K. Vary – Liberec 6:2 (kon.) | Slavia – Třinec 5:4 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 8:1 (kon.)
Havířov – Jihlava 4:5 (kon.) | Vsetín – PZ Kladno 7:2 (kon.) | Poruba 2011 – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Chomutov – Sparta 5:4 (po pr.) | Olomouc – Kladno 7:0 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 1:4 (kon.)
Písek – Letňany 1:6 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Hr. Králové – Zlín 3:5 (kon.)
Piráti Chomutov
5:4 (1:2, 0:2, 3:0 - 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 27.02.2015, 17:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V předposledním kole nástavby přivítají chomutovští Piráti na svém ledě pražskou Spartu. Chomutovští mají skvělou formu, ale i přesto se krčí na předposlední příčce. Mladíci Sparty mají jiné starosti, neboť se nachází na druhé pozici. Na lídra z Třince ovšem ztrácejí už deset bodů.

Dobrý den z chomutovské SD ARÉNY. Na ledové ploše se již připravují oba celky, které za necelých pětadvacet minut rozehrají předposlední zápas nástavby RAKO extraligy staršího dorostu.

Piráti Chomutov: Strejc (Zvědělík) – Lidák, Dvořák, Gröger, Novák, Buchtela, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda M., Tůma, Rindoš, Hřebíček, Dejmek, Rohla, Šilar

HC Sparta Praha: Brízgala (Chour) – Jandus M., Duben, Eliáš, Janda, Bureš, Sedliský – Kulda, Jandus T., Michnáč, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Komárek, Dubský, Procházka

Rozhodčí: Petružálek – Armstark, Toman.

Rozhodčí dnešního utkání přijíždějí na led. Jako hlavní je to Miroslav Petružálek. Na čarách mu budou asistovat Milan Armstark a Jan Toman.

Na led vjeli hráči v rudém, za pár sekund je následovali domácí.

00:01

00:05
    Buly sice vyhráli chomutovští, ale k puku se dostala Sparta, která se ale následně dostala do ofsajdu.

00:27
    Do útoku se prodral Alan Lyszczaczyk, jenž ale ani nezakončil.

01:00
    Puk vyletěl mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:29
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hodně kuriózní branka. PETR MARŠOUN nahodil puk před branku, kde si jej do vlastní branky nešťastně srazil Ondřej Buchtela!

02:25
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí hodně rychle srovnávají! Tom Polák poslal puk před branku, kde jej nechytatelnou střelou poslal za záda Brízgaly ALAN LYSZCZARCZYK! Asistence: Tom Polák

02:44
    A pražané si berou své vedení opět na své hole! Před brankou byl nehlídaný TOMÁŠ PŠENIČKA, jenž svým bekhendem překonal Strejce podruhé! Asistence: Jaroslav Chlouba, Tomáš Jandus

03:16
    Petr Maršoun vypálil z levého kruhu, ale nyní trefil jen skvěle postaveného Strejce.

03:56
    Piráti nahodili puk do útočného pásma a šli střídat.

04:21
    Tom Polák se prodral před branku, kde byl ovšem tísněn a puk za Brízgalova záda nedostal.

05:15
    Puk do jízdy dostával Ondřej Procházka, ale jeho případný výpad zhatila chomutovská obrana.

05:51
    Josef Toman to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokován.

06:06
    Josef Toman se po přihrávce od Martina Tůmy dostal ke střele. Jeho střela ale neskončila za zády sparťanského brankáře.

07:12
    Ondřej Procházka se dostával z levé strany před branku, odkud ale trefil Strejce jen do helmy. Následná dorážka byla chomutovským brankářem pokryta.

08:02
    Piráti se při přechodu do útočného pásma moc nedomluvili, a proto je u puku Sparta.

08:30
    Domácí si ale puk vzali zpět do své moci a kroužili v útočném pásmu, ve kterém nakonec nic nevymysleli a útočnou třetinu ztratili.

