Buffalo – NY Rangers 0:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Montreal 1:3 (kon.)
Carolina – Florida 0:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 1:4 (kon.) | Colorado – Calgary 3:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 1:5 (kon.) | Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 0:3 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Nashville Predators
Neděle 15.03.2015, 03:10 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je ode mne vše, já Vám děkuji za pozornost a přeji příjemnou neděli. (05:52:38)

Slovenská stopa v utkání:

Andrej Sekera (LAK): (0+1), +/- 0, 1 střela, čas na ledě 16:08.

Marián Gáborík (LAK): (0+0), +/- 0, 0 střel, čas na ledě 19:52.

1. Roman Josi (NSH): (0+1), +/- +1, 1 střela, čas na ledě 26:08.

2. Jonathan Quick (LAK): 23 zásahů, 2 inkasované branky, úspěšnost zásahů 91,3%.

3. Craig Smith (NSH): (1+0), +/- 0, 3 střely, čas na ledě 19:49.

Máme dobojováno! Kings od začátku zápasu měli navrch, hráli aktivně, bruslili, bránili střední třetinu a vše vzadu podpořil gólman Quick. Jenomže Nashville také občas zahrozil, a takové dvě šance skončily gólem ve 47. a 48. minutě, přičemž druhá branka byla hodně smolná pro Krále. Nezbývá, než Los Angeles tak o play off bojovat i v dalších zápasech.

Střely ve třetí třetině (celkem):

LA – 7 (24)
    NSH – 6 (23)

60:00

59:50
    Tak vhazovat se bude až po oddechovém čase.

59:50
    Rinne zalehává puk deset vteřin před sirénou. Los Angeles má buly v útočné třetině.

59:42
    Kopitar rozehrává od vlastní branky.

59:12
    Puk se ale nedaří domácím dostat do útočné třetiny.

58:55
    Quick sprintuje na střídačku!

58:42
    O puk se bojuje v rohu útočné třetiny Kings.

58:18
    Gáboríkovu střelu Rinne chytá, bude se znovu vhazovat,

58:06
    Kopitar vyhrál buly, ale až do středního pásma.

58:00
    Asi to bylo těžké rozhodování, zda nechat vydechnout soupeři a poradit se, či naopak. Kings si berou oddechový čas.

58:00
    Predators vyhazuje rovné dvě minuty před koncem třetí třetiny na zakázané uvolnění.

57:27
    Jako vichřice se nyní chovali hráči Nashvillu, kteří vystřelili na Quicka, ten zasáhl a poté byl rovnou dvěma protihráči sestřelen k zemi a zalehnut. Je tak pochopitelné, že následnou dorážku Stalberga do prázdné branky nemohl rozhodčí uznat.

57:03
    Ze střední třetiny se puk dostal mezi diváky, vhazovat budeme před Rinnem.

56:22
    Střela obránce šla vysoko, gólman hostů se za ní jen ohlédl.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 8. Carter (Sekera, Doughty) – 47. Smith (Ellis), 48. Stalberg (Josi, Cullen)

Los Angeles Kings: Quick (M. Jones) – Doughty, Regehr, Muzzin, Greene, McNabb, Sekera – Lewis, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, King – Nolan, Shore, Brown – Wiliams, Andreoff, Clifford.
    Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Franson, S. Jones, Ellis, Ekholm – Neal, Ribeiro, Forsberg – Smith, Fisher, Wilson – Stalberg, Santorelli, Cullen – Beck, Gaustad, Bourqou.

Rozhodčí: O’Halloran, Watson – Wheler, Nansen