SK Karviná – Poruba 2011 3:5 (kon.) | Nový Jičín – Přerov 1:5 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 3:4 (kon.)
Val. Meziříčí – Frýdek-M. 4:3 (1:0 po s.n.) | Opava – Břeclav 5:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 4:5 (po pr.)
Nymburk – Řisuty 6:4 (kon.) | Klatovy – Trutnov 3:5 (kon.) | Žďár n/S – Bílina 5:0 (kon.)
Pelhřimov – Sokolov 2:3 (kon.) | Děčín – Kobra 7:5 (kon.) | Tábor – Vrchlabí 9:1 (kon.)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Bobři Valašské Meziříčí.
    Vítěznou branku v samostatných nájezdech střílí ANTONÍN SPRUŠIL.

3. série
    1:0
    Ani Lipina není úspěšný a Valmez bere bod navíc.

3. série
    1:0
    Ani Kuchta svůj nájezd neproměnil a nerozhodl.

1:0
    Jako první za domácí Antonín Sprušil střelou zápěstím proměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení měli větší šanci na rozhodnutí domácí, přesto se utkání nakonec bude rozhodovat v samostatných nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Ivanovu střelu chytá Svoboda.

63:24
    Střela Davida Vargy prověřila jen holenní chrániče Podešvy.

62:14
    Teď několik velkých příležitostí na straně domácích. Ani v jednom případě ale neposedný puk nedokázali dostatečně zkrotit a poslat jej do brány.

61:45
    Zatím se hraje bez přerušení a bez šancí.

60:01

60:00

59:59
    Poslední tvrdá rána Cinka vyražena Kubáňem. Body se dnes budou dělit.

59:36
    Po střele Kováře puk v ochranné síti. Vhazování znovu před Kubáňem.

59:29
    Puk v moci Kubáňe. Vhazování bude po jeho pravé ruce.

58:54
    Domácí zamkli Frýdek v útočném pásmu a vytvořili si řadu nebezpečný příležitostí. Hostující obrana v čele s gólmanem Kubáňem odolává.

57:59
    Domácí mají jedinečnou šanci rozhodnout zápas. Za hru vysokou holí je na dvě minuty vyloučen hostující Teper.

57:30
    Znovu zakázané uvolnění domácích.

57:00
    Oddechový čas pro domácí.

57:00
    Zakázané uvolnění domácích hráčů. Vhazování v útočném pásmu Frýdku-Místku.

56:09
    Brejk tři na dva domácích hráčů zakončoval Martiník. Jeho střelu ale zblokoval jeden z hostujících hráčů do ochranné sítě.

55:20
    Vhazování ve středním pásmu.

54:01
    Tečovaná střela Sprušila nenašla cíl a končí mimo hostující klec.

52:43
    Domácí hráči jeli do protiútoku, finální střelu jednoho z nich chytá Kubáň do lapačky.

52:15
    Puk v ochranné síti, vhazování před domácím brankářem.

52:10
    Znovu Frýdek v útoku. Domácí obrana se musí teď hodně co ohánět.

51:50
    Střela z otočky Hurtíka šla mimo. Následně závar před Svobodovou bránou. Domácí tuto situaci i s trochou štěstí přestáli.

49:50

49:34
    Ve velké šanci teď Sprušil, které mohl střílet do prázdné brány promáchl.

49:00
    Domácím se přesilová hra vůbec nedaří.

48:24
    Hosté vyhazují.

47:43
    Vyloučen hráč hostujícího týmu Matějek na dvě minuty za vysokou hůl.

46:35
    Hostující hráči mohli jít do vedení. V těsné blízkosti Martina Svobody ale za něj nedokázali protlačit skákavý puk.

45:56
    Offsajd domácího mužstva. Vhazování ve středním pásmu. Hra je teď dost opatrná a nepřesná.

45:00
    Střela Martiníka šla mimo klec hostující brány.

42:58
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají stav utkání. Zpoza brány nahrával Samiec na úplně volného PETRA LIPINU, který střelou mezi betony překonal brankáře Svobodu. Asistence: David Samiec, Tomáš Matějek.

42:23
    Semafor proti tvrdé střele Studeného teď vytáhnul Kubáň.

40:50

40:01

40:00

39:44
    Dobrá střela Kalužy od modré, kterou chytá René Svoboda.

39:19
    Puk mimo hřiště. Vhazuje se v útočném pásmu Valmezu.

