Nashville – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:5 (kon.)
Columbus – New Jersey 0:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:0 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 4:2 (kon.) | Colorado – Minnesota 1:3 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:2 (kon.)
San Jose – Ottawa 2:4 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 5:2 (kon.) | Florida – Tampa 4:3 (kon.)
Pittsburgh – Columbus 5:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Columbus Blue Jackets
Neděle 01.03.2015, 23:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Vítám vás u dnešního duelu NHL, v němž se představí Pittsburgh Penguins, který vyzve Columbus Blue Jackets.
    Útočník Pittsburghu Penguins Pascal Dupuis prožívá velmi těžké životní období. V pětatřiceti letech musel kvůli sraženině na plicích přerušit svou kariéru a dost možná už na led NHL nikdy nevstoupí.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Pittsburgh – Columbus 1:2
    Columbus – Pittsburgh 4:3 sn.

Modrokabátníci se nacházejí na na příčkách, které nezaručují play-off. Columbus získal 56 bodů, a tak mu patří až třináctá příčka. Hostující tým na vyřazovací boje ztrácí patnáct bodů, což už asi nedokážou stáhnout.

Poslední tři zápasy

Columbus – New Jersey 0:2
    Columbus – Montreal 2:5
    Columbus – Buffalo 2:4

Naopak Tučňáci se po nepřesvědčivých výkonech vracejí do obvyklé formy a prokousávají se tabulkou směrem vzhůru. Pittsburgh se nyní nachází na pátém místě, když získal 79 bodů. Jenže domácí tým se ještě stále musí ohlížet za sebe, jelikož na devátou tedy první nepostupovou příčku do vyřazovacích bojů má náskok dvanácti bodů.

Washington – Pittsburgh 3:4
    Pittsburgh – Florida 5:1
    St. Louis – Pittsburgh 2:4
    Nejnovější akvizice Tučňáků Daniel Winnik bude nosit číslo 26!

Možné milníky v dnešním zápase

Pokud dnes nastoupí Scuderi, tak to pro něj bude sedmisté utkání v NHL.

Pokud si v dnešním utkání připíše Dubinsky dvě asistence, tak jich bude mít 200 v NHL.

Pokud si Clarkson připíše čtyři kanadské body, tak jich bude mít na svém kontě 200.

Scuderi potřebuje pouhé dva body, aby se dostal na hranici 200 bodů v NHL.

Pittsburgh Penguins: Fluery (Greiss) – Martin, Letang, Ehrhoff, Pouliot, Scuderi, Despres – Perron, Crosby, Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Comeau – Winnik, Sutter, Downie – Spaling, Lapierre, Bennett.

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Johnson, Savard, Tjutin, Wisniewski, Goloubef, Prout – Foligno, Johansen, Clarkson – Hartnell, Wennberg, Atkinson – Gibbons, Anisimov, Daňo – Tropp, Letestu, Boll.

Rozhodčí: Lee, Peel – Cherrey, Henderson.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhrál Columbus, jenž hned prověřil Flueryho, který v první situaci obstál.

00:52
    Hostující tým se dostal do středního pásma, kde jsou Tučňáci, kteří protiútok zastavují.

01:20
    Columbus se na chvíli usadil v útočné třetině, ale hrál kotouč jen po mantinelu.

01:57
    Daniel Winnik hledal zadovkou spoluhráče, ten na puk nedosáhl.

02:19
    Z levé strany vystřelil Crosby, jehož ránu vyrazil McElhinney před sebe, kde byl Hörnqvist, jenž trefuje opět brankáře.

03:06
    Hra nám rychle plyne a čas je k nezastavení, ovšem na velkou šanci stále čekáme.

03:38
    Hostující tým nemohl přejít přes střední pásma, a tak volí pouze nahození na zadní mantinel.

03:55
    Sledujeme první zakázané uvolnění, kterého se dopustili Modrokabátníci.

04:33
    Nahození od červené čáry končí pod lapačkou hostujícího brankáře, který hru přerušuje.

05:25
    Fluery si připisuje zákrok proti střele Atkinsona.

06:42
    Tučňáci si neporozuměli v rozehrávce a kotouč končí na zakázaném uvolnění.

07:13
    Columbus kombinoval v útočné třetině, ale do přihrávky vložil hůl bránící hráč, který srazil černou gumu do ochranné sítě.

07:43
    Z hranice kruhů vystřelil Sutter, jehož pokus mířil nad branku.

08:27
    Nick Foligno nahazuje puk na zadní mantinel, kde jeho spoluhráči podstoupí souboj.

