Kerkrade – Excelsior 1:4 (kon.) | Groningen – Arnhem 4:0 (kon.)
Roda JC Kerkrade
1:4 (0:3)
SBV Excelsior
Středa 28.01.2015, 18:45 • Parkstad Limburg Stadion (Kerkrade) • Nizozemský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký středeční podvečer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu čtvrtfinále nizozemského poháru mezi domácí Rodou Kerkrade a hostujícím Excelsior. Přestože domácí hrají v letošní sezoně až druhou nejvyšší soutěž, jsou mírným favoritem zápasu. Ve druhé lize totiž bojují o postup a naopak dnes hostující Excelsior se v nejvyšší soutěži pohybuje v druhé polovině tabulky.

Roda JC Kerkrade: van Leer – Werker, van Peppen, Biemans, Dijkhuizen – Pluim, Faik, van Hyfte – Jansen, Gyasi, Lagouireh.
    Náhradníci: Verbist, van Berkel, Höcher, Monteyne, Paulissen, Rutjes, Cicilia

SBV Excelsior: Damen – Fischer, Mattheij, Bovenberg, Kuipers – Auassar, Bruins, Stans – van Weert, van Mieghem, Gouriye
    Náhradníci: de Reuver, Brito, Coutinho, Botaka, van Diermen, Vermeulen, Kruys

Rozhodčí: Wiedemeijer – van de Ven, Geutjes.

Ještě jednou hezký večer při sledování online reportáže ze zápasu čtvrtfinále nizozemského poháru. Zápas měl začít v 18:30, avšak zatím se stále nehraje. Hráči obou mužstev ještě nejsou ani na trávníku..

Vzhledem ke špatnému počasí bude výkop zápasu posunut o čtvrt hodiny. Hrát by se mělo tedy od 18:45.

Tak již konečně se chystá nástup hráčů na hrací plochu. Zápas začne podle očekávání s přibližně patnáctiminutovým zpožděním.

Hráči jsou již na trávníku, vše se chystá k úvodnímu výkopu.

1

1
    Počasí dnes fotbalu nepřeje, hrát se bude za trvalého hustého deště.

2
    Hosté se hned v úvodu natlačili do vápna soupeře a první střelecký pokus zaznamenal van Mieghem, míč z jeho kopačky mířil nad bránu.

3
    Hosté měli možnost v podobě přímého kopu, centr Stanse nebyl ale pro bránu van Leera nebezpečný.

5
    Za stálého deště hrají oba celky hodně aktivně a sledujeme zajímavou podívanou.

6
    Centr do vápna soupeře posílal van Weert a v gólové pozici byl z ničeho nic Stans, míč z jeho kopačky ale přelétl branku.

7
    Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnější a domácí se musí hlavně bránit.

8
    Déšť se nad stadionem v Kerkrade pomalu změnil ve sníh. Nyní se hraje za stálého sněžení.

10
    Nyní se konečně k balonu dostali také domácí, zatím jsou ale daleko od brány soupeře.

12
    Když už se hráči Rody dostali na polovinu soupeře, dopustili se útočného faulu a o balon přišli.

13
    Na trávníku se ocitl domácí van Hyfte, který se nechal dokonce ošetřovat.

15
    Do vápna soupeře vlétl nyní Jansen a dokonce se přes obránce protlačil až do zakončení. Jeho rána na zadní tyč ale mířila mimo.

16
    Excelsior právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení, když se ranou po zemi na zadní tyč prosadil NINOS GOURIYE.
    Ninos GOURIYE - 0:1

18
    Domácí se snažili odpovědět, jejich útočná akce ale nakonec nic nepřinesla a hosté se ubránili.

20
    Čas rychle plyne a nadále jsou to hosté, kteří mají více ze hry.

22
    Hosté měli možnost kopat rohový kop. Po centru do vápna se ale nikdo k ohrožení brány soupeře nedostal.

24
    Tempo hry nyní není nijak závratné. Hosté se nikam neženou a domácím se nedaří.

26
    Nadále se hraje spíše ve středu pole, u míče jsou domácí.

27
    Na levé straně byl nyní faulovaný domácí Lagouireh a je z toho standardka pro Rodu. Takový výhodnější rohový kop.

27
    Centr ale mířil jen na přední tyč, odkud nikdo zakončit nedokázal.

29
    O poznání nebezpečnější přímý kop kopali také hosté, následuje roh.

30
    Hosté nakonec kopali rohy dva a po tom druhém se ve vápně nejlépe skoro až na brankové čáře zorientoval JURGEN MATTHEIJ, který překonal brankáře van Leera – 0:2!
    Jurgen MATTHEIJ - 0:2

31
    Teď to tedy budou mít domácí fotbalisté již velmi složité. Prohrávají o dvě branky a zatím jsou výrazně horší.

33
    Demolice domácího celku nadále pokračuje! Třetí gól do sítě Rody zaznamenal ranou z otočky TOM VAN WEERT – 0:3.
    Tom van Weert - 0:3

35
    Teď jsou domácí fotbalisté již ve velmi složité situaci. Těžko říci, zda se z tohoto knokautu seberou a soupeře ještě potrápí.

