Omsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – Atlant 1:3 (kon.) | Riga – Záhřeb 1:2 (kon.)
SKA Petrohrad
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Atlant Moskevská oblast
Pátek 30.01.2015, 17:30 • Ice Palace • KHL

Hokejisté Atlantu Moskevská oblast dnes odehráli výborný zápas a vítězstvím 1:3 na ledě Petrohradu potvrdili, že boj o play-off ještě nevzdali. Armádní klub se přitom ujal vedení už ve 2. minutě zápasu, kdy se v přesilovce trefil Artěmij Panarin. Hosté však v 9. minutě srovnali zásluhou Nikity Sošnikova a ve druhé periodě, ve které byli jasně lepším mužstvem, strhl vedení na jejich stranu Vjačeslav Leščenko. V úvodu závěrečné části pak zvýšil na 1:3 Albert Jarullin, a přestože Petrohrad poté výrazně přidal, vynikající brankář Atte Engren už nepřipustil ani kontaktní branku.

Střely na branku ve 3. třetině – 20:8, celkem – 33:27 (19:53:41)

60:00

59:58
    Na skóre už nic nezmění ani pokus Kalinina. Hosté vyhodili do středního pásma.

59:32
    Čudinov si sjel až na pravý kruh, kam dostal přihrávku od Šipačjova. Jeho ránu však pokryl výborný Engren. Domácí jsou blízko porážky.

58:59
    Od modré pálil Čudinov, kotouč si nenašel cestu za Engerova záda.

58:08
    Oddechový čas Petrohradu.

58:08
    Koskinen je již na lavičce, domácí to zkoušejí v šesti!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Hosté posunují kotouč do středního pásma, což jim v tuto chvíli stačí.

57:00
    Už jen tři minuty do konce, hosté stále drží dvoubrankový náskok.

56:22
    Číhající Kovalčuk před brankovištěm netrefil kotouč. Následně byla hra přerušena, protože Engrenova branka byla vychýlena ze svého postavení.

56:15
    Střela Tichonova se mezi tyče nevešla.

55:32
    Domácí jsou v plném počtu. Čas na vyrovnání se jim však už začíná krátit.

54:57
    Babčukovu ránu vyrazil Koskinen.

54:15
    Začíná zkrácená přesilovka Atlantu.

54:00
    Kovalčukovo tečované nahození propadlo kolem hostující branky.

53:31
    Síly na ledě se vyrovnávají. Jimmie Ericsson je vyloučen za hákování.

53:04
    Za záda obrany SKA se tlačil Černov, jeden z obránců ho však stačil dojet a nepustil ho do zakončení.

52:41
    Další vyhození Atlantu.

52:23
    Hosté vyhráli buly a vyhodili.

52:14
    Domácí budou mít k dispozici přesilovou hru. Anton Babčuk fauloval Panarina a jde na trestnou lavici.

51:48
    Kovalčuk našel na modré Kalinina, který z první těsně minul!

50:59
    A zase Atte Egren! Ten nejprve stačil vložit beton do dorážky Chafizullina, která již mířila do odkryté klece a poté přikryl kotouč po výjezdu Ketova zpoza branky.

50:32
    Už jsme ve druhé polovině třetí třetiny, hosté stále drží dvoubrankový náskok.

49:28
    Nepřehledná situace před hostujícím brankovištěm, puk se ale až za záda Engrena nedostal.

48:55
    Od modré pálil Kalinin, Engren zakročil lapačkou.

48:38
    Domácí se snaží soupeře zmáčkout, hosté ale dobře hájí prostor před svou brankou.

47:11
    Od modré pálil Babčuk. Po něm zakončoval také Sošnikov, který se vrátil do hry poté, co ve druhé třetině odkulhal do kabin po likvidačním zákroku Bělova. Pro hosty dobrá zpráva.

46:27
    Čudinovovu střelu zachytil do lapačky Engren. Na finském brankáři Atlantu teď asi bude hodně záležet.

45:59
    Po Koskinenově zákroku následuje reklamní přestávka.

45:27
    Domácí se po třetím obdrženém gólu přeci jen probudili. Engren teď musel odolávat střelám a dorážkám ze všech možných pozic!