09:09
    Malkin našel před brankou Comeaua, jehož pokus z první mířil jen do betonu přesouvající se ho gólmana.

09:42
    Crosby přenechal puk na Perrona, který zamířil jen nad branku

10:30
    Domácí tým vyhazuje na další icing, hra se stěhuje zpátky před Flueryho.

11:16
    Na přihrávku nedosáhl Sutter, a tak tu máme další zakázané uvolnění.

11:33
    Střelu od modré čáry chytá domácí brankář, který přerušil hru.

12:08
    Crosby si našel střeleckou pozici na modré čáře, ale jeho tvrdá rána mířila jen do bránícího hráče, který odklopýtal z ledové plochy.

13:11
    Domácí hráči jeli dva na jediného obránce! Jenže střela, kterou vyslal Comeau byla hodně nepřesná a Lapierre se na spoluhráče zlobí, protože mu nepřihrál.

14:20
    Tučňáci si situaci ve vlastní obrané třetině nekomplikují a vyhazují na další zakázané uvolnění.

14:49
    Aby toho nebylo málo, tak také Columbus vyhazuje kotouč na icing.

15:42
    Střela od modré čáry končí ve výstroji McElhinneye.

16:17
    Domácí kapitán se dostal do útočné třetiny, kde mezi kruhy o kotouč přišel.

16:43
    Na trestnou lavici putuje Foligno a také Despres, jelikož oba shodili rukavice.

17:02
    Dalším vyloučeným je Martin, který podrazil soupeře a Columbus si zahraje první přesilovou hru.

17:33
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru! Johansen naznačil, že bude střílet, ale kotouč přihrál JAMESI WISNIEWSKÉMU, který z první trefuje odkrytou branku. Asistence: Ryan Johansen, Jack Johnson.
    James WISNIEWSKI - 0:1

18:55
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ MALKIN obkroužil celou útočnou třetinu a na pravém kruhu se rozhodl zakončit bekhendem a jeho pokus končí za brankovou čárou. McElhinney nemohl nic vidět, jelikož před ním operoval Kunitz, který brance hodně dopomohl. Asistence: Chris Kunitz, Paul Martin.
    Jevgenij MALKIN - 1:1

19:00
    Hraje se poslední minuta první části hry.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První část hry je za námi a viděli jsme v ní celkem vyrovnanou bitvu. Na branky si diváci počkali až do 18. minuty, kdy se prosadil Wisniewski. Jenže Tučňáci se nevzdali a bleskurychle vyrovnali, když se po pěkné individuální akci trefil Malkin, a tak se jde do kabin za stavu 1:1.

Střely na branku: 11:10.

Hokejisté už nastupují na ledovou plochu a chystají se na zahájení druhého dějství.

A nyní už i na úvodní buly...

20:01

20:02
    Úvodní vhazování této třetiny vyhráli hosté.

20:32
    V útočném pásmu se ale neprosadili a u kotouče jsou tak domácí.

20:58
    A hned si vytvořili dobrou šanci! Patric Hörnqvist se dostal přes Johnsona a šel sám na brankáře, nakonec ale napálil puk přímo do lapačky McElhinneyho!

21:19
    A další obrovská šance Pittsburghu! Tentokráte sám na branku unikal Sidney Crosby, ale bekhendovou kličkou nezasunul puk pod beton hostujícího brankáře. Bude se vylučovat.

21:19
    James Wisniewski (CBJ) je vyloučen za zdržování hry – vyhození puku mimo hrací plochu.

21:37
    Letangovu střelu golfákem lapil McElhinney.

21:40
    Hosté dostali puk do středního pásma, díky čemuž se na pár vteřin osvobodí.

22:08
    Crosbyho přihrávku zachytil Letestu, jenž posléze vyhodil puk přes všechny čáry.

22:26
    Crosby byl zasažen holí do obličeje, za což dvouminutový trest inkasuje Fjodor Tjutin (CBJ). Tučňáci mají přesilovku 5 na 3!

22:34
    A domácí tuto početní výhodu využívají, díky čemuž se dostávají do vedení! DAVID PERRON dostal krátce po vhazování puk na levou stranu u branky a využil pokleku Johnsona, od kterého poslal puk za McElhinneyho záda! Je to tedy vlastní gól a hlavně jdou Tučňáci do vedení. Asistence: Jevgenij Malkin a Kris Letang.
    David PERRON - 2:1

22:52
    V dobré šanci se ocitl z rychlé akce Pouliot, ale McElhinney dokázal zareagovat a lapil kotouč!

23:16
    Další Pouliotův pokus vyrazil hostující brankář do rohu, jeho spoluhráči poté vyhodili.

