Buffalo – NY Rangers 0:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Montreal 1:3 (kon.)
Carolina – Florida 0:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 1:4 (kon.) | Colorado – Calgary 3:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 1:5 (kon.) | Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 0:3 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Nashville Predators
Neděle 15.03.2015, 03:10 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je ode mne vše, já Vám děkuji za pozornost a přeji příjemnou neděli. (05:52:38)

Slovenská stopa v utkání:

Andrej Sekera (LAK): (0+1), +/- 0, 1 střela, čas na ledě 16:08.

Marián Gáborík (LAK): (0+0), +/- 0, 0 střel, čas na ledě 19:52.

1. Roman Josi (NSH): (0+1), +/- +1, 1 střela, čas na ledě 26:08.

2. Jonathan Quick (LAK): 23 zásahů, 2 inkasované branky, úspěšnost zásahů 91,3%.

3. Craig Smith (NSH): (1+0), +/- 0, 3 střely, čas na ledě 19:49.

Máme dobojováno! Kings od začátku zápasu měli navrch, hráli aktivně, bruslili, bránili střední třetinu a vše vzadu podpořil gólman Quick. Jenomže Nashville také občas zahrozil, a takové dvě šance skončily gólem ve 47. a 48. minutě, přičemž druhá branka byla hodně smolná pro Krále. Nezbývá, než Los Angeles tak o play off bojovat i v dalších zápasech.

Střely ve třetí třetině (celkem):

LA – 7 (24)
    NSH – 6 (23)

60:00

59:50
    Tak vhazovat se bude až po oddechovém čase.

59:50
    Rinne zalehává puk deset vteřin před sirénou. Los Angeles má buly v útočné třetině.

59:42
    Kopitar rozehrává od vlastní branky.

59:12
    Puk se ale nedaří domácím dostat do útočné třetiny.

58:55
    Quick sprintuje na střídačku!

58:42
    O puk se bojuje v rohu útočné třetiny Kings.

58:18
    Gáboríkovu střelu Rinne chytá, bude se znovu vhazovat,

58:06
    Kopitar vyhrál buly, ale až do středního pásma.

58:00
    Asi to bylo těžké rozhodování, zda nechat vydechnout soupeři a poradit se, či naopak. Kings si berou oddechový čas.

58:00
    Predators vyhazuje rovné dvě minuty před koncem třetí třetiny na zakázané uvolnění.

57:27
    Jako vichřice se nyní chovali hráči Nashvillu, kteří vystřelili na Quicka, ten zasáhl a poté byl rovnou dvěma protihráči sestřelen k zemi a zalehnut. Je tak pochopitelné, že následnou dorážku Stalberga do prázdné branky nemohl rozhodčí uznat.

57:03
    Ze střední třetiny se puk dostal mezi diváky, vhazovat budeme před Rinnem.

56:22
    Střela obránce šla vysoko, gólman hostů se za ní jen ohlédl.

55:48
    Brankář Nashvillu přikryl kotouč, další buly.

55:41
    Ale Kings se opět vydobylo vhazování před Rinnem.

55:31
    Predátoři puk vyhazují obloučkem do střední třetiny.

54:53
    Greene to vzal na sebe a vybojoval, že po komerční pauze se buly vhodí před Rinnem.

54:18
    Hráči v černém opět předvedli rychlý přechod do útočné třetiny, tentokrát ale bez puku, což zjistili až za moment.

53:33
    Quick pomáhá s rozehrávkou, LA v útočné třetině.

52:44
    Ve střední třetině se teď domácí vůbec nedohodli, skoro všichni jeli střídat a puku, dej se svému osudu.

51:59
    Kopitar se svými spoluhráči udělal pár kroků navíc a Nashville už bruslařsky nestíhá, že by docházely síly?

51:31
    Postavení mimo hru odpískáno i hostujícímu celku.

50:26
    Celkem rána pro Kings, jde to vidět, frustrace doprovází i Gáboríka, který po odpískání ofsajdu zbytečně vystřelil na branku soupeře.
    Viktor STALBERG - 1:2

47:43
    Nashville právě vstřelil branku!
    To jsou věci, Predators otáčí průběh utkání! VIKTOR STALBERG byl s pukem u mantinelu a nevěděl co s ním, posílal jej tak do vzdálenějšího rohu na spoluhráče, ovšem do tohoto pasu vložil hůl obránce Kings Muzzin a puk tečoval nad rameno svého brankáře. Asistence: Roman Josi, Matt Cullen.
    Craig SMITH - 1:1

46:37
    I Predators využívají svou početní výhodu a srovnávají! na modré čáře napřáhl Ellis, jeho střelu Quick jen srazil za sebe, kde byl se svou hokejkou připraven CRAIG SMITH. Asistence: Ryan Ellis.

45:58
    Dvě vyhození Los Angeles za sebou znamení mnoho oddychu pro domácí celek.

45:14
    Forsberg se dlouho odhodlával ke střele, až o puk přišel, ještě před modrou jej ale vybojoval zpět a pálil z otočky – nepřesně.

