Přerov – Vítkovice 5:2 (kon.) | Hr. Králové – Sparta 1:5 (kon.) | HC Plzeň – Č. Budějovice 5:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 27.03.2015, 09:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Mistrovství ČR - 8. třída

Tímto se s vámi loučím, budu se těšit na další shledání nad textovými onlajn přenosy z Mládežnického mistrovství České Republiky klubů, které v Hradci Králové bude probíhat až do neděle. Hezký zbytek dne! (11:01:02)

Souboj posledního týmu s prvním tedy nakonec ovládl překvapivě ten papírově slabší celek. Přestože Vítkovice první třetinu soupeře jasně přehrávaly, po zbylé dvě části neměly nárok na úspěch, když Zubři svému soupeři nasázeli hned pět branek.

60:00

59:34
    Zubří vyhazují puk z vlastní obranné třetiny a pomalu se mohou radovat z vítězství.

59:13
    Puk je za brankou Dobeše, tady je hotovo.

58:42
    Zápas už se hlavně dohrává, tady už moc hokejové krásy neuvidíme. Jinak se jí ale urodilo možná až příliš.

57:23
    Střela Dobši před beka končí tak dvacet čísel od levé tyče Dobeše. To už ale Zubry nemusí znepokojovat.

56:39
    A Přerovští si za svoje pochybení v obraně vyslechli od trenéra své. Nutno podotknout, že právem.

55:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak nakonec Vítkovice přece jen přidají alespoň symbolickou branku. Střelu JANA VOJTOVIČE z mezikruží sice dokázal Rachůnek ztlumit, ta nakonec přece jen ale skončila v síti. Asistence: Szymon Bieniek.

54:42
    A to ani i když se ostravští hokejisté drží v útočné třetině.

53:52
    A přece jen se Vítkovice ještě zkoušejí prodrat před Rachůnka, který tuhle třetinu neměl moc práce.

53:16
    A znovu je vítkovický gólman v permanenci. Spolu se svými spoluhráči teď musí odvracet jeden útok Přerova za druhým.

52:39
    Adam Popelka ale střelou na pravou tyč na Dobeše nevyzrál, ten se dobře přemístil a ránu pokryl.

52:39
    Ze skrumáže před Dobešem a úmyslném padnutí na puk vzniklo trestné střílení pro Zubry!

52:00
    Přerov právě vstřelil branku!
    A další zásah, je to již 5:1! DAVID DOBŠA si krásnou kličkou přes beka směrem na osu hřiště udělal prostor a zamířil přesně mezi betony Dobeše. Asistence: Daniel Indrák.

51:07
    A Zubři přece jen zužitkovali svůj tlak před brankou Dobeše. Už ve hře pět na pět Přerov tak usilovně dobýval klec vítkovického gólmana, až ADAM POPELKA odražený touš přece jen doklepal za čáru. Asistence: Petr Antoníček.

50:51

50:36
    Puk se odrazil k Danielu Indrákovi, který z hranice brankoviště snad natřikrát nedokázal propasírovat puk za Dobeše. Následně byl sražen Vítkovickými k zemi.

50:05
    Mlčákův přízemní pokus z hranice útočné třetiny končí na pravém betonu Dobeše.

49:21
    A Přerov již kombinuje v útočném pásmu soupeře, kterému se nedaří dostat k puku a vyhodit.

48:51
    Šafránek nabral dobrou rychlost a prokličkovával se útočnou třetinou, za záchranou brzdu ale zatáhl vítkovický Filip Zapletal (hákování).

47:58
    Ano! DANIEL INDRÁK dokázal v kombinaci se spoluhráči dotlačit puk až záda bezmocného Dobeše, který se jen bezmocně ohlížel na svoje obránce, kteří se před Přerovskými skoro rozestoupili. Asistence: Jan Barveníček.

46:52
    Ale Přerov se přece jen žene na další útočnou štaci. Uvidíme branku?

45:59
    Znovu se hraje v hlavě ve středním pásmu, vypadá to, jako by hokejisté – hlavně ti Přerovští – už chtěli dohrát za aktuálního stavu.

45:21
    Teď musel i Dobeš vytáhnout zákrok proti pokusu z bezprostřední blízkosti.

44:32
    To platí i nadále. Ale Přerov má ze hry rozhodně více.

43:38
    Hra teď trošku postrádá tempo a hlavně větší šance na obou stranách.