09:07
    Filip Palička nahodil puk na Brízgalu, který přerušil hru.

09:18
    Střela Vojtěcha Komárka byla ztečována do ochranné sítě za brankou.

09:27
    Ondřej Procházka se odhodlal k další střele, ale nyní ani netrefil branku. Každopádně je tento hostujicí hráč hodně vidět.

10:35
    Daniel Šilar se dostal k brance a ačkoliv byl tísněn, vystřelil. Jeho bekhendový pokus byl ale pro Brízgalu snadným soustem.

11:02
    Tomáš Pšenička se objevil před Strejcem, který jej skvěle vychytal!

11:30
    Vidět je především lajna, ve které je Ondřej Procházka.

12:19
    Opět ujel Ondřej Procházka, který tváří v tvář Strejcovi neuspěl. Vystřelil jen vedle.

12:45
    Sparta se dočkala třetí branky, ale ta nemohla být uznána pro hru vysokou holí.

13:27
    Ladislav Dejmek se prodíral před branku Brízgali. K té se ale nedostal, neboť bránící hráči Sparty jej odzbrojili.

13:49
    Vyloučeni jsou Tom Polák (CHM) a Martin Jandus (SPA), oba za sekání.

14:37
    Piráti se v útoku nedomluvili a puk ztratili.

14:46
    A tak se k sólu přes celé hřiště nadýchl Jaroslav Chlouba, který si ale na Strejce nepřišel.

15:27
    Martin Tůma vystřelil jen do boční sítě.

15:49
    Oba celky hrají v plném počtu.

16:27
    Hraje se ve středním pásmu. Oba celky čekají na příležitost.

17:23
    A tu si vypracovali Piráti. Alan Lyszczarczyk krásně protáhl Brízgalu. Poté se ještě snažil dorážet Hřebíček, ale i jeho pokus si sparťanský brankář pokryl.

17:57
    Hosté se nyní dostali do úmyslného ofsajdu.

18:08
    Adam Brízgala chytil nahození, které vyprodukoval Josef Toman. Vhazuje se před brankou hostů.

18:24
    Na přední tyč dostal puk zpoza branky Josef Toman, který byl proti Brízgalovi opět neúspěšný.

18:53
    Martin Jandus vypálil z levé strany, ale jeho pokus byl lahůdkou pro domácího strážce svatyně.

19:00
    Rozeběhla se poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:23
    Domácí se po své vlastní chybě dostávají do ofsajdu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

19:40
    Hosté dohrávají třetinu za brankou Strejce, tedy v bezpečí a daleko od své branky.

19:55
    Teď se ale pražané nedomluvili a kotouč vyhodili na zakázané uvolnění. Uvidíme ještě jednu buly.

20:00

Je za námi atraktivní první třetina. Již ve druhé minutě se prosadil Petr Maršoun. Jeho přihrávka totiž tečoval do své vlastní branky obránce Ondřej Buchtela. Piráti rychle vyrovnali, neboť se trefil produktivní Lyszczarczyk. Pár sekund na to Sparta odpověděla, a tak je stav po první třetině 1:2.

Na led se vrátili arbitři dnešního utkání.

Na led se vrátily oba celky.

20:01

20:10
    U puku za svou brankou jsou hráči Sparty, kteří pomalu vyrážejí do útoku.

20:50
    Ti směrem dopředu nic nevymysleli. Piráti nahodili puk za branku soupeře a odešli střídat.

21:19
    Následně se do hodně viditelného ofsajdu dostali domácí.

21:33
    Z levé strany se ke střele dostali domácí. Adam Brízgala si pohlídal prostor u své tyče.

21:50
    Sparta jde do dvoubrankového vedení. Jeden z hráčů projel před branku a upadl. Zároveň ale i posunul branku. Do posunuté klece se následně trefil VOJTĚCH KULDA.

