CSKA Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:3 (po pr.)
Petrohrad – N.Novgorod 6:3 (kon.)
CSKA Moskva
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
HK Soči
Pátek 27.02.2015, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall (kapacita 5600) • Play-off KHL
    MURŠAK - 3:0

59:51
    CSKA právě vstřelilo branku!
    JAN MURŠAK trefuje prázdnou branku a o osudu dnešního zápasu je rozhodnuto! Asistence: Simon Hjalmarsson.
    ARŤUCHIN - 2:0

56:38
    A nejspíše hotovo! Domácí se dočkávají druhé branky, JEVGENIJ ARŤUCHIN se nejprve pokoušel zasunout z poza branky, ale Šikin byl připraven, nicméně po zmatku před brankou se k němu kotouč ještě vrátil a už měl před sebou jen prázdnou branku a nebyl problém kotouč do ní poslat. Asistence: Damir Žafjarov.

55:48
    Muršak podržel skvěle kotouč a našel v ideální pozici Tělegina, ale ten rychlou ranou trefil střed branky a zároveň Šikina.

49:15
    Tentokrát tutovka na straně CSKA! Tři na jednoho vykombinovali domácí skvěle a Hjalmarsson už posouval puk na Mamina do prázdné branky, nicméně Mamin 100% šanci nepřetavil v gól, malinko ho rozhodil dojíždějící Whitney. ale tohle se dává.

47:22
    Úžasný Lalande teď vytáhl neskutečný zákrok! Cory Emmerton dostal přihrávku křížem a trefil krásně puk z první, ale Lalande se přesunul a pravým betonem vykopl kotouč a zabránil téměř jisté brance!

46:23
    Vyloučen Alexander Radulov (MOS), který se provinil útočným faulem, dvě minuty za hákování.

44:32
    Série vyloučení pokračuje. Hostující Arťom Krjukov (SOC), dvě minuty za nedovolené bránění.

41:42
    Hned po návratu Panina na led měl loženku Michail Anisin, který se objevil sám levé tyče, ale Lalande se skvěle přesunul a pravým betonem vyrazil puk mimo branku, tohle byla obrovská šance Soči!

41:29
    Teď už to Děnisov přehnal a vyhodil puk až na tribunu a je z toho další vyloučení pro domácí a přesilovka osm vteřin pět na tři pro Soči.

39:36
    Grigory Panin (MOS) vyhodil kotouč na tribunu a vyfasoval dvě minuty.

35:36
    S vyloučením se nám roztrhl pytel, dvě minuty pro Romana Ljubimova (MOS).

33:27
    Soči zbytečně oslabuje Arťom Krjukov (SOC), který dostává nesmyslné dvě minuty za nedovolené bránění.

30:33
    Přesilovku si zahraje také Soči. Dvě minuty pro Grigory Panina (MOS) za sekání.

27:35
    Další přesilovka pro CSKA, dvě minuty pro Cory Emmertona (SOC).

26:38
    Teď už se musel zaskvět domácí brankář. Michail Anisin se před ním zjevil úplně a kdyby dokázal zvednout kotouč nad beton domácího brankáře, hosté by se radovali z vyrovnání!

23:02
    A je tu dlouhá přesilovka CSKA pět na tři! Šikin přikryl kotouč za brankovou čarou a žádná část z jeho výstroje již nebyla v brankovište, jsou z toho dvě minuty pro brankáře Soči.

22:35
    První vyloučení utkání, dvě minuty pro Clay Wilsona (SOC) ,který podrazil Arťuchyna.

16:00
    Další tutovka pro CSKA! Mamin přenechal kotouč Němcovi, ten už měl před sebou pouze Šikina, mířil do levého víka, ale o kousek minul.

14:18
    Stephan Da Costa byl blízko zvýšení domácího vedení, kotouč se k němu dostal po pěkné zadovce Hjalmarssoan, ale francouzský útočník trefil z prostoru mezi kruhy pouze střed branky.

09:30
    A mohlo být o dvě branky. Rána Kiseleviče od modré minula branku, ale odrazila se ihned před ní, kde v dobré pozice nedokázal skórovat Muršak.
    HJALMARSSON - 1:0

00:47
    Vítěz základní části vstupuje do play – off jak mu velí jeho pozice! Nutno říct, že jim k tomu hodně pomohl brankář Šikin, kterému vypadl lehký kotouč z lapačky a SIMON HJALMARSSON neměl problém ho poslat do odkryté branky po přihrávce Da Costy, který vyšťoural kotouč z nepřehledné situace. Asistence: Stephan Da Costa.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 1. Hjalmarsson (Da Costa), 57. Arťuchin (Žafjarov), 60. Muršak (Hjalmarsson)

CSKA Moskva: Lalande (Sorokin) – Děnisov (C), Zajcev (A), Němec, Kiselevič, Naumenkov, Panin, Bondarev – Grigorenko, Engqvist, Radulov A.(A) – Muršak, Hjalmarsson, Da Costa – Tělegin, Korotkov, Žarkov – Mamin. Trenér: Kvartalnov.
    HK Soči: Šikin (Gavrilov) – Koledov, Ščitov (C), Whitney, Jarvinen, Wilson, Derljuk, Šviděnko – Krikunov, Ignatuškyn (A), Kosticyn – Petersson, Emmerton (A), Ljudučin – Warn, Ščaslivij, Anisin – Radulov I., Krjukov, Ščerbina – Morozov. Trenér: Bucajev.

Rozhodčí: Bondar, Jeřábek (CZE) – Metalnikov, Sirotkin