Standard – Gent 1:3 (kon.) | Cercle Bruggy – Lierse 0:2 (kon.)
Pátek 17.04.2015, 20:30 • Sclessin Stadion • Belgická Jupiler Pro League

Střely na branku: 6 – 9
    Rohové kopy: 9 – 2
    Zásahy brankářů: 6 – 5
    ŽK: 3 – 3 (22:41:01)

Po na šance nakonec velice bohatém zápase se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.

První poločas byl zcela jasnou záležitostí v rukou hostů z Gentu korunovanou gólem, do druhého poločasu ale domácí hráči naběhli jako vyměnění a Gent přitiskli k jeho vlastní šestnáctce. To se ale stalo až poté, co se hosté dostlali díky Pedersenovi do dvoubrankového náskoku. Brankář Sels nevěděl kam dříve skočit, všechny střely ale spolehlivě vykryl. Nestačil až na penaltový pokus Mujangi Bii, kde rozhodčí zaváhal razantním způsobem, penaltu vůbec pískat neměl. Gentu se ale poté, co další nápor Standardu ustál, štěstí vrátilo, když při korigování Tabekoua na 1:3 prošla pro změnu ruka střelci posledního gólu krátce před zakončením.

90+4
    Serge TABEKOU - 1:3

90+4
    Gent právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. Hosté zachytili nepřesnou přihrávku Standardu, míč se po dvou přihrávkách dostal až k SERGE TABEKOUOVI, jenž se dokázal vyhnout vyběhnuvšímu brankáři Thuramovi a pečetil do prázdné branky na 1:3. Nutno zmínit, že při přehazování Thurama ho míč trefil jasně do ruky, lze to ale brát za jakousi kompenzaci přísné penalty, která vdechla Standardu druhý dech.

90+3
    Teixeirův centr končí na kopačkách hostů.

90+3
    Saief se naopak snaží držet míč před Thuramem co to jde.

90+2
    Jeden z posledních pokusů si připsal Ezekiel, je z toho ale nakonec pouze aut pro jeho tým.

90+1
    Rozhodčí ve druhé půli nastavuje hned čtyři minuty.

90+1
    Žlutou kartu pro nepřiměřený skluz pod nohy soupeře vidí Ono (Standard Lutych).

90
    To se ale v poslední minutě zápasu mění. Roh pro domácí.

89
    Poslední minuty hosté zvládají takticky na výbornou, Standard před soupeřovou brankou nebyl už pěkných pár chvil.

88
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mujangi Bia, přichází Faty.

87
    Gent hraje takticky, chytře vybojoval roh.

86
    Žlutou kartu za druhý z těchto faulů navíc dostává Milec (Standard Lutych).

86
    Dvěma fauly v krátkém sledu se domácí borci připravují o poslední nástup a tlak.