postupový.

Hráči Tottenhamu oslavují se svými fanoušky postup do Wembley, a mohou se těšit na souboj s Chelsea o pohárovou trofej.

Utkání sledovalo 30 236 diváků.

To je z tohoto dramatického utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:46:58)
    Na gól Christiana Eriksena dokázal dvěma slepenými góly v závěru zápasu odpovědět střídající mladíček Che Adams, jenže těsně před koncem se opět prosadil Eriksen a společně se svými spoluhráči slaví postup do finále Capital One Cupu!