37
    První poločas zápasu pomalu spěje ke svému konci. Opticky se zdá, že je o postupujícím rozhodnuto.

39
    Kombinace domácího celku zatím k ničemu nevedou. Hráči ve žlutočerném hrají jen ve středu pole.

41
    Hosté v pohodě drží balon v blízkosti půlící čáry a nikam se neženou.

43
    Domácí se nyní dožadovali pokutového kopu, hlavní rozhodčí Wiedemeijer ale zůstal v klidu a nechal pokračovat ve hře.

45
    Další pokus o útočný výpad domácího týmu skončil ofsajdem. Hraje se již poslední minuta první půle.

45

Hráči obou týmů opouštějí trávník za pískotu domácích fanoušků. Ti nejsou logicky vůbec spokojeni s hrou ani aktuálním stavem. Hosté totiž vedou vysoko 3:0 a jsou tak velmi blízko postupu do semifinále.

Druhý poločas začne přibližně v 19:45.

Hráči jsou zpět na trávníku. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.

46

46
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Werker, přichází Cicilia.
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Lagouireh, přichází Paulissen.

48
    I do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a první zákrok si připsal van Leer.

48
    Domácím se nadále vůbec nedaří a hned od úvodu druhé půle působí rezignovaným dojmem.

50
    Obraz hry je v podstatě stejný jako v prvním poločase. Domácí by sice chtěli, dnes jim ale očividně není přáno.

52
    Se střelou z levé strany si v pohodě poradil Damen.

54
    Domácí fotbalisté jsou přeci jen o něco aktivnější než v prvním poločase, k vážnějšímu ohrožení brány soupeře se ale nedostávají.

56
    Přízemní rána na střed brány nenadělala brankáři Damenovi problémy. U balonu jsou hosté.

58
    Máme za sebou skoro již hodinu hry a stav zápasu se stále nemění. Domácí nemají dostatek morálních sil na zvrat.

60
    Hosté vyčkávají a čekají na okénko v defenzivě.

62
    Nyní se v defenzivě soupeře objevilo jedno pořádné okno. Po akci po levé straně dostal přihrávku na střed van Mieghem, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil na roh van Leer!

63
    Po rohovém kopu se domácí již v pohodě ubránili a hraje se ve středu pole.

66
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází van Mieghem, přichází Botaka.

68
    Hra je nyní hodně kouskovaná. Je vidět, že domácí se ve druhém poločase soustředí hlavně na to, aby již neinkasovali další gól.

69
    Dokonce zápasu chybí něco málo přes dvacet minut, obraz hry se nemění.

71
    Na trávníku zůstal ležet hostující Bruins, který se nechává nyní ošetřovat. Hosté hrají tedy jen v deseti.

73
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Gyasi, přichází Höcher.

74
    Oba celky již pokračují v plném počtu, u míče jsou hosté.

75
    Dijkhuizen fauloval a je z toho standardka pro hosty.

77
    Přihrávku do vápna dostal nyní domácí Höcher, jeho nepříliš povedená rána ale nenadělala Damenovi problémy.

77
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Domácí alespoň částečně zadělávají na drama. Ke střele zpoza vápna se odhodlal ANCO JANSEN, jehož parádní dělovka se odrazem od břevna dostala až za brankovou čáru – 1:3!
    Anco JANSEN - 1:3

79
    Domácí rázem ožili a ženou se do útoku.

81
    Tempo hry se zvýšilo a nadále platí, že domácí dominují. Začínají ale vrhat všechny síly do ofenzivy a přestávají myslet na defenzivu.

83
    Po rychlé útočné akci se hosté dostali k zahrávání rohového kopu, po centru do vápna ale bránu soupeře neohrozili.

84
    Na krásné góly je to srovnáno! Do centru z pravé strany se krásně položil TOM VAN WEERT a jeho fantastická rána zamířila přímo pod spojnici břevna a tyče!
    Tom van Weert - 1:4

84
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Stans, přichází Vermeulen.

86
    O postupujícím je již definitivně rozhodnuto, hraje se ve středu pole.

87
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Bruins, přichází Kruys.

88
    Biemans fauloval kousek před vápnem a dostává žlutou kartu.

89
    Zápas spěje ke svému konci, u balonu jsou hosté, kteří vyhlížejí závěrečný hvizd.

90

Je tu konec zápasu čtvrtfinále nizozemského poháru mezi Rodou Kerkrade a Excelsiorem. Hosté byli v celém průběhu zápasu jasně lepším celkem a zcela po zásluze vyhráli vysoko 4:1! (20:32:37)