44:43
    Máme tady vyloučení na domácí straně, Shore odchází pykat za zdržování hry. Nepočínal si na buly zrovna dobře.

44:41
    Jedovatá střela od modré čáry obránce Jonese končí někde ve výstroji muže v masce Kings.

44:35
    Ale nyní už se tam Nashville dostane, a to díky zakázanému uvolnění Králů.

44:19
    Ani nyní se hosté v útočném pásmu dlouho neohřáli.

43:57
    Predátoři jen nahodili puk do útočné třetiny, tam jej ale nevybojovali.

43:19
    King střelou od mantinelu získává vhazování po pravici brankáře Rinneho.

42:16
    Wilson tečoval puk těsně před Quickem, kus černé gumy šel ale mimo branku.

41:37
    Predátoři zkusili rychlý protiútok, ten ovšem ovoce, ani zeleninu, nepřinesl.

40:44
    Angeles se usazuje v útočné třetině.

40:01

Králové pokračují ve svém účinném hokeji a drží tak vedení z první třetiny 1:0.
    Další třetina začne přibližně ve 4:54 .

Střely ve druhé třetině (celkem): 6 (17) – 8 (17)

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:48
    Domácí forward ještě pálil z kruhu, ale mimo tři tyče.

39:17
    Další akci zakládají hosté z vlastní třetiny.

38:28
    Toto se moc Predátorům nepovedlo, Kings se bez větších problémů ubránilo a Sekera je již na ledě.

36:44
    Přesilovka začala sympaticky, ale rána Forsberga je zblokovaná do ochranné sítě.

36:28
    Jen sekundu se hrálo v plném počtu, za podražení je vyloučen Sekera (LAK).

36:27
    Oba celky jsou již v plném počtu.

35:11
    Na jedné straně neuspěl Kopitar, z protiútoku mohl zahrozit Smith, avšak byl zastaven, dle mého za hranou pravidel. Každopádně pokračujeme ve čtyrech.

34:27
    Sudí nakonec z bitky poslal na trestnou lavici s dvouminutovým trestem domácího Kinga a hostujícího Stalberga, hraje se 4 na 4.

34:27
    Carter ujížděl sám na Rinneho, střelou ale mezírku mezi betony nenašel. Poté se ještě strhla v rohu kluziště mela.

34:11
    Lewis se řítil s Kopitarem v přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný ale nepřesně nahrál, a tak z akce nic není.

33:49
    Los Angeles vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

32:58
    Doughty vybídl ke střele Muzzina, ten vypálil, ale příliš vysoko.

32:10
    Ani nyní to není gól! Nedá se říci, že by měli Predátoři nějaké vyložené tutovky, ale jeden z hostů teď zakončoval do poloprázdné klece, ovšem i on i vylámal zuby na Quickovi.

31:39
    Andreoff projel kolem mantinelu až do útočné třetiny, kde ale svou střelou minul zařízení.

30:18
    Quick se nyní vcelku musel zadýchat, zhruba čtyři střely či dorážky nyní řešil, všechno ale zvládl!

29:31
    Ani Brown, ani Kopitar nedosáhli na puk, který vypadl z Rinneho po střele beka Králů.

28:48
    Na třikrát se snažili hráči Nashvillu dostat do útočného pásma přes obranu Králů, když se jim to povedlo, sudí je vykazuje zpět do střední třetiny.

27:29
    Forsberg dostal nabito na kruh, jeho dělovku ale Quick s jistotou kryje.

26:16
    Ve střední třetině je kus černé gumy v držení hostujících hráčů.

25:22
    Na hranici pravidel nyní zastavil Carter protihráče, sudí ale zůstává klidný a Kings jdou tak kupředu.

24:44
    Los Angeles pokračuje v té své hře, hrát aktivně, bruslit, soupeře k ničemu nepouštět a ani se do ničeho nehrnout.

24:14

23:51
    Lewis je nyní bez hokejky, hosté tak hrají pět na tři a půl.

22:48
    Riberio vystřelil z kruhu, jeho pokus byl ale zblokovaný a následně i LA vyhodilo.

22:14
    První přesilovka pro Predators, za držení dostává menší trest King (LAK).

21:28
    Jeden z hostí obkroužil bránu a už zasunoval puk do odkryté klece, avšak hrací předmět mu v rozhodující fázi mu uskočil.

20:42
    Predátoři na Krále vlétli, druzí jmenovaní musí vyhodit na zakázané uvolnění.

20:01

První třetina je za námi, vyložených šancí moc nebylo, ale sledujeme svižný hokej, ve kterém mají navrch domácí. Další třetina začne přibližně v 4:02.

Střely: 11 – 9

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Čtyři desetiny před koncem první části si ještě Kopitar vydobyl buly v útočné třetině, načež Los Angeles odvolává brankáře.

19:48
    Hra vysokou hokejkou domácích znamená ještě jednou buly před gólmanem Králů.

18:54
    Forsberg vyjel zpoza branky a předložil puk Ellisovi, jeho prudkou střelu má však Quick ve výstroji.

