3:0 (3:0)
Royal Excel Mouscron
Pátek 06.02.2015, 20:30 • Sclessin • Belgická Jupiler Pro League

Loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (22:26:00)

Standard Lutych pojal druhý poločas jako vycházkovou třičtvrtěhodinku, soupeři nic neumožnil, sám se však do útočení pouštěl ještě méně. Z prvního poločasu měl jasně nahráno, když o vítězi rozhodli před uplynutím třiceti minut hry Carcela, Ezekiel a De Camargo.

90+2

90+2
    V samotném závěru zápasu měl ještě šanci zvýšit na 4:0 Jeffrey Luis, ale atakován obráncem soupeře napálil míč jen do boční sítě.

90+2
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty, přičemž vyměřený čas již téměř vypršel.

89
    O centr před branku Thurama se pokoušel nový muž na trávníku Mohamed, výsledkem ale byl zablokovaný let míče.

89
    V poklidném tempu se zápas dohrává. O jeho vítězi bylo jasno už po půl hodině hry.

88
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Langil, přichází Mohamed.

85
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází De Sart, přichází Faty.

84
    Vše je ale rázem jinak. Domácí mezitím připravují třetí střídání.

83
    Po čase jsou hráči Royalu nashromáždění před pokutovým územím, které stráží Thuram.

80
    Žlutou kartu za jasný zákrok z frustrace dostává Dingomé (Royal Mouscron-Péruwelz).

78
    Stále stejná písnička. Kombinace hráčů Standardu Lutych a chabé napadání již nikterak nemotivovaného Mouscronu.

75
    Domácí ve druhém poločase ještě neměli jediné výraznější zakončení. I toto vyměňování míče na půlící čáře nakonec přišlo vniveč.

74
    Po nedovoleném zákroku Milece na Langila přiletí do pokutového území Standardu centr.

72
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mujangi Bia, přichází Hamad.

72
    Křižná přihrávka na Michela byla příliš dlouhá, míč je v autu, vykopávat bude Thuram.

70
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Michel, přichází Vandendriessche.

69
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Ezekiel, přichází Louis.

69
    Ezekiel se snažil proskočit mezi dvěma beky Mouscronu, ale skončil pouze na zemi. A vzápětí bude vystřídán.

65
    O něco více mají ze hry zástupci hostujícího týmu, ale kromě jedné akce z před pěti minut zatím nebezpeční nejsou.

62
    Ani z této opakované standardky si Mouscron nic nevypracoval.

61
    Hosté kopali roh, který domácí beci odvrátili znovu za brankovou čáru.

60
    Dingome vyzkoušel pozornost domácího brankáře Thurama, který však prokázal dobrý reflex a u své přední tyče byl včas.

59
    Hra je ve druhém poločase zatím poněkud nezáživná, oproti úseku mezi 8. – 30. minutou je to rozhodně jen velice slabý odvar.

57
    Přímý kop Standard. Fauloval Delacourt.

54
    De Camargo dává svému rozehrávajícímu brankáři jasně najevo, aby nikam přehnaně nespěchal. Standard má nahráno. Proč toho ale proti slabšímu soupeři nevyužít k vylepšení skóre?

52
    Standard nerušeně kombinuje na své polovině.

49
    Prozatím se hraje fotbal nahoru dolů, ale žádná skutečná šance k vidění zatím nebyla.

49
    Postup královského celku zastavuje ofsajd.

48
    První centr domácích odvrácela obrana Mouscronu z malého čtverce.

47
    Standard opět nechává soupeře kombinovat ve středním pásmu. Bude se opakovat situace ze začátku zápasu?

46
    První akci ve druhé půli mají hosté.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21.35.

Domácí se prvních pár minut na hřišti rozkoukávali, nechávali kombinovat v uctivé vzdálenosti od branky hosty,ale o to rychleji pak udeřili. První dvě varovné střely ještě gólem neskončily, další tři v rychlém sledu už ano. Zápas v těchto chvílích připomínal hru kočky s myší. Za jasného vedení s přibývajícími minutami domácí v náporu polevili a bez sebemenších potíží první poločas dohráli.