22:31
    Ondřej Buchtela se odhodlal ke střele, která ale skončila těsně mimo konstrukce branky.

22:59
    Piráti se následně dostali do ofsajdu.

23:40
    Sparta kontroluje hru a nikam se nežene. Piráti se snaží napadat.

24:17
    Tomáš Pšenička se prodral až k brance Strejce, ale puk pod jeho betony neprotlačil. Toto se nepovedlo ani dorážejícímu Tomášovi Jandusovi.

25:17
    Martin Tůma (CHM) potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

25:35
    Dvakrát během krátké chvíle sebral Lyszczarczyk puk hostům a vyrazil dopředu. Tím ušetřil mnoho času.

26:09
    Petr Maršoun obdržel přihrávku od Procházky. Následně se z mezikruží dostal ke střele, ale tu Strejc vyrazil.

26:28
    Spartě se hra v přesilovce vůbec nedaří a Piráti jsou usazení v útočné třetině.

26:51
    Na trestnou lavici míři Martin Dubský (SPA), který je potrestán za sekání.

27:08
    Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění. Martin Tůma se vráti za devět sekund na led a začne přesilovka Chomutova.

27:16
    Ještě jedno zakázané uvolnění.

27:17

27:30
    Závar před brankou Sparty, která nakonec nebyla využita. Poté se strhla menší strkanice.

27:50
    Ani domácím se hra v přesilovce nedaří. Puk je za brankou Strejce.

28:28
    Sparta si dělá co chce, Chomutov dnes neví co hrát.

28:51

29:02
    Hraje se v rohu, za chomutovskou brankou.

29:28
    Vojtěch Komárek ujížděl na Strejce, ale ve vyložené příležitosti netrefil branku!

29:31
    Tomáš Hajič (CHM) zahákoval pronikajicího Komárka a odpyká si dvě minuty na trestné lavici.

29:56
    Nicolas Bureš trefil od modré čáry levou tyč Strejcovi branky.

30:35
    Opět to zkusil Nicolas Bureš, ale jeho ránu tečoval jeden z hráčů před brankou vedle.

31:20
    Od modré čáry pálil další hráč Sparty, ale nyní střela skončila mimo branku.

32:26
    Stále je puk mimo nebezpeční Alexe Strejce.

32:46
    Nicolas Bureš to zkusil od modré, ale jeho pokus byl ztečován mimo branku.

32:56
    Hosté trefili z pravé strany tyčku!

33:04
    Jeden z hostů nyní poslal puk až do ochranné sítě.

33:28
    Volný puk se potácel před Strejcem, ale nikdo jej nedokázal dopravit za jeho záda!

33:34

34:11
    Daniel Novák oslovil přihrávkou přes celou šíři kluziště Lyszczarczyka, který ale přes obranný val neprošel.

34:40
    Tomáš Pšenička vystřelil od modré čáry z otočky. Strejc byl ale i nyní připraven.

34:50
    Brízgala chytil nahozený puk přes celé hřiště. Piráti se alespoň takto dostanou před branku.

35:11
    Rodilo se zajímavé přečíslení dva na jednoho Sparty. Maršoun ale puk nechal zasebou a šanci pokazil.

35:41
    Vojtěch Kulda byl sám před brankou, ale ukličkoval se.

36:07
    Hosté dávají zaslouženou branku. Tlak před brankou zužitkoval v rychlou střelu z blízkosti VOJTĚCH KULDA! Asistence: Albert Michnáč, Martin Dubský

36:41
    Do další slibné příležitosti se hnali hosté, ale rozhodčí tuto situaci posoudil jako úmyslný ofsajd.

36:50
    Zdeněk Gröger nahodil puk na branku, ale Brízgala si s ním poradil.

37:25
    Jeden z hráčů domácích posílal puk před branku, kde jej ale stihl zachytit brankář hostů.