44:56
    Ponikarovskij dostal puk před brankoviště, kde se ho snažil dotlačit za záda Engrena Kovalčuk. Kapitán SKA ale neuspěl.

44:06
    Domácí jsou už ve velkých problémech. Po prohře se Slovanem se trápí i s dalším outsiderem.
    Albert JARULLIN - 1:3

43:10
    Atlant právě vstřelil branku!
    Je tu třetí gól v síti SKA! Hosté sehráli výborně přečíslení 3 na 2, Bodrov nahrál mezi kruhy ALBERTOVI JARULLINOVi a ten se trefil pod Koskinenovu vyrážečku – 1:3. Asistence: Jevgenij Bodrov.

42:47
    Hosté se snaží pokračovat v aktivitě ze druhé třetiny a stále soupeře odvážně napadají.

42:27
    Puk nyní opustil hrací plochu, buly v obranném pásmu Atlantu.

42:19
    Kovalčuk přejel modrou čáru a vystřelil. Puk končí v ochranné síti.

41:07
    Další zákrok Koskinena po průniku Taratuchina.

40:54
    Junkov se ze strany natlačil až před Koskinena, ale ten si prostor u své tyčky pohlídal.

40:30
    Dobrý zákrok vytáhl Engren, který lapil střelu z levého kruhu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:09.

Druhá třetina přinesla hodně nečekaný obrázek, herně totiž jasně patřila hostujícímu Atlantu. Ve 23. minutě tak strhl vedení na stranu Moskevské oblasti Leščenko a i poté byli hosté mnohem aktivnější. Hráči Petrohradu však přestáli i pětiminutové oslabení a tak před třetí periodou stále prohrávají jen o jediný gól. Dá se čekat, že v kabině SKA bude o přestávce asi velké dusno.

Střely na branku ve 2. třetině – 4:11, celkem – 13:19

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58

39:50
    Kovalčukova rána byla zablokovaná a neprosadil se ani dorážející Tichonov.

39:29
    Další vyhození.

39:01
    Hosté vyhodili, do konce druhé části zbývá minuta.

38:19
    Od modré vypálil Kalinin, Engren předvedl jistý zákrok a puk přikryl.

37:57
    Hostující Gilroy poslal kotouč do hlediště a je vyloučen za zdržování hry.

37:04
    Teď si domácí vytvořili šanci! Dadonov našel Šipačjova, ale Engren se proti němu rychle přesunul a vyrazil puk za svou branku.

36:08
    Domácí se vystavili do postavení mimo hru. Druhá třetina SKA vůbec nevychází.

35:13
    Hosté sice nesehráli dlouhou přesilovku tak, jak by chtěli, po jejím skončení ale soupeře opět přebruslují.

33:46
    Hokejisté Atlantu ale jen kroužili kolem branky, bez toho, aby vystřelili. Domácí jsou kompletní.

33:23
    Hosté na závěr přesilové hry opět v útočném pásmu...

31:26
    Hosté se teď usadili v útočném pásmu, zatím ale bez střely.

30:52
    Nyní ale přišla obrovská šance hostí! Igor Levickij se hnal sám na Koskinena, který ho nádherně vychytal lapačkou. Celá aréna ve stoje tleská.

30:36
    Hráči Atlantu se v přesilovce nemohou usadit v útočném pásmu.

29:45
    Domácí zatím drží kotouč daleko od své branky.

28:45
    Nikita Sošnikov odkulhal do útrob arény jen s pomocí lékaře. Dnes už ho asi na ledě neuvidíme. Faul Bělova byl vskutku likvidační.

28:45
    Další komplikace pro SKA! Nikolaj Bělov sestřelil projíždějícího Sošnikova a utkání pro něj končí! Trest 5 + do konce utkání za faul kolenem.

28:21
    Domácí nyní mohou děkovat Koskinenovi, že kotouč udržel na svém těle. Na dorážku už před brankou čekali Junkov a Leščenko.

28:04
    Hokejisté Atlantu ve druhé třetině působí živěji, jsou rychlejší a neustále se tlačí před Koskinenovu branku.

