po penal. (3:4)
FC Méty
0:0 (0:0)
Stade Brestois 29
Čtvrtek 12.02.2015, 19:45 • Stade Saint-Symphorien, Longeville-lès-Metz • Francouzský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzský pohár má na programu osmifinále a my budeme sledovat duel mezi Metz a Stade Brest. Mírným favoritem tohoto zápasu je domácí celek.

FC Metz zatím odehrál v poháru dva zápasy. Nejdříve porazil 2:1 celek Espinal a poté narazil na tým Avranches. I tento duel dnes domácí borci zvládli, vyhráli 3:0 a postoupili tedy do osmifinále.

Stade Brestois odehrál o dva zápasy více, tedy hned čtyři duely. Nejdříve porazil 5:0 celek Grace, poté 1:0 tým Paris FC, následovalo těsné vítězství 1:0 nad Lavalem a naposledy výhra 3:1 nad týmem Cholet.

Poslední vzájemné zápasy

Metz – Brest 1:0
    Brest – Metz 0:3
    Metz – Brest 0:0
    Brest – Metz 2:1

FC Metz: Carrasso – Choplin, Metanire, Marchal, Rivierez, Krivets, N´Gbakoto, Ikaunieks, Kashi, Sassi, Maiga

Stade Brestois: Hartock – Tritz, Traoré, Falette, Moimbé – Perez (cap),Toure, Belghazouani, Pelé- Courtet, Adnane

Rozhodčí: Delerue – Debart, Cano.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel začne za malý okamžik.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří se okamžitě vydali dopředu.

2
    Jenže hosté chybovali a domácí se hned hnali do přečíslení, ale rychlou akci nakonec zakončit nedokázali.

3
    Tritz nedokázal zpracovat míč na pravé straně a ten nakonec doputoval až do zámezí.

5
    Po další akci je tu první rohový kop pro Metz.

6
    Z rohu ale nic nebylo, protože Brest se dokázal v pohodě ubránit a na první střelecký pokus tedy stále čekáme.

8
    Domácí jsou aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale hosté zatím pozorně brání.

9
    A další akce domácích skončila zbytečným útočným faulem a na tahu je Brest.

10
    A byla z toho první velká šance! Po hezké narážečce se do vápna dostal Adnane, který ale zakončení vůbec nezvládl a míč poslal vysoko nad branku!
    První velká šance zápasu

12
    U míče jsou opět hostující fotbalisté, kteří se snaží něco kloudného vymyslet.

13
    Hosté se dostali do vápna domácích, ale k zakončení se nedostali. Nakonec je z toho alespoň roh pro Brest.

14
    Ze svého prvního rohového kopu Brest nic nevytěžil a na první branku tedy stále čekáme.

14
    Po další akci je tu opět roh pro hosty.

15
    Brest tlačí. Po zásahu domácího hráče je tu třetí roh pro hosty.

15
    I tentokrát se ale domácí ubránili a vydali se dopředu, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou.

16
    Na druhé straně měl práci Carrasso, ale se slabým pokusem si dokázal v pohodě poradit.

17
    Hosté přidali a je to znát. Po skluzu Marchala je tu další roh pro Brest.

18
    Ale ani z jednoho rohu nic nebylo. Celek Metz tak hraje s Brestem stále bez branek.

20
    Žlutou kartu dostává Moimbé (Stade Brestois).

21
    Po bleskové kombinační akci je tu další roh, tentokrát pro domácí.

22
    Ale ani domácí fotbalisté se k ničemu nedostali a Hartock tak zasahovat nemusel.

24
    Po střele z úhlu měl Carrasso hodně práce, ale poradil si a míč dokázal vyrazit na roh! To nebyl špatný pokus hostujícího hráče.
    Carasso měl hodně práce po střele z úhlu

25
    Po rohu hlavičkoval z malého vápna Pelé, ale měl to těžké a míč nakonec skončil těsně vedle pravé tyče!

27
    Po faulu budou domácí zahrávat zajímavou standardní situaci z levé strany...

28
    Hartcock vyběhl, ale k míči se nedostal. Pro hosty to ale dobře dopadlo, protože žádný z domácích borců nedokázal míč uklidit do branky.
    Štestí pro hosty

29
    Nyní se ke střele z hranice velkého vápna dostal Kashi, ale jeho pokus byl zblokován.

31
    Je za námi úvodních třicet minutek a celek Metz hraje s Brestem stále 0:0. Viděli jsme několik šancí, ale z žádné branka nepadla. Rozhodně se ale nenudíme.

33
    Domácí chtěli pokutový kop, ale Marchal podle rozhodčího ve vlastním vápně rukou nezahrál.

35
    Oba celky se tlačí dopředu, ale ve finální fázi se ani jednomu nedaří podle představ.

36
    A po další akci je tu rohový kop pro domácí.

37
    Ale ani ze svého třetího rohu nedokázali domácí něco vymyslet a stav zápasu se tedy stále nemění.

38
    Žlutou kartu dostává Sassi (FC Metz).

39
    Další slibnou akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

41
    Žlutou kartu dostává Tritz (Stade Brestois).

43
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.

44
    Kashi vymyslel dobrý centr z pravé strany, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprodral.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které zatím branku nenabídlo. Šancí jsme viděli několik, ale ve finální fázi se ani jednomu celku nedařilo podle představ a je jasný, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 20:45.

