CHEMCOMEX Praha – Šakalí hněv M. Třebová 2:0 (kon.) | SK Jilemnice – Jílové 2:1 (3:1 po pen.) | SMR PLUS Zlín – Gioia B2Balance Brno 0:4 (kon.)
Větřní – Del FUEGO "B" Plzeň 4:3 (kon.) | Jílové – CHEMCOMEX Praha 0:5 (kon.) | Šakalí hněv M. Třebová – SK Jilemnice 3:2 (kon.)
Del FUEGO "B" Plzeň – SMR PLUS Zlín 1:5 (kon.) | Gioia B2Balance Brno – Větřní 1:4 (kon.) | Jílové – Šakalí hněv M. Třebová 0:1 (kon.)
CHEMCOMEX Praha – SK Jilemnice 2:1 (kon.) | Del FUEGO "B" Plzeň – Gioia B2Balance Brno 2:12 (kon.) | SMR PLUS Zlín – Větřní 1:2 (kon.)
CHEMCOMEX Praha – Gioia B2Balance Brno 6:3 (kon.) | Větřní – Šakalí hněv M. Třebová 3:4 (0:3 po pen.) | Gioia B2Balance Brno – Větřní 1:0 (3:2 po pen.)
CHEMCOMEX Praha – Šakalí hněv M. Třebová 5:0 (kon.)
po penal. (3:1)
SK SICO SC Jilemnice
2:1 (1:1)
AUTOCENTRUM Jílové
Sobota 07.02.2015, 09:35 • Valtice • Český pohár v sálovém fotbalu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:35.

Hezký den z jihomoravských Valtic. V ráji nekonečných vinohradů dnes proběhne finále Českého poháru v sálovém fotbale a my vám z těchto závěrečných bojů nabídneme všechna utkání. Pro město a jeho sportovní halu se navíc jedná o generálku na pořádání Ligy mistrů, která se uskuteční právě na tomto místě 18. – 23. května.

Systém turnaje

Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin, z nichž dva nejlepší postoupí do semifinále, v němž bude nasazen vítěz skupiny proti druhému nejlepšímu z opačné skupiny. Vítězové semifinále postoupí do finále, poražení se v penaltovém rozstřelu utkají o třetí místo.

Ve skupinách je hrací doba stanovena na 2x15 minut hrubého času, při nerozhodném výsledku následují 3 penalty na každé straně. Pokud se ani potom nerozhodne, pokračuje se do rozhodnutí po jedné penaltě na každé straně. Vítěz penaltového rozstřelu získává 1 bod do tabulky navíc.

Play-off se hraje na 2x20 minut hrubého času, případně následuje prodloužení 2x5 minut. Pokud se ani po prodloužení nerozhodne, kope se 5 penalt na každé straně. Pokud ani poté nebude znám vítěz, kope se po jedné penaltě na každé straně.

Skupiny

A

Chemcomex Praha (Kraj Praha)
    Šakalí hněv Moravská Třebová (Východočeský region)
    SK SICO Sportovní centrum Jilemnice (Liberecký kraj)
    Autocentrum Jílové (Ústecký kraj)

B
    SMR Plus Zlín (Zlínský kraj)
    Gioia B2Balance Brno (Jihomoravský kraj – pořadatel)
    Bombarďáci Větřní (Jihočeský kraj)
    Del FUEGO Plzeň "B" (Plzeňský kraj)

SK SICO SC Jilemnice: Tomeš – Brádle, Fišar, Kraus (C), Machát, Paulů, Smolík, Srkal, Šnorbert. Trenéři: Szabo, Jedlička.

AUTOCENTRUM Jílové: Pekař (C) – Čermák, Malowanyj, Huček, Klimeš, Rangl, Hadrava, Z. Michalec. Hrající trenér: L. Michalec.

1

1
    Jílové ztratilo míč, Srkal ale nedokázal akci Jilemnice rozvinout k čemukoliv většímu.

2
    Jilemnice držela soupeře v šachu, dokud Paulů špatně nerozehrál a Jílové nešlo samotné na branku. Velká šance končí žlutou kartou pro brankáře Miroslava Tomeše, který zahrál rukou mimo brankoviště.