27:07
    Tlak hostí ukončil až Koskinen, který zalehl puk. Fanoušci Petrohradu pískají.

26:40
    Šmeljov servíroval kotouč do brankoviště, kde operoval Bodrov. Ani on nedokázal nabídku spoluhráče usměrnit mezi tyče.

25:49
    Babčuk hledal Sošnikova, který si sjížděl před branku. Kotouč však netrefil.

25:02
    Čtvrtá řada hostí soupeře přitlačila do jeho obranného pásma. Hráči SKA působí zaskočeně.

24:28
    Hosté hrají s chutí, volej Kozlova vytěsnil Koskinen snad do spojnice břevna a tyče!

23:07
    Ponikarovskij z vlastní obranné modré posunul kotouč až k brankáři Engrenovi. Ten puk zachytil a hned rozehrál.
    Vjačeslav LEŠČENKO - 1:2

22:20
    Hosté vedou! Nahození Voronina před brankou tečoval VJAČESLAV LEŠČENKO a puk propadl za Koskinenova záda – 1:2. Asistence: Arťom Voronin.

21:42
    Chochrjakov prohnal obránce Jarullina. Ten svou úlohu zvládl a stačil i rozehrát.

21:15
    Domácí v postavení mimo hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:20.

V první třetině byli aktivnější hráči SKA, ale na skóre se to zatím neprojevilo. Atlant totiž drží na půdě favorita nerozhodný stav 1:1. Domácí se přitom rychle ujali vedení, když se už po 99 sekundách hry v přesilovce prosadil Artěmij Panarin. V 9. minutě však srovnal z brejku Nikita Sošnikov. Hosty několikrát podržel brankář Engren.

Střely na branku v 1. třetině – 9:8

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:36

18:54
    V oslabení dokonce zaútočil Taratuchin a Koskinen musel vyrážet jeho pokus.

18:09
    Hosté dostali kotouč do středního pásma.

17:35
    Hostující obránce Vsevolod Sorokin je vyloučen na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

16:45
    Ketov se od mantinelu uvolnil na střed hřiště, Engren jeho střelu vyrazil nad branku.

16:00
    Ponikarovského střelu zachytil Engren. Poté se za hostující brankou strhla šarvátka. Ťuljapkin si totiž vyšlápl na Tichonova a právě Ponikarovskij se svého spoluhráče přijel zastat. Vylučovat se ale ani na jedné straně nebude.

15:47
    Hosté přečíslili domácí obranu. Na konci rychlého brejku se ocitl Sošnikov, ale svůj druhý gól v utkání nepřidal. Netrefil totiž branku.

15:04
    Z levé strany pálil Roman Červenka, Engren máchl lapačkou a přerušil hru.

14:50
    Obrovský závar před Engrenem, ten je opět na místě!

14:24
    Nahození Šipačjova bylo sraženo do ochranné sítě. Buly před Engrenem.

13:28
    Po Kovalčukově přihrávce měl další šanci Ponikarovskij, ale puk je pod Engrenem. Následuje reklamní přestávka.

12:30
    Hosté chybovali v rozehrávce a kotouč získal Ponikarovskij, který ho okamžitě nahrál před branku Tichonovovi. Engren se však stačil rychle přesunout a šanci domácího útočníka zlikvidoval.

12:06
    Petrohradu byl odpískán icing.

11:24
    Engren raději přidržel v lapačce nahození ze středního pásma. Vhazovat se bude v obranném pásmu Atlantu.

10:26
    Červenka nabil Chochrjakovovi, který z voleje minul hostující klec.

09:28
    Hosté po gólu ožili. Nyní se výjezdem zpoza branky prezentoval Levickij, Koskinena však nepřekonal.
    Nikita SOŠNIKOV - 1:1

08:31
    Z ničeho nic je vyrovnáno! Za zády domácích obránců se zjevil NIKITA SOŠNIKOV, který udělal Koskinenovi kličku do forhendu a zvedl puk pod břevno. Asistence: Anton Babčuk.