38:47
    Domácí budou mít šanci navýšit své vedení. Za hákování odchází na dvě minuty na trestnou hostující Lipina.

38:07
    Volný Martiník teď po pěkné přihrávce od mantinelu prověřil Reného Svobodu, jeho lapačka byla ale znovu na místě.

37:38
    Ivanova rána z otočky končí vyražená v ochranné síti.

36:45
    Jen tak tak, že teď Baroš nenasměroval puk mezi tyče branky Reného Svobody. Následně chytá Svoboda střelu jednoho z domácích hráčů do lapačky.

36:16
    Tvrdou střelu sjíždějícího Tepera chytá do náručí domácí Svoboda.

35:38
    Akci domácího týmu končí postavení útočícího hráče v brankovišti.

34:00
    Do samostatného úniku se dostal Vojtěch Baroš, tísněn zezadu hostujícím obráncem ale ani nezakončil.

33:12
    Skvěle teď domácí brankář Svoboda zabránil gólu, když se k zakončení dostával Sršeň. Svoboda ale pevně u své tyče nepřipustil vyrovnání.

32:32
    Domácí jsou aktivní. Kalužovy dvě rány od modré vyráží Svoboda.

30:40
    Domácí v plném počtu. Tuto přesilovku si hosté za rámeček nedají.

30:12
    Snad první střelu ve frýdecké přesilovce teď měli na svědomí domácí. Cink prověřil dobrou střelou Svobodu.

29:49
    Kdepak, hostům se přesilovka nedaří a nemohou se dostat do pásma.

28:33
    Další přesilovou hru bude mít k dispozici Frýdek-Místek. Za krosček si odsedí dvě minuty na trestné lavici domácí Martiník.

27:34
    Puk má v moci hostující brankář Svoboda. Vhazovat se bude po jeho levici.

26:53

26:09
    Zakázané uvolnění domácích.

25:35

24:52
    Hosté dokonce předčasně ukončují svou přesilovou hru. Jsou totiž potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest odsedí Tomáš Sršeň.

24:52
    Zakázané uvolnění Frýdku-Místku. Hostům se přesilovka nedaří.

24:41
    A znovu vyhazují puk do bezpečné zóny.

24:00
    Domácí teď perfektně ušetřili cenné vteřiny v útočném pásmu.

23:36
    Hosté budou mít šanci na vyrovnání skóre, za sekání je na dvě minuty vyloučen domácí Kaluža.

23:13
    Offsajd zastavuje slibně rozjetou šanci domácího mužstva.

22:05
    Velká šance hostí, kteří ale nevyužili chyby domácí obrany, která si špatně rozebrala hráče. Hosté svou pěknou souhru skoro až do prázdné brány nezakončili.

21:00
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

20:01

Do druhé třetiny nastupuje v hostující brance místo Kubáňe René Svoboda. Oba týmy tedy po jednom Svobodovi v bráně.

Máme za sebou první třetinu dnešního zápasu. V ní padlo hned pět branek a Bobři zatím vedou 3:2. Můžeme se jen těšit na další třetiny.

20:00

19:38
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    A je tu další gól. Do vedení jde znovu domácí tým, po přihrávce Davida Vargy střílí střelou nápřahem třetí branku domácího týmu PETR GULDA. Asistence: David Varga.

19:17
    Netrvalo vůbec dlouho a je znovu vyrovnáno. Do úniku se dostal TOMÁŠ SRŠEŇ , který ještě pěknou kličkou obešel posledního obránce domácích a krásně zavěsil beckhandem pod horní tyč. Asistence: Marek Ivan.

18:36
    Vyrovnaný stav dlouho nevydržel a domácí hráči se mohou znovu radovat z vedení. Znovu to byl VÁCLAV STUDENÝ, který se nerozpakoval a krásnou střelou zápěstím zpoza kruhů překonává Kubáňe. Asistence: Marek Kaluža.

17:14
    Hosté brzy snižují, trochu šťastnou branku odrazem od brankáře Svobody střílí PAVEL ZEDNÍK. Asistence: Tomáš Sršeň, Lukáš Prokop.

15:57
    Valmez je při chuti a tlačí se do útoku. Znovu to mohl být Studený , kdo rozvlní síť hostující brány. Sám před brankářem ale z beckhandu minul bránu.

14:13
    A máme tu první gól utkání. Po střele Kysučana, kterou Kubáň vyrazil do strany, se puku ujal VÁCLAV STUDENÝ, který uklidil puk do odkryté brány. Asistence: René Kysučan, Marek Kaluža.