Hráči jsou zpět na trávníku. Druhý poločas začne za malý okamžik.

46

48
    A Carrasso hned v úvodu druhého poločasu podržel svůj celek! Po centru hlavičkoval Adnane z malého vápna, ale Carrasso pokus zlikvidoval!
    Carraso podržel svůj celek

49
    Dopředu se vydali i hosté, ale vše skončilo nepřesným centrem.

50
    Hosté to sehráli velmi dobře, ale Belghazouani byl natlačen do zámezí a od své branky bude rozehrávat Carrasso.
    Zápasová momentka

52
    Hosté se usadili na polovině domácího celku, ale zatím nic nevymysleli.

53
    Domácí velmi dobře brání a hosté kombinují daleko od branky, kterou střeží Carrasso.

55
    Do velké šance se dostával domácí Sassi, ale nakonec před ním skvěle zasáhl Hartock, který míč sebral.

57
    Hosté nyní skvěle napadali a domácím nezbylo nic jiného, než míč nakopnout dopředu, kde ho sebral Tritz.

59
    Belghazouani se hezky uvolnil a zkusil to z hranice velkého vápna, ale s jeho pokusem si Carrasso v pohodě poradil.

61
    Je před námi posledních třicet minutek a stav zápasu je stále 0:0. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne, bude to ještě hodně zajímavé.

63
    Domácím útočná akce nevyšla, protože vše skončilo hodně nepřesným centrem.

65
    Domácí kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Hartock.

66
    A Hartock musel vyběhnout daleko ze své branky, ale zvládl to, u míče byl jako první a poslal ho do zámezí.

68
    Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Ikaunieks, přichází Falcon.

70
    Ani jednomu celku se v útočné fázi příliš nedaří. Je před námi posledních dvacet minutek, tak uvidíme, zda se dočkáme vedoucí a možná i vítězné branky.

72
    Sassi to zkusil z dobrých dvaceti metrů a nebyl to vůbec špatný pokus, ale míč nakonec skončil těsně vedle pravé tyče!
    Sassi to zkusil

73
    Na druhé straně vybojovali hosté rohový kop.

74
    Po centru si ale pro míč došel Carrasso, který tak výrazně pomohl svým zadákům.

76
    Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale Kashi nedokázal kulatý nesmysl zpracovat.

77
    Domácí hráč uklouzl ve vápně, ale hosté toho nedokázali využít a stav zápasu se tedy stále nemění.

79
    Útočné snažení hostů ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

81
    Posledních deset minutek mají oba celky, aby duel rozhodly. Jinak je na řadě prodloužení a pokud ani v tom branka nepadna, tak penaltová loterie.

83
    Konec zápasu je už hodně opatrný a vypadá to, že v řádné hrací době se branky opravdu nedočkáme.

84
    Hosté získali míč a šli do přečíslení, ale nevyřešili to dobře a nakonec se nedostali ani do zakončení.

86
    Střídání v týmu Stade Brestois: ze hřiště odchází Belghazouani, přichází Khaled.

88
    Žlutou kartu dostává Krivets (FC Metz).

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí přidal 60 sekund.

90+2
    Hosté ještě zahrávali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.

90+2
    Druhý poločas skončil.

Devadesát minut branku nenabídlo a o postupujícím tak rozhodne prodloužení, případně pokutové kopy. Duel bude pokračovat za malý okamžik.

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Brest se okamžitě vydal dopředu, ale po centru sebral míč Carrasso.

94
    Následnou akci domácích ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

95
    Rohový kop pro Brest.

95
    Práci měl opět Carrasso, ale i tentokrát míč pohodlně sebral.

97
    Maiga se dostával na malém vápně do šance, ale nakonec zakončit nedokázal a kulatý nesmysl skončil v zámezí.

99
    Vše podstatné se odehrává uprostřed hrací plochy a na branku stále čekáme.

101
    Domácím akce vůbec nevyšla a k míči se dostal Hartock, který nikam nepospíchá.

102
    Po střele z dálky musel zasahovat Hartock, ale s přízemním pokusem si v pohodě poradil.

104
    Po centru se na zadní tyči objevil Adnane, ale zakončení nezvládl a branku vůbec netrefil!

105
    Rohový kop pro celek Metz.

105
    Po závaru nedokázali domácí zakončit a stav zápasu se stále nemění.

105
    První poločas prodloužení skončil.

106
    Začalo druhé prodloužení.

108
    Khaled se prodral do vápna, ale branku trefil nedokázal.

109
    Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Krivets, přichází Lejeune.
    Uvidí diváci v dnešním utkání branku?

110
    A Lejeune to hned zkusil z dálky, ale jeho pokus byl hodně nepovedený.

112
    Hosté to zkusili po levé straně, ale celá kombinace skončila nepřesnou přihrávkou.

115
    Stále je to velmi opatrné. Ani jeden celek nechce udělat chybu a vypadá to, že o postupujícím rozhodnou penalty.

116
    Rohový kop pro domácí celek.

117
    Ale ani ze svého osmého rohu domácí nic nevytěžili a stav zápasu se stále nemění.

119
    Už se nic nestane. O postupujícím rozhodnou penalty.

120
    Žlutou kartu dostává Sido (FC Metz).

120
    Druhé prodloužení skončilo.

Branky jsme se nedočkali a o postupujícím tak rozhodnou pokutové kopy, které začnou za malý okamžik.