42:57

42:12
    A Vítkovice se jen horko těžko dostávají zpátky před Rachůnka.

41:32
    Přerov ale precizní obranou dokázal vytlačit soupeře mimo své obranné pásmo.

40:57
    Z Přerova je vyloučen Petr Antoníček za sekání.

40:39
    Teď se hráči ve žluto-modrých dresech znovu vrátí do útočného pásma, protože Vítkovice se provinily icingem.

40:13
    Zubři pokračují tam, kde skončili, tedy útočením. Dobeš musel hned zasahovat proti střele jednoho z Přerovských z ostrého úhlu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 10:27.

Prostřední perioda nabídla srovnání skóre a posléze dokonce vedení Přerova, který se od první části razantně zlepšil, což se projevilo i na skóre. Hlavně ve druhé polovině prostřední části byl Zubr lepším týmem, který mohl přidat ještě pár branek navíc.

40:00

39:25
    Jeden z vítkovických hráčů teď zůstal ležet na ledě, bohužel jsem nepostřehl o koho šlo. Už je ale v pořádku na střídačce.

38:59
    Tak Vítkovice přece jen zmobilizovaly síly a vydaly se ještě na útočný výlet. Dle mého se ale už nic nestane.

38:24
    Navíc jsou teď Vítkovice sevřené ve vlastní obranné třetině.

37:38
    I když ani útočná aktivita Přerova teď celkem kolísá. I tak jsou ale Zubři na puku o dost větší čas.

36:55
    Hlavně útočné akce Vítkovic už nepůsob tak kompaktním dojmem, evidentní problémy mají Ostravští také se samotným přechodem do útočné třetiny.

35:40
    Tak na to, že Vítkovice měly v prvním dějství jasnou převahu, jsou nyní lepším týmem Zubři. Těm asi pomohl důrazný proslov, který o přestávce předvedl ještě na střídačce trenér Petr Školoud.

34:56
    A další krásná akce, v níž figuroval Dobša! Ten v přečíslení dvou na jednoho krásným pasem našel Barveníčka, jenž mohl zakončovat do prázdné brány! Byl ale evidentně zahákován a koncovka se mu tak nevyvedla, rozhodčí se ale vylučovat nechystá!

34:23

33:32
    Jenže jediným výsledkem jeho kombinace je nepřeberné množství přihrávek beze střely.

33:04
    Ostravský celek se dokázal relativně rychle usadit v pásmu.

32:23
    No, frustrace Davida Dobši (PRE) byla asi příliš velká, vzápětí je vyloučen za napadení.

32:01
    David Dobša se předvedl v akci, která by obstála i ve zlaté helmě! V mezikruží si krásně vymíchal dva hráče Vítkovic včetně brankáře, jeho střelu ale odrazila tyč!

31:30

31:15
    A Rachůnek chytá projektil od modré čáry a tím přerušuje hru.

30:49
    Ti se až nyní formují v útočné třetině.

30:15
    Zubři ale zatím předvádějí precizní bránění a jsou schopni si puk předávat tak, že se k němu nemohou Vítkovičtí dostat.

29:30
    Přerovský Lukačka je vyloučen na dvě minuty za hákování. Dobrá šance pro celek Radoslava Kuřidýma, aby vyrovnal!

29:02
    A Vítkovičtí se ženou za vyrovnáním! Bienikovoho nahození z modré čáry ale končí jen na mantinelu za Rachůnkem.

27:57
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou, uvidíme, co nám oba týmy ještě předvedou! Změna skóre je rozhodně velkým impulsem pro oba celky!

27:00
    A tak se vedení ujímají Zubři! A znovu je střelcem JAN ŠAFRÁNEK. Jeho spoluhráč sice z mezikruží napoprvé s kličkou neuspěl, odražený puk ale Šafránek dokázal zamést pod brankáře za čáru – 2:1! Asistence: Petr Antoníček, Adam Popelka.

26:17
    A mohlo to být zase o gól ve prospěch Vítkovic! Vojtovič ale od levé tyče nepropasíroval puk za Rachůnka, který výtečně utěsnil prostor.

25:35
    A je vyrovnáno! Po nenápadné akci se mezi kruhy k puku dostal JAN ŠAFRÁNEK, jehož nahození zastavuje až síť za Dobešem! Asistence: Petr Antoníček.

24:35

24:33
    Tak nakonec přece jen nebezpečné nahození, které ale Dobeš řešit nemusel, mířilo nad.