13:44
    V úniku dva na jednoho se zjevili Studený s Davidem Vargou, druhý jmenovaný ale nezpracoval dobře přihrávku.

12:47
    Domácí gólman Svoboda teď i s trochou štěstí zlikvidoval nahození od modré čáry, které vůbec neviděl.

11:52
    Do velice slibné pozice se protlačil Kuchta, jeho střelu zápěstím ale likviduje Kubáň do ochranné sítě.

11:24
    Ukázkový "strom" na jednoho z hostujících hráčů tlačícího se vpřed teď předvedl domácí Kovář.

10:59
    Zatím se hraje hokej v celkem slušném tempu. Oba týmy vědí, že je to pro ně důležitý zápas.

09:09
    Hosté hrají v plném počtu. Z prvních přesilových her vzešla rozhodně lépe ta hostující, leč byla bez gólového efektu.

08:43
    Domácí se sice drželi v útočném pásmu ale nevytvořili si žádnou pořádnou střelu, teď musejí začínat od znova z vlastní půlky.

07:34
    Frýdek vyhazuje.

07:09
    Teď si přesilovku vyzkouší také domácí tým, za sekání je vyloučen na dvě minuty hostující Matějek.

06:58
    Domácí hrají v plném počtu. Hostující přesilovka, která byla plná střel byla ale sehrána velmi slušně.

06:23
    Tvrdá střela Matějka z dobré pozice šla mimo domácí klec.

05:56
    Přesilová hra hostů je zatím hodně nebezpečná, domácí se nicméně srdnatě brání a vyhazují.

04:50
    Bobři hned vyhazují puk.

04:40
    A máme tu první vyloučen. Přesilovou hru si zahraje hostující mužstvo. Za držení vyloučen na dvě minuty za držení.

04:35
    Frýdek se dostává do útočného pásma a snaží se kombinovat.

02:54
    Zakázané uvolnění hostů a hra se stěhuje na druhou stranu.

02:41
    Buly v útočném pásmu Frýdku-Místku.

01:52
    Další nebezpečná střela ze strany hostujících hráčů, znovu bez větších problémů pro domácího brankáře Svobodu.

00:34
    První střelou prověřil Svobodu v bráně hostující Samiec. Domácí brankář si připisuje úspěšný zákrok.

00:01

Sestavy obou mužstev z minulého kola:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Svoboda – Gulda, Finkes, Valentík, Řezáč, Kovář, Kaluža, Jedlička, Kysučan, Kuchta, Cink, Sprušil, Martiník, Studený, Kundrátek, Baroš, Varga D., Slovák, Varga M., Matušenko

HC Frýdek-Místek: Svoboda – Samiec, Teper, Gogolka, Prokop, Černín, Podešva, Lipina, Zedník, Stránský, Matějek, Sluštík, Jaroš, Mamula, Mach, Jonáš, Ivan, Heider, Hurtík, Sršeň

V sobotu 31. ledna zavítá na led Valašského Meziříčí tým, který se nachází na desátém místě průběžného pořadí druhé ligy, a sice HC Frýdek-Místek. Oba dva týmy ještě společně s Karvinou bojují o záchranu a nikdo si nechce vytáhnout černého Petra v podobě 11. místa po základní části. Případná výhra nad Frýdkem, by valašskomeziříčské hokejisty za dalších příznivých okolností (prohra Karviné), přiblížila do slibné pozice v podobě záchrany.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Josef Kramář

Branky a nahrávky: 15. Studený (Kysučan, Kaluža), 19. Studený (Kaluža), 20. Gulda (D.Varga), rozh. náj. Sprušil – 18. Zedník (Sršeň, Prokop), 20. Sršeň (Ivan), 43. Lipina (Samiec, Matějek)

1:0   Lipina (FRM)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Svoboda (Smolka) – Gulda, Finkes, Valentík, Adamík, Kovář, Kaluža, Jedlička – Kysučan, Kuchta, Cink, Spuršil, Martiník, Studený, Kundrátek, Baroš, D.Varga, Slovák, Matušenko, Mar.Varga
    HC Frýdek-Místek: Kubáň (R.Svoboda) – Samiec, Teper, Krutil, Černín, Jonáš, Hurtík, Podešva, Prokop – Matějek, Ivan, Zedník, Stránský, Mamula, Lipina, Sluštík, Vacula, Mach, Slovák, Sršeň