37:55
    Tomáš Pšenička si najížděl z levé strany a nakonec trefil jen tyč.

38:13
    Pirátům se nedaří přechod do útočného pásma. Přihrávky jsou hodně nepřesné.

38:31
    Nyní Piráti dokonce vyhodili na zakázané uvolnění.

39:00
    V SD ARÉNĚ se hraje poslední minuta druhé periody.

39:34
    V posledních vteřinách jsou u puku opět hosté, kteří kontrolují své vedení.

39:57
    Tom Polák vystřelil z levé strany, ale jeho pokus Brízgala vyrazil. Následně to zkoušel i Lyszczarczyk. Ani on neuspěl.

40:00

I druhou část dnešního utkání ovládli hosté. Obě branky dal Vojtěch Kulda. Tu první na začátku třetinu, tu druhou naopak v závěru.

Na ledě krouží hráči v rudém. Následují jej i domácí hráč.

40:01

40:11
    Tom Polák vjel do útočného pásma po pravé straně, nacpal se před branku, ale nezakončil ideálně.

40:55
    U puku jsou nyní hosté, kteří ohrozili branku Strejce.

41:21
    Z levé strany vystřelil jeden z hráčů Sparty. Strejc byl připraven.

41:51
    Nyní se dopředu dostal Matyáš Svoboda, ale puk rychle ztratil.

42:16
    Alan Lyszczarczyk si najel do pásma, najel si do středu a vypálil na branku. Jeho pokus ale skončil jen nad brankou.

42:57
    Petr Maršoun nyní trefil tyčku!

43:46
    Vojtěch Komárek si najel před branku, odkud bekhendem nepřehodil padajícího Strejce.

44:35
    Matyáš Svoboda vystřelil od modré čáry, ale jeho rána byla ztečována nad branku.

45:18
    Sledujeme hodně neurovnanou část hry.

45:50
    Petr Maršoun přeral puk od svého spoluhráče a vypálil na branku. Tam byl jeho pokus chycen.

46:43
    Strejc se nyní vytáhl proti Michnáčovi! Jeho střelu z pravé strany vyrazil mimo branku.

47:24
    Do mezikruží si najel Jaroslav Chlouba, jenž bekhendem ale bekhendem trefil jen připraveného chomutovského brankáře.

47:58
    Sparta je stále našpikovaná v útočném pásmu a domácím nedává šanci založit nějakou šanci.

48:24
    Alan Lyszczarczyk (CHM) jde na trestnou lavici. Potrestán je za podražení.

48:32
    Puk se ihned dostal za branku hostů.

48:50
    Nyní je puk v útočném pásmu Sparty, která se snaží kombinovat.

49:05
    Ale Spartě se v početních výhodách příliš nedaří. Puk je nyní v jejich obranném pásmu.

49:38
    Od modré čáry nahodil puk Martin Jandus, jehož pokus ještě tečoval jeden ze spoluhráčů. Puk ale Strejce nijak neohrozil.

50:28
    Alan Lyszczarczyk byl ihned po svém návratu z trestné lavice obrovské šanci, ale odkrytou branku trestuhodně netrefil.

51:05
    Domácí si přihrávají za svojí brankou a střádají plány na další akci.

51:29
    Na ledě leží Josef Toman, jenž znenadání upadl na led. Vypadá to na problémy s nohou.

52:02
    Sparta drží puk za svou brankou, kde kombinuje a nikam nespěchá.

52:35
    Dopředu se prodíral hostujicí Janda, který byl ale u mantinelu před modrou čárou zastaven.

53:06
    Od modré to zkoušel Lyszczarczyk, ale brankář Brízgala udržel puk ve své moci, ačkoliv kontroloval, jestli mu puk nespadl za záda.

53:16
    Vypadá to, že hosté se snaží utkání dohrát spíše v obraně. Piráti se snaží napadat a střílet, ale moc se jim nedaří.