24:09
    Tak vyjma jednoho slepeného střeleckého pokusu jsme toho od Přerova moc neviděli, a teď už se bude hrát zase v plném počtu.

23:39
    Nepřesná rozehrávka Přerova končí zakázaným uvolněním.

22:48
    I tak se ale Vojtovič prodral až ke střele, teď už ale Vítkovice opět brání.

22:35
    Jiří Tvrdý (VIT) je na dvě minuty za hákování vyloučen.

21:28
    Stejně jako v první části se začíná relativně pozvolna, vyjma níže popsaného pokusu zatím nebyla k vidění zajímavější akce.

20:32

20:28
    Nahození Bieniek činilo Rachůnkovi velké problémy, nakonec jej ale dokázal vyrazit a odolat i následným pokusům o dorážku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 9:43.

Máme za sebou tedy první část, kterou skončila lépe pro tým Vítkovic, a to zcela zaslouženě. Ostravští totiž byli po většinu periody lepším celkem. Největší šanci měl Přerov pravděpodobně v 17. minutě, kdy Danielu Indrákovi chybělo málo, aby Dobeše ze skoro samostatného úniku překonal. Tak se ale nestalo a proto je skóre takové, jaké je.

20:00

19:38
    Bieniek pálil od modré čáry z levé strany hřiště, jeho střela ale po teči skončila jen na boční síti Rachůnka!

19:04
    Zubři ale puk vyhodili přes všechny čáry, čímž z přesilovky ukrátili pár cenných vteřinek.

18:32
    A teď navíc budou mít přesilovku. Jan Barveníček (PRE) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

17:28
    Opět jsou to Vítkovičtí, kdo se jeví jako lepší celek.

16:45
    Daniel Indrák dostal krásný pas od spoluhráče, který využil chyby v rozehrávce Vítkovic ve středním pásmu, ale tísněn obránci soupeře nedokázal Dobeše v něčem, co by se možná dalo označit skoro jako samostatný únik, překonat! Dobeš se dobře natáhl na brankové čáře jak dlouhý, tak široký, a v leže dokázal odolat náporu Přerova!

16:03
    Po další akci ostravského celku následuje vhazování v útočném pásmu Vítkovic.

15:40
    Beránek v přečíslení dvou na jednoho volil asi oprávněné střelu, tu ale Rachůnek relativně pohodlně ukryl do své náruče.

15:09

14:58
    Jednomu z beků moravského celku chtěl puk rozehrát od modré čáry, ten se mu ale po holi sklouzl a tým tak ztratil pásmo.

14:37
    Až nyní musel Dobeš zasahovat. S nahozením mířícím doprostřed brány ale neměl potíže.

14:14
    A to platí nadále, do konce přesilovky přitom Zubrům zbývá cca 40 vteřin.

13:41
    Přerov se ale zatím nedokázal řádně zformovat ve třetině soupeře, puk se teď naopak dostal až před Rachůnka.

13:09
    První vyloučení zápasu. Potrestaným hráčem je Adam Beránek (VIT), který se provinil podražením.

12:59
    A nebo jen "hosté" polevili, i to je možné.

12:09
    Po dlouhých minutách výraznější převahy to teď vypadá, že Přerov přece jen našel způsob, jak se bránit nátlaku Vítkovic.

11:38
    Antoníček a následně Indrák dobře operovali v prostoru kolem Dobeš. Hlavně druhý jmenovaný mohl zkorigovat skóre, jenže ani nadvakrát z bezprostřední blízkosti nepřekonal Dobeše, pro kterého to byla dnes první vážnější práce.

10:38
    Tak nakonec ano, ale hráči v tmavě modrých dresech jej zase rychle získali do své moci.

10:13
    Mlčák uspěl na buly, přesto se Přerovu nepodařilo rozehrát puk z vlastního pásma.

09:42
    Vítkovičtí stále operují v obranné třetině Přerova, nicméně se pohybují hlavně podél mantinelů, odkud gólmana soupeře asi moc neohrozí.

09:09
    A jsou to opět Vítkovice, kdo je usazen v útočné třetině. Rachůnek teď musel puk složitě odehrávat ze skrumáže hráčů před jeho brankovištěm.

08:38
    Antoníček předvedl hezký průnik přes modrou čáru ozdobený kličkou, projektil vyslaný z jeho hole ale mířil mimo tři tyče.

