Barys – Omsk 3:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Kazaň 2:0 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 3:7 (kon.)
Ufa – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Minsk – Jokerit 1:2 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 0:3 (kon.)
N.Novgorod – Petrohrad 1:3 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 03.03.2015, 14:30 • Ufa Arena • Play-off KHL

Ode mne je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek úterního odpoledne a někdy příště opět na shledanou. (16:50:48)

Hosté dnes vyhrávají 1:2 a stejným rozdílem vedou v sérii play-off. Domácí se sice dostali v čase 17:28 do vedení, když se prosadil Stěpanov. Ve druhé třetině však byli lepším týmem hosté a ti dokázali otočit stav utkání, když se v čase 29:31 trefil v oslabení Osala a v čase 36:15 Antipin po skvělé přihrávce od Kováře. Další zápas můžete sledovat zítra.

Střely na branku: 30 – 28
    Vyhrané buly: 28 – 26

60:00

59:15
    Oddechový čas pro hosty.

59:13
    Domácí to zřejmě zkusí každou chvíli v šesti.

58:34
    Kolcova střela neprošla ke Košečkinovi a hosté vyhazují.

57:27
    Domácí se vůbec nemohou usadit v útočném pásmu a minuta a půl z přesilovky je pryč.

56:50
    Kolcov vypálil tvrdou střelu od modré, Košečkin tuto střelu skvěle vyráží.

56:09
    Hosté vyhazují kotouč až k Sochatskijmu.

56:00
    Domácí si zahrají čtyřminutovou přesilovku 5na4! 2+2 minuty za hru vysokou holí dostává Platonov.

55:00
    Posledních 5 minut třetí třetiny.

54:20
    Domácí nyní vyhazují kotouč přes všechny čáry a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

54:05
    Domácí jsou nyní aktivnějším týmem a snaží se za každou cenu vyrovnat.

53:26
    Ankudinov si skvěle navezl kotouč po pravé straně do útočného pásma a následnou střelou trefuje pravou tyč!

52:39
    U kotouče jsou nyní domácí a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

51:34
    Chlystov dostal skvělou křižnou přihrávku na levý kruh, jeho rychlou střelu však dokázal Košečkin fantasticky chytit!

50:57
    Jeden z domácích hráčů nyní stál v brankovišti a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

49:52
    Višněvskij vypálil dělovku od modré, Košečkin kotouč vyráží pouze k Pihlströmovi, ten však trefuje znovu Košečkina a poté už jeden z obránců vyhazuje kotouč do bezpečí.

49:37
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Kovář.

48:51
    Pihlström se dostal ke kotouči těsně před Košečkinem, ten ho skvělým zákrokem vychytal a drží tak stále svému týmu vedení.

48:06
    Kolcov hledal z pravé strany před brankou své spoluhráče, nikoho však nenašel a kotouč míří do rohu kluziště.

47:46
    Bartyšin vypálil od modré, Sochatskij opět chytá.

47:25
    Platonov zkusil své štěstí z levého kruhu, Sochatskij však bez problémů tuto střelu chytá.

47:09
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Sochatskijho.

46:20
    Hosté v pohodě ubránili přesilovku a už jsou na ledě v plném počtu.

45:17
    Timkin nyní vypálil z levého kruhu a Sochatskij kotouč musel podržet, vhazovat se tak bude po jeho levici.

44:42
    Kolcov nedokázal zachytit kotouč na modré čáře a ten tak končí až ve středním pásmu.

44:24
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Juňkov.

43:52
    Osala vypálil bekhendem z beprostřední blízkosti branky, Sochatskij však tuto střelu dokázal chytit.

43:43
    Potěchin vypálil z pravého kruhu, Sochatskij tuto střelu dobře viděl a v pohodě ji chytá.

43:09
    Hosté nyní sice vstřelili branku, Juňkov však zasáhl kotouč vysokou holí a tak branka nemůže být uznána.

43:00

42:11
    Mozjakin vypálil z mezikruží, Sochatskij předvádí opět skvělý zákrok.

41:05
    Domácí však vyhráli buly po levici svého brankáře a kotouč vyhazují do bezpečné vzdálenosti od branky.

41:00
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Kolcov.

40:32
    Brent nyní dostal skvělou přihrávku před branku, následnou střelu však fantasticky zlikvidoval Sochatskij a stav tak zůstává stále stejný.

40:17
    Hostům byl nyní odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:03
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihend se tlačí do útoku.

40:01

Hosté se vzpamatovali z první třetiny a do druhé třetiny vlítli velmi sebevědomě. V čase 29:31 ujel v oslabení s kotoučem Osala a vyrovnal stav utkání na 1:1, následně v čase 36:15 dokázal po skvělé přihrávce od Kováře otočit vývoj zápasu Antipin. Ve třetí třetině to tak bude ještě velký boj.

