Spišská N. Ves – Detva 2:3 (po pr.)
HK Spišská Nová Ves
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
HK Detva
sk Čtvrtek 05.03.2015, 17:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • 1. liga play-off (SR)

Detva hneď na začiatku predĺženia vsietila gól a teší sa zo zisku majstrovského titulu a z postupu do baráže. Spišská Nová Ves sa so sezónou lúči.

60:48
    Detva dala gól!
    A postupuje do baráže. Jakub Predajniansky si niekoľkokrát vymenil puk s MAREKOM HATAŠOM a druhý menovaný z veľkej diaľky rozhodol. Asistencie: Jakub Predajniansky.

58:48
    Hostia si dokonca zahrajú presilovú hru. Tím Spišiakov oslabuje Findura, faul lakťom. Detva môže rozhodnúť.

57:40
    Je vyrovnané. Brankár cez hráčov nič nevidel a strela IVANA ZORVANA od modrej prešla až do brány. Asistencie: Martin Hajnik.

57:03
    Ale opäť tu máme bitku. Vartovník a Říha za ňu inkasujú po dve minúty. Prvý menovaný dokonca osobný trest desať minút.

56:17
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Veľmi dobrá spolupráca. Pavol Gurčík vystrelil od modrej, puk tečoval ĽUBOMÍR VAIC popod betóny brankára. Asistencie: Pavol Gurčík.

54:37
    Krempaský sa snažil vziať všetko na svoje plecia a opäť sa tlačil až do brány. Fauloval ho Srnka a domáci môžu možno aj rozhodnúť.

52:51
    Spišiaci si už koledovali o gól, nechávali súpera pohodlne útočiť. Marek Pač prihral na modrú MAREKOVI HATAŠOVI a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Marek Pač, Martin Hajnik.

49:34
    Nervozita stúpa a po tejto akcii sa do seba pustili Cvengroš s Parkhousom. Obidvaja dostávajú po dve minúty.

49:34
    Parkhouse voľnému Hajnikovi posielal na druhú stranu puk. Zachytil ho a snažil sa ho trafiť medzi betóny, gólman chytá.

47:34
    Krempaský to skúšal individuálne. Natlačil sa až pred bránu, gólman puk betónom vytlačil mimo.

43:17
    Napokon sa v závere odhodlal k strele Hataš. Mieril do ľavého horného rohu bránky Blažíčka, brankár zázračne chytá. Hrubý sa ale dopustil faulu a odchádza na trestnú lavicu za seknutie.

41:23
    Bude sa vylučovať na domácej strane a hostia môžu vyrovnať. Dve minúty si posedí Vaic, seknutie.

36:47
    A dokonca presilovka Spišskej. Hataš si ide sadnúť za podrazenie.

35:46
    Začína sa nám to tu vyostrovať. Pustili sa do seba Hamrák s Kanaetom, rozhodca im udelil dve minúty.

35:32
    Ďalší obrovský pokus Spišskonovovešťanov. Vaic sa rútil sám na gólmana, vyskúšal blafák, Volentier betónom zachraňuje.

34:22
    Spišiaci sa nechcú dať zahanbiť. Findura od pravého kruhu našiel žŕdku Volentiera.

33:32
    Detva mohla vyrovnať. Zorvan sa predieral dopredu, preštrikoval sa cez jedného z hráčov domácich, položil si brankára, no strieľal príliš neskoro.

31:57
    Spišiaci zabudli na voľného Hataša, ktorý sa dostal až pred Blažíčka. Zakončoval bekhendom, ale rovno do lapačky.

27:18
    Zmätok v obrane hostí. Hrubý strieľal od modrej, brankárovi puk vypadol, padol k Leskovjanskému. Tomu sa ale nepodarilo ho dopraviť do brány.

25:46
    Spišiaci ale v útočnej snahe nepoľavujú. Do prečíslenia sa dostali Krempaský s Klingom, prvý menovaný sa predieral až do brány, no neuspel. Fauloval ho však Themár a sily sa na ľade vyrovnajú.

24:37
    Detva s príležitosťou vyrovnať. Previnil sa Smotrila, podrazenie.

22:12
    Tak napokon využívajú presilovú hru. VLADIMÍR KLINGA vypálil z červeného kruhu nad lapačku Volentiera a ten už nestihol zareagovať. Asistencie: Boris Krempaský.

20:54
    Aktivita domácich v úvode tretiny. Findura sa predieral pred bránu cez dvoch hráčov, Zorvan ho hákoval a odchádza na lavicu hanby.

18:14
    Zakríkol som to. Hajnik z bezprostrednej blízkosti trafil tyč. Začína sa stupňovať aj nervozita. Hráči z oboch táborov do seba skočili, rozhodcovia ale situáciu upokojili a Hamráka s Petrom poslali na trestnú lavicu.

16:26
    Prvú presilovku bude mať aj tím spod Poľany. Na trestnú lavicu odchádza Vaic, hákovanie.

15:52
    Veľká príležitosť hostí. Cvengroš urobil na modrej chybu, Detva išla do prečíslenia. Buda sa snažil puk poslať po ľade vedľa ľavej tyčky Blažíčka. Jeho úmysel však rozpoznal.

10:58
    Spišská Nová Ves bude mať výhodu presilovej hry. Previnil sa Hataš, hákovanie.

10:45
    Krempaský s Klingom sa dostali do prečíslenia. Prvý menovaný sa rozhodol strieľať, no netrafil ideálne.

10:03
    Vaic útočil sám na brankára a bol hákovaný. Rozhodca prisúdil samostatný nájazd. Hráč Spišiakov skúsil strelu, trafil ale len betóny Volentiera.

07:43
    Nádhernú ďalekonosnú prihrávku dostal od Hrubého Halás a takmer opustený strieľal nad lapačku brankára. Neuspel.

05:36
    Prvá veľká príležitosť v zápase. Od pravého kruhu pálil spoza hráča Hrubý, brankár puk nevidel. Strela však letela tesne mimo. Chýbali centimetre.

Lukáš Zavacký

Branky a nahrávky: 23. Klinga (Krempaský), 57. Vaic (Gurčík) – 53. Hataš (Pač, Hajnik), 58. Zorvan (Hajnik), 61. Hataš (Predajniansky)

HK Spišská Nová Ves: Blažíček – Hrubý, Bednár, Gurčík, Cvengroš, Rojkovič, Horváth, Kramár, Podsedlý – Leskovjanský, Koky, Vartovník – Hamrák, Vaic, Smotrila – Ihnaťo, Klinga, Krempaský – Findura, Nagy, Halás
    HK Detva: Volentier – Hataš, Pač, Sládok, Zorvan, Predajniansky, Mačkovič, Pinka – Petro, Srnka, Hajnik – Parkhouse, Kanaet, Graham – Říha, Fekiač, Themár – Buda, Jakubík

Rozhodčí: Štefik, Lauff – Holienka, Bogdaň