24:04
    A opět pálil Derrick Pouliot, tentokráte jeho dělovku ještě lehce tečoval Hörnqvist, ale McElhinney udržel puk ve své výstroji.

24:20
    Tučňáci využívají i klasickou přesilovou hru a vedou už o dva góly! JEVGENIJ MALKIN obdržel perfektní přihrávku do mezikruží od Letanga, odkud nekompromisní střelou překonal McElhinneyho a upravil tak na 3:1! Ruský útočník se tak podílí i na třetí brance Pittsburghu. Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.
    Jevgenij MALKIN - 3:1

24:48
    Trest i na domácí straně. Na dvě minuty je za držení vyloučen Simon Despres (PIT).

25:22
    Domácí vyvezli kotouč až do útočného pásma.

25:34
    Folignovu střelu zblokoval Paul Martin do ochranné sítě nad brankou.

25:52
    Johansen svou tvrdou střelou trefil pouze Bortuzza, puk následně skončil ve středním pásmu.

26:48

27:16
    Gibbons projel do útočného pásma, tam už ale více nevymyslel.

27:33
    McElhinney zákrokem přerušil hru a zajistil komerční přestávku.

Střely: 22:11

28:01
    Pouliot se vydal na útočný výlet, k zakončení se ale nedostal, nic z toho tedy nakonec nebylo.

28:29
    Nejprve Atkinson, po něm Johansen. Oba výrazně ohrozili Fleuryho, ale ten se překonat nenechal!

29:04
    Hostující hráč je podruhé vyloučen za vyhození puku mimo led – tentokráte je to Alexander Wennberg (CBJ).

29:13
    Crosbyho střela byla neúspěšná. Vhazovat se bude po pravici hostujícího gólmana.

29:30
    Columbus se postaral o výhoz puku až k Fleurymu.

30:05
    Jack Johnson se postaral o výhoz, přesilovka se Pens zatím moc nedaří.

30:36
    Perron se dotknul puku v době, kdy byl v ofsajdu. Hra je tedy přerušena, stejně jako akce Penguins.

31:04

31:22
    Letestu nahrál před branku na Wennberga, který se před chvílí vrátil z trestné lavice a hned mohl skórovat! Marc-André Fleury se ale včas přesunul a puk vyrazil svým betonem!

32:23
    Prout posílal touš do brankoviště, kde operoval Clarkson. Jenže ten se k němu ani nemohl dostat.

32:52
    Sutter se ocitl v dobré šanci, kterou ovšem neproměnil a stav tedy zůstává nadále 3:1! Obrana Blue Jackets ale působí místy velmi nejistě.

33:49
    Malkin opět ukázal své kvality a předal pěkně puk na Hörnqvista, jehož střela ale byla ztečována do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

Střely: 23:16

34:22
    Modrokabátníci si opět zkomplikovali situaci v obraně, kde dobře napadal domácí útočník Lapierre. McElhinney ovšem chybu svých beků uhasil a podržel puk.

35:15
    Pens jsou lepším týmem na ledě a chtějí vyrazit do další akce.

35:30
    Pouliot si sjel z pravé strany do pásma a následně objel branku, odkud předával puk před ní. Tam ovšem nebyli spoluhráči a akce tak skončila.

36:34
    Domácí pracují i velmi dobře v obraně a nedovolují Columbusu moc dlouho kombinovat, resp. ani střílet.

36:50
    Máme tu komerční přestávku, po níž bude zřejmě následovat přesilová hra jednoho týmů.

36:50
    Je tomu skutečně tak. Jared Boll (CBJ) usedne na trestnou lavici za sevření puku.

37:07
    Pouhých 17 sekund stačilo Pittsburghu na využití této početní výhody a vstřelení třetí přesilovkové branky! Crosby vyslal z levé strany střílený pas na Hörnqvista, jenž tečoval puk a McElhinney ho vyrazil. Touš se následně odrazil na hůl DERRICKA POULIOTA, který ho dopravil do branky a dal svůj druhý gól v NHL! Asistence: Patric Hörnqvist a Sidney Crosby.
    Derrick POULIOT - 4:1

37:57
    Pens stále nemají dost a opět útočí! Tato třetina jim zkrátka patří.

38:35
    Winnik byl v ofsajdu, akce Penguins je tedy přerušena.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny právě začala.

39:19
    Downieho střela z pravé strany byla zblokována Bollem. Dobrá práce hostujícího forvarda.

39:42
    Malkin dobře napadal a vybojoval puk, jeho přihrávka byla ovšem zblokována.