2
    Signál nakonec Jílové nevyšel.

3
    I druhé utkání skupiny A je od začátku opatrné.

3
    Průnik Macháta včasným pádem pod nohy zastavil Pekař.

4
    Krásná akce Jilemnice na jeden dotek skončila u Šnorberta, jenž zakončoval do odkryté části branky, kam se ale včas dokázal vrhnout Pekař!

4
    O další průnik se pokusil Šnorbertr, Čermák jej ale vytlačil do autu.

5
    Čermák skvěle poslal za obranu Rangla, jenž ihned pálil. Naštěstí pro Jilemnici směřoval míč vysoko nad Tomešovu branku.

5
    O střelu se pokusil Michalec, trefil ale pouze nejblíže postaveného protihráče.

6
    Jílové zastavilo zdlouhavou kombinaci Jilemnice, nicméně samotné nic nevymyslelo.

6
    Z pravé strany o postranní čáry vypálil Paulů, nepřesně.

6
    Čermák do diagonály skvěle vyslal Klimeše, jenž ale zřejmě přihrávku neočekával a nakonec v polopádu zakončoval do boční sítě.

7
    Následně se před branku natlačil mimořádně aktivní Čermák, nicméně zakončení se mu příliš nepovedlo a Tomeš ke své pravé tyči v pohodě došel pro míč.

7
    Machát našel Krause, jenž zakončoval z otočky. První střela nebyla nebezpečná, nicméně následná dorážka už měla skončit gólem. Kapitán Jilemnice ale přestřelil odkrytou horní polovinu branky!

8
    Pokus Jilemnice o signál skončil nepřesnou přihrávkou Srkala na Krause.

8
    Jílové právě vstřelilo branku!
    Krausovu přihrávku před branku zužitkoval MAREK SRKAL, jenž do protipohybu Pekaře vstřelil první branku utkání.

9
    Jilemnice si ještě předtím vyžádala oddechový čas.

9
    Jílové vyrazilo do útoku, akce ale byl přerušena a následně i zastavena. Do brejku vyrazila Jilemnice, Kraus ale z velké dálky a z pádu zakončoval vedle.

10
    Malowanyj udělal chybu, Jilemnice šla dva na dva, Machátovo zakončení ale skončilo na Ranglovi.

10
    Paulů se pokusil vystřelit, míč se ovšem odrazil jen k Machátovi, jehož střela z osy hřiště byla rovněž sražena do bezpečí.

11
    Machát vystihl rozehrávku soupeře a vypadalo to na další brejk.

12
    Kraus se po autovém vhazování dvakrát dostal ke střele, první ale trefil Paulů a jeho záda a následně mířil nártem do protihráče.

12
    Jilemnice je směrem dopředu mnohem aktivnější, chybí ji ale více střelby.

12
    Smolík uvolnil na straně Krause, ten ale pálil jen do boční sítě.

12
    AUTOCENTRUM Jílové rovněž využilo možnosti vzít si oddechový čas.

12
    Nepřesná kobinace po rozehrávce Rangla na Michalce končí u Tomeše.

13
    Jilemnice svírá svého soupeře na jeho polovině, zatím se nikdo neodhodlal ke střele.

13
    Pekařova rozehrávka přes půl hřiště skončila u Michalce, který si s těžkým míčem neporadil.

14
    Srkal si navedl míč na střed hřiště a doslova vyprášil Pekařovy rukavice.

14
    Už to vypadalo, že Jílové prováhá další možnost, opak je ale pravdou. Ranglovi se nepodařilo vystřelit po přihrávce Čermáka, míč si ale vzal JAKUB HADRAVA a přesnou střelou k pravé tyči překonal Tomeše.

15
    Na závěr první půle je v útoku opět Jilemnice.

15
    Na závěr chtěl Paulů zrychlit hru, přihrávka se mu ale nepovedla a tím první půle končí.

Jílové nakonec v prvním poločase dokázalo srovnat, lepším týmem ale byla Jilemnice. Druhý poločas tak bude stále otevřený.

16

16
    Kraus se na pravé straně uvolnil a potom vstřelil vedle Pekařovy branky.

17
    Srkalova nepřesná rozehrávka končí opět míčem pro Jílové.

17
    Jilemnice opět drží soupeře pod tlakem.

18
    Ani jeden z týmů se ve druhém poločase ještě nedostal ke střele.

19
    Čermák si při autovém vhazování zaběhl za obranu a pokoušel se vystřelit z voleje, bránící protihráč před ním ovšem hlavou zasáhl.

19
    Krásné kombinaci Jílové chybělo už jen lepší zpracování Michalce. Kdyby si převzal míč do běhu, šel by sám na branku!

19
    Následně se už Michalec ke střele dostal, Tomeš skvěle zasáhl nohami.

20
    Po autovém vhazování pálil do boční sítě Čermák.

21
    Šnorbertovu ránu z osy hřiště Pekař celou dobu viděl a nedělalo mu tak problém zasáhnout.

21
    Machát posadil Rangla, potom ale před ním byl ještě jeden z hráčů Jílového a střela nakonec k Pekařovi vůbec neprošla.

22
    Brádle našel obloučkem Krause, ten ale z otočky pálil jen do brankáře! Následná dorážka rovněž gól nepřinesla.

22
    Jílové si vzalo oddechový čas. Podle trenéra je teď Jilemnice doslova zadřela.

22
    Po autovém vhazování Smolíka pálil Paulů a tato střela hodně pálila. Pekař si nakonec u své pravé tyče i za cenu posunutí branky poradil.

23
    Čermák šel do samostatného úniku, zpomalila jej ale přihrávka a nakonec byl faulován.

23
    Po autovém vhazování pálil z voleje nejlepší hráč Čermák jen do boční sítě.

23
    Oddechový čas si vyžádala také Jilemnice.

23
    Hadrava se prodíral po levé straně, byl ale tísněn a nedokázal vystřelit přesně.

24
    Srkal si po autovém vhazování zpracoval míč na prsa a potom nepřesně vypálil. Brankáři se zatím příliš nezapotili.

25
    Rangl byl vysunut za obranu Jilemnice, i on ale musel dlouho čekat na míč a nakonec svůj útok dovedl jen za koncovou čáru.

25
    Hadravova střela z poloviny hřiště skončila jen míčem pro Jilemnici.

25
    Paulů pálil z poměrně velké dálky a velmi tvrdě, branku ale minul.

26
    Fišarova střela z osy hřiště skončila v Pekařových rukavicích. Brankář Jílového si výborně vyšel před hráče a neměl problém.

27
    Paulů to tentokrát zkusil technicky, Pekař si ale opět našel prostor a míč schoval do koše.

27
    Klimeš poslal před branku míč úplně volnému Ranglovi, ten ale zřejmě zavřel oči a nechal vyniknout Tomeše! Zákrok utkání.

28
    Jilemnice se ihned zase nasměrovala na útočnou polovinu, Srkal vypálil z osy hřiště jen k Pekařovi.

28
    Tentokrát to Srkal zkusil průnikem, Pekař vyběhl a zakročil.

29
    Michalec obral Jilemnici o míč, jenomže pak si s ním neporadil a nemohl jít sám na branku.

29
    Kraus se skvěle uvolnil kolem Rangla a vypálil jen do Pekaře. Následně z voleje po autovém vhazování pálil Srkal, branku ale vysoko přestřelil.

30
    Poslední minuta utkání. Pokud nepadne gól, uvidíme pokutové kopy.

30
    Kraus pálil z otočky mimo.

30
    Kraus byl faulován v nepříjemné blízkosti od Pekařovy branky. To bude pro Jílové hodně nepříjemné.

30
    Srkal ale přestřelil branku, Ranglův faul zůstal nepotrestán.

Druhý poločas skončil.

Střílení penalt začíná.

1. série
    1:0
    Pekař šel na zem, David Paulů se trefil přesně pod břevno.

1. série
    1:0
    Radek Rangl pálil po zemi, Tomeš jeho úmysl vystihl.

2. série
    2:0
    Marek Srkal poslal brankáře k pravé tyči a sám pálil k levé.

2. série
    2:1
    Jakub Hadrava se prosadil bombou pod břevno.

3. série
    3:1
    Brankář Miroslav Tomeš nebyl k penaltě připuštěn, to ale vůbec nevadí, protože jeho zástupce Tomáš Fišar se prosadil a rozhodl o vítězství Jilemnice.

V penaltovém rozstřelu zvítězil tým SK SICO SC Jilemnice.
    Autorem vítězné branky je MAREK SRKAL.

První zápasy skupiny A jsou za námi, rychle se přesouváme do skupiny B. (10:25:10)