PZ Kladno – Č. Budějovice 0:6 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 7:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 6:0 (kon.)
Sparta – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.) | HC Litvínov – Poruba 2011 6:4 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:2 (kon.)
Letňany – Havířov 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 1:7 (kon.) | Kladno – Písek 4:1 (kon.)
HC Litvínov
6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 21.02.2015, 13:00 • ZS Ivana Hlinky • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

HC Litvínov: Sklíba (Havlík) – Balász, Brejžek, Najman, Šíp, Kučera, Urbánek, Brzek "C", Březák "A" – Vébr, Drašar, Jícha, Reichel, Havelka, Leitner, Bárdoš, Bečvář

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Olšr, Bijota, Skokan, Šustala, Široký, Halška, Prokeš, Konvička, Prepsl – Střondala, Malát, Stach, Dohnal "A", Dang, Nardelli "A", Bialoň, Žídek, Horvát "C", Irgl, Korec

Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Kokrment.

00:01

00:12
    Hosté vjeli jako první do útočné třetiny a vyhození domácích končí zakázaným uvolněním.

00:45
    První přesilovou hru si zahrají hosté. Jakub Březák (LIM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

01:01
    Do útoku však míří domácí a Reichel nastřeluje bez váhání Škodu.

01:32
    Poruba už kombinuje v útočném pásmu, ale obrana domácích je úspěšnější.

02:38
    Sklíba chytá první střelu a přerušuje hru. Vhazuje se po jeho levici.

02:45
    Domácí hrají v plném počtu.

03:10
    Po nástupu pátého hráče Litvínova na led, se domácí ihned pouštějí do útoku.

03:33
    Po souboji o puk u mantinelu však nastřelil hostující hráč Sklíbu, který puk pokrývá lapačkou.

04:19
    Reichel to zkouší z levého kruhu, ale Škoda je pozorný.

05:06
    Rozjíždějící útočnou akci hostí zastavili ve středním pásmu Leitner s Najmanem, který puk poslal zpět ke gólmanovi hostí.

06:13
    Brejžek připravil střelou do nohy obránce vlastní tým o pásmo, spěchá pro něj do vlastní obranné třetiny.

07:10
    Boj ve středním pásmu skončil lépe pro hosty, kteří provážejí puk ke Sklíbovi.

08:00
    Již podruhé vracejí sudí hru ke Sklíbovi z důvodu zakázaného uvolnění.

09:00
    Po čtyřech zakázaných uvolněních se domácí probojovali v souladu s pravidly ke Škodovi, kterému hned vytváří mnoho práce.

09:48
    Brankář Poruby se nyní musí pořádně otáčet, střely první a druhé formace domácích jsou velmi nepříjemné.

10:22
    Najman dostal přihrávku před brankou, ale puk končí ve výstroji Škody.

11:14
    Ofsajd zastavuje domácí útok.

12:31
    Hosté mají plno práce s bráněním, ale zatím jsou ve všech případech úspěšní.

13:57
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté vstřelují první branku utkání. Po dlouhém tlaku domácích se urvali hráči Poruby jako ze řetězu a MICHAL DANG u pravé tyčky zmátl Sklíbu, kterému dorazil střelu pod betony až za brankovou čáru. Bez asistence.

14:40
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí na to ihned odpovídají a vyrovnávají stav utkání. Skrumáž u branky Škody končí rozsvíceným červeným světlem za jeho brankou. MARTIN HAVELKA dopravil puk přesně tam kam potřeboval a to za záda gólmana. Asistence: Kristian Reichel, David Drašar.

15:54
    Bárdoš poslal ráznou střelu z levého kruhu, ale Škoda puk vyrazil betonem.

16:51
    Havelka odrovnal hostujícího hráče v útočném pásmu, ale puk tam již udržet nikdo nedokázal.

18:12
    Přesilová hra pro domácí. Vyloučen na dvě minuty Martin Prokeš (POR) za podražení.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:33
    Domácí ve vlastním oslabení skórují a dávají takzvaný gól do kabiny. Brejžek přišel o puk na modré, kde jej zachytil JAN KOREC. Ten si nabruslil úplně sám před Sklíbu, a ten již ležící nemohl zasáhnout proti střele do horní části branky. Bez asistence.

20:00

Druhá třetina začne přibližně v 13:47.

20:01

20:12
    Hosté hrají v plném počtu.

20:48
    Hosté ukazují svojí sílu a kombinují v útočném pásmu.

21:35
    Vyloučen Matrin Brejžek (LIM) na dvě minuty za napadení.

22:03
    Na konci kombinací hostí stál na modré Olšr, kterého střelu Sklíba vyrazil. Odražený puk domácí vyhazují.

22:52
    I přes početní nevýhodu domácích musel zasahovat Škoda.

23:35

23:45
    Po dvou střelách z mezikruží zaduněly pouze betony gólmana hostí.

24:22
    Litvínov nastřeluje nemilosrdně Škodu, který předvádí skvělé zásahy.

25:25
    Vébr zachránil ve středním pásmu puk ve svůj prospěch a nepropouští Porubu do domácího obranného pásma.

26:25
    Po zakázaném uvolnění hostí se vhazuje po levici Škody.

26:53
    Reichelovi nesedl puk na hokejku tak jak by si přál a vystřelil mimo bránu hostí.

27:10
    Druhá formace Litvínova několikrát dorážela, ale strážce brány Poruby pokryl puk lapačkou.

27:57
    Vyloučeni současně Štěpán Urbánek (LIM) a David Nardelli (POR) oba na dvě minuty za hrubost.

