Arsenal Tula – Orenburg 0:1 (po pr.) | Lok. Moskva – Kazaň 0:0 (4:2 po pen.)
po penal. (4:2)
FK Lokomotiv Moskva
0:0 (0:0)
FC Rubin Kazaň
Úterý 03.03.2015, 18:00 • Stadion Lokomotiv, Moskva. Kapacita: 30,075 diváků. • Ruský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Nejzajímavější čtvrtfinálovou dvojici ruského poháru Kubok Rossiji obstarají Lokomotiv Moskva s Rubinem Kazaň.

Lokomotiv Moskva v osmifinále změřil síly s Ufou, přes níž prošel po velmi těsném výsledku 1:0. Do čtvrtfinále Lokomotiv nasměroval Mbark Boussoufa. Od té doby uběhlo dalších 6 zápasů, z nichž má tým poměrně dobrou bilancí čtyř vítězství a dvou remíz. I díky tomu je Lokomotiv v tabulce ruské ligy po 17 kolech pátý s náskokem tří bodů právě na svého soupeře.

Rubin Kazaň okupuje sedmou příčku se 27 body. Za stejné období má Rubin jednoznačně horší bilanci, připsal si 2 výhry, 2 remízy i 2 porážky. V osmifinále poháru však změřil síly se znatelně silnějším protivníkem. Taky že Spartak Moskva padl až v prodloužení. Nejprve ve 108. minutě otevřel skóre Marko Livaja, aby v samotném závěru zvýšil na dvoubrankový rozdíl z penalty Sardar Azmoun.

S ohledem na aktuální formu obou týmů i na domácí prostředí Lokomotivu jsou právě zástupci ruské metropole favoritem zápasu. Nikterak jasným, ale favoritem.
    Příprava před zápasem je důležitá

FK Lokomotiv Moskva: Abayev – Shishkin, Čorluka, Ďurica, Pejčinovič – Samedov, Fernandes, Sheshukov, Maicon – Mykhalyk – Škuletič
    Náhradníci: Guilherme – Logashov, Miranchuk, Tarasov, Boussoufa, Pavlyuchenko, Niasse

FC Rubin Kazaň: Ryzhikov – Cotungo, Kvirkvelia, Navas, Kuzmin – Dyadyun, Kambolov, Georgiev, Kanunnikov – Ozdoev – Portnyagin
    Náhradníci: Nesterenko – Kislyak, Karadeniz, Achmetov, Otstavnov, Livaja

Rozhodčí: Vladislav Jurevič – Borisovič, Sergejevič.

1

1
    Domácí Lokomotiv nastupuje v červeno-zelených dresech a v první půli bude útočit na pravou branku z pohledu kamery. Hosté z Kazaně odehrají zápas v tmavém.

2
    V úvodních vteřinách a minutách operují s míčem domácí.

3
    Po nepřesném zakončení vykopává Abayev.

4
    Vzrušení před hostující brankou, které obstaral především svou hlavičkou Samedov, nakonec gól nepřineslo. První náznak šance už ale máme za sebou.
    Náznak šance před bránou hostí

5
    Domácí jsou stále aktivnější, s míčem kombinují okolo šestnáctky hostů.

7
    Fernandesovu tečovanou střelu Ryzhikov jen kontroloval pohledem.

8
    Domácí gólman byl do hry zapojen pouze při dvou odkopech od své svatyně.

10
    Proti další střele z produkce domácích zasáhla obrana Rubinu a míč srazila na rohový kop.

11
    Standardku od rohového praporku si Lokomotiv zopakuje ještě jednou.

11
    A bude z toho do třetice rohový kop! Hráči hostů pomalu neví, kde jim hlava stojí.

12
    Fernandesův centr už hráči v černém vyvezli mimo rizikové území.

12
    Červeno-zelení jsou ale nadále u míče a už hledají skulinu pro další postup k Ryzhikově brance.
    úvodní nástup

14
    Výhodu standardní situace dostal také Rubin, Shkuletich však hlavičkou zbavil svého gólmana starostí.

15
    Domácí musí řešit první nepříjemnost. Při doskoku pro míč si natáhl sval domácí brankář Abayev a bude muset střídat!
    Zranění domácího brankáře Abayeva

18
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází také Mykhalyk, přichází Tarasov.

19
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází zraněný gólman Abayev, místo něj přichází oficiálně první kapitán týmu Guilherme.