45+1

45+1
    Už se hraje téměř minutu přes čas, délku nastavení ale zatím neznáme.

45+1
    Centr skončil u prvního obránce Standardu.

45
    Přímý kop pro Mouscron ze čtyřiatřicetimetrové vzdálenosti z pravé strany hřiště.

44
    Kolmice na nabíhajícího Geoffreye Mujangi Biu byla příliš dlouhá a míč skryl v náručí Cros.

43
    Skrze Ezekiela vede jedna z posledních akcí domácích v prvním poločase.

41
    V závěru prvního dějství se domácí už nikam netlačí, vyklusávají a nechávají v rámci možností hrát soupeře.

39
    Po velmi dlouhé době musel zasahovat také druhý gólman Thuram, se slabší skákající střelou ze střední vzdálenosti si poradil.

37
    S ohledem na tři inkasované branky si Cros snaží zvýšit sebevědomí. Napadajícímu hráči si dovolil udělat pěknou kličku, míč poté ale na pár metr nepřihrál přesně na spoluhráče, nýbrž do autu.

36
    Deset minut do konce prvního poločasu už mají červeno-bílí míč znovu ve své moci a vyhlížejí nejsnazší cestu ke Crosově brance.

35
    Postup Mouscronu zastavuje ofsajd.

34
    Dlouhý centr hostů sice nebyl přesný, ale Scholz se s míčem příliš nepáral a odkopl ho do bezpečí, byť mohl volit ideálnější řešení.

33
    Stejným způsobem se nyní provinil Mujangi Bia a míč se vrací na kopačky hráčů Standardu.

32
    Nyní to zřejmě bude o něco déle, protože lutyšský Trebel fauloval.

31
    Je to až k neuvěření, ale od přibližně osmé minuty si domácí míče prakticky neužili. V kuse vždy maximálně dvacet vteřin.

29
    Jako s malými školáky si teď pohrál střelec druhého gólu Ezekiel, na zakončení mu už ale nezbylo dostatek sil a jeho slabou střelu z úhlu Cros chytil.
    De CAMARGO - 3:0

26
    Standard právě vstřelil branku!
    Třetí gól a zřejmě definitivní hřebíček do rakce Mouscronu přidává IGOR DE CAMARGO. Prosadil se hlavou po centru z pravé strany.
    Dvojitá šance domácích ještě neskončila gólem.

26
    Tohle měl být gól! Centrovaný míč brankář Cros vyrazil, avšak jen na hlavu domácích, kteří nejprve nastřelili břevno a druhou hlavičku v krátkém sledu vyhlavičkovával z brankové čáry obránce. Další gól visí ve vzduchu.

25
    Přímý kop pro Standard Lutych z 32 metrů.

25
    Ezekiel se znovu dral před branku soupeře, nakonec ještě centroval na lépe postaveného spoluhráče, ale míče se zmocnili obránci Royalu. I v této situaci ale zazmatkovali.
    EZEKIEL - 2:0

21
    Hosté jsou jednoduše na ručník. Také dalším průnikem se domácí dostali až před brankáře Crose, jemuž zakončující IMOH EZEKIEL nasadil jesle!

20
    Po faulu Monteyneho je tady další příležitost pro domácí.

20
    Žlutou kartu dostává Monteyne (Royal Mouscron-Péruwelz).

20
    Hosté posledních 12 minut běhají prakticky bez míče. Když už ho získají, obratem o něj přijdou.
    Carcelova střela jen těsně míjí pravou tyč.

17
    A znovu hledala křižná přihrávka Mehdiho Carcelu na pravém křídle. Carcela s míčem udělal pár kroků k brance a vypálil, střela proletěla těsně kolem pravé tyče!

14
    Nejlepší hráč dosavadního průběhu zápasu Carcela se zmocnil rozehrávky soupeře kousek za šestnáctkou, do níž s míčem prokličkoval a po kontaktu s Monteynem padl k zemi. Rozhodčí ale rozpažil a dal pokračovat ve hře.