39:48
    Blue Jackets se nyní osvobodili formou zakázaného uvolnění.

39:57
    Domácí zahráli vysokou holí a z pásma tak budou vykázáni.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 1:04.

Druhá třetina je za námi. Penguins jí naprosto ovládli a díky třem gólům se dostali do vedení 4:1. Postupně se trefili Perron, podruhé v zápase Malkin a podruhé v lize mladý obránce Pouliot. Všechny góly padly v přesilové hře!

Střely: 27:16 (16:6 v této třetině)

Brzy nám začne třetí třetina. Dokáže Columbus ještě s tímto zápasem něco udělat?

40:01

40:02
    Úvodní buly třetí dvacetiminutovky vyhráli domácí.

40:18
    Tučňáci si nemohli přát lepší vstup do třetiny! Na led šla od úvodní bule třetí lajna a to se vyplatilo. Winnik zpoza branky našel STEVEA DOWNIEHO, který krásnou střelou švihem přidal pátou branku Pittsburghu! Winnik si tak od přestupu z Toronta připisuje první bod za Penguins. Asistence: Daniel Winnik a Brandon Sutter.
    Steve DOWNIE - 5:1

40:43
    A málem tu byla další branka! Před brankou nebezpečně zakončoval Hörnqvist, ale jeho střela zasáhla břevno hostující branky!

40:52
    Za vysokou hůl je vyloučen Chris Kunitz (PIT). Útočný faul je tak potrestán dvouminutovým trestem.

41:24
    Hartnellovu střelu lapil Fleury. Předtím se Johansen na modré čáře srazil tvrdě s Winnikem a útočník Penguins upadl na led. Podle záběrů se hostující hráč dopustil faulu loktem, zákrok ovšem zůstal bez trestu.

41:40
    Domácí se osvobodili výhozem puku.

41:55
    Anisimovu střelu statečně zblokoval Kris Letang.

42:10
    A další pokus rodáka z Jaroslavle lapil Fleury.

42:44
    Johansen křížnou přihrávkou hledal Savarda, obránci ovšem jeho úmysl přečetli. Hra byla posléze přerušena pro přihrávku rukou.

42:52

43:26
    Malkinovu střelu z otočky dokázal McElhinney vyrazit před sebe. Tam ještě čekal Hörnqvist, k puku už se ale nedostal.

43:57
    Anisimov objel branku a otočil se čelem k ní, čímž se zdržel, a tak jeho střelu mohl obránce zblokovat.

44:30
    Letang svou střelou vybídl Hörnqvista k teči, McElhinney byl ovšem pozorný.

44:36
    Bennettova střela po vhazování zamířila těsně vedle.

45:02
    Bortuzzovu střelu od modré McElhinney neudržel, k dorážce se dostal Spaling, tu už ovšem hostující brankář zneškodnil!

45:28
    Čtvrtá lajna Pens vytvořila opravdu silný tlak a vybojovala přesilovou hru. Za krosček je vyloučen Jack Johnson (CBJ).

45:37
    Jenže Blue Jackets skórují v oslabení a snižují na rozdíl tří branek! RYAN JOHANSEN se dostal do samostatného úniku a naznačil, že půjde do bekhendu. Puk si okamžitě stáhnul na forhend, následně ho poslal nad ležícího Fleuryho a upravil tak na 2:5 z pohledu Columbusu! Bez asistence.
    Ryan JOHANSEN - 5:2

46:03
    Malkinovu tvrdou střelu zneškodnil McElhinney! Penguins nyní tlačí svého soupeře.

46:43
    Hörnqvist chtěl zadovkou najít Crosbyho, obránci tento pas ovšem zblokovali. Wisniewski poté vyhodil a tlak domácích tak přerušil.

47:28

48:14
    Johansen obral soupeře o puk a předal ho Atkinosonovi, jehož dobrou střelu zápěstím chytil Fleury do lapačky. A všem přítomným divákům dal najevo, že tam ten puk opravdu má.

48:14
    Komerční přestávka.

Střely: 34:22

48:51
    Proti Despresově střele si nynější zákrok lapačkou naopak vychutnal hostující brankář Curtis McElhinney.

49:11
    Puk skončil na střídačce Pittsburghu, hra je tedy přerušena.

49:51
    PIttsburgh se nedokázal prosadit v útočném pásmu, o chvíli později ale získal puk znovu a opět vyráží do útoku.

50:19
    Letang chyboval ve vlastním pásmu a mezi kruhy střílel volný Akinson, Fleury ovšem vyrazil puk.