28:12
    Při hře 4 na 4 se prosazují domácí a vyrovnávají stav utkání. MARTIN HAVELKA projel obranou a z pravého kruhu prostřelil puk okolo betonu Škody až do brány. Asistence: Dominik Brzek.

28:23
    Bude se hrát 4 na 3. Vyloučen Martin Prokeš (POR) na dvě minuty za hákování.

29:30
    Hosté však skórují opět ve vlastním oslabení. Do úniku se z obranného pásma dostal kapitán hostí LUKÁŠ HORVÁT, který střelou mezi betony propálil Sklíbu. Asistence: Jan Olšar.

29:51
    Okamžité vyrovnání domácích je tu. KRISTIAN REICHEL se napřáhl z mezikruží a přesnou střelou po ledě poslal puk mezi betony Škody. Asistence: Martin Havelka.

30:19
    Domácí nemají dost a otáčí vedení na svoji stranu. Další komu se podařilo prostřelit Škodu byl OLIVER NAJMAN, který nemilosrdně vypálil z pravého kruhu. Asistence: Marek Leitner.

31:08
    Vyloučen Štěpán Urbánek (LIM) na dvě minuty za podražení.

32:40
    Domácí se dostali do úniku, ale hosté stihli tuto šanci zlikvidovat.

33:08
    Domácí oslabení ubránili a hrají v plném počtu.

35:10
    Hraje se převážně ve středním pásmu, kde se bojuje o puk.

35:53
    Vyloučen Dominik Brzek (LIM) na dvě minuty za hákování. Nabízí tak šanci na vyrovnání pro hosty.

36:39
    Poruba kombinuje v útočném pásmu ,ale ke střelbě nedochází.

37:02
    Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti domácích.

37:39
    Domácí v oslabení doráželi puk za betony Škody, ale ten jim tu příležitost nedal.

37:53

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny a domácí drží vedení.

39:09
    Vyloučen Jan Bečvář (LIM) nad dvě minuty za faul kolenem.

39:50
    I nyní se v útočném pásmu drží Litvínov.

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 14:35.

40:01

40:38
    Do útočného pásma nahazují domácí.

40:53
    Do ofsajdu vjeli hosté. Vhazuje se ve středním pásmu.

41:09
    Domácí již hrají v plném počtu.

41:34
    Vyloučen na dvě minuty Lukáš Prepsl (POR) za hákování.

41:53
    Poruba vyhazuje až za Sklíbu.

42:29
    Škoda nyní předvedl ukázkové chycení střely, která byla vstřelena Brzkem z mezikruží.

42:48
    Další vyhození Poruby.

43:27
    V boji o puk u mantinelu vyšli lépe hosté a šetří tak poslední vteřiny v oslabení.

43:34

45:04
    Bárdoš s Jíchou se chystali do útoku, ale nerozuměli si a přišli tak o puk i o pásmo. Nakonec Sklíba skočil po puku a pokryl jej lapačkou.

46:08
    Březák zachytil puk před poloodkrytou bránou Škody, ten se však přemístil rychleji než obránce Litvínova vystřelil.

47:06
    Puk vyhozen mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

47:59
    Vyloučen za nedovolené bránění na dvě minuty Martin Prokeš (POR).

48:29
    Litvínov opět inkasuje v přesilové hře. Brejžek udělal další chybu na modré, kde přišel o puk. LUKÁŠ HORVÁT přebral puk a když jel sám na Sklíbu prostřelil jej stejným způsobem – střelou mezi betony. Bez asistence.

49:59

50:20
    Na ledě zůstal ležet Březák, ale po chvíli vstává a sám odjíždí na střídačku.

51:48
    Reichel nepřesně přihrál před bránou hostí a Široký tak puk zachytil a posílá jej z obranné třetiny.

52:14
    Vyloučen Lukáš Irgl (POR) na dvě minuty za podražení.

52:54
    V přesilové hře Litvínova se opět daří Porubě provést puk za Sklíbu.

53:54
    Hosté jeli opět do samostatného úniku, tentokrát Sklíba puk vyrazil. Naopak na druhé straně dostal na levý kruh přihrávku DAVID DRAŠAR, který bez váhání vypálil a puk prolítl Škodovi pod vyrážečkou až za jeho záda. Asistence: Dominik Brzek, Martin Havelka.

54:59
    Domácí kombinují okolo brány Poruby, ale střely končí ve výstroji strážce této svatyně.

56:27
    Najman se dostal k puku sám před Škodou, ale ten betonem puk vyrazil mimo.

57:29
    Šíp vypálil od modré, ale střela byla sražena k mantinelu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:23
    Domácí rozhodují vstřelením dalšího gólu a vedou o dvě branky. JOSEF JÍCHA nahodil puk z levého kruhu a nad ramenem Škody puk propadl až za záda. Asistence: Štěpán Urbánek.

59:08
    David Drašar (LIM) vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

59:31
    Domácí drží puk na svých holích a čekají do konečné sirény.

60:00
    Konec zápasu. (15:08:20)

Barbora Wolfová

Branky a nahrávky: 15. Havelka (Reichel, Drašar), 29. Havelka (Brzek), 30. Reichel (Havelka), 31. Najman (Leitner), 54. Drašar (Brzek, Havelka), 59. Jícha (Urbánek) – 14. Dang, 20. Korec, 30. Horvát (Olšar), 49. Horvát

HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (Bayer) – Olšr, Bijota, Skokan, Šustala, Široký, Halška, Prokeš, Konvička, Prepsl – Střondala, Malát, Stach, Dohnal "A", Dang, Nardelli "A", Bialoň, Žídek, Horvát "C", Irgl, Korec

Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Kokrment