20
    Tak domácí nakonec střídali také v poli a po úvodních dvaceti minutách mají už jen jednu možnost střídání!

23
    Vynucená několikaminutová pauza se na aktivitě domácího týmu evidentně nepodepsala, Lokomotiv vybojoval další rohový kop.

24
    Standardku rozehraje Fernandes.

25
    U brankové čáry byl faulován Samedov, Lokomotiv si tak zkusí také zkrácenou variantu rohového kopu.

26
    Centr na bližší tyč našel pouze hlavu hostujícího beka.

26
    A další standardka pro domácí tým. Hosté se k vlastní brance přibíjejí také vlastní nezodpovědností a častými fauly. Ten poslední má na svědomí Cotungo.

28
    Sudí si opět se zástupci obou stran vyřizuje, jaký průběh zápasu by si představoval.

28
    Žlutou kartu dostává Kuzmin (FC Rubin Kazaň).

29
    Již několikátý rohový kop rozehraje z pravé strany Lokomotiv. Tlak domácího týmu je téměř neskutečný, chtělo by to ale častější střelbu.

30
    Po rychlém brejku se na chvíli mohou nadechnout i hosté. Georgiev pošle míč k brance (překvapivě) od rohového praporku.

31
    Byť na vlastní polovině, Rubin u míče ještě chvíli zůstane.

32
    Držení míče: 73% – 27%

33
    U své levé tyče byl při dalším zakončení Lokomotivu Ryzhikov včas.

34
    Po centru z pravé strany se nejvýše vyšvihl Maicon a jeho hlavičce scházelo jen kousek, aby trefila alespoň tyč branky hostů.
    Maiconově hlavičce nescházelo mnoho

38
    Stále se hraje pouze na branku Kazaně, hosté většinou míč jen odkopnou pár metrů ke středu hřiště, aby krátce poté čelili dalšímu útoku.

39
    Když na to přijde, dokáží domácí důsledně zastavit i nahodilou akci Rubinu.

40
    Faulován byl Kanunnikov, provinil se Maicon. Přímý kop pro Rubin z hranice šestnáctky z pravé strany!

41
    Akce hostů bude mít pokračování v podobě rohového kopu.

43
    Zdá se, že největší nápor hosté přečkali, což pro domácí není s ohledem na dvě nucená střídání a nevyužité kvantum šancí zrovna dobrá zpráva.

44
    Na hrací ploše zůstává ležet Pejčinovič, do hry musejí lékaři.

45
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty, a to především z důvodu střídání zraněného domácího brankáře Abayeva.

45+1
    Žlutou kartu za skluz pod nohy soupeře bez zasáhnutí míče dostává Ján Ďurica (FK Lokomotiv Moskva).

45+1
    Napomínán je také Portnyagin (FC Rubin Kazaň), zřejmě za neadekvátní reakci na faul.

45+4
    Závěr první půle přinesl ještě jeden rohový kop pro domácí.

45+5
    Rohové kopy: 7 – 4

45+5

Domácí tým prakticky celý první poločas udával tempo, přičemž až do nějaké 40. minuty se jednalo o skutečně drtivý tlak. Zbylých deset minut (včetně pětiminutového nastavení) už hosté přečkali v klidu, stejně jako nakonec i celý poločas. Domácí vysílali jeden centr za druhým, jen ojediněle však ohrozili hostující branku. S ohledem na dvě vypotřebovaná střídání by toho mohli po přestávce litovat.
    Poločasové statistiky

Druhý poločas začne přibližně v 19:07.

46

46
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Pejčinovič, přichází Logashov.

47
    Domácí trenér sáhl o poločasové přestávce i k poslednímu střídání. Musí věřit, že tým ve zbytku zápasu nepotká žádná nepřízeň osudu.

49
    Po jednom ze soubojů je poměrně otřesen kapitán hostů Kuzmin. Za postranní čárou dostává na hlavu chlazení. Podobně na tom je i domácí Logashov, který je na hřišti teprve pár minut.

50
    V případě domácího hráče se jedná o krvácení z nosu, domácí už ale nemohou střídat. Naopak na straně Rubinu už se připravují na variantu, kdy by Kuzmin nemohl pokračovat ve hře.

53
    Logashov se vrací na hřiště.

55
    Ačkoliv se toho kvůli zmíněnému střetu zatím ve druhé půli mnoho neodehrálo, lepší jsou nyní hosté z Kazaně.

57
    Po přestávce se zatím vše obrací – je to Lokomotiv, kdo tu a tam podnikne nějaký brejk (neúspěšný), a naopak tlačí hosté.