Střely na branku: 9 – 11
    Vyhrané buly: 9 – 8

Třetí třetiny začne zhruba v 16:09.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:29
    Mozjakin nyní vypálil fantastickou střelu z mezikruží, Sochatskij však předvedl ještě lepší zákrok a stav tak zůstává stále 1:2.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:33
    Kulda posílá kotouč do ochranné sítě a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

37:38
    Domácí tak musí opět zabrat aby s tímto výsledkem ještě dokázali něco udělat.
    Viktor ANTIPIN - 1:2

36:15
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté otáčejí vývoj utkání a vedou už 1:2! Kovář našel skvělou přihrávku přes brankoviště u levé tyče VIKTORA ANTIPINA, ten na poprvé kotouč netrefil, na podruhé však už zavěsil pod horní tyčku a poslal tak hosty do vedení. Asistence: Sergej Mozjakin, Jan Kovář

35:43
    Domácí nyní dokázali vyhodit ze své třetiny a ihned jede celá čtveřice střídat.

35:16
    Mozjakin vypálil od modré, Sochatskij kotouč vyráží pouze před sebe k jednomu ze svých obránců a ten kotouč vyhazuje do bezpečí.

34:57
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení vyfasoval Kutuzov.

34:11
    Timkin nyní skvěle zavezl kotouč do útočného pásma, následně však o něj přichází.

32:03
    Z následného protiútoku se ke střele z mezikruží dostal Slepyšev, branku však přestřeluje.

31:49
    Hosté si nyní nepřesně přihráli v útočném pásmu a domácí se tak ženou do protiútoku.

31:07

30:14
    Skačkov se nyní dostal ke střele z mezikruží, jeho střelu skvěle chytá Košečkin.

29:49
    Domácí si zahrají krátkou přesilovku 5na3. Dvě minuty za držení hole dostává Lee.
    Oskar OSALA - 1:1

29:31
    Hosté vyrovnávají v oslabení! OSKAR OSALA dokázal vypíchnout kotouč jednomu z domácích hráčů a řítil se sám proti Sochatskijmu, toho následnou střelou pod pravý beton překonává a vyrovnává na 1:1. Bez asistence.

28:40
    Domácí nyní vysílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, Košečkin však zatím odolává a všechny střely kryje.

28:10
    Kajgorodov vyslal střelu z pravého kruhu, Košečkin vyrazil kotouč pouze před sebe k Višněvskijmu, ten následně nedokázal kotouč zasunout za brankáře.

27:52
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Stapleton.

27:12
    Hartikainen se dostal ke střele z pravého kruhu, Košečkin tuto střelu dobře viděl a tak kotouč vyráží do rohu kluziště.

26:24
    Mozjakin nyní příliš nevychytal nahození kotouče do útočného pásma a kotouč posílá do ochranné sítě.

26:11
    Timkin se dostal s kotoučem po pravé straně kluziště až ke střele z pravého kruhu, Sochatskij však byl připraven u své levé tyče a střelu v poklidu chytá.

25:48
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry a tak se píská zakázané uvolnění.

25:17
    Bereglazov vypálil z mezikruží, trefil však jen jednoho z obránců.

24:26
    Makarov dostal skvělou křižnou přihrávku před branku, kotouč sice dokázal trefit, branku ale bohužel ne.

23:50
    Kovář hledal z pravé strany kluziště před brankou Zaripova, před ním však skvěle zasáhl jeden z obránců a kotouč končí na jeho hokejce.

22:52
    Domácí si nyní nerozuměli v rozehrávce a kotouč se dostává k hostujícím hráčům.

21:17
    Slepyšev se dostal z ničeho nic před brankou ke kotouči, poté se však dostal s kotoučem do velkého úhlu a tak ještě hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, kotouč se však nakonec odráží od bruslí jednoho z obránců daleko od hostující branky.

20:45
    Kovář nyní pálil od modré, jeho střela však končí nad brankou.

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly a nyní s kotoučem kombinují ve své třetině.

20:01

První třetina je za námi. Dnešní zápas je zatím velmi vyrovnaný a oba celky si dokázali vytvořit mnoho šancí, oba brankáři však zatím chytají skvěle. Avšak jedna branka v této třetině padla a dali jí konkrétně domácí, když se v čase 17:28 prosadil z beprostřední blízkosti Stěpanov. Uvidíme jak se bude dále zápas vyvíjet.

Střely na branku: 9 – 6
    Vyhrané buly: 5 – 11

Druhá třetina začne zhruba v 15:19.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Poslední půl minutka první třetiny.

18:44
    Hosté se nyní dostali ke dvou slibným střelám z mezikruží, obě střely však skvěle chytá Sochatskij.
    Alexandr STĚPANOV - 1:0

17:28
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Jeden z domácích hráčů přihrál skvěle před branku na Zubareva, ten kotouč jen přiťuknul na branku, Košečkin však kotouč vyrazil před sebe k úplně volnému ALEXANDRU STĚPANOVOVI a ten i s menším štěstím překonává Košečkina. Asistence: Alexej Gluchov, Andrej Zubarev

16:38
    Skačkov vypálil tvrdou ránu od modré, kotouč však míří daleko vedle pravé tyče.