54:04
    Pražané jsou stále zalezlý a čekají na příležitost.

54:27
    Ladislav Dejmek byl sám před brankou, kde ale neuspěl!

54:56
    MATYÁŠ SVOBODA na modré čáře napřáhl a přesnou střelou do šibenice snižuje stav utkání na rozdíl dvou branek! Asistence: Filip Palička, Tomáš Hajič

55:27
    Na druhé straně zkoušeli hosté zahrozit, což se jim ale nepovedlo.

55:52
    Hosté to zkusili po levé straně, ale branku netrefili.

56:17
    Povedeně tečoval před brankou puk Svoboda, který ale svou tečí branku netrefil.

57:02
    Piráti nyní opravdu tlačí. Brízgala musel likvidovat další střelu od modré čáry.

57:39
    Alan Lyszczarczyk se cpal před branku, ale růžek branky nakonec netrefil.

58:05
    A máme zaděláno na drama! Ondřej Buchtela posunul puk před branku na úplně osamoceného JOSEFA RINDOŠE, který střelou mezi Brízgalovo betony snižuje! Asistence: Ondřej Buchtela

58:05
    Oddechový čas pro hosty.

58:29
    Na ledě leží po nešťastném zákroku jeden z hostů. O faul se ovšem v žádném případě nejednalo.

58:29
    Piráti hrají bez brankáře!

58:50
    Odkrytou branku viděl Tom Polák, ale v rychlosti jí netrefil!

58:59
    A máme vyrovnáno! To je utkání! ROMAN ROHLA vybojoval ve skrumáži těl puk a se štěstím jej dostal až za záda Brízgaly!

59:18
    Piráti výrazně zabrali a jsou aktuálně lepším celkem.

59:40
    Domácí to zkouší od své branky.

60:00

Je za námi třetí třetina, ve které dokázali Piráti smazat tříbrankové manko a hrajeme od znova! Během čtyř minut a tří sekund dokázali Piráti dát tři branky a zaslouženě se dočkávají vyrovnání! Za minutu nás čeká pětiminutové prodloužení.

60:01

60:15
    Do útočné třetiny si najel Tomáš Pšenička, který ale nakonec přestřelil branku.

60:54
    Sparta vyhodila puk na zakázané uvolnění.

61:01
    Josef Toman střílel z otočky, ale Brízgalu nepřekonal!

61:45
    Od modré vystřelil Daniel Novák. Jeho pokus byl ukryt v lapačce sparťanského brankáře.

61:59
    Puk podržel na druhé straně i Strejc. Vhazuje se po jeho levé ruce.

62:07
    Po souboji u mantinelu vyletěl kotouč mimo ledovou plochu. Vhazuje se před Strejcem.

62:28
    Po špatné rozehře se píská další zakázané uvolnění.

63:00
    Hrají se poslední dvě minuty prodloužení.

63:15
    U puku za brankou je Lyszczarczyk. Hledá ideálního spoluhráče.

63:39
    Na ledě byl opět další hráč Sparty. Nic se ale neděje a hra bude pokračovat.

64:20
    Domácí se nyní v dobré pozici nedomluvili.

64:55
    MARTIN TŮMA nezazmatkoval. Objel branku a krásnou střelou pod víko obrací stav utkání! Výborně zahrané od chomutovských dorostenců.

V hokejovém dramatu nakonec vítězí chomutovští Piráti, kteří otočili utkání z 1:4 na 5:4 a zaslouženě se radují. (19:49:51)

David Panuška

Branky a nahrávky: 3. Lyszczarczyk (Polák), 55. M. Svoboda (Palička, Hajič), 59. Rindoš (Buchtela), 59. Rohla, 65. Tůma – 2. Maršoun, 3. Pšenička (Chlouba, Jandus T.), 22. Kulda, 37. Kulda (Michnáč, Dubský)

Rozhodčí: Petružálek – Armstark, Toman