07:21
    Nahození Popeláře z modré čáry Rachůnek vrazil, z následné skrumáže se pak puk dostal mimo obrannou třetinu Zubrů.

07:03
    Po icingu Přerova bude hra vrácena před Rachůnka.

06:08
    Pokud lze již hodnotit, tak si Vítkovičtí jsou schopni častěji získat územní převahu, jenže co naplat, k moc šancím, natož střela, to zatím nevedlo.

05:17
    Na druhé straně naopak Beránek v přečíslení dvou na jednoho hledal volného spoluhráče. Byl ale pozorně hlídán bekem "domácích", takže jeho přihrávka mířila o pár centimetrů více dopředu, než by bývalo třeba.

04:26
    Přerov se okamžitě pokusil o korekci, jenže se nedostal až do bezprostředního zakončení, takže Dobeš nakonec nemusel řešit nic tak závažného.

03:44
    Teď už ale Rachůnek zasáhnout nedokázal, a aby také ano, vždyť na nádherný blafák JAKUBA KYLNÁRA, který si puk potáhl na vzdálenější tyč, kam také podél betonu brankáře Přerova zakončil, neměl nárok. Asistence: Vojtěch Plánka.

03:28
    Ten si poradil i s následným pokusem Vítkovických bezprostředně po vhazování.

03:02
    Vhazování před Rachůnkem přineslo první zajímavější šanci, střela od modré Beránka skončila na chráničích obránce Přerova, pokus z bezprostřední blízkosti Šánka zase zachytil sám brankář Přerova Rachůnek.

02:26
    Útočnou snahu Zubrů zastavuje postavení mimo hru, po vhazování ve střednímu pásmu Vítkovice kotouč vyvážejí do útočné třetiny.

01:48
    Což platí i nadále, oba týmy se zatím spíše oťukávají. Momentálně jsme ještě neviděli střelu na bránu.

00:53
    Zápas právě započal, avšak samotní hokejisté se zatím do žádné akce nehrnou.

00:01

HC ZUBR Přerov: Rachůnek (Postava) – Zeman, Lukačka, Mlčák, Svozil, Vohrabal – Popelka, Šimanský, Dobša, Indrák "C", Mohapl, Barveníček, Krupa, Šafránek, Antoníček. Trenér: Petr Školoud.

HC Vítkovice Steel: Dobeš – Kočí, Popelář, Řehák, Becher, Bieniek, Zapletal "C" – Šánek, Zajíc, Kylnár, Tvrdý, Vojtovič, Pastor, Moškoř, Plánka, Beránek, Vjačka. Trenér: Radoslav Kuřidým.

Rozhodčí: Král – Kuřítko, Lainka.

Vítkovice

To Ostravští jsou dokonce lídry (druhá Sparta má stejně bodů, ale horší skóre) šestičlenné tabulky, když z obou zápasů vytěžili výhry v základní hrací době.

V prvním kole schytala sedm branek Plzeň, jež Vítkovicím dokázala vsítit jediný gól, v druhím klání pak sílu ostravského celku poznal domácí Hradec Králové, který padl 2:4. Zápas tak bude mimojiné utkáním mužstev, která s Východočechy na turnaji bodovala.

Přerov

Oba celky za sebou mají zatím dva odehrané zápasy, méně úspěšní jsou Přerovští, kteří pro tento zápas obdrželi označení „domácí“.

V prvním zápase sice Zubři vybojovali bod po prohře s Hradcem Králové na samostatné nájezdy, k němuž se navíc dopracovali vyrovnávací brankou v čase 59:59, druhé klání už ale body nepřineslo, České Budějovice Přerov porazily jasně 6:1. Ten tak drží v tabulce pátou příčku s jedním bodem.

V rámci třetího hracího dne Mládežnického MČR klubů se střetnou výběry osmých tříd týmů Přerova a Vítkovic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 26. Šafránek (Antoníček), 27. Šafránek (Antoníček, Popelka), 48. Indrák (Barveníček), 52. Popelka (Antoníček), 52. Dobša (Indrák) – 4. Kylnár (Plánka), 56. Vojtovič (Bieniek)

HC Vítkovice Ridera: Dobeš – Kočí, Popelář, Řehák, Becher, Bieniek, Zapletal "C" – Šánek, Zajíc, Kylnár, Tvrdý, Vojtovič, Pastor, Moškoř, Plánka, Beránek, Vjačka. Trenér: Radoslav Kuřidým.

Rozhodčí: Král – Kuřítko, Lainka