15:35
    Hartikainen si skvěle vybruslil s kotoučem před branku z pravé strany kluziště, jeho následná střela však končí těsně vedle levé tyče.

14:00
    Chabarov nyní nahodil kotouč od modré před branku, ani jeden z jeho spoluhráčů ho nedokázal tečovat a tak Sochatskij kotouč vyráží do rohu kluziště.

13:47
    Kotouč se nyní dostal až k Sochatskijmu a ten ho raději podrží. Následuje komerční přestávka.

12:47
    Hartikainen hledal z pravé strany kluziště křižnou přihrávkou před brankou jednoho ze svých spoluhráčů, kotouč mu však přeskočil hůl a tak končí v rohu kluziště.

11:49
    Domácí nyní drží útočné pásmo.

11:01
    Skačkov vypálil jedovatou střelu z mezikruží, Košečkin měl s tímto pokusem menší problémy, nakonec však kotouč kryje ve své lapačce.

10:20
    Potěchin vypálil z levého kruhu, kotouč však míří vedle pravé tyče branky.

09:28
    Osala se nyní dostal po levé straně kluziště až před Sochatskijho, když už však chtěl zakončovat, tak mu do střely vložil hokejku jeden z obránců a kotouč tak míří do ochranné sítě.

08:06

07:57
    Kolcov se dostal v oslabení do úniku, jeho následná střela nad rameno Košečkina však končí těsně nad brankou.

06:49
    Mozjakin nyní skvěle vybruslil s kotoučem zpoza branky, jeho následnou střelu však Sochatskij vyráží.

06:23
    Hosté nedokázali udržet puk v útočném pásmu a domácí tak pohodlně vyhazují.

06:06
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Bodrov.

05:04
    Makarov nyní skvěle zavezl kotouč po pravé straně až do útočného pásma, poté našel před brankou úplně osamoceného Slepyševa, jeho následnou kličku do bekhendu však dokázal Košečkin skvěle zlikvidovat.

04:10
    Jeden z hostujících hráčů se skvěle prokličkoval po pravé straně kluziště až do útočného pásma, poté mu však kotouč utíká od hokejky a tak se ho zmocňují domácí.

03:32
    Birkujov pálil od modré, branku však vůbec netrefil.

02:52

02:20
    Kolcov zkusil své štěstí od modré, Košečkin byl však opět připraven a kotouč vyráží.

01:11
    Domácí si nerozuměli mezi sebou v útočném pásmu a sami se o něj připravují.

00:52
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval Timkin.

00:48
    Heikkinen vyslal střelu od modré, Košečkin však tuto střelu dobře viděl a vpohodě ji vyráží do rohu kluziště.

00:20
    Domácí nyní vyhodili kotouč přes všechny čáry a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Sochatskijho.

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly a ihned se tlačí do útoku.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v zelených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Nejproduktivnější hráči obou mužstev

Salavat Julajev Ufa – Na domácí straně to je Ruský obránce Kirill Kolcov, který má na svém kontě 48 bodů za 18 branek a 30 asistencí.

Metallurg Magnitogorsk – Na druhé straně to je Český útočník Jan Kovář, který má na svém kontě 68 bodů za 24 gólů a 44 asistencí.

Ufa vstoupila do prvního kola play-off ze šesté příčky Východní konference, zato Metallurg skončil v tabulce Východní konference na třetí příčce a tak do zápasu s Ufou vstoupili v roli favorita. První zápas na domácím kluzišti Metallurg zvládl a vyhrál pohodlně 2:0, druhý zápas se jim však příliš nepovedl a Ufa dokázala vyhrát 1:2. Stav série je tak po dvou zápasech vyrovnaný 1:1.

Posledních 5 vzájemných utkání

Magnitogorsk – Ufa 1:2
    Magnitogorsk – Ufa 2:0
    Ufa – Magnitogorsk 3:2
    Magnitogorsk – Ufa 2:6
    Magnitogorsk – Ufa 2:1 sn (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)

Zdravím všechny hokejové fanoušky a fanynky. Vítám vás u dnešního zápasu play-off KHL mezi Salavat Julajev Ufa a Metallurg Magnitogorsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 18. Stěpanov (Gluchov, Zubarev) – 30. Osala, 37. Antipin (Mozjakin, Kovář)

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Višněvskij, Kulda, Zubarev, Heikkinen, Kolcov, Kutuzov, Bodrov – Sjomin, Tolpeko, Chlystov – Makarov, Slepyšev, Hartikainen – Pihlström, Kajgorodov (C), Skačkov – Stěpanov, Gluchov, Ankudinov
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Birjukov, Antipin, Lee, Bartyšin, Maleňkich, Chabarov, Bereglazov, Těreščenko – Zaripov, Kovář, Mozjakin (C) – Platonov, Kameněv, Osala – Stapleton, Brent, Timkin – Jakucenja, Juňkov, Potěchin

Rozhodčí: Ravodin, Ronn – Morozov, Sazonov