07:20
    Zasahovat musel i Koskinen. Po nahození z rohu kluziště se snažil uklidit kotouč za jeho záda Kozlov, ovšem finský gólman byl u tyče připraven a puk přikryl.

06:43
    Domácí tlačí, bekhendovou střelu Ponikarovského z bezprostřední blízkosti vykopl Engren.

06:17
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

05:27
    Formace s Romanem Červenkou opět zatápěla před Engrenem, bývalý brankář pražského Lva zatím další gól neinkasoval.

04:56
    Petrohrad je aktivnějším týmem, hosté se hlavně brání.

03:02
    Mohlo to být už 2:0! Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Roman Červenka vše řešil individuálně a Engren jej vychytal.
    Artěmij PANARIN - 1:0

01:39
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku využívají! Vadim Šipačjov si vyjel až před Engrena, který jeho zakončení sice vyrazil, ovšem pouze k ARTĚMIJOVI PANARINOVI, jenž kotouč dorazil do odkryté klece. Asistence: Vadim Šipačjov a Jevgenij Dadonov.

01:07
    Igor Levickij je vyloučen a posílá Atlant do čtyř.

00:10
    Domácí hned zahráli na zakázané uvolnění.

00:01

Dozněla hymna Ruské federace. Utkání bude za malou chvíli zahájeno.
    Hokejisté Petrohradu na předzápasovém rozbruslení.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Rukavišnikov, Kalinin, Alexandrov, Bělov, Chafizullin, Chudinov, Judin, Jermakov – Kovalčuk, Tichonov, Ponikarovskij – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Červenka, Ericsson, Chochrjakov – Kablukov, Ketov, Barabanov.

Atlant Moskevská oblast: Engren (Artěmjev) – Korobov, Gilroy, Novopašin, Sorokin, Ťuljapkin, Jarullin, Babčuk – Potapov, Sošnikov, Šmeljov – Bodrov, Jašin, Levickij – Kozlov, Černov, Taratuchin – Voronin, Junkov, Leščenko – Chlopotov.

Rozhodčí: Buturlin, Jeřábek – Strelcov, Tarasov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy v této sezóně:
    25.09. 14: Petrohrad – Atlant 5:4
    03.10. 14: Atlant – Petrohrad 4:3

SKA Petrohrad:
    Nejbohatší tým KHL má každý rok ty nejvyšší ambice, ale mistrovský titul mužstvu každoročně uniká. Mezi nejlepšími se celek SKA drží také letos, v 51 zápasech nasbíral už 103 bodů a na Západě je lepší pouze moskevské CSKA, které uhrálo ještě o osm bodů více. Nyní však přišel na hokejisty armádního klubu trochu útlum, po sérii osmi vítězství v řadě totiž poslední dva zápasy prohráli. Naposledy dokonce na domácím ledě padli 1:2 po nájezdech s posledním týmem konference, bratislavským Slovanem.

Atlant Moskevská oblast:
    Atlant se potýká s finančními problémy a vedení klubu tak bylo nuceno zbavit se během ročníku většiny nejlépe placených hráčů. Tuto čistku odnesl například i český reprezentační obránce Ondřej Němec. Celek Atlantu má v současné chvíli na svém kontě 63 bodů a v tabulce Západní konference je dvanáctý. Na play-off Moskevská oblast ztrácí stále hratelných pět bodů. Mužstvo se již srovnalo s velkými změnami v kádru a nedávnou sérii pěti porážek v řadě protrhlo třemi vítězstvími z posledních pěti duelů.

Vítám tu všechny příznivce dobrého hokeje! Kontinentální hokejová liga pokračuje také v pátek a já se zaměřím na duel mezi SKA Petrohrad a Atlantem Moskevská oblast. Velkým favoritem zápasu je celek SKA, kterému v tabulce Západní konference patří druhé místo. To s finančními problémy bojující Atlant je až dvanáctý a bude mít co dělat, aby ještě zabojoval o play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Panarin (Šipačjov, Dadonov) – 9. Sošnikov (Babčuk), 23. Leščenko (Voronin), 44. Jarullin (Bodrov)

Rozhodčí: Buturlin, Jeřábek – Strelcov, Tarasov