58
    Žlutou kartu dostává Tarasov (FK Lokomotiv Moskva).

59
    A s tím jdou pochopitelně ruku v ruce i fauly. Po tom Tarasově zahrávají hosté přímý kop.

62
    První výraznější šance Lokomotivu ve druhém poločase přichází z kopačky Alexandera Samedova, který si míč zprava navedl k hranici šestnáctky a tvrdě vypálil. Pro domácí bohužel nepřesně.
    Samedov vypálil nad bránu

63
    Zhluboka si musel oddychnout Guilherme, který se snažil zastavit malou domů, ale míč mu proklouzl pod kopačkou a zamířil do zámezí. Naštěstí mimo prostor tří tyčí. Bude z toho rohový kop pro Rubin.
    Guilherme podcenil malou domů

64
    Guilherme může nyní v klidu zpytovat svědomí, hraje se daleko od jeho branky.

66
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Dyadyun, přichází Gökdeniz Karadeniz.

68
    Hra se začíná vyrovnávat a více připodobňovat závěru první půle.

70
    Přesto jsou tady s další akci znovu hosté.

71
    Po čase se k zahrání rohového kopu dostali také domácí.

72
    A u míče zůstanou. Zahraje si také Guilherme.

73
    Kolmice za obranu prozatím beci Rubinu zachytávají.

74
    Trpělivě Lokomotiv kombinuje a vyčkává na správnou chvíli pro přihrávku či centr do pokutového území Kazaně.

77
    V posledních minutách Lokomotiv soupeři míč de facto nepůjčuje. Nadechují se domácí k závěrečnému náporu o tři body?

78
    Rohový kop rozehraje Samedov.

79
    Míč skryl do náruče Ryzhikov a zakládá výkopem protiakci.

80
    A od rohového praporku se bude rozehrávat také na druhé straně hřiště.

80
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Portnyagin, přichází Marko Livaja.

81
    Žlutou kartu dostává Livaja (FC Rubin Kazaň).

81
    První věcí, kterou se Marko Livaja po nástupu na hřiště prezentoval, byl faul za žlutou kartu.

82
    Livaja znovu přistižen při nedovoleném zákroku, tentokrát lehce přistrčil hlavičkujícího Jána Ďuricu.

85
    Zdá se, že zápas po 90 minutách nezadržitelně směřuje k plichtě. Byť šance s gólovými parametry rozhodně na obou stranách byly.

87
    Po rychlé akci se míč dostal až k v šestnáctce číhajícímu Maiconovi, ten však uprostřed branky našel pouze náruč Guilhermeho.
    Maiconova střela doprostřed branky

89
    Jednu z posledních šancí hostů v základní hrací době zastavuje ofsajd.

90
    Rozhodčí ve druhé půli nastavuje znovu 5 minut.

90+1
    Kvirkvelia pohotovým skluzem přerušuje akci Lokomotivu po levém křídle.

90+2
    Georgievovi míč v rozhodující chvíli utekl do zámezí, proto se bude pouze vykopávat od Guilhermeho branky.

90+4
    Jedna z posledních šancí odvrátit prodloužení. Roh pro Rubin Kazaň.

90+5
    Rohové kopy: 9 – 10

90+5
    V základní hrací době gól nepadl, postupujícího proto určí až prodloužení či penaltový rozstřel.

90+5
    Druhý poločas skončil.
    Zápasové momenty

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Aktivněji do prodloužení vstoupili domácí fotbalisté.

93
    První střelu mají na svědomí hosté. Livaja ale mířil hodně nepřesně.

95
    Po důrazném zákroku byl k zemi svalen Dmitri Tarasov.

96
    Žlutou kartu dostává Sheshukov (FK Lokomotiv Moskva).

98
    Nebezpečí mířící k brance Lokomotivu zažehnal pohotovým skluzem Vedran Čorluka. Rohový kop zahrají hosté.

100
    Dvě třetiny první části prodloužení jsou za námi a po vstřeleném gólu ani vidu a jen lehce slechu.

103
    Vhazuje domácí celek, jedna z posledních šancí v prvním prodloužení.

105
    Aleksandr Samedov míč ztratil, vpřed postupuje Rubin.

105
    S propagační střelou doprostřed branky a zdálky si Guilherme poradil.