50:48
    Johansen před brankou hledal zpětně Atkinsona, Paul Martin ovšem této přihrávce zabránil.

51:31
    Simon Despres schytal od Coreyho Troppa v rohu tvrdý hit. Obránce Pens krvácí a tak bude muset být ošetřen. Času dosti, následuje totiž komerční přestávka.

Střely: 36:23

51:31
    Corey Tropp (CBJ) je nakonec za tento zákrok vyloučen na pět minut a do konce utkání, z opakovaných záběrů se totiž ukázalo, že si před zákrokem nadskočil!

52:12
    Crosby zkusil hostujícího brankáře zaskočit zpoza branky, rodák z Londona v Ontariu se ale nedal.

52:37
    Hosté se osvobozují, zatím brání dobře.

52:51
    Sutter nahrál na Bortuzza, jehož přízemní střelu zápěstím vyrazil McElhinney do bezpečí.

53:31
    Dvě minuty z přesilovky jsou pryč, Tučňákům se zatím moc nedaří.

54:00
    Columbus opět vyvezl puk ze svého pásma a ušetřil několik vteřin.

54:45
    Martin nahrál na Letanga, který si sjel do střelecké pozice. Nakonec ale nejproduktivnější obránce Pittsburghu branku přestřelil.

55:34
    Kunitzův pokus dobře chytil Curtis McElhinney, který dnes podává dobrý výkon. A to i přes pět inkasovaných gólů.

55:40
    Kris Letang pěknou střelou zápěstím trefil tyčku hostující svatyně!

56:02
    Střela Comeaua z voleje byla zblokována, hráči Columbusu poté vyhodili.

56:31

57:20
    Zdá se, že Pens už chtějí tento zápas odehrát v klidu za svou brankou s pukem v držení. A Columbusu se do napadání také moc nechce.

58:09
    Pouliotův pokus ze středního pásma bez problémů McElhinney vyrazil.

58:58
    Bortuzzo tvrdou střelou minul branku!

59:06
    A ještě tu přecijen máme branku! NICK FOLIGNO přejel modrou čáru a využil toho, že Bortuzzo clonil Fleurymu ve výhledu. Střelou zápěstím překonal domácího brankáře a upravil tak na 3:5 z pohledu svého týmu! Asistence: Scott Hartnell.
    Nick FOLIGNO - 5:3

59:32
    Ofsajd hráčů Pittsburghu.

59:40
    Curtis McElhinney míří z branky, hosté to zkusí ještě v šesti!

59:59
    Marc-André Fleury to ještě zkusil přes celé hřiště do prázdné branky, tu ovšem nedokázal trefit.

60:00

Tučňáci na domácím ledě porazili Columbus 5:3 a bodově tak opět srovnávají Detroit!

Přitom v utkání od 18. minuty prohrávali, skóre otevřel hostující obránce James Wisniewski. O vyrovnání se ale postaral za 82 sekund Jevgenij Malkin po krásném průjezdu útočným pásmem. Druhá třetina nakonec rozhodl, neboť Penguins v ní vsítili celkem tři přesilovkové branky. Nejprve se prosadil David Perron (konkrétně tedy obránce Jack Johnson, jenž si dal vlastní gól), poté Jevgenij Malkin a nakonec ve 38. minutě svou druhou brankou v NHL Derrick Pouliot. Na začátku třetí třetiny, celkem po 18 sekundách jejího průběhu, dal pátou branku Tučňáků Steve Dowie. Daniel Winnik mu u ní asistoval a připsal si první bod v dresu Pens. V čase 45:37 snížil na 2:5 z pohledu Blue Jackets Ryan Johansen. 54 sekund před závěrečnou sirénou se ještě prosadil Nick Foligno, díky němuž se tedy skóre zastavilo na konečné hodnotě 5:3 pro Pittsburgh Penguins.

Marko Daňo (CBJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 10:05

A to bude všechno. Loučíme se s vámi a přejeme dobrou noc, někdy příště u onlajnu na počtenou! (01:47:49)

Michal Luxa

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 19. Malkin (Kunitz, Martin), 23. Perron (Malkin, Letang), 25. Malkin (Letang, Crosby), 38. Pouliot (Hörnqvist, Crosby), 41. Downie (Winnik, Sutter) – 18. Wisniewski (Johansen, Johnson), 46. Johansen, 60. Foligno (Hartnell)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Scuderi, Despres, Bortuzzo, Pouliot – Perron, Crosby, Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Comeau – Winnik, Sutter, Downie – Spaling, Lapierre, Bennett.

Rozhodčí: Lee, Peel – Cherrey, Henderson

Diváci: 18581