17:28
    Z levého kruhu zkusil střelu zápěstím Andreoff, výsledek byl hlasitý cinkot pravé tyčky Rinneho brány! Nutno však napsat, že brankář s finskou krví trošku pozměnil směr puku, tudíž zabránil brance.

16:34
    Poslední dobou hosté vyvíjí větší tlak, teď je ale brzdí nepřesná nahrávku, z níž vyplynulo zakázané uvolnění.

15:40
    Nashville zastavil při přechodu do útočné třetiny ofsajd.

15:22
    King svou dvojitou střelou neuspěl, po komerční přestávce se bude vhazovat před Rinnem.

14:38
    Další dobrý zásah kalifornského gólmana, který včas vystřeli beton proti dorážce Santorelliho.

13:49
    Králové ne zrovna dobře rozehráli a puk se dostal na hokejku Fishera, který ale zase vyhořel na gólmanu Quickovi.

12:58
    Lewis střílel z mezikruží přes obránce, Rinne však zasahuje.

11:46
    Kopitar nyní moc spěchal a byl v pásmu dříve než spoluhráč s pukem, tudíž ofsajd.

11:18
    Vhazování proběhne před Rinnem.

10:48
    Forsberg tečoval střelu spoluhráče těsně před Quickem, ten měl ale i štěstí, kdy ho puk trefil.

10:16
    A teď je z toho taky zakázané uvolnění Predátorů.

09:56
    Hosté se snaží zvýšit jejich tlak v útočném pásmu, Králové si toto ale hlídají.

09:13
    Jarnkrok si v sólo akci projel půlku hřiště, v zakončení ale ztroskotal na Quickovi.
    Jeff CARTER - 1:0

07:44
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Králové využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! Z vrcholku kruhu vystřelil Sekera, jeho pokus sice Rinne vyrazil, ale jen před sebe, kde byl pohotově připraven dorážet JEFF CARTER. Asistence: Andrej Sekera, Drew Doughty.

07:25
    A to se jim daří i napodruhé.

07:08
    Hned na úvod hosté vyhazují.

06:49
    Je tu první vyloučení zápasu, za držení si odsedí dvě minuty Ekholm (NSH).

06:22
    Domácí celek opět nastěhovaný před brankou brankáře Predators.

05:41
    Wiliams se dostal k zakončení z pravé strany, Rinne ale jeho pokus vyráží.

04:59
    Jones vyváží puk do střední třetiny.

04:18
    Muzzin nyní dvakrát střílel z vrcholku kruhu, jeho střely ale minuly branku.

03:07
    Nashville se dostal do dobré šance, sám před Quickem byl Jarnkrok, ovšem gólman Králů vyhodil betony a nimi vyrazil puk směřující pod horní tyč.

02:23
    Cullen přebruslil obranu domácích a získal tak puk, který původně letěl na icing.

01:37
    I Rinne zasahuje, a to proti pokusu Ekholma od modré.

00:53
    Druhá pětka Los Angeles se dostala do přečíslení tři na dva, obrana Predátorů ale zapracovala dobře.

00:19
    Anze Kopitar jako první zaměstnal brankáře Rinneho.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Regehr, Muzzin, Greene, McNabb, Sekera – Lewis, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, King – Nolan, Shore, Brown – Wiliams, Andreoff, Clifford.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Franson, Jones, Ellis, Ekholm – Neal, Ribeiro, Forsberg – Smith, Fisher, Wilson – Stalberg, Santorelli, Cullen – Beck, Gaustad, Bourqou.

Rozhodčí: O’Halloran, Watson – Wheler, Nansen.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Králové za 67 utkání nasbírali 79 bodů, což jim zajišťuje čtvrté místo v Pacifické divizi a osmé místo v Západní konferenci. Ovšem Los Angeles má dva body ztrátu na páté místo a zápas k dobru. Kings má ale poslední dobou lepší formu, z posledních pěti zápasů vyhráli čtyři, v tom jednom brali alespoň bod.

Predátoři zažívají zatím povedenou sezónu, ze 69 zápasů získali 91 bodů a bojují o první místo v Centrální divizi. V Západní konferenci to dělá třetí místo, s pouhou dvoubodovou ztrátou na vedoucí Anahaim. Nashville si poslední dobou nevede, z posledních osmi zápasů vytěžil jen bod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 8. Carter (Sekera, Doughty) – 47. Smith (Ellis), 48. Stalberg (Josi, Cullen)

Los Angeles Kings: Quick (M. Jones) – Doughty, Regehr, Muzzin, Greene, McNabb, Sekera – Lewis, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, King – Nolan, Shore, Brown – Wiliams, Andreoff, Clifford.
    Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Franson, S. Jones, Ellis, Ekholm – Neal, Ribeiro, Forsberg – Smith, Fisher, Wilson – Stalberg, Santorelli, Cullen – Beck, Gaustad, Bourqou.

Rozhodčí: O’Halloran, Watson – Wheler, Nansen