13
    Během okamžiku převzal iniciativu nad zápasem domácí celek a hráči Mouscron-Péruwelz rázem nestíhají, všude jsou pozdě.

13
    Obránci si s centrem poradili.

13
    Mouscron se musí znovu bránit, Standard bude zahrávat standardku ze třiceti metrů.
    CARCELA - 1:0

10
    Dvě uvolnění a následné střely domácích byly pro Mouscron jasným signálem, že je třeba bránit svědomitěji, hosté tuto zprávu ovšem ignorovali. A tak z pravé strany zamířil k ose hřiště MEHDI CARCELA a střelou z deseti metrů otevřel skóre zápasu.

9
    Svého spoluhráče brzy napodobil Igor de Camargo. I s jeho střelou si brankář hostů poradil.
    Carcelovu střelu brankář Cros vyrazil.

8
    První střelu do prostoru tří tyčí vyslal domácí Mehdi Carcela, Cros ji ale vyrazil.

7
    Standard zatím žádný hon na zisk míče nepořádá, v těchto místech není kombinace Mouscronu nebezpečná.

6
    Faulován byl Peyre, a hosté proto u míče zůstanou.

6
    Prozatím se hraje bez jediné šance.

5
    Žádná šance z této výhody nevyplynula a u míče už jsou znovu hosté.

4
    Faulován byl domácí Adrien Trebel a Standard bude zahrávat přímý kop z větší vzdálenosti. Jasnou variantou je centr do šestnáctky.

2
    Hosté si s míčem v úvodu utkání rozumí lépe.

1
    O úvodní výkop zápasu se postarali domácí hráči.

1

-1
    Mouscron nastupuje do dnešního zápasu celý v modrém, domácí Standard v červeno-bílé kombinaci.

Standard Lutych: Thuram – Arslanagic, Milec, Scholz, Vam Damme, Mehdi Carcela, De Sart, Mujangi Bia, Adrien Trebel, De Camargo, Imoh Ezekiel
    Náhradníci: Kawashima – Fiore, Andrade, Lumanza, Faty, Ono, Hamad, Louis

Royal Mouscron-Péruwelz: Cros – Delacourt, Jeanvier, Monteyne, Peyre, Coeff, Tristan Dingomé, Langil, Michel, Vandendriessche, Rodelin
    Náhradníci: Dumesnil – Mohamed, Verstraete, Houze, Badri, Gano, Turcan

Rozhodčí: Bart Vertenten.
    Kabina domácích je již připravena k dnešnímu utkání.

Co je však pro takto mizerně bodující tým, jakým je Mouscron, nadstandardní, to jsou jeho střelci. Abdoulaye Diaby dokonce s 11 góly celou tabulku střelců vede! Šest gólů pak dal Anice Badri. Standard Lutych má pak ve svém středu devítigólového Geoffreye Mujangiho Biu s osmigólovým Igorem De Camargem.

Royal Mouscron-Péruwelz se naproti tomu trápí a na 13. příčce má náskok pouhého bodu první sestupovou patnáctou příčku. Mouscron navíc už šest zápasů čeká na vítězství, z něhož se naposledy radoval na začátku prosince loňského roku. Ve třech jarních zápasech navíc inkasoval osm gólů, přičemž sám jen jeden dal. Pro zápas s Lutychem zřejmě bude úspěchem, když neprohraje velkým gólovým rozdílem.

Standard Lutych bojuje o co nejlepší výchozí pozici do jarního play-off. Standard je momentálně na páté příčce, avšak na druhé místo ztrácí pouhé čtyři body. Hlídat si ale musí také zadní vrátka, neboť na jeho předposlední příčku zaručující play-off dotírají také Charleroi a Genk. Poté, co se rozeběhla jarní část soutěže Lutych nejprve remizoval, následující dva zápasy ovšem vyhrál a dostal se do formy. Tu nyní okusí i Králové.

V tomto onlajn přenosu z 25. kola belgické Jupiler Pro League se zaměříme na souboj Standardu Lutych s Royal Mouscron-Péruwelz. Jedná se o souboj dvou zcela rozdílných klubů, co se týče jejich postavení v tabulce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.