Novosibirsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Omsk 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Jokerit 4:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 19.03.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL
    Salák se se svými spoluhráči raduje z postupu

59:59
    Je hotovo, dobojováno. Salák křepčí se svými spoluhráči a radost z postupu do semifinále je ohromná.

59:38
    Hosté znovu v šesti. Není na co čekat. Musí skórovat, což se jeví hodně nereálně, ale utkání má 60 minut.

59:20
    Euforie domácích fanoušků neutuchá po třetím gólu. Křičí a fandí v naprosté extázi už několik minut v kuse.
    Igor OŽIGANOV - 3:1

58:57
    Sibir právě vstřelil branku!
    IGOR OŽIGANOV trefil prázdnou branku přes celé hřiště z levého rohu vlastního pásma. Akcie Metallurgu na postup tím dostávají vážnou trhlinu a prudce klesají. Bez asistence.

58:21
    Košečkin opouští klec a Metallurg hraje v šesti.
    Oleg GUBIN - 2:1

58:04
    Což se právě stalo a Sibir se ujímá velice důležitého vedení 2:1 pár minut do konce třetí třetiny. Na vrcholu kruhů našel Vorošilo OLEGA GUBINA a ten se nemýlil, i když to není možná to správné slovo, střela mu nesedla a doplachtila prakticky do brány jako padající list. Asistence: Arťom Vorošilo

57:04
    Metallurg více kontroluje puk na svých holí a snaží se tvořit. Pro něj je tento zápas vyjádřeno symbolicky: jako "nůž na krku." Prohraje a letí na dovolenou a sezóna končí. Teď už to lze přeložit dokonce na: "dostane gól a končí."

54:15
    Danis Zaripov se tlačil a tlačil do zakončení, nebylo mu to dovoleno.

49:55
    Přesilovka pro Magnitogorsk. Vyloučen je podruhé v dnešním střetnutí obránce Sibiru Novosibirsk Vjačeslav Bělov. Menší trest za držení.

49:20
    Magintka vyhrála vhazování na své modré čáře, ale pak obrovsky chybovala a Sibir se tohoto zaváhání pokoušel využít, nicméně útočník byl zastaven. Možná nedovoleně, avšak rozhodčí se rozhodl nevylučovat k nevoli domácích příznivců.

48:09
    Timkin po kličce do středu pálil, ale netrefil a dopředu hned vyrazil opět Sibir. Ten svou příležitost také neproměnil. Skóre zůstává stejné 1:1:

47:00
    Kovářova řada dělá problémy domácím. Salák zasáhl a je po nebezpečí.

41:40
    1 na 1 a střela z pravého úhlu na Saláka. Ten jí vyrazil vyrážečkou mimo. Je třeba dodat, že si perfektně vyjel a zmenšil střelecký úhel pro útočníka hostů.

39:55
    Sibir předvedl lepší konec třetiny než Metallurg, ale gólově to stejně nevyjádřil a tak druhá třetina končí remízou 1:1.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny. Za aktuálního stavu 1:1.

35:30
    Sibir v 3 na 3 situaci, puk před Košečkinovu branku nedostal.

33:16
    Salák vleže zachránil domácí od inkasovaného gólu z hole ruského ostrostřelce, který by trefil hokejkou snad i biatlonový terč, Sergeje Mozjakina.

32:20
    Metallurg uzavřel pásmo domácích a provádí v něm vyšetřování, jak je jenom možné, že střílí v sérii tak málo branek? Odpověď zatím nenašel, ale asi je to Salákem a výbornou defenzivou Novosibirsku.
    Sergej ŠUMAKOV - 1:1

29:43
    SERGEJ ŠUMAKOV dokončil předbrankový závar uklizením kotouče do šibenice. Košečkin neměl možnost reagovat tak rychle na střelu z bezprostřední blízkosti. |Asistence: Stepan Sannikov

28:00
    Ožiganov vykličkoval bránící hráče pak si povyjel až za bránu kde hledal lépe postavené hráče. Akce za chvíli skončila.

27:34
    Ignatovič faulovaný Potěchinem, který musí odejít na trestnou lavici. 2 minuty. Přesilovka Sibiru.
    Sergej MOZJAKIN - 0:1

26:27
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Využití přesilové hry Metallurgu. Salák neudržel vystřelený puk, obránci ho nestačili odklidit a Zaripov našel SEREGEJE MOZJAKINA, který ho poslal do horní poloviny branky. Asistence. Danis Zaripov, Viktor Antipin

26:25
    Hosté tlačí a ždímou, ale je to bez překvapení a rychlé finální přihrávky.

24:58
    Za hákování vyloučen Bělov ze Sibiru, 2 minuty. Přesilovka a možnost pro Metallurg.

21:08
    Kovář ale Kugryševa zahákoval a ještě sekl a teď bude pykat na trestné dvě minuty.

21:03
    Košečkin řešil velkou možnost domácích. Konkrétně Kugryševa. Ruský brankář si ale poradil a udržel zatím nulu v kolonce inkasovaných branek v dnešním zápase.

20:45
    Kopejkin kličkuje v pásmu hostů a ještě teď dělá otočku. Neprosadil se však.

19:53
    Salák měl obrovské štěstí, hosté stříleli dvakrát do něj a další dorážka musela skončit buď na jeho hokejce nebo nevím, protože branka byla odkrytá, ale Magnitogorsk neskóroval.

19:10
    Sibirská obrana stále odolná proti nesmírně silnému útoku Metallurgu.

17:53
    Přesilovka pro Magnitku, vyloučen Bobrov za zdržování hry -respektive vyhození puku mimo kluziště.

17:38
    Elitní formace Magnitky vyslána, aby si poradila se soupeřovým obranným valem. Mozjakin přihrál Zaripovovi a Kovář si mezitím hledal volný prostor u branky.

Dnešní utkání sleduje 7400 diváků.

09:53
    Přihrávka z levého křídla na beka Sibiru a následná střelba donutila Košečkina k pozornosti a také zákroku.

07:38
    Sibir měl však těsně po naskočení Platonova do hry pár příležitostí v blízkosti Košečkina. Gól to ale není.

05:23
    Bobrov podražen Platonovem, který si tak odsedí dvouminutový trest. Přesilovka pro domácí Sibir.

03:58
    1 na 2 útok Sibiru, Metallurg zvládá ubránit s bravurou. Zápas má podobné tempo jako ten včerejší mezi Petrohradem a Dinamem Moskva. Týmy do něj dávají všechny síly a na atraktivitě je to znát.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 30. Šumakov (Sannikov), 59. Gubin (Vorošilo), 59. Ožiganov – 27. Mozjakin (Zaripov, Antipin)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Ožiganov, Mamašev, Alexejev, Menšikov, Vereščagin, Ignatovič, Gimajev – Šalunov, Enlund, Ullström – Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin – Sannikov, Gubin, Voroshilo – Butuzov, Šumakov, Bobrov
    Trenér: Skabelka

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Antipin, Birjukov, Lee, Batyršin, Maleňkich, Chabarov, Bereglazov, Těreščenko – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Platonov, Kameněv, Osala – Brent, Stapleton, Timkin – Kosov, Junkov, Jakucenja
    Trenér: Keenan

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Lazarev, Šichanov