CHEMCOMEX Praha – Šakalí hněv M. Třebová 2:0 (kon.) | SK Jilemnice – Jílové 2:1 (3:1 po pen.) | SMR PLUS Zlín – Gioia B2Balance Brno 0:4 (kon.)
Větřní – Del FUEGO "B" Plzeň 4:3 (kon.) | Jílové – CHEMCOMEX Praha 0:5 (kon.) | Šakalí hněv M. Třebová – SK Jilemnice 3:2 (kon.)
Del FUEGO "B" Plzeň – SMR PLUS Zlín 1:5 (kon.) | Gioia B2Balance Brno – Větřní 1:4 (kon.) | Jílové – Šakalí hněv M. Třebová 0:1 (kon.)
CHEMCOMEX Praha – SK Jilemnice 2:1 (kon.) | Del FUEGO "B" Plzeň – Gioia B2Balance Brno 2:12 (kon.) | SMR PLUS Zlín – Větřní 1:2 (kon.)
CHEMCOMEX Praha – Gioia B2Balance Brno 6:3 (kon.) | Větřní – Šakalí hněv M. Třebová 3:4 (0:3 po pen.) | Gioia B2Balance Brno – Větřní 1:0 (3:2 po pen.)
CHEMCOMEX Praha – Šakalí hněv M. Třebová 5:0 (kon.)
SMR PLUS Zlín
1:2 (0:1)
Bombarďáci Větřní
Sobota 07.02.2015, 15:25 • Valtice • Český pohár v sálovém fotbalu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:25.

Hezký den z jihomoravských Valtic. V ráji nekonečných vinohradů dnes proběhne finále Českého poháru v sálovém fotbale a my vám z těchto závěrečných bojů nabídneme všechna utkání. Pro město a jeho sportovní halu se navíc jedná o generálku na pořádání Ligy mistrů, která se uskuteční právě na tomto místě 18. – 23. května.

Systém turnaje

Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin, z nichž dva nejlepší postoupí do semifinále, v němž bude nasazen vítěz skupiny proti druhému nejlepšímu z opačné skupiny. Vítězové semifinále postoupí do finále, poražení se v penaltovém rozstřelu utkají o třetí místo.

Ve skupinách je hrací doba stanovena na 2x15 minut hrubého času, při nerozhodném výsledku následují 3 penalty na každé straně. Pokud se ani potom nerozhodne, pokračuje se do rozhodnutí po jedné penaltě na každé straně. Vítěz penaltového rozstřelu získává 1 bod do tabulky navíc.

Play-off se hraje na 2x20 minut hrubého času, případně následuje prodloužení 2x5 minut. Pokud se ani po prodloužení nerozhodne, kope se 5 penalt na každé straně. Pokud ani poté nebude znám vítěz, kope se po jedné penaltě na každé straně.

Skupiny

A

Chemcomex Praha (Kraj Praha)
    Šakalí hněv Moravská Třebová (Východočeský region)
    SK SICO Sportovní centrum Jilemnice (Liberecký kraj)
    Autocentrum Jílové (Ústecký kraj)

B
    SMR Plus Zlín (Zlínský kraj)
    Gioia B2Balance Brno (Jihomoravský kraj – pořadatel)
    Bombarďáci Větřní (Jihočeský kraj)
    Del FUEGO Plzeň "B" (Plzeňský kraj)

SMR PLUS Zlín: O. Soukeník (C) – Haloda, Helešic, Hubáček, Chvíla, Janík, Kostka, Kovář, Křepelka, Světlík, Valkovič, Zapletal. Trenér: J. Soukeník.

Bombarďáci Větřní: Beránek – Bordač, Cais, Ginzel, Grznárik, Gutheis, Sedlák, Soukup, Weinhard, Žilenko. Trenéři: Klabouch a Šilhán.

1

2
    Kovář vystřelil hodně nebezpečně, Beránek stačil míč vytěsnit těsně mimo bránu.

2
    Na druhé straně musel poprvé zasahovat brankář Soukeník po nepříliš razantní střele Sedláka.

3
    Beránek našel dalším dlouhým obloučkem Bordače, který vypálil ostře z úhlu, Soukeník si svou levou tyč pohlídal.

4
    Weinhard pálil nad bránu.

5
    Kostka přihrával míč do ohně, kde ovšem trefil pouze kopačku soupeřova hráče.

6
    Větřní právě vstřelilo branku!
    Větřní otevírají skóre zápasu, Míč si vzal JAKUB GRZNÁRIK a prostřelil Soukeníka.

6
    Po faulu Gutheise, který vzbudil velké emoce zahrávali standardku hráči Zlína, tu ovšem nevyřešili nejšťastněji a Beránek zasahovat nemusel.

7
    Beránek zahrál rukou mimo vymezené území. Standardka pro Zlín.

8
    Kostka napálil ze standardní situaci tyčku.

8
    Žlutou kartu obdržel Ivo Světlík.

9
    Zapletal se ocitl před bránou Větřní, svou vyloženou šanci ovšem neproměnil, když nedokázal obehrát gólmana Bombarďáků.

9
    Tento zápas je hodně vyostřený a tak není nouze o ostré zákroky a vyhrocené situace. Rozhodčí nyní udělil hned dvě žluté karty, nejprve Radku Soukupovi a poté také Janu Chvílovi.

10
    Haloda dostal přihrávku napravo k postranní čáře, po zpracování se rozhodl poslat míč ke vzdálenější tyči, kterou ovšem minul.

12
    Kovář vystřelil zpoza pokutového území, Beránek si pohlídal prostor mezi nohami, kam Kovář mířil.

12
    Bombarďáci Větřní si vzali oddechový čas.

13
    Kostka vystřelil k bližší tyči, kde byl připravený Beránek a opět zakročil.

14
    David Kostka ostře fauloval soupeře obdržel žlutou kartu. Navíc se jednalo o šestý faul Zlína, takže Větřní bude kopat penaltu.

14
    Exekutor z Větřní penaltu neproměnil, trefil jen tyčku, proti následně dorážce vytáhl Soukeník výstavní zákrok.

15
    Haloda se dostal do blízkosti Beránka, tváří v tvář gólmanovi Větřní však poslal míč těsně mimo bránu.

První půle velmi vyostřené bitvy o postup do další části je u konce, Větřní vedou nejtěsnějším možným náskokem, ale utkání je jinak velmi vyrovnané.

16

16
    Po Halodově střele dorážel Kostka, který Beránka ovšem nepřekonal.

17
    Na palubovce by se emoce daly krájet, rozhodčí odpískal další faul.

17
    Cais se ujal exekuce a trefil jen skrumáž před bránou.

18
    Světlík nahodil míč obloukem na bránu, tohle byla snadná kořist pro Beránka.

19
    Bordač orazítkoval svou křižnou střelou tyčku, míč se odrazil na kopačku PETRA GUTHEISE, jenž vzápětí svou přesnou střelou prostřelil Soukeníka.

21
    Weinhard přihrál Grznárikovi, který sice mohl pálit do odkryté klece, už byl ale hodně v úhlu, následně poslal Grznárik míč pouze do připraveného hráče na brankové čáře.

21
    Rozhodčí udělil již čtvrtou žlutou kartu v tomto klání, tentokrát ji od sudího viděl Jakub Grznárik.

23
    Výhodná pozice pro Větřní, Bordač ovšem netrefil brankový prostor.

23
    Beránek vyslal od vlastní brány dlouhý nákop, kterým ovšem přestřelil protější branku.

25
    SMR PLUS Zlín právě vstřelil branku!
    Hráči Zlína ještě dramatizují tohle utkání. Když už se zdálo, že obrana Větřní eliminuje kombinaci soupeře, odrazil se míč na volného DAVIDA KOSTKU, jenž neváhal a uklidil míč za Beránka.

26
    Kostka napálil míč od půlící čáry, ten od zad jednoho z hráčů změnil směr a málem zapadl do brány!

28
    Jeden z hráčů Větřní nyní tečoval míč tak nešikovně, že ten málem zaplachtil do brány, nakonec zaplachtil těsně nad bránu.

28
    Zlínská střídačka se ještě nevzdává, bere si oddechový čas, do konce normální hrací doby zbývají dvě a půl minuty.

28
    Soukup fauloval Kováře, standardka pro Zlín.

28
    Exekuce se ujal Kostka, který ovšem jen napálil připravenou zeď.

29
    Útočný faul Kováře je již pátým zlínským v tomhle poločase, další prohřešek rovná se penalta.

29
    Zlín drží míč a drží svého soupeře pod tlakem.

30
    V začínající poslední minutě sice mají hráči Zlína míč na kopačkách, ovšem Větřní dobře zahušťuje prostor před bránou.

30
    25 sekund před koncem si bere Větřní oddechový čas.

30
    Janík zakončoval v blízkosti Beránka, toho ovšem nepřekonal.

Vyhecované utkání vítězí hráči Větřní, kteří tedy vítězí skupinu B postupují do semifinále z prvního místa. Tam se střetnou s Moravskou Třebovou. (16:59:12)