Středa 11.02.2015, 18:00Chance Extraliga mužů

Sestavy a branky:

HC Dukla Praha: Petržala, Rangl – Sviták 8/4, Petružela 6, Mubenzem 4, Reichl 4, Jeníček 3, Šimůnek 3, Šůstek 3, Březina 2, Kastner 1, Kývala 1, Fulnek, Kern

HC Zlín: Hrdina, Šidlík – Zbránek 7/1, Kafka 3, Mužík 3/3, Dujčák 2, Indrák 2, Plšek 2, Doležel 1, Gábriž 1, Poloz 1, Buček, Šáš, Žůrek (13:25:23)

Pavel Farář, manažer týmu Dukla Praha: „V utkání oba celky předvedly hodně technických chyb, tudíž to nebyla žádná velká házenkářská kvalita. Na konečném výsledku se mohlo podepsat také to, že je dnes středa a Zlín cestoval do Prahy čtyři hodiny. Rozhodnuto bylo prakticky po prvním poločase, když jsme vedli o devět branek.“

Jiří Mičola, trenér týmu HC Zlín: „Utkání se rozhodlo v prvním poločase, kdy nás domácí přehráli svým důrazem a nasazením. Druhý poločas jsme pak už v mezích normy odehráli důstojně. Měli jsme tam také nějaké šance, Dukla se ale uklidnila, hrála si svojí hru a my jsme jí nedokázali vzdorovat.“

Dnešní utkání Dukla dotáhla do zdárného konce, když předpokládaně přehrála svého soupeře vysokým rozdílem za konečného stavu 35:22. Připisuje si tak 2 body do extraligové tabulky a od zítřka už se může plně připravovat na nadcházející střetnutí s ABC de Braga v Challenge Cupu.

60
    Konec zápasu. (35:22)

60
    Z pivota přidává gól Vít Reichl. (35:22)

59
    Vypadalo to, že Rangl si chce dát další gól v této sezóně, když vybíhal směrem k soupeřově bráně, ovšem zlínští hráči mu míč sebrali a mohli trefovat do prázdné brány. (34:22)

59
    Přesný roh branky trefuje Michal Gábriž. (34:21)

58
    Následuje time out Zlína. (34:20)

58
    První gól v tomto zápase zaznamenal také Daniel Kývala. (34:20)

57
    Střela Víta Reichla končí v rukou brankáře, na druhé straně střílí Gábriž nad. (33:20)

56
    Při pasivitě to třikrát zkoušel Michal Gábriž, pokaždé byl zblokován. (33:20)

55
    Rychlá střela přichází z ruky Dieudonné Mubenzema. (33:20)

54
    Rangl si připisuje úspěšný zákrok. (32:20)

53
    Z levého křídla se prosazuje Jan Zbránek, ihned odpovídá gólem Mubenzem. (32:20)

52
    Individuální akci předvedl Radek Doležel. (31:19)

52
    Z dalšího rychlého útoku dává Jakub Sviták. (31:18)

51
    Z rychlého útoku přidává 30. gól Dukly Ondřej Šimůnek. (30:18)

50
    Zlín si bere oddechový čas. (29:18)

50
    K další střele se dostal Jakub Sviták. (29:18)

49
    Z proskoku se prosazuje Dieudonné Mubenzem. (28:18)

48
    Při pasivitě střílel Plšek, Daniel Rangl míč chytá. (27:18)

47
    Rangl chytá Doleželovu střelu. Do šance se ihned dostal Šůstek a dává. (27:18)

46
    Rangl vyběhl z brány, aby chytil přihrávku, tento manévr mu ovšem nevyšel, a Poloz tak mohl střílet do prázdné brány. (26:18)

45
    Dukelskou obranu i brankáře překonává Indrák. (26:17)

45
    Zlín se dostal do rychlého protiútoku, střílí ovšem nad. (26:16)

44
    Dukla si bere oddechový čas. (26:16)

44
    Krásným podstřelem překonává Rangla Michal Indrák. (26:16)

43
    Další gól přidává Štěpán Jeníček. (26:15)

42
    Z postupného útoku dává Mubenzem, z rychlého ihned Jan Petružela. (25:15)

41
    Z levého křídla to technicky zkoušel Zbránek, přestřeluje ovšem branku. (23:15)

41
    Mubenzem střílí přímo do brankáře. (23:15)

40
    Sedmimetrový hod proměňuje David Mužík. (23:15)

39
    Z pravého křídla střílí Jeníček. (23:14)

38
    Rangl si dobře počkal na Polozovu střelu. (22:14)

37
    Zlín začíná snižovat. Tentokrát dává gól Kafka. (22:14)

37
    Rychlým útokem se prezentuje Jan Zbránek. (22:13)

36
    Dukla si udržuje desetigólový náskok. (22:12)

35
    Z levého křídla je úspěšný Jan Zbránek. (21:12)

35
    Sviták sice získal balón, ale rychlý útok neproměnil. (21:11)

34
    Z těžkého úhlu dává Petružela. (21:11)

34
    Proti Ranglovi se ze sedmimetrového hodu prosazuje David Mužík. (20:11)

33
    Individuální akcí se prezentoval Jakub Sviták. (20:10)

32
    Desátý gól Zlína přidává Rudolf Kafka. (19:10)

32
    Jan Petružela zvyšuje náskok. (19:9)

31
    Polozova střela končí v rukou brankáře. (18:9)

30
    V posledních vteřinách z dálky ještě dává David Šůstek. (18:9)

30
    Zlín využil přečíslení a snižuje stav. (17:9)

29
    Na dvě minuty vyloučen Ondřej Šimůnek. Zlín bude zahrávat sedmimetrový hod. David Mužík Petržalu překonává. (17:8)

28
    Petružela z náskoku přidává další gól. (17:7)

27
    Šůstek nepřesnou nahrávkou ztrácí míč. Ztráta následuje i na straně Zlína a díky tomu se Štěpán Jeníček mohl přesunout do rychlého útoku. (16:7)

26
    Time out si bere domácí tým. (15:7)

26
    Při signalizované pasivitě musel střílet Mubenzem, střela šla vedle. (15:7)

25
    Filip Dujčák přidává gól, za faul na něj vidí dvě minuty Jakub Kern. (15:7)

24
    Rychlý útok s přehledem zakončuje Jan Petružela. (15:6)

23
    Petržala vychytal pravé křídlo. A Sviták dobře našel volného Reichla na pivotu. (14:6)

22
    Indrák přidává šestý gól Zlína. (13:6)

22
    Žlutá karta pro Jana Petruželu. (13:5)

21
    Sviták i na počtvrté ze sedmimetrové vzdálenosti neomylný. (13:5)

21
    Při pasivní hře nastřelil Indrák tyč dukelské brány. (12:5)

20
    Do pohodlného úhlu si naběhl Jan Petružela a dává gól. Navíc je vyloučen David Poloz. (12:5)

19
    Zlínu nařízen sedmimetrový hod. Poloz střílí pouze do tyče. (11:5)

18
    Z křídla je přesný Jan Zbránek. (11:5)

18
    Úplně volný se na brankovišti objevil Březina a sám zakončuje. (11:4)

17
    Petržala vychytal střelu Jana Šáše. Domácí se okamžitě dostali do protiútoku a zakončuje jej Ondřej Šimůnek. (10:4)

16
    Hosté reagují oddechovým časem. (9:4)

16
    Poloz získal míč, Zlín o něj ovšem zbrklou přihrávkou zase přichází. Na druhé straně odpískán Mubenzenovi útočný faul. Sviták opět balón získává a rychlý útok proměňuje Šimůnek. (9:4)

15
    Robert Plšek snižuje stav. (8:4)

14
    Domácí navyšují skóre. Následuje technická střela hostí a rychlý brejk Víta Reichla. (8:3)

13
    Plšek se štěstím dopravil míč až do brány. (6:3)

13
    Dvojnásobné vyloučení za pošťuchování jde na triko Jakuba Kastnera a Filipa Dujčáka. (6:2)

12
    Domácí ovšem přichází o míč a dávají šanci svému soupeři. (6:2)

12
    Petržala si připisuje dva dobré zákroky. (6:2)

11
    Následuje gól Filipa Březiny a navíc je za faul na něj vyloučen Michal Indrák. (6:2)

10
    Sedmička nařízena i pro celek Zlína. Petržala Jana Zbránka vychytal. (5:2)

9
    Následuje vyloučení zlínského hráče a také sedmimetrový hod. Sviták se ani tentokrát nemýlí. (5:2)

9
    Polozova střela byla dobře zblokována. (4:2)

8
    Za faul na Kastnera nařízen sedmimetrový hod, který Sviták opět dává. (4:2)

7
    Žlutá karta putuje na dres Zbranka. (3:2)

7
    Tomáš Petržala chytá Kafkovu střelu. (3:2)

6
    Na dvě minuty vyloučen Jakub Kern. (3:2)

6
    Šůstek okamžitě odpovídá. (3:2)

5
    Sedmimetrový hod za Zlín proměňuje. (2:2)

4
    Na druhé straně Dukla ztrácí míč. (2:1)

3
    Krásnou dohrávkou do pivota Zlín snižuje. (2:1)

3
    Šimůnek střílí z pivota (2:0)

2
    Indrák střílí v náskoku mimo (1:0)

2
    Žlutou kartu inkasuje Indrák. Navíc je nařízen sedmimetrový hod Dukly, kterou Sviták proměňuje. (1:0)

1
    Při signalizované pasivitě musel střílet Indrák. Petržala ovšem chytá. (0:0)

1
    První útok zahajují hráči Zlína (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

V 18. kole uvidíme na pražské palubovce zápas Dukly proti Zlínu. Kvůli účasti pražského celku v Challenge Cupu se toto kolo bude předehrávat v netradičním středečním čase.

HC Zlín se svými 10 body zaujímá 10. příčku v tabulce. Moravský tým začal jarní část domácí prohrou s prozatímním vedoucím ligy z Plzně.

Dukla svůj poslední zápas sehrála v hale svého soupeře z Brna. Po velmi vyrovnaném utkání dokázala získat alespoň bod ve svůj prospěch. V zápase podržel svůj tým především David Šůstek